Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ!!!! ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ?????


Recommended Posts

ΘΗΛΑΖΩ 6 1/2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ. ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ? ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΙΟΛΑΣ. ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΚΑΤΑΡΧΗΣΝ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΑΝ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ,ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ Θ'ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΑ 15 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ!!!

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΛΕΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τη Βίκυ.

Όταν έχεις περίοδο φυσικά μπορείς να θηλάσεις απλώς μπορεί εκείνες τις ημέρες να έχει μειωθεί η ροή σου πράγμα που δεν νομίζω να σε ενοχλεί αφού θέλεις να αποθηλάσεις.

Μπορείς να μειώνεις σταδιακά τα γεύματα και κάθε φορά που νιώθεις γεμάτο το στήθος βγάλε λίγο με το χέρι.

Δε θα χρειαστεί μ' αυτό τον τρόπο να πάρεις φάρμακα.

Καλή συνέχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και από μένα. Εφόσον δίνεις και σκόνη, λογικά θα βάζεις το παιδί όλο και λιγότερο στο στήθος. Έτσι μειώνεται το γάλα. Για να μη σε πονάει μπορείς να πίνεις λίγο φασκόμηλο. Μη τα κόψεις τα γεύματα ταυτόχρονα. Κάθε 3-4 μέρες να αντικαθιστάς και από ένα γεύμα για να κοπεί σταδιακά το γάλα.

Σε αυτή τη φάση που είσαι πόσες φορές βάζεις το παιδί στο στήθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...