Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονεμένο στήθος


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα... έχω να γράψω καιρό, είχα κάπως απογοητευτεί μετά την τελευταία μου περίοδο, όμως έχω μια ερωτησούλα: Από την Παρασκευή (10η μέρα του κύκλου μου) έχω πολύ πόνο στο στήθος. Δεν μπορώ να το αγγίξω, να κάνω γυμναστική, να κοιμηθώ μπρούμυτα, ακόμα και σε σφιχτή αγκαλιά πονάω! Ο πόνος συνεχίζεται και σήμερα 14η μέρα... Σημειώνω ότι έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών - εκτός από τον προηγούμενο που ήρθε στις 30, είχα πάρει και clomiphene - και δεν είχα ποτέ πόνο στο στήθος, ούτε πριν την περιοδο ούτε μετά. Επίσης να σας πω ότι το Σάββατο (10η) και την Κυριακή (11η) που μας πέρασε, είχα και λίγο αίμα καφέ στο σερβιετάκι. Θεώρησα ότι ήταν δείγμα ωορρηξίας και τις "αξιοποίησα" όλες τις μέρες ;) !

Λέτε να οφείλεται κάπου αλλού ο τόσο έντονος πόνος (και πρήξιμο) δεδομένου ότι δεν ξαναείχα ποτέ; Έχω αρχίσει να ανησυχώ δεν σας κρύβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou aggeloskoni. egw ta idia sumptwmata eixa stin egkumosuni mou ektos apo to kafe aima. kafe aima eixe i ksaderfi mou stin egkumosuni. egw vevaia den eixa stathero kuklo k o ponos sto stithos itan sumptwma periodou gia mena. alla auti ti fora itan diaforetika. to stithos mou megalwse ena noumero mesa se polu mikro xroniko diastima.. vevaia an ekanes kamia voltoula sto foroum tha deis oti i kathe kopela exei diaforetika sumptwmata k gia mena kalo tha itan na sumvouleuteis to giatro sou giati emeis apla antallasoume gnwmes den kseroume ton kathe organismo k den eimaste giatroi.. euxomai na einai auto pou fantazomaste k oi duo... perimenoume nea..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Το γιατρό μου τον πήρα τηλέφωνο χθες (4 μέρες τόσου πόνου με είχαν ανησυχήσει) και μου είπε ότι το θεωρεί κι αυτός ένδειξη ωορρηξίας και "αυξημένης προγεστερόνης". Αυτό το τελευταίο δεν το πολυκατάλαβα να σου πω την αλήθεια, στην ωορρηξία αυξάνεται η προγεστερόνη; Τέλος πάντων, περί εγκυμοσύνης να σου πω μου φαίνεται τραβηγμένο. Αδιαθέτησα κανονικά πριν 14 μέρες και είχα αίμα για 5 μέρες. Καθάρισα εντελώς μέχρι που είδα αυτό το λίγο καφέ την Παρασκευή που μας πέρασε. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, το πονεμένο στήθος το είχα σερί απ'όταν αδιαθέτησα μέχρι τώρα. Απλά τις τελευταίες μέρες αυξήθηκε ο πόνος. Ρε λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou den kserw kan ti einai i progesteroni.. sou eipa egw eixa ponous k priksimo stin periodo alla oxi toso polu oso stin egkumosuni. alla egw to eixa k san sumptwma periodou. diladi o giatros sou apekleise to endexomeno na einai egkumosuni? euxomai na ginei auto pou theleis.. k nomizw na eisai egkuoula. xwris na thelw na se enthousiasw i na se ksesikwsw gia otidipote. to mono pou iksera k sto eipa einai auto pou mou sunevei emena. apo tin alli oso megalwnoume den allazoun ta sumptwmata periodou? egw otan prwtoadiathetisa k adiathetisa megali(sta 16) den eixa tpt ksafnika aima, meta irthan oi ponoi pou argotera eginan frixtoi k twra ton teleutaio xrono to priksimo sto stithos.oson afora tin woriksia egw otan exw ponaw polu k egw aspra ugra k oxi kafe alla auto nomizw allazei apo organismo se organismo.. den kserw ti allo na sou pw. perimenw nea.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσα,πιθανον συμβαινει αυτο που σου λεει ο γιατρος σου.Δεν χρειαζεται να ανυσηχεις,ουτε να ψαχνεσαι.Η προγεστερονη ειναι η ορμονη που ανεβαινει στην ωορηξια κ μετα,επισης αυτη ευθηνετε κ για τα δεκατα που εχουμε μεχρι να αδιαθετησουμε.Το εχω παθει κ εγω αυτο που λες σε καποιους κυκλους μου.Ειναι απολυτως φυσιολογικο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια, απ'όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες για παιδί, τα συμπτώματα μόνο με μπερδεύουν!

Δεν αντέχω να φάω άλλη απογοήτευση με αρνητικά τεστ... θα είμαι προσεκτική το επόμενο 15νθήμερο και θα περιμένω να μην έρθει! Πάντως και σήμερα που ξύπνησα, πάλι πόνοοοοοοςςς!

Θα σας ενημερώσω για όποια εξέλιξη.

Και πάλι ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύύύύ!!

Έχω και πονοκέφαλο εδώ και 2 μέρες... αυτό πάλι, κολλάει στην ωορρηξία ή να πηδηχτώ απ'το παράθυρο τα συμπτώματά μου μέσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ .ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 27 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΙΛ.31ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΡΟΓΕΣ ΜΟΥ.ΣΟΡΡΥ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΦΑΣΗ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΡΑΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου λες... τρελή μπερδεψούρα φιλενάδα.

Εγώ 18η μέρα σήμερα και το πρήξιμο και ο πόνος συνεχίζονται ακάθεκτα...

Δεν κάνω τίποτα. Απλά, περιμένω. Τουλάχιστον εσύ έχεις λιγότερη αναμονή μπροστά σου, εμένα να δω πως θα περάσουν 10 ολόκληρες μέρες..

Άντε καλή μας τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...