Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΡΕΦΙΚΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ BEAMING BABY


Recommended Posts

Ο Μασούτης είχε τα βρεφικά καλλυντικα Beaming baby τα οποία είναι οργανικά χωρίς parabens.

Σήμερα όμως έμαθα ότι τα απέσυραν. Δεν μου είπαν τον λόγο.

Μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι; Μήπως κρίθηκαν ακατάλληλα; Ή απλά δεν πουλιόταν και δεν τα φέρνουν πια;

Γιατί αυτά χρησιμοποιώ για το μωράκι μου και ανησυχώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κάτι ακόμη, μήπως γνωρίζει κάποια που μπορούμε να δούμε προϊόντα που έχουν αποσυρθεί λόγω μη καταλληλότητας;

Υπάρχει καποιο site ή κάτι επίσημο για να το ψάξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερω να σου απαντησω. Εγω κατα κυριο λογο ψωνιζω μονο φαρμακευτικα προιοντα και παντα μετα απο συμβουλη γιατρου. Δε ρωτας το γιατρο σου καλου κακου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα προιοντα δεν εχουν ζητηση στα σουπερ μαρκετ και τα βρεφικα καταστηματα διοτι ο κοσμος εδω δεν τα ξερει ειναι αγγλικα πληρως πιστοποιημενα απλα εδω ο κοσμοσ παει στα στανταρ που κυκλοφορουν χρονια τωρα(που στην ουσια στο εξωτερικο ζητηθηκε να μην αναφερουν πανω τη λεξη βρεφικα διοτι κοροιδευουν τον κοσμο πχ τζονσονσ προδερμ κ.α)

εγω καποια περιοδο τα παιρνα απο το ιντερνετ απο το mybaby center....

μετα βρηκα τα green people που τα χει και στη θεσσαλονικη και εμεινα παρα πολυ ευαριστημενη και εκτοτε χρησιμοποιω αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό φαντάστηκα ότι μάλλον λόγω μη ζήτησης δεν θα τα ξαναφέρουν.

Τηλεφώνησα πάντως και στα κεντρικά του Μασούτη και περιμένω απάντηση και από αυτούς.

Πάντως είμαι ευχαριστημένη μέχρι στιγμής εκτός από την κρέμα για αλλαγή πάνας που πήρα, αλλά παρόλου που έβαζα σε κάθε αλλαγή συγκάηκε πολύ άσχημα η μικρή μου. Αυτή ήταν της Green people. Μάλλον όμως φταίει και η πάνα αν και pampers. Τώρα χρησιμοποιω libero. Θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα και πηρα (απο τωρα χιχιχι!!!) :P το καλαθακι μας με τα καλλυντικα και εβαλα μεσα αφρολουτρο,σαμπουαν,κρεμα ενυδατικη και λαδακι προδερμ,της σειρας natural care..κρεμα για τα συγκαματα μου εφερε η μαμα μου penaten..

ουτε θελω να σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι βλαβερα για το μωρο..εγω δεν πολυεμπιστευομαι τα "φυτικα" που δεν εχουν πιστοποιηση..για τα προδερμ και το τζονσον,φισαν κλπ δεν αμφεβαλα ποτε..αλλα μαλλον στις μερες μας τιποτα δεν ειναι αγνο,ουτε καν τα βρεφικα προιοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα Beaming Baby τα παίρνω και εγώ αρκετό καιρό από το Mybabycenter. Ξέρω ότι τα έχουν και τα καταστήματα ΛΗΤΩ.

Γενικά τους Αγγλους τους εμπιστεύομαι για τις πιστοποιήσεις τους. Βρήκα αυτό στο σαιτ τους:

Purity

Protect and nourish your baby’s delicate skin with products that contain only the purest ingredients, including premium grade organic aloe vera. Feel safe in the knowledge that your little one will be nurtured as nature intended.

The organic baby care range from beaming baby is certified by the non-food division of the Organic Food Federation, and approved by the Vegan Society.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...