Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

kleoxx τι να πω;

απιστευτο αυτο που σου συνεβη.

ευχομαι να πανε ολα καλα με τις μικρουλες σου και να τις παρεις συντομα κοντα σου και να ειναι υγιεστατες.εσυ εισαι καλα με την υγεια σου;

να μας λες τα νεα σου.καλη συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kleox!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΑΡΕΣ ΣΟΥ!

χαιρομαι που τα πραγματα ειναι καλυτερα για σενα!

εγω μενω Αθηνα, μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω, αλλα δυστυχως ειμαι τοσο φουσκωμενη και ξαπλα συνεχεια που ειναι αδυνατον για μενα να μετακινηθω. Παντως να ξερεις οτι και για τα παιδακια σου θα πω μια προσευχουλα, να τα προσεχει η Παναγιτσα να τα παρεις σπιτακι σου.

Να εισαι δυνατη, συγκεντρωμενη μονο στα θετικα που συμβαινουν και αγαπημενη με τον αντρα σου και ολα θα ερθουν οπως τα ειχατε ονειρευτει.

πολλα φιλια και περιμενουμε παλι νεα απο σενα και τα μωρουλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!

Ευτυχως τελικα που γεννησα φυσιολογικα κ δεν ποναω καθολου!!!!Αν ειχα κ τους πονους της καισαρικης με ολα αυτα.....δεν ξερω τι θα εκανα!!!

Σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε εσας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι να σου ζήσουν οι πριγκιπισσες σου κ με το καλο να τις πάρεις αγκαλίτσα κ να γυρισετε σπίτι σας. Ποσων εβδομάδων γεννησες τελικά? Ευχομαι ολοψυχα απο δω κ μπρος να σου πάνε ολα τελεια σ εσενα κ στις μικρουλες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleoxx na sou zisoun ta koritsakia sou!!!!!!!!

ftani pou einai kala kai ola tha perasoun.

etixe kai se mia gnosti mou na spasei o enas sakos kai genise 7 minon alla eutixos ola pigan kala ta morakia eixan minei se thermokitida mexri pou eginan dio kila kai kati kai meta pigan spiti tora einai 4 xronon kai igiestates!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ (ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ) ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ.

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Κλειώ να είναι καλά τα μωράκια σου, από ότι φαίνεται πέρασες δύσκολα, αλλά όλα καλά τώρα. Να πάρεις γρήγορα τα κοριτσάκια σου στο σπίτι και όλο χαρές από δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας κορτιζονη?

εγω αυριο πρεπεινα κανω και φοβαμαι.

ειπε ο γιατρος οτι ειναι για την καλη αναπτυξη των εμβρυων.

εσεις αν κανατε, ποτε την κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy ΕΦΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΩΡΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ. ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ!!!

kLEOXX ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η κουνιαδα μου εκανε ενεσεις.δεν θυμαμαι σε ποια βδομαδα.καπου προς το τελος νομιζω .και εγω ξερω πως δεν ειναι κατι σοβαρο.και το κανουν οι περισσοτερες μαμαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Kleoxx, συγχαρητήρια!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!!!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ!!!!! Προσπάθησε να μην φοβάσαι και όλα καλά θα πάνε! Θα κάνουμε και εμείς προσευχούλες για τα μωράκια σου!!! Σε ποιο νοσοκομείο τα έχεις? Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να παχαίνουν, να παχαίνουν και να παχαίνουν!!!!! Αλήθεια, σε ποια εβδομάδα γέννησες τελικά?

Τα δικά μου ... ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! Οι πεταλουδίτσες μου είναι η μία 931 γραμ. και η άλλη 937 γραμ.!!!! Κάνουν σβουρίτσες και όλα είναι άψογα με τα μωράκια!!! Κορίτσια, πόσο ησύχασα!!!! (αφού το βράδυ κοιμήθηκα κανονικά!!! ναι, ζηλέψτε!!!). Για το υγρό στο στήθος μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, είναι φυσιολογικό ακόμα και σε αυτή την εβδομάδα κύησης, αρκεί να μην το ζουλάω από μόνη μου! Η καμπύλη ζαχάρου είναι ΑΡΙΣΤΗ!!! Μου είχε δώσει λάθος φυσιολογικές τιμές το εργαστήριο ... γκρρρρ...!!! Έλεος ... Μου αύξησε το σίδηρο γιατί ήταν χαμηλός ο αιματοκρίτης. Για το μούδιασμα των χεριών μου είπε υπομονή ... Και μου είπε ότι αυτό που νιώθω δεν είναι συσπάσεις, ωστόσο ιδίως για τις επόμενες 3 εβδομάδες να αποφεύγω κάθε δραστηριότητα ... Ο τράχηλος μου ΟΚ, στα 3,4 εκ.!!! Ουσιαστικά είναι όλα καλά, αλλά συνέστησε απόλυτη προσοχή για να είμαστε σίγουροι!!!

Εγώ θα κάνω τις κορτιζόνες την επόμενη Τετάρτη (28η εβδομάδα), θα κάνω για αρχή δύο ενέσεις και αργότερα άλλες δύο. Εγώ θα πάω να μου τις κάνουν στο φαρμακείο, γιατί δεν είναι σαν τις ενέσεις της εξωσωματικής, είναι πιο μεγάλη η βελόνα και γίνονται και στον ποπό ... Οι ενέσεις αυτές γίνονται προληπτικά για την ωρίμανση των πνευμόνων των μωρών, διότι οι πνεύμονες είναι το τελευταίο όργανο που αναπτύσσεται, ώστε σε περίπτωση πρόωρου τοκετού να τους έχουμε εκ των προτέρων υποβοηθήσει!

Ααααα και εγώ, όπως έχω ξαναπεί, καισαρική θα κάνω και φυσικά με επισκληρίδιο!!!! Κορίτσια, δεν με φοβίζει καθόλου - θέλω να έχω επαφή και να δω τα μωράκια μου όταν έρθουν στον κόσμο!!! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για πόσο καιρό κάνουμε τις αντιπηκτικές ενέσεις μετά την καισαρική.

Φιλάκια!!! Και η σκέψη μας είναι κοντά στην Kleoxx και τα μικρούλια της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleoxx μου να σου ζήσουν τα μικρούλια σου!Με το καλό να τα πάρεις στην αγκαλιά σου γερά και δυνατά!Όλες οι δυσκολιές που θα περάσουν στη ζωούλα τους να ναι μόνο αυτές!Και γω από Ρόδο αν θυμάσαι και ο μόνος μου φόβος είναι αυτός μη γεννήσω πρόωρα και χρειάζεται να πάμε Αθήνα γρήγορα..Καλή ανάρρωση σε σένα και με το καλό να τα φέρετε σπιτάκι σας υγιέστατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleoxx ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΣΟΥ!!!Να μεγαλώσουν γρήγορα και να πάτε σύντομα σπίτι σας. Όλα θα πάνε καλά και θα τα ξεχάσετε όλα.

Στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια σε σένα και τις μικρούλες σου κι εύχομαι μέσα απ΄την καρδιά μου να είναι η τελευταία δυσκολία που περνάτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλειω μου να σου ζησουν τα μωρουλια σου...ευχομαι να ειναι το τελευταιο που περνατε...μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα...και ολο αυτο που περνατε θα μοιαζει σαν ενα μακρινο ονειρο...

φιλια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μόλις είδα ένα βιντεάκι στο you tube γέννηση διδύμων με φυσιολογικό τρόπο στο σπίτι μέσα στο νερό!!!!!!!!!! Μήπως τελικά οι Έλληνες γιατροί είναι ολίγον ευθυνόφοβοι ...??? Αν και εγώ, αν είχα την επιλογή, πάλι καισαρική θα αποφάσιζα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ... Ίσως αν δεν είχα όμως περάσει τις ταλαιπωρίες που πέρασα μέχρι να φτάσω να μείνω έγκυος, ίσως αν είχαν συλληφθεί με φυσιολογικό τρόπο, να το συζητούσα και να μην ήθελα ο γιατρός να που πει ότι η καισαρική είναι μονόδρομος, μόνο και μόνο επειδή είναι δίδυμα ... Απλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

γεια σας κι απο μενα!

εγω κοριτσια δεν νομιζω οτι παιζει ρολο στην καισαρικη οτι το δευτερο μωρο μενει παραπανω στην κοιλιτσα γιατι πραγματικα δεν μενει. εχω δει ολες τις καισαρικες στο youtube και σε δευτερολεπτα τα παιρνουν τα μωρακια.

για θηλαστρο, εγω δεν εχω παρει τιποτα ακομα. ενημερωθηκα κι εγω οτι εχει το μαιευτηριο και θα δω απο εκει και μετα τι θα παρω και αν θα παρω.

την γ επιπεδου που λες λιονταρακι, δεν την ξερω.εγω ξερω το doppler μετα το β επιπεδου.

πιτερ παν τι ωραια περιγραφη! πες μας κι αλλα!

ειναι ξε-αγχωτικα! πως μου φαινεται που τα γραφεις τωρα και τα εχεις ζησει! (φανταζομαι εσενα πως θα σου φαινεται!) :laugh: :laugh:

εσενα πιτερ παν που εκανες επισκληριδιο σου το αφησαν το καθετηρακι η μετα το εβγαλαν?

απο κοιλια πως εισαι? φορας λαστεξ? ποναγες τις επομενες μερες?

βλαστοκυτταρα κρατησες?

φιλια!

αχ! μου θυμιζεις εμενα με όλες αυτες τις αποριες που έχεις!!! Ειναι πολυ καθυσηχαστικο να βλέπεις πώς κι άλλες εγκυούλες έχουν τις αποριες και ανησηχιες με σενα... καταλαβαινεις ότι δεν εχεις τρελαθεί! Εμενα μού έκανε πολύ καλό η συζητηση με άλλες κοπέλες που ήταν "βηματα" πιο μπροστα απο μενα..!

Λοιπόν!, το καθετηρακι με την επισκληριδιο μού το έβγαλαν την επόμενη μερα. Και μου εδιναν παυσιπονα voltaren. Εγω πόναγα, όχι στην τομη, αλλά με ποναγε η κοιλια μου απο τα λόχεια (πονοι περιοδου) και επειδη ειχε "ξεχειλώσει" η μητρα μου (!!! :blink: ), με ποναγαν τα (πώς να το περιγραψω?), με πόναγαν τα σπλάχνα μου. Την πρωτη μερα δεν καταφερα να σηκωθω, επειδη πόναγα (ειμαι και τραγικα φοβιτσιαρα!) Καθε μερα που περναει όμως, ειναι και καλυτερα. Δεκα μερες μετα ημουνα εντελώς καλά. Σαν να μην χειρουργηθηκα!

Η κοιλια μου εχει μαζεψει αρκετα, πήρα και λαστεξακι απο το φαρμακειο. Βλαστοκυτταρα κρατησα. Στο ΛΗΤΩ υπάρχει εταιρεια και τα εδωσα εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleoxx, κοριτσακι μου, να σου ζήσουν τα μπεμπάκια σου! Όλα θα πάνε καλά, ειναι σίγουρο. Ειναι μια περιπέτεια που μόλις ερθουν τα παιδακια σου στο σπίτι θα την ξεχασεις.

Καλή δυναμη κοριτσακι και όλα θα πάνε καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Πάν κ παλι να σου ζήσουν τα αστεράκια σου κ χαιρομαι που εισαστε ολοι μαζι σπίτι. Μας λές καμιά συμβουλή για τις πρώτες μέρες?

Να ρωτήσω κ κατι ξυπνάνε μαζί οι πριγκιπιγσσουλες σου? Τις θηλάζεις?

Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλα μιας κ εισαι η πιο φρεσκια κ εισαι της παρέας γι αυτο σε ρωτάω. Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!

εχω τρελες αϋπνιες σημερα! ςχω σηκωθει τρεις φορες για πιπι...

ευτυχως διαβαζω ατο mammyland και ξεχνιεμαι!

κοριτσια ευχαριστω οσες μου απαντησατε στις αποριες μου και ιδιως εσενα Πιτερ Παν που θα τρεχεις και δεν θα φτανεις τωρα με τα μεζεδακια και τις μπουκιτσες σου!

εγω εκανα την κορτιζονη χθες το πρωι και κοριτσια τωρα το βραδυ δεν νιωθω αυτο το περιεργο μουδιασμα που ειχα στα δαχτυλα μου. παλι καλα!

καπου ενεργησε και σε μενα!και ειμαι λιγο καλυτερα και απο την ρινιτιδα!

αλλα βεβαια ολα αυτα το πρωι μπορει να εχουν ξαναγυρισει...! ευχομαι οχι!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν εχω αλλες δυο πιο "προσωπικες"ερωτησεις...

σου εκαναν κλισμα?? και επισης το χειροτερο μου..."επεσε κομμωτικη"?

(σορυ κοριτσια, θα το διαβαζετε πρωι πρωι και θα λετε τι γραφω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa new mammy μ αρεσε η κομμωτική.

Κλισμα κανουν κ στην καισαρική απ οτι ξέρω οπως επισης κ μια ψιλοκομμωτική εκτος αν εχεις κάνει μόνη σου απο το σπίτι. Αλλα το κλισμα κλισμα δεν το γλιτωνουμε οτι κ να κάνουμε γιατι πρεπει να εχει καθαρισει το εντερο για να το πω οσο πιο κομψά γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...