Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια μου βοηθηστε με τις αποριες μου!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια κ καλη βδομαδα!!Βοηθηστε με λιγο με 2 μου αποριες,ασχετες μεταξυ τους!

Η μικρη μου ειναι 9 μηνων κ εδω κ καιρο μπουσουλαμε φουλ κ πιανομαστε κ σηκωνομαστε ορθιες απο οπου βρουμε!Δε περπαταει ακομα αλλα κανει πλαγιαστα βηματακια στηριζομενη στο τραπεζακι κ κανα δυο βηματα για να παει απο το τραπεζι στον κανεπε!Χθες μου ειπαν οτι πρεπει να της φοραω κανονικα παπουτσακια με καμαρα για το ποδαρακι(κ ας μην περπαταει κανονικα ακομα)κ να μην την εχω σχεδον καθολου ξυπολυτη για να μαθουν τα ποδαρακια να στεκονται σωστα κ να μη γλιστραει!Εγω μεχρι τωρα την ειχα μονο ξυπολυτη μεσα στο σπιτι(με καλτσακια) :blush: !Εσεις τι κανατε-κανετε?Θα ρωτησω συντομα κ τη γιατρο!

Το 2ο που θελω να ρωτησω αν ξερετε ειναι το εξης...κανονιζουμε σιγα σιγα τη βαφτιση κ απο την εκκλησια θελουν την ληξιαρχικη πραξη της γεννησης που γραφει "για βαφτιση"!Μου φαινεται οτι την συγκεκριμενη την εχουμε δωσει κατα λαθος στον ασφαλιστη οταν μας ζητησε μια που χρειαζοταν!Εχω αυτες που γραφουν μονο "Για καθε νομιμο χρηση"!Αυτες κανουν ή πρεπει να παω να βγαλω αλλη?Θα μου βγαλουν,ετσι δεν ειναι?

Sorry για το μεγαλο ποστ κ που η κατηγορια ειναι ασχετη κ για τα 2 θεματα αλλα ειπα να τα γραψω σε 1 και τα 2 για συντομια!Ευχαριστω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!,

εμείς είχαμε ρωτήσει το γιατρό μας και μας είπε πρώτα να μάθει να περπατάει ξυπόλυτη και μετά να της βάλουμε παππουτσάκια ακριβώς αυτό μας είχε πει.

Όσο για τη ληξιαρχική πράξη γέννησης δε γνωρίζω..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μουουουουουουυ!!!!!!!!!!

Λοιπόν αγάπη...1.Το καλύτερο για τα μωράκια είναι να μάθουν να περπατάνε ξυπόλητα,αυτο είπε κ σε εμάς η παιδίατρός μας κ φυσικά όταν βγαίνουμε έξω(κ εφόσον περπατάει ήδη)να της φοράμε πάντα παπούτσια με καμάρα κ όχι αυτά τα χαζούλικα αγκαλιάς...Κ παρεπιπτόντως είδα κάτι roberto cavalli πεδιλάκια ορθοπεδικά,λευκά με ασημί στρας που σχηματίζουν μια πεταλούδα...ΟΝΕΙΡΟ!!!!!Όπως κ η τιμή τους... :(:(:(

2.Ναι,για τη βάπτιση χρειάζεται αυτό το πιστοποιητικό που λέει "για τη βάπτιση",οπότε θα χρειαστεί να κάνετε μια ανατύπωση!

Μάκιααααααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα ετσι μου ειχε πει..πρωτα ξυπολητος..μετα πολυ μαλακα παπουτσακια και μετα ανατομικα...δηλαδη τα ανατομηκα θα τα βαλει οταν θα περπαταει κανονικοτατα.

Εγω του φοραω κατι που αμα πας σε μαγαζι θα σου πουν παντοφλακια για μωρα οταν παμε εξω, στο σπιτι τον εχω με καλτσεσ.

Οσο για το χαρτι...εγω εδοσα απλη ληξηαρχικη πραξη...μπορεις να ξαναβγαλεις απο ΚΕΠ αμα σου κανει νουμερα ο πατερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινουλα μουου τι γρηγορη που εισαι :P ??Δεν εχω λογια ;) !!Ευχαριστωωω!!!

Ουφφφ μαλλον πρεπει να τρεχω στο ληξιαρχιο...οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια!!!

Οσο για τα παπουτσια τα R.C. (κ την τιμη)...ξανα ουουφφφ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου ...σχετικά με τα παπουτσάκια δεν γνωρίζω... αν και δεν το χα ξανακουσει αυτο ... :dry: σιγουρα χρειάζεται να φοράει καλά παπουτσάκια με το που αρχίζει να περπατάει...

τώρα όσον αφορά την ληξιαρχική πράξη γέννησης χρειάζεται αυτή που λεει πάνω για την βάφτιση την οποία την παιρνεις απο το Ληξιαρχείο που χεις δηλώσει την κουκλίτσα σου ...είτε από το ΚΕΠ...αλλά ρώτα τον παπά που θα τελέσει το μυστήριο μήπως και την δεχτεί..... ;)

πολλά φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little-angel έγραψε:

Κωνσταντινουλα μουου τι γρηγορη που εισαι :P ??Δεν εχω λογια ;) !!Ευχαριστωωω!!!

Ουφφφ μαλλον πρεπει να τρεχω στο ληξιαρχιο...οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια!!!

Οσο για τα παπουτσια τα R.C. (κ την τιμη)...ξανα ουουφφφ :laugh: :laugh: :laugh:

Είδες,είδες,πιο γρήγορη κ απο την πυροσβεστική!!!! :laugh: :laugh: Παρόλα αυτά εσύ να συνβουλευτείς κ τον γιατρό σου,άκου κ την δική του γνώμη!

ουφ κ ξαναουφ...Κ ξέρεις,απο τη μία λέω με τόσα λεφτά θα πάρω άλλα,πιο χρήσιμα πράγματα,αλλα αφού τα έβαλα στο μυαλό μου,δε μου τη γλιτώνουν,θα τρώω πέτρες αλλα θα τα πάρω!! ;);):S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Κωνσταντινα μου καλη σου ορεξη :laugh: :laugh: :laugh: !!!Ασε τρελλα ειναι...!Και η νυφη μου απο τα πρωτα παπουτσια του ανηψιου ηταν κατι μποτακια R.C.!Εγω δεν εχω βγει ακομα στη γυρα....μολις δω ,θα σου πω κ εγω :P !!

Κοριτσια μου ευχαριστω!!Θα μιλησω κ με τη γιατρο το απογευμα!

Καρολινακι μου...Χρυσα... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εδω για τα παπουτσακια.....δεν ξερω δε ρωτησα κ εγω να πω την αμαρτια μου..δε το σκεφτηκα.... ;):)

για τη βαπτιση τωρα θα χρησημοποιησεις το χαρτι που ειναι για καθε νομιμη χρηση..απλα να το εχεις παρει εγκαιρως κ να μη ψαχνεστε τελευταια στιγμη.. ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

little-angel έγραψε:

Είδες,είδες,πιο γρήγορη κ απο την πυροσβεστική!!!! :laugh: :laugh: Παρόλα αυτά εσύ να συνβουλευτείς κ τον γιατρό σου,άκου κ την δική του γνώμη!

ουφ κ ξαναουφ...Κ ξέρεις,απο τη μία λέω με τόσα λεφτά θα πάρω άλλα,πιο χρήσιμα πράγματα,αλλα αφού τα έβαλα στο μυαλό μου,δε μου τη γλιτώνουν,θα τρώω πέτρες αλλα θα τα πάρω!! ;);):S[/quote:19wxbs7h]

σε καλυτερη τιμή aπο τα cavalli!

http://www.childrensalon.com/product_in ... s_id=19307

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...