Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ;


Recommended Posts

XARA μου..Αχχ πόσο σε καταλαβαίνω γιατί τα έχω περάσει και εγώ!!και εμείς κάναμε 2 σπερματεγχύσεις σε φυσικό κύκλο, αφού το μόνο πρόβλημα ήταν το σπέρμα.Βέβαια ήταν πάρα πολύ κακό...0% κινητικότητα να φανταστείς. την δεύτερη την έκανα με προτροπή του γιατρού μου απλά να επιβεβαιώσουμε οτι το σπέρμα είναι όντως έτσι και δεν επρόκειτο για τυχαίο γεγονός...Να σου πώ εξαρτάται πάντα απο τι πρόβλημα αντιμετοπίζει ο καθένας. η δεύτερη σπερματέγχυση μου έφερε μια βιοχημική εγκυμοσύνη και πολύ στεναχώρια. αν είναι να κάνεις ενέσεις...η εξωσωματική είναι πιο αποδοτική..ελέγχουν την ποιότητα των εμβρύων και έχεις περισσότερα αποτελέσματα. Εμείς απο την πρώτη προσπάθεια πιάσαμε το μπεμπάκι μας..αλλά μετα τις αποτυχίες έκατσα ένα τετράμηνο να πάρω δυνάμεις ψυχολογικά δεν πήγα κατ'ευθείαν. Καλή επιτυχία σου έυχομαι και να θυμάσαι οτι οι γιατροί κάνουν ότι μπορούν αλλά απο εσένα εξαρτάται και την ψυχολογία που θα έχεις αν θα ριζώσει το σποράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΛΑΧΤΑΡΑΣ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ,ΕΜΕΝΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ποσα ζευγαρια εχουν προβλημα υπογονιμοτητας βρε κοριτσια;τι στο καλο φταιει; μας ραντιζουν τιποτα;Παλια με τοσες κακουχιες και οι γυναικες εκαναν το εν απαιδι πισω απο το αλλο!!!Και τωρα ακουμε για κιρσοκυλες,πολυκιστικες,και χιλια δυο αλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα μου οπως μας ειπε ο γιατρος μας ξεκινα απο το αγχος και σταματα στην καταστροφη του περιβαλλοντος...κανενας δεν ξερει πραγματικα!!! βαλε και το καπνισμα και την καθιστικη ζωη και την ρυπανση της ατμοσφιαρας και τις τροφες που τρωμε και αλλα πολλα!!! να φανταστεις εμενα ο αντρας μου δεν εχει καπνισει ποτε στην ζωη του, ελαχιστα εως καθολου αλκοολ, αθλειται τουλαχιστον 4 φορες την εβδομαδα απο 2,5 ωρες την φορα (παιζει μπαλα)τρωει υγιεινα φρουτα λαχανικα κτλ (οχι τηγανιτα, λαδερα σαβουρες απο εξω κτλ) ειναι ανθρωπος εξω καρδια και πολυ αισιοδοξος και το μονο κακο ειναι πως δουλευει μεσα στα καυσαερια και ειναι ορθιος επι 8 ωρες!!! εν αντιθεση με εναν φιλο μας που κανει ολα τα λεγομενα "κακα" για το σπερμα και επιασαν παιδι με την γυναικα του με την πρωτη ελευθερη επαφη.τι να πω δηλαδη???? :blink: ή εισαι γκαντεμης ή δεν εισαι.....χαχαχαχαχχαχαχ

παντως για το θεμα με τα φαρμακα και την σπερματεγχυση ο δικος μου γιατρος ειπε οχι φαρμακα γιατι αν ξεκινησουμε απο τωρα με φαρμακα αν χρειαστει να κανουμε εξωσωματικη τι αλλο θα μου δωσει???ολο το φαρμακειο??? βεβαια ο καθε γιατρος εχει την αποψη του και η καθε περισταση ειναι διαφορετικη!!!!

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,

το επομενο βημα ξεκιναει απο σημερα το βραδυ....εχω αγριες διαθεσεις!που να ξερε ο αντρουλης μου...βλεπει τηλεοραση αμεριμνος....και η τυχη του δουλευει!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Μωρακι ετοιμασου για το μακρυ ταξιδακι σου! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια,

η διαθεση μου αυτες τις μερες ειναι καλητερη απο ποτε!Φτου μην με ματιασω, εχω παρει τα πανω μου και με τον αντρουλη μου ξαναζουμε τον ερωτα μας!Τελικα καταλαβα πως οι δυσκολιες μας δυναμωνουν και μας δενουν

περισσοτερο με τους συντροφους μας!Εκει φαινεται ποσο δυνατη ειναι η αγαπη και τελικα ολα τα νικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Χαρά μου τι ωραία που σκέφτεσαι!!!!!!!!αφού έχετε χαλαρώσει θα δεις που μόνο θετικά θα έρχονται από εδώ και πέρα!!!!!!!!

προσπαθώ και εγώ να φτιαξω την διαθεση μου αλλά μερικές φορές πέφτω.... :blink::blink::blink::blink::blink:

μηπως βρήκες τη μαγική συνταγή??????πες μας και εμάς το μυστικό :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΣ,

η συνταγη ειναι μια:ΤΡΕΛΑ για ολα!

Και εγω περασα απο την φαση της απογοητευσης,του πονου,και δεν ηθελα να βλεπω κανεναν!αλλα επειδη καταλαβα ποσο πατο εφτασα και οτι ημουν πολυ κοντα στην καταθλιψη σκεφτηκα οτι ετσι δεν καταφερνω τιποτα!ισα-ισα χανω!τι;την ιδια την ζωη!τα εβαλα λοιπον κατω και ειπα:

Χαρουλα, τι εχεις;υγεια,εναν αντρα που σε αγαπαει τρελα,εχει και ο αντρας σου την υγεια του,εχεις μια οικογενεια διπλα σου,φιλους πολυτιμους,οικονομικα εισαι καλα.τι σου λειπει;ενα παιδι!ναι ειναι πολυ σημαντικο!θα κανουμε τις προσπαθειες μας να ερθει και αν ερθει καλως!αν ομως οχι.....θα εχει περασει η ζωη χωρις να το καταλαβουμε πονωντας για κατι που δεν υπαρχει;ΟΧΙ!αυτην την στιγμη υπαρχει ο αντρουλης μου και εγω και γιαυτο θα χαρω την ζωη μας οσο μπορω!και θα κανω τα παντα για να ρουφηξω την ζωη μεχρι την τελευταια της γουλια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα σου γραψω ποιο ειναι το επομενο βημα ..

καθε μερα μιλαμε,ξερεις τι θα εκανα στην θεση σου ..

θα γραψω για ακομα μια φορα πως το μωρο δεν ερχεται με προγραμμα ,το γραφω εγω που θα εκανα εξωσωματικη ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ...δεν ειμαι βλεπεις κι εγω απο της γυναικες που γεννησαν αβιαστα ενα παιδακι ..με ποιον ομως να τα βαλεις για την "τυχη " σου ?? με το θεο ??? η να πεσεις μεσα στην μιζερια ??? ολη μας η ζωη δεν ειναι μονο ενα παιδι ,κι ευτυχως δηλαδη γιατι ολες αυτες οι γυναικες που αργησαν να γινουν μανες η δεν εγιναν ποτε θα ηταν δυστυχισμενες ..η ζωη ειναι και αλλα πραγματα ..ταξιδια ...εσυ ο αντρας σου ..οι φιλοι σου ..τα ενδιαφεροντα σου ..ολα αυτα που δεν εκανες κρυβονται μονο στην φραση παιδι ???? χαιρομαι που τα βλεπεις ολα διαφορετικα εστω και με τρελα ..χρειαζεται κι αυτη οταν δεν ειμαστε καλα ...ξερεις τελικα να βρισκεις την ακρη του νηματος ..ειτε εισαι μονη σου ..ειτε εχεις παρεα ..κι αυτο ειναι που μετραει τελικα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Δεν θα σου γραψω ποιο ειναι το επομενο βημα ..

καθε μερα μιλαμε,ξερεις τι θα εκανα στην θεση σου ..

θα γραψω για ακομα μια φορα πως το μωρο δεν ερχεται με προγραμμα ,το γραφω εγω που θα εκανα εξωσωματικη ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ...δεν ειμαι βλεπεις κι εγω απο της γυναικες που γεννησαν αβιαστα ενα παιδακι ..με ποιον ομως να τα βαλεις για την "τυχη " σου ?? με το θεο ??? η να πεσεις μεσα στην μιζερια ??? ολη μας η ζωη δεν ειναι μονο ενα παιδι ,κι ευτυχως δηλαδη γιατι ολες αυτες οι γυναικες που αργησαν να γινουν μανες η δεν εγιναν ποτε θα ηταν δυστυχισμενες ..η ζωη ειναι και αλλα πραγματα ..ταξιδια ...εσυ ο αντρας σου ..οι φιλοι σου ..τα ενδιαφεροντα σου ..ολα αυτα που δεν εκανες κρυβονται μονο στην φραση παιδι ???? χαιρομαι που τα βλεπεις ολα διαφορετικα εστω και με τρελα ..χρειαζεται κι αυτη οταν δεν ειμαστε καλα ...ξερεις τελικα να βρισκεις την ακρη του νηματος ..ειτε εισαι μονη σου ..ειτε εχεις παρεα ..κι αυτο ειναι που μετραει τελικα ..

Σωστηηηηηηηηηη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poli salonika akouw se auto to post...

mazeutikame oi salonikies ??? :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

pote tha piouome kana kafedaki??? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ante gt egw isws apo aurio na efarmosw to sxedio sou xara ... o antras einai xalaros alla i tyxi tou douleuei.......

simera to vradaki tha xerw ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giwtaki,

πρεπει να κανονισουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καφεδακι!Τωρα που ηρθε και η ανοιξη στην παραλια να λιαστουμε και να τα πουμε και απο κοντα!θα ανοιξω θεμα ωστε "οσοι πιστοι προσελθετε!"

Οσο για το σχεδιακι αποπλανησης σου........ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταααα!!

Παρασκευη σας προ"σ"καλω σε καφε στη σαλονικη!! καλη επιτυχια σημεραααααα!!ειναι η μεγαλη μερα .σου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα τελεια και να νικησατε τα μικροβια!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Χαρουλι, με τετοια ψυχολογια πας για διδυμη κυηση με φυσικο τροπο!!!χαχα

θα συμφωνησω με προλαλησασες να αποφυγεις χαπια και να κανεις σε φυσικο κυκλο 2η σπερματεγχυση..εχεις καιρο για εξωσωματικη...ας την για μετα το καλοκαιρι! τωρα μπανακια και τρελιτσες ..μη δυσκολευεις τη ψυχολογια σου καλοκαιρινους μηνες, χαλαρωσε τωρα που το χεις αναγκη και θα δεις...ολα θα πανε καλα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αντε κοριτσαρες ολη η θετικη ενεργεια μαζι μας!!!! :blink::blink::blink::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ΚΑΡΚΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΕΣ;Μετα απο τοση ταλαιπωρια να μεινω φυσιολογικα;θα ειναι απο τα τρελα παιχνιδια που παιζει η ζωη!αλλα η ζωη η ιδια δεν ειναι μια τρελα;εγω ειμαι μεσα για την παρασκευη!αλλες ενδιαφερομενες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...