Μετάβαση σε περιεχόμενο

Augmentin 1000 και Θηλασμός


Recommended Posts

Κορίτσια για άλλη μια φορά αισθάνομαι ότι κάποιος με έχει μουτζώσει. Από την Δευτέρα ψήνομαι στον πυρετό χωρίς κανένα άλλο σύπτωμα. Η παιδίατρος μου ζήτησε να μην θηλάζω μέχρι να δούμε τι έχω και ο παθολόγος μου είπε ότι πρέπει να πάρω augmentin 1000 για να πιάσω όλο το φάσμα των μικροβίων.

Το θέμα είναι ότι η μικρή δεν θέλει με τίποτα το ξένο και το δικό μου στήθος έιναι τούμπανο και πονάει !!!!!

Θέλω την βοήθειά σας. Να τονίσω ότι επιτέλους είμαι απύρετη.

Τι κάνω με το στήθος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα μου αν πρεπει να παρεις αντιβιωση παρε μια που να ειναι συμβατη με τον θηλασμο !! εγω θηλαζω εδω και 4 χρονια λες να μην εχω χρειαστει αντιβιωση αυτα τα 4 χρονια ;; amoxil ceclor claricid και αλλες πολλες !! και για να μην παθεις καμια μαστητιδα θηλαζε κανονικα το μωρο σου γιατι αν μαθει στο μπουκαλι ;;; δεν θα θελει μετα το στηθος !και αυτα ξεμαθαινουν ευκολα !περαστικα σου ευχομαι και να ξερεις οτι οι παιδιατροι ειναι οι πιο αχετοι στα θεματα του θηλασμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prospathw wra twra na mhn grapsw giati me piasane pali ta neyra me tous asxetous giatrous .

fusika kai na thilazeis to mwro sou ,oles arostisame oles pirame antibiosh den stamataei o thilasmos .

prwta apola to mwro an kai exeis pireto pernei apo esena antisomata kai DEN tha sou arostisei DEN tha tou koliseis ton io .

DEN tha kolisei tipota episdi se thilazei ,oute to gala sou einai kako epidi exeis pireto .

oso gia thn antibiosh des edw an einai simbath kai an oxi pia mporeis na pareis .http://www.e-lactancia.org/

thilase to amesos prin ksemathei kai prin patheis mastitida kai prin sou xalasei thn paragogh h apoxh sou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνισω με την Αφροδυτη απολυτα!!!

Επισης να ξερεις οτι ουσιαστικα ειναι πολυ λιγα τα φαρμακα τα οποια απαγορευονται στον θηλασμο και ειναι κυριως ορμονικα και φαρμακα κατα του καρκινου, καποια φαρμακα για την επιληψια- καποια προσεξε οχι ολα-και μερικα ακομα, ειχα παρει ενα βιβλιο που μου εισε συτησει η λαλα, το καναμε δωρο στην αιματογο μια ςξαδεφλης μου που ειναι σοβαρα αρρωστη εμεινε εγγυος αλλα επειδη πα επρεπε να κανει ακτινοθεραπεια μετα την γενα δεν μπορεσε να θηλασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα στο σιτε και λέει ότι απόλυτα ασφαλή !!!

Επίσης αποφάσισα αύριο το πρωί να πάω να κάνω μία καλλιέργια ούρων και σε περίπτωση που δεν μου βρούν τίποτα να κόψω την αντιβίωση και να συνεχίσω τον θηλασμό.

Τσατίζομαι που όλοι μου λένε δεν πειράζει θήλαζες έναν χρόνο φτάνει ... το παιδί μου δεν τρώει το ξένο ... δεν θα του στερίσω την χαρά να πίνει από την μαμά του ... χθες το βράδυ με ζήταγε και μου έδειχνε το στήθος μου και το καημένο μου πλάνταξε όταν την πήραν μακρυά μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(

Ντροπη ! Αυτο εχω να πω μονο , ντροπη τους .

Augmentin δινουν και στα μωρα και αυτο το ξερει σιγουρα και η παιδιατρος και ο παθολογος . Και καλα ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ με τον θηλασμο και ευθυνοφοβοι , αλλα δεν βαζουν και το μυαλο τους σε λειτουργια .

Θηλασε κοριτσι μου και κανε μαλαξεις στο στηθος για να ηρεμησεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΗΡΑ 4 ΑΠΑΝΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΜΙΑ ΓΙΑ ΩΤΙΤΙΔΑ,ΜΙΑ ΓΙΑ ΕΝΤΕΡΟΚΟΚΚΟ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΟΥΤΙΑ ΓΙΑ ΒΡΟΓΧΙΤΙΔΑ.........ΩΩΩΩ ΝΑΙ.ΑΠΛΑ ΤΡΩΓΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΟΥΡΤΙΑ Η ΠΑΡΕ ΤΑ ULTRA LEVURE ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙΣ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 38 ΠΥΡΕΤΟ.ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΘΗΛΑΣΜΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukoumas έγραψε:

ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 38 ΠΥΡΕΤΟ.ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΘΗΛΑΣΜΟ

Kαλύτερα να μη δίνουμε λάθος συμβουλές....

Δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΛΟΥΚΟΥΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΣ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 38 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ?ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΑΡΧΗ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑΣ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚ ΗΤΑΝ ΙΣΧΥΡΑ.ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΑΚΟΥ ΣΟΥ ΠΑΝ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΠ[ΙΤΕΛΟΥΣ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΛΟΓΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΥΡΕΤΟΓΟΝΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΣΤΟ 38.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ.Σ'ΑΥΤΟ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

ΒΡΕ ΛΟΥΚΟΥΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΣ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 38 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ?ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΧΑ ΑΡΧΗ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑΣ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚ ΗΤΑΝ ΙΣΧΥΡΑ.ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΑΚΟΥ ΣΟΥ ΠΑΝ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΠ[ΙΤΕΛΟΥΣ?????
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΘΗΛΑΣΩ ΚΙΑΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ 38 ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ........ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.9 ΜΗΝΕΣ ΘΗΛΑΖΩ.......
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το σαιτ πόυ σου εγραψε η αφροδιτη ειναι πολυ καλο

εμενα με βοηθησε πολλεσ φορεσ

πριν λιγο καιρο ειχα γαστρεντεριτιδα και θηλαζα κανονικοτατα

η μικρη δεν ανεβασε ουτε δεκατο

ουτε εμμετους ουτε διαρροια

δεν κολησε

πηρε τα αντισωματα και τελειωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukoumas έγραψε:

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΛΟΓΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΥΡΕΤΟΓΟΝΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ.

Κι εγώ έλεγα θα στο είπανε για να μην καίει το γάλα :blink: :laugh:

csig έγραψε:

χθες το βράδυ με ζήταγε και μου έδειχνε το στήθος μου και το καημένο μου πλάνταξε όταν την πήραν μακρυά μου ...

Κρίμα το παιδάκι :(:angry:

Εμένα μου άρεσε κι ο παθολόγος σου... Μιας και δε βρήκαμε τι έχεις, χτύπα μια Augmentin 1000 να είμαστε καλυμμένοι :S Εγώ προσωπκά, αν μου έπεφτε ο πυρετός με αντιπυρετικά δε θα την έπαιρνα καθόλου την αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα εχει χρειαστει μεχρι στιγμης αν παρω 4 φορες αντιβιωση και μια φορα ολικη ναρκωση γιατι επρεπε να κανω μια επεμβαση και κανεις ποτε δεν μου απαγορεψε να θηλασω...και να σημειωσω οτι την πρωτη αντιβιωση την πηρα 10 μερες μετα την γεννα και με σοβαρη υποψια οτι ειχα το καινουργιο ιο των χοιρων...

θηλασε ελευθερα!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να είμαι ειλικρινής ... έχω στραβώσει πολύ τόσο με τον παθολόγο όσο και με την παιδίατρο ...

Μίλησα με μία μαία και μου έδωσε κάποιες συμβουλές για να μην πονάω και να μην σταματήσω την ροή ... επιπλέον μου είπε και εκείνη ότι στην σχολή τους λένε όχι θηλασμό και augmentin βέβαια μου είπε ότι στο εξωτερικό δεν το θεωρούν απειλή προς το παιδί ...

Οπότε κατέληξα στο μπάνιο αγκαλιά με την ντουζιέρα και να κάνω μαλάξεις για να βγεί το γάλα ...

Αύριο πρωί πρωι τα ούρα στον μικροβιολόγο ... και με το που θα μου πει κανένα μικρόβιο τέλος η αντιβίωση και επιστροφή στον θηλασμό

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...