Μετάβαση σε περιεχόμενο

παραξενο....


Recommended Posts

nani μακαρι να εισαι εγκυος αχ μακαρι μακαρι μεσα απο την καρδια μου!!! κοιτα εγω οταν περιμενω περιοδο ποναω απιστευτα πολυ και αμα κρυωσω ποναω ακομη περισσοτερο...οποτε δεν το θεωρω συμπτωμα γενικοτερα αλλα μια ξαδερφη του αντρα μου ειχε τετοια πονακια και ελεγε οτι και καλα ειχε καθυστερηση και το αμελησε και δεν εκανε τεστ και τελικα ηταν εγκυος.καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα τι να πω....πες μας απλα να χαρουμε και μεις μαζι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula έγραψε:

nani μακαρι να εισαι εγκυος αχ μακαρι μακαρι μεσα απο την καρδια μου!!! κοιτα εγω οταν περιμενω περιοδο ποναω απιστευτα πολυ και αμα κρυωσω ποναω ακομη περισσοτερο...οποτε δεν το θεωρω συμπτωμα γενικοτερα αλλα μια ξαδερφη του αντρα μου ειχε τετοια πονακια και ελεγε οτι και καλα ειχε καθυστερηση και το αμελησε και δεν εκανε τεστ και τελικα ηταν εγκυος.καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα τι να πω....πες μας απλα να χαρουμε και μεις μαζι σου.....

σε εμενα ηρθε περιοδος μια μερα και μετα καφε κοκκινα υγρα.και μεχρι τωρα εχω πονακια οπως της περιοδου και εχει περασει μια βδομαδα σχεδον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανι μου προτεινω να πας στο γιατρο να κανεις ενα υπερηχο αφου πρωτα κανεις χοριακη για να εχεις ξεκαθαρα αποτελεσματα..σου ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κανεις νανι νανι το μπεμπε σου!!!!!!!σε φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται!θα παω για χοριακη αυριο και οτι αποτελεσμα και να παρω θα παω στον γιατρο να δω.αν ειναι αρνητικη η χοριακη, μπορει να συμβαινει τιποτα αλλο.

βεβαια θα προτιμουσα να ειμαι εγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις και το προτιμας!!!!!κι εγω το ιδιο θα αισθανομουν στη θεση σου..ευχομαι να εισαι απ'την καρδια μου και να κανεις μια ανακοινωση ΝΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιο τεστ πηρες?γιατι λενε οτι το predictor δεν φημιζεται για την αξιοπιστια του..εγω μυριζω εγκυμοσυνη παντως!!!χι χι!γιατι εχεις και αυτα τα πονακια που συνεχιζουν αρκετες μερες και συμβαινει στην αρχη της εγκυμοσυνης!να μας ενημερωσεις!περιμενω τα αυριανα σου αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα-Ν έγραψε:

ποιο τεστ πηρες?γιατι λενε οτι το predictor δεν φημιζεται για την αξιοπιστια του..εγω μυριζω εγκυμοσυνη παντως!!!χι χι!γιατι εχεις και αυτα τα πονακια που συνεχιζουν αρκετες μερες και συμβαινει στην αρχη της εγκυμοσυνης!να μας ενημερωσεις!περιμενω τα αυριανα σου αποτελεσματα!!!!

yes or no λεγοταν.μακαρι να ειναι εγκυμοσυνη.θα τρελαθω απο την χαρα μου. ναι τα πονακια κανονικα συνεχιζονται. και τωρα που σου γραφω εχω πονακια.σαν κραμπα μοιαζει.και ειναι συνεχομενα ολη μερα.

θα σας πω αυριο τα νεοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XARA35 έγραψε:

ΝΑΝΙ2004,

σου ευχομαι να εισαι τελικα και αυριο να εχεις μια τεραστιαααααααααααα χοριακη!Θα περιμενουμε νεα σου αυριο!!!!!

σ ευχαριστω πολυ. ελπιζω να ειναι ενα νινακι και οχι καποιο κρυολογημα γιατι η αληθεια ειναι οτι θα ξενερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα-Ν έγραψε:

ναι κρυολογημα ειναι 9 μηνων!!!!!!!καλε κοιμησου τωρα πρεπει να ξεκουραζεσαι!!!!χι χι χι!!!περιμενουμε!!!!

!

χιχιχιχιχι!!!!!πολυ καλο!ναι αυτο θα κανω γιατι εχω κολλησει με το mammy και φωναζει και ο αντρας μου. καλο βραδυ, και ελπιζω αυριο ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να εισαι!ευχομαι καλα αποτελεσματα!

εγω ειχα για 2 μερες καφε ακριβως την ημερα που περιμενα να μου ερθει περιοδος και τελικα ημουνα εγκυος οπως θα βλεπεις και απο το τικερακι μου.

Αλλα και να μην εισαι μην στενοχωρηθεις,απλα πηγαινε στον ιατρο σου για να βρειτε το λογο της διακοπης περιοδου που ειχες.φιλακια και περιενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι :) Εγω θα σου ελεγα να κανεις τη χοριακουλα σου και με το αποτελεσμα οποιο και να ειναι αυτο να πας στο γυναικολογο σου να σου κανει ενα υπερηχο. Ειχα κι εγω μια διαταραχη να το πω, ανωμαλια του κυκλου να το πω, δε ξερω πως να το πω! Τελευταια περιοδος 20 Φεβρουαριου, κυκλος 28-29 μερουλες, ερχεται 20 Μαρτιου και τιποτα, ειχα για να μη στα πολυλογω 7 μερουλες καθυστερηση. Αρχισα να χαιρομαι, βεβαια η βλακεια μου ηταν οτι δεν εκανα χοριακη απλα πηρα ενα τεστακι την 5η μερα καθυστερησης το οποιο με μπερδεψε γιατι δε μπορουσα να καταλαβω αν ημουν η οχι. Την 7η μερα το μεσημερακι αδιαθετησα, απογοητευση... Ειχα μονο τρεις μερες αιματακι, σκουρο κοκκινο και μετα τιποτα, μονο σκουρο καφε οπως οταν καθαριζουμε απο την περιοδο.... Παιρνω τηλ το γιατρο και παω να με δει! Μου ειπε οτι αυτο το αιμα που ειχα δεν ηταν αιμα περιοδου γιατι ειχα ενα παχυ ενδομητριο 17 χιλιοστα ενω θα επρεπε να ηταν 5 χιλιοστα αφου ειχα αιματακι. Ομως δεν ειχα κανει χοριακη για να μου πει με σιγουρια αν ηταν ορμονικη διαταραχη η κατι πηγε να γινει και για καποιο λογο δεν εγινε. Τωρα απλα περιμενω την επομενη περιοδο, για να δουμε τι θα γινει... Σου ευχομαι το καλυτερο :) Φιλακια πολλα :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Καλημερα κοριτσακι :) Εγω θα σου ελεγα να κανεις τη χοριακουλα σου και με το αποτελεσμα οποιο και να ειναι αυτο να πας στο γυναικολογο σου να σου κανει ενα υπερηχο. Ειχα κι εγω μια διαταραχη να το πω, ανωμαλια του κυκλου να το πω, δε ξερω πως να το πω! Τελευταια περιοδος 20 Φεβρουαριου, κυκλος 28-29 μερουλες, ερχεται 20 Μαρτιου και τιποτα, ειχα για να μη στα πολυλογω 7 μερουλες καθυστερηση. Αρχισα να χαιρομαι, βεβαια η βλακεια μου ηταν οτι δεν εκανα χοριακη απλα πηρα ενα τεστακι την 5η μερα καθυστερησης το οποιο με μπερδεψε γιατι δε μπορουσα να καταλαβω αν ημουν η οχι. Την 7η μερα το μεσημερακι αδιαθετησα, απογοητευση... Ειχα μονο τρεις μερες αιματακι, σκουρο κοκκινο και μετα τιποτα, μονο σκουρο καφε οπως οταν καθαριζουμε απο την περιοδο.... Παιρνω τηλ το γιατρο και παω να με δει! Μου ειπε οτι αυτο το αιμα που ειχα δεν ηταν αιμα περιοδου γιατι ειχα ενα παχυ ενδομητριο 17 χιλιοστα ενω θα επρεπε να ηταν 5 χιλιοστα αφου ειχα αιματακι. Ομως δεν ειχα κανει χοριακη για να μου πει με σιγουρια αν ηταν ορμονικη διαταραχη η κατι πηγε να γινει και για καποιο λογο δεν εγινε. Τωρα απλα περιμενω την επομενη περιοδο, για να δουμε τι θα γινει... Σου ευχομαι το καλυτερο :) Φιλακια πολλα :P:P:P

πηγα για χοριακη και θα ξερω το απογευμα το αποτελεσμα.ο μικροβιολογος παντωσ με μπερδεψε λιγακι.μου ειπε οτι αποκλειεται να ειναι εγκυμοσυνη εφοσον ηρθε εστω και μια μερα το αιμα, και μου ειπε οτι ειτε κρυωσα ειτε εχω πονακια απο το εντερο μου.

οπως και να εχει θα δω το απογευμα, αλλα λιγο προσγειωθηκα ανωμαλα με τα λογια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικροβιολόγος λέει βλακείες. Υπάρχουν πολλές γυναίκες που ενώ ήταν έγκυες είχαν περίοδο κανονικά και κατάλαβαν ότι είναι έγκυες αργότερα!

Εντάξει, πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να'ναι κρύωμα ή μια ανωμαλία του κύκλου.. αλλά η εγκυμοσύνη δεν αποκλείεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera !! s euxomai kali epitixia!!! mia fili mou eixe ligo aimataki meta tpt k kathisterisi ekane xoriaki k bgike thetiki.. opote dn isxiei auto p eipe o mikroviologos! ola mporoun na simboun!!!

oli i thetiki energeia panw sou k xoriakiii sou na einai terastiaaaaaaaaaaa!!!! makia makia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέαρα και από μένα! Το έχω γράψει και άλλη φορα. και στις 2 εγκυμοσύνες μου 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα καφέ-κόκκινο αιματάκι. Όχι μεγάλη ποσότητα, μου αρκούσε το σερβιετάκι.

Ειδικά στην πρώτη, ούσα ανυποψίαστη παρ' όλο που είχαμε ελεύθερες επαφές, πίστεψα πως μου ήρθε περίοδος πιό νωρίς από το άγχος του γάμου μας που μόλις 1 μήνα πριν είχε γίνει. Περίμενα 2-3 μέρες, αλλά η περίοδος άφαντη... το αιματάκι επέμενε... όμως ήταν η Δεσποινούλα μας που είχε τρυπώσει στην κοιλίτσα μου ;) :silly:

Εύχομαι το απόγευμα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι να πω μακαρι.βασικα ο μικροβιολογος το ειπε αυτο γιατι εμενα ηρθε αιμα μια μερα και μετα κοπηκε.και μου ειπε οτι τα πονακια αυτα που εχω ειναι κρυωμα σιγουρα ή το εντερο μου γιατι αποκλειεται να ειδα κοκκινο αιμα και μετα να ειμαι εγκυος.

σε τρια τεταρτα θα ξερω. μου ειπαν να παρω τηλεφωνο στις 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρνητικη η χοριακη.τελικα ειχε δικιο ο μικροβιολογος.

εχω απογοητευτει αρκετα με αυτο το θεμα. μου φαινεται οτι δεν θα ξαναασχοληθω ποτε με το κεφαλαιο εγκυμοσυνη.αν ειναι να ερθει ας ερθει τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kouragio koritsaki mou !! k egw etsi eimai apo tin deytera!! μαυρα χαλια λεω ολες μενουν εγω γιατι οχι... δν μπορει καποια στιγμη θα δουμε κ εμεισ ενα μωρακι θα δουμε!!! ετσι θα λεμε να το πιστεψουμε για να γινει!!! μην στεναχωριεσαι να εισαι δυνατη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω, ειναι πολυπλοκα τα συναισθηματα.απο την μια το περιμενα οτι θα ηταν αρνητικη η χοριακη και απο την αλλη λεω γιατι ρε γαμωτο?τοσο φαντασιοπληκτη ειμαι και βλεπω συμπτωματα εκει που δεν υπαρχουν?γιατι εφοσον το θελω να μην μπορω να μεινω εγκυος?

τελος.δεν θα ξανασχοληθω με συμπτωματα και γονιμες μερες.αν θελει να ερθει ας ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανι μου λυπάμαι που ήταν αρνητική - φρόντισε να πας στη γιατρό σου το συντομότερο για να βεβαιωθείς ότι όλα είναι καλά.

Koρίτσια μην απογοητεύεστε.. Είναι βασικό να έχετε θετική ψυχολογία και να μην το βάζετε κάτω! Να δείτε που θα σας έρθει εκεί που δεν το περιμένετε!! Εγώ εύχομαι να'ναι το συντομότερο δυνατό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου! ολα θα γινουν στην ωρα τους..σου μιλαω εγω που ειμαι σε χειροτερη μοιρα και δεν ξερω τι με περιμενει και το τι θα ακουσω μολις παω στον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NANI μην μου στεναχωριεσαι δεν πειραζει πρεπει να το δουμε το θεμα με τρελα και κορδελα οπως λεει και μια φιλη μου....δεν γινετε να αγχονομαστε ετσι....λοιπον πες πως οτι εγινε εγινε και οτι ειναι να ερθει θα ερθει...εγω πουλαω τρελα πλεον το πηρα αποφαση!!!! οσο και να βαραω τον ποπο μου κατω δεν καταφερνω τιποτα!!!! ΤΡΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ χαλαρα κοριτσαρα μου και ολα καλα θα πανε θα δεις!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...