Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου στειλες μνμ ? Δεν ειδα καθολου , πριν προσπαθησα να δω τα πμ μου αλλα με πεταξε και δεν το ξαναπροσπαθησα . Θα τα κοιταξω τωρα !

Με ολο το σεβασμο , μπορει ο γιατρος σας να ειναι πολυ καλο ατομο αλλα ... ΔΕΝ !

Σας λεει τα απιστευτα (εχει κανει και διαφορα ) και ακομα τον εμπιστευεστε ...

Αυτο με την λακουβιτσα , την πηγη , ήταν το τελειωτικό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη να μην του δωσω ε? Τι λετε? Κι εμενα μου φανηκε πολυ νωρις. Τι να πω? Σημερα τα εχω χασει κι οχι τιποτα αλλο αλλα τον εχω προτεινει και σε κοπελες του μαμμυ! Δεν μου εχει ξαναπει τετοια πραγματα. Και τοτε με το πουλακι επειδη οι γνωμες διχαστηκαν εμεινα με την αμφιβολια και δεν ασχοληθηκα παραπανω... Τωρα θα αρχισω να το σκεφτομαι... Εμβολια καααααθε μηνα απο την μερα που γεννηθηκε, διατροφη... Περιεργα μας τα λεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

για τον κροκο του αυγου ειναι σωστο? Να του δωσω? Αφροδιτακι συγνωμη για την ταλαιπωρια. Σ ευχαριστω...
εννειται οχι....μετα τον 10 μηνα...

αρε βαλαβανη που εισαι να τραβηξεις τα μαλλια σου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otan mou htan na baloume to aygo sthn diatrofh mas (ton 10 mhna an thimame kala kai gia alous noris htan pali) mou eipai thn prwth mera ena koutalaki ,thn deyterh dyo kai na ayksanw me thn mera .

egw san "xazh" rwtisa "an thelei na to faei olo apo thn prwth mera?"

me koimakse me gourlomena matia kai mou eipai oti an exei alergia tha einai poli sobara ta pragmata an to faei olo .

kapoia pragmata ta bazoun argotera sto dietologio otan exei orimasei o organismos gia na ta dextei alios mporei na yparxoun polla problhmata .

akoam kai to stomaxi prepei na orimasei kai gia na dexete tis pio poliplokes trofes .

oxi egw den tha tou edina me tipota .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλαβανης γιατρος να υποθεσω? :P

Δεν θα του δωσω αυγο! Μ αρεσει που τον ειχα ρωτησει για μπισκοτοκρεμα και μου την απαγορεψε! Αυτο θα ηταν το κακο, οχι το αβγο! Και την μπισκοτοκρεμα που και που επειδη την τρωει ο αντρας μου και ειπα ετσι να του εδινα αφου λεει απο τον 6ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρισευτυχισμενη ακου το υποσεινηδη το σου ξερει καλυτερα .Απο τη στιγμη που εχεις γαα δικο σου για ποιο λογο να δωσεις ξενο ; το παιδακι πηρε βαρος δνεχασε και άλλωστε δνε παιρνει μονο το γαλα σου τρεφετε καιμε σουπες καικρεμες απο οτι ειδα .Εμενα ο Σταυρος ου ειναι 6 ετων καικαποια πραγματα απο τη διατροφη του τοτε με το τωα εχει αλλαξει και αυτο γιατι τωρα πολλοι περισοοτερα παιδακι εμφανιζουν αλλεργιες σ επολλα γαλατα και οχι μονο .

Εμενα γεννηθηκε 2950 και βγηκαμε απο το νοσοκομειο 2760 δνε θηλασαμε καθολου και ξεκινησαμ εαπευθειας με ξενο γαλα η ηλιθια η παιδιατρος με ειχε βαλει σε ενα κλιπακι να γραφω την ωρα που ετρωγε και τα γραμμαρια και καθε εβδομαδα να τοζυγιζω επρεπε αν θυμαμαικαλα να παιρνι γυρω στα 250 γαμμαρια να κανω λαθος επειδη εουν περαει καικαποια χρονια διορθωστε .Παιδακι ειναι ακι μποει τη μιανα επαιρνε 250 ην αλλη 380 την αλλη 150 ε οταν επαιρνε λιγοτεροχαμος κατι λαθος εκανα ελεγε μεχρι που τσακισαν τα νευρα μου και οταν μιλησ αμε το γυανικολογο μου στοασχετο μου ειπε πρωτον να πεταξω τιςσημειωσεις ακινα δινω στο παιδ αν τρωει ακθε τρεις ωρες περιπου να μην το ξυπναω ποτε αλλωστε στο 5ωρο ξυπναγε μονος του και μεχρι τους 6 μηνες εφτασε 6670 .Βεβαια στον 5 μηνα ξεκινησαμε κρεμυλα βανιλια με τη νεα παιδατρο επιδη ηταν πολυ αδυνατος και καποια στιγμη δνε μου επεινε το γαλα .Το αυγο το ξεκινησαμ εμε το που εκλεισ τον 8 μηνα αλλα σφιχτοσαν πατα τη μιαμερα το ενα τεταρτο του κροκου την αλλη τα 3/4 μετα το 1/2 ακιμετα ολοκληρο αφημαμε ομως καποια μερα κενο και ποτε δν εισαγαμε δυο νεες τρφες μαζι .Τ ψαρι μετα τον 12 μηνα το εδωσα .Τωρα επειδ με τις κοτες τις τρελλες εχει γινει χαμος καλο ειναι να προσεχεις και αστο που καλοκαιριαζειδνε θα παθι και τιποτα να ξεκινησει το αυγο απο Σεπτεμβριο .Οσο γαι το νερο γαλα αυτο επαθα τι ειναινεο ; εμενα επεινε νερο απο απο 4 μηνων περιπου επειδη το ξενογαλα ειναι πιο γλυκο ακι πιο στεγνο και ειχε παθει αφυδατωση με την τρελη τη παιδιατρο κακαιρι ακι εν μου ειχε πει αν του δινω νερακι .

Χαλαρωσε λοπον ακι αστους να λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα με το αυγο δεν ειναι τοσο απολυτα τα πραγματα . Ημουν και γω απο αυτες που ελεγαν μετα τον 10ο μηνα αλλα τελευταια διαβασα διαφορα και βλεπω οτι αρχιζει να προτεινετε στις πρωτες τροφες .

Ξερω και δυο κοπελες που εδωσαν απο τον 6ο μηνα αυγο .

Φυσικά δεν προτεινετε σε μωρα με αλλεργιες ή προδιάθεση για αλλεργιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Τρις!!!!

Μ'έκανες και γέλασα βραδιάτικα!!!!!

Ειδικά αυτό με την τρύπα στο κεφάλι.....

Κορυφαίο!!!! Δεν έχω λόγια!!!!!!

Τί να πρωτοπώ δεν ξέρω....

Η ουσία είναι κοριτσάκι πως ήρθε η ώρα να επισκεφθείς και έναν άλλον πιο.... παιδίατρο!!!!!!!

Το πρόβλημα του δεν κατάλαβα πιο είναι;;;;;

Τα 100gr που πήρε;;;;

Ε και;;; Αν ήταν ενημερωμένος θα γνώριζε περισσότερα και δε θα σε άγχωνε χωρίς λόγο.

Φύγε όσο είναι καιρός γιατί σιγά σιγά θα αρχίσουν τα πιο κουλά...

Δεν αξίζει να του δίνεις τα λεφτουδάκια σου και να μην συμφωνείτε σε τίποτα.

Δεν έχω να πω τίποτ'άλλο!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισευτυχισμένη και μόνο που κλονίστηκε η εμπιστισύνη σου πρέπει να βρεις άλλο παιδίατρο. Εμένα μου είπε αυγό και ψάρι όταν χρονίσει (λίγο υπερβολικό αλλά για σιγουριά) και επίσης εμβόλια κάναμε 2-4-6-12 μηνών. Εσείς κάθε μήνα εμβόλιο;;; Γιατί;;

Όσο για το πουλάκι μπέρδεμα. Οι μισοί λένε έτσι οι άλλοι μισοί αλλιώς. Εγώ πάντως δεν του το πειράζω αν και είναι αρκετά κλειστό..

Άκου το ένστικτό σου και βρες ένα γιατρό που θα εμπιστεύεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΡΕ ΤΡΙΣ ΜΟΥ!!!!ΕΧΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ??ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ??ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΙΡΝΕΙ..ΕΚΑΤΟ,ΕΚΑΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ.. :silly:

ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Κ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ "ΚΡΑΤΑΝΕ" ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ..

ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ Κ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ;)

ΑΑΑ..ΕΜΒΟΛΙΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ :dry:

ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΠΟΣΤ..ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΡΑΒΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΒΙΑΖΟΜΑΙ :blush:

.............ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ???????? :blink::S:blush::whistle:

Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΣΤΕΙΟ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ !!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μωρο που βρεχει 8-9 πανες , δεν εχει ξηροστομια , δεν πεφτει σε υπνηλια , δεν εχει ρυτυδιασμένο δερμα , δεν εχει μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια κλπ κλπ κλπ , τοτε σιγουρα δεν αφυδατώνεται .

Αν βεβαια ισχυει και κατι απο τα παραπάνω καλο θα ηταν να δει το μωρο ενας ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Τισα ο γιος μου την τελευταια φορα που πηγαμε για εμβολιο και τον ζυγησε μετα απο 2 μηνες, εβαλε 500 γραμμαρια...δηλαδη 250 το μηνα.

Τιποτα δεν μου ειπε..για το βαρος.

Και οταν εβαζε τα πολλα γραμμαρια με μαλωνε οτι του δινω φορμουλα και κρεμες κρυφα.

Το παιδι σου ειναι μια χαρα στην χειροτερη αντι να λεει αυτες τις βλακιες επρεπε να δει μηπως εχει καμια ουρολημοξη, γιατι εμενα μονο με εστειλε για γεννικη αιματος και ουρων αλλα ημασταν καθαροι.

Εμενα αυγο μου ειπε να δοσω πριν 1 μηνα περιπου αλλα δεν του αρεσε και οταν της ειπα οτο δεν το τρωει τον κροκο μου ειπε μην τον πιεζεις, θα μεγαλωσει λιγο και οταν θα μπορει να τον φαει ολο θα βρουμε τροπο, αλλα εμενα τρωει και τραχανα που εχει μεσα αυγο οποτε δεν του δινω.

Για το βαθουλομα δεν ξερω...

Επισης εμενα ποτε δεν τρωει πολυ μεσιμεριανο..αλλα και ποτε δεν με πιεσε, μου ειπε απλα να προσπαθω να του δινω περισσοτερες μερες τριτο γευμα και ειδικα σε περιπτοση που δεν φαει καθολου..αλλα αυτος δεν τρωει τριτο γευμα οταν ειμαι εγω σπιτι προτιμαει να θηλασει..οποτε τον θηλαζω.

Μηνα ανισυχεις..εξαλλου και εσυ η ιδια σαν μανα απο ενστικτο θα καταλάβεις αν το παιδι σου ειναι σοβαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τι "ομορφιες" διαβαζω? :laugh: :laugh:

Αννα στα ειπαν ολα τα κοριτσια! ;)

Μια χαρα ειναι το αντρακι σου!

βεβαια....ισως να μην εχεις αλλο γαλα ή να εγινε νερο! :P:P:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω να ρωτησω κατι?

Εμβολια δεν κανουμε καθε μηνα???

Στη δικη μας περιπτωση καναμε 2 καποιους μηνες κ τωρα θα ξανακανουμε(ενεσιμο)14 μηνων... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

το βάρος νομίζω ότι είναι μια χαρά, τα 100 γρ

δεν σημαίνουν τίποτα, μπορεί έναν μήνα να μην βάλει

και καθόλου.

Εμείς από τον 6ο μήνα που ξεκινήσαμε στερεές βάζει

από 100 έως 300 ανά μήνα και η παιδίατρος το βρίσκει

απολύτως φυσιολογικό

Για το αυγό υπάρχουν πολλοί παιδίατροι που συστίνουν τον

κρόκο από τον 8ο μήνα μια εξ'αυτών και η δική μου.

Για το βαθούλωμα στο κεφάλι δεν γνωρίζω, δεν έχω

ξανακούσει κάτι παρόμοιο :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Ενα μωρο που βρεχει 8-9 πανες , δεν εχει ξηροστομια , δεν πεφτει σε υπνηλια , δεν εχει ρυτυδιασμένο δερμα , δεν εχει μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια κλπ κλπ κλπ , τοτε σιγουρα δεν αφυδατώνεται .

Αν βεβαια ισχυει και κατι απο τα παραπάνω καλο θα ηταν να δει το μωρο ενας ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ !!!

δηλαδη να το ταραξω στην ξηροτροφια μπας και κοιμηθει λιγακι? :P :laugh: τιποτα απο ολα αυτα ευτυχως!! Και πανες θα ειχαμε παραπανω αλλα δεν τον αλλαζω την νυχτα... :silly: :silly:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντινακι το ξενο γαλα ειναι! Ξαφνικα μετα απο 7 μηνες δεν εχω γαλα! :angry: το κακο ειναι πως με στραβοκοιταει ο εξυπνακιας ο αντρας μου! Το παιδι δεν εχει αναπτυχθει μου λεει. Κανε οτι θες αλλα αν την αλλη βδομαδα δεν εχει βαλει βαρος θα χουμε προβλημα... Αι σιχτιρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΜΗ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ!!ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ..ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ!!

ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΡΙΝ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ(ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ)ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ Κ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...

ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ! Ολοι το παιζουν γνωστες. Μην τα παρω. Κι εμενα η μικρη γεννηθηκε 2715 κ αλλωτε επαιρνε 70γρ αλλωτε 150. Μου ελεγαν κι εμενα οτι ισως να μην ειχα αρκετο γαλα κ πηγα κ πηρα ξενο γαλα που μου προτεινε η τοτε παιδιατρος κ την επιασαν κολοικοι... Απο εκεινη την μερα δεν ξαναδωσα αλλο γαλα παρα μονο το δικο μου. Δεν ακουσα κανεναν, την εβαζα οποτε ηθελε κ δεν ανησυχουσα για τα γραμμαρια που επαιρνε. Ειναι 9,5 κιλα κ ειναι 14 μηνων, στυλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισ να σε ρωτησω κάτι σχετικά με το πουλάκι του γιατι δεν ειχα προσεξει το προηγουμενο ποστ. τι εννοεις το κατεβασε? φανταζομαι "πειραξε" λιγο το πετσακι του για να το ελεγξει. το κάνουν πολλοι γιατροι σε αγοράκια απο 6 μηνων και για να βεβαιωθει ότι ειναι καθαρο και για να αποφευχθει η φιμωση. στο γιο μου το κατεβασε και το καθαρισε στο χρονο πάνω, αλλά θυμαμαι ότι δεν ήταν καθαρο και ειχε και μια ελαφρια φιμωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
    • Λευκη μου επειδη γνκ εχω σιδηροπενικη αναιμια και παιρνω καθε μηνα σιδηρο στις μερες της περιοδου, αν παιρνεις χαπι για το θυροειδη, νομιζω πρεπει να εχει καποια χρονικη αποσταση απο το χαπι του σιδηρου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...