Μετάβαση σε περιεχόμενο

περινεοτομη


Recommended Posts

Θα ηθελα εδω να μοιραστουμε τις εμπειριες που εχει η καθε μια με την περινεοτομη.

Ποιες εχουν κανει? Ποτε πεφτουν τα ραμματα? Μετα απο ποσο καιρο μπορεσατε να κανετε σεξ?

Γεννησα 4 του μηνος (ανημερα Πασχα!!) Τα ραμματα με τσουζουν που και που με τραβανε κιολας αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι ανηποφορο, πιο πολυ ενοχλητικο. Ποσο καιρο κραταει ολο αυτο????????? :dry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωρα μας εχουν την ιδια μερα γενεθλια!! (με ενα χρονο διαφορα!!)

Πεφτουν σιγαααααα σιγααααααα... στο διμηνο ενιωσα καλα!

για το σεξ...Αποπειραθηκα τον Ιουνιο, απαπαπαπα...τον Ιουλιο, τα ιδια...τον αυγουστο...κατι εγινε...

Εμενα παντως εκτος απο τα ραμματα της περινεοτομης μου ειχε κανει και μερικα αλλα, γιατι βγηκε αποτομα η μικρη...

Να σου ζησει το μωρο!

Υ.Γ Με μπεταντιν να πλενεσαι και να προσεχεις πως καθεσαι και πως σηκωνεσαι για να θρεψουν πιο γρηγορα τα ραμματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο τις 40 μερες θα εισαι τελειως καλα,και σεξ θα μπορεις να κανεις αλλα την πρωτη φορα θα ειναι σαν να εισαι ξανα παρθενα και ο κολπος σου θα ειναι ξηρος,μια λιπαντικη αλοιφη θα βοηθησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 years later...

Καλησπέρα σας!Είμαι στην 28 εβδομάδα και περιμένω 2 αγοράκια  !

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε για την περινεοτομη και ότι μάλλον δεν θα την γλιτώσω γιατί δεν θέλει να με ζορισει περισσότερο ήδη μου λέει οτι θα ζοριστω με τον φυσιολογικό τοκετό στα δυδιμα .Προφανώς όμως δεν μπορούμε να ξέρουμε μέχρι εκείνη την μέρα σίγουρα μου είπε ότι θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα και αν το θεωρήσει αναγκαίο τότε μόνο θα την κάνει 

Αλλά φοβάμαι πάρα πολύ!Πονάει?Και αν δεν το κάνω θα σκιστω?ρώτησα τον γιατρό μου άλλα Θα ήθελα να ακούσω και τις εμπειρίες σας πάντα με βοηθάνε 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...