Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πειναει ή ειναι απλα λαιμαργη?


Recommended Posts

Η Μαργαριτα ειναι πλεον 1 ετους, εχει 2 δοντια και ακομα τα τρωει ολα νιανια. Πριν απο κανα μηνα περιπου αρχισα να της δινω κομματιακια ψωμι, πατατας κλπ γιατι πλεον ειχε βαρεθει να τρωει ολο αλεσμενα.

Το θεμα ειναι οτι πλεον οταν βλεπει καποιον να τρωει ερχεται και ζηταει!

Ειναι δυνατον να πειναει? ειναι απλα λιχουδα? πως θα της βαλω ορια?

Ποτε το παιδι μαθαινει απο μονο του να λεει "οχι αλλο" ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Frapedia!!!Βρε ακόμη να γεννήσεις???Άντε με το καλό,σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου!!!Ο δικός μου που την Κυριακή κλείνει τους 12 μήνες είναι μια απο τα ίδια.Μόλις δει κάποιον να τρώωει τρέχει σα τον ζήτουλα.Ρώτησα και τον γιατρό μου καθότι είμαι και αγχωτική και μου απάντησε"Αφού το παιδί έίναι μια χαρά σε ύψος και κιλά μην ανησυχείς.Όπως και εσύ όταν καθήσεις σε τραπέζι μπορεί να λιμπιστείς το φαγητό έτσι και αυτό κάνει το ίδιο.Το θέμα είναι να μην του δίνεις κάθε φορά που ζητάει".Όλα οκ δηλαδή!!!Οπότε μην αγχώνεσαι!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αντε με το καλό!!!!!

Και μενα ετσι κανει.Οχι μονο με το φαι αλλα και με τον καφε,ποτο κτλ.

ερχεται σηκωνεται,μουρμουραει και αρχιζει και μου τραβαει το πόδι!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω να σου πω την αληθεια κανω οτι τον ταιζω(με αδειο πιρουνι). :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Καλημέρα!!!

Αντε με το καλό!!!!!

Και μενα ετσι κανει.Οχι μονο με το φαι αλλα και με τον καφε,ποτο κτλ.

ερχεται σηκωνεται,μουρμουραει και αρχιζει και μου τραβαει το πόδι!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω να σου πω την αληθεια κανω οτι τον ταιζω(με αδειο πιρουνι). :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

xaxaxaxa μπα εμενα η δικια μου δε το χαυει αυτο, αν δεν μπει μπουκια δεν τ αφηνει :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...