Μετάβαση σε περιεχόμενο

νωθω αχαριστη..


Recommended Posts

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΧΑΡΙΣΤΗ..

απο το πρωι το σκεφτομαι και εχω βουρκωσει..

βρε κοριτσια ακουστε με..

οπως οι περισσοτερες γνωριζεται εχω 3 παιδακια.. :woohoo: την Θαλεια και τον Αχιλλεα 18 μηνων και τον Αγγελο που ηρθε στον κοσμο 1/12/09 και ειναι αισιος 4 μηνων και κατι σημερα.. :P

η περιοδος μου εχει ερθει 2 φορες απο τοτε που γεννησα και την περιμενω ξανα στις 11.. μονο που εχω την υποψια πως δεν θα ερθει.. :blink:

εχω ερθει σε επαφη και μαλιστα χωρις προφυλαξη αλλα δεν σκεφτηκα αμεσως μετα οτι ισως θα υπαρξει μια εγκυμοσυνη..

εδω και κατι μερες ποναει η κοιλια μου ωρες ωρες αφορτα ζαλιζομαι σε σημειο να μην μπορω να στεκομαι ορθια και κανω αναγουλες..

πηγα στν γιατρο μου και μου ειπε πως ισως βεβαια να ειναι κρυωμα και αν ανεβασω πυρετο να παρω ντεπον πονσταν κτλ..

μονο που πυρετο δεν ανεβασα και ολα τα αλλα συνεχιζονται..

περιμενω περιοδο στις 11 που ελπιζω να ερθει..

τωρα θα μου πειτε γιατι νιωθεις αχαριστη? :huh:

γιατι δεν ξερω αν πραγματικα θελω να ειμαι παλι εγκυος..εχω ηδη 3 παιδακιαα :silly: και ενα τεταρτο μηπως θα ταν υπερβολη?

αλλα απο την αλλη σκεφτομαι κοπελες που παρακαλανε για ενα παιδακι πολλα χρονια και ποια ειμαι εγω που θα τολμησω να πω οτι δεν το θελω? :unsure:

Ομως εφοσον ειμαι μικρη ακομα..και εχω τις αντοχες και ανθρωπους να με στηριζουν και οικονομικο θεμα δεν υπαρχει γιατι να τα σκεφτομαι ολα αυτα? :S

Θα θελα την αποψη σας κοριτσια ειμαι σε απογνωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα.αχαριστη δεν θα το λεγα.για πιο λογο? αλλεσ παρακαλανε και σενα που στα δινει απλοχερα ο θεουλης το σκεφτεσαι? βεβαια η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ νωρισ ακομα εφοσων το πιο μικρο παιδακι σου ειναι ακομα μωρο.ομωσ απο την αλλη αν οντωσ εισαι εγγυος να το κρατησεις.κριμα ειναι.εγω περιμενω το πρωτο μου τωρα.ολα να σου πανε καλα και να ευχαριστεισ το θεο για το θαυμα που σου χαριζει.φιλλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για αυτο με θεωρω αχαριστη μαρακι μου.. γιατι ενω απλοχερα μου το δινει ο Θεουλης εγω γιατι να σκεφτομαι αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει δεν εισαι αχαριστη απλα κουρασμενη εισαι και ειναι λογικο μια και εχεις τρια μωρακια ολα κοντα σε ηλικιες...ειναι λοιπον καπως λογικο να σκεφτεσαι οχι αλλο για την ωρα τουλαχιστον :P:P:P παντως αν ειναι να ερθει καλοδεχουμενο ετσι δεν ειναι?και αφου οπως λες δεν υπαρχει προβλημα ουτε οικονομικο αλλα ουτε και απο μεριας βοηθειας τοτε γιατι οχι?εγω παντως ευχομαι να γινει αυτο που εχει ο θεος στο μυαλο του και ειμαι σιγουρη πως θα σου δωσει και την δυναμη να αντεξεις... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα θα σου γράψω και θα κλείσω "τα 58 κιλα που έχεις βάλει στόχο,να τα ξεχάσεις!!!" χαχαχα :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly:

μη σκεφτεσαι ετσι κοριτσακι... :( αφου οπως υποστηρίζεις και εσυ εχεις ανθρωπους να σε στηρίζουν και οικονομικο πρόβλημα δεν υπάρχει...απολαυσε το!!!good luck angelina (jolie)!!!! :laugh: :) :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα με εκανες και γελασα αγγελικη[αγγελικη σε λενε?]

θα τα ξεχασω θα τα ξεχασω..

ευχαριστω κοριτσακια για την υποστηριξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι χαίρομαι γιατί νόμιζα πως είχες κάποιο θεματάκι προσωπικό...

Αν και το είχες πει δημόσια, δε θέλω να επεκταθώ...

Διαπιστώνω ομως ότι μάλλον το ξεπεράσατε!!! :woohoo:

Βουρ στο δρόμο που χάραξε ο Γιάννης Πλούταρχος! ;)

Συμφωνώ με τη Μαρία... Κουρασμένη είσαι, αλλά να ξέρεις ότι είσαι ευλογημένη!

Ο καιρός περνάει γρήγορα και όταν μεγαλώσουν τα μπομπίρια σου και παντρευτούν και κάνουν παιδιά και μαζεύεστε σπίτι σας τις γιορτές και γεμίζει το σπίτι από παιδιά, νύφες, γαμπρούς, εγγόνια, θα έχεις ξεχάσει την όποια κούραση βίωσες στα νιάτα σου και θα ζεις μοναδικές στιγμές ευτυχίας...

Χαχαχα... Που έφτασα για να σε πείσω!!!

Εγώ πάλι λέω... Μακάρι να είσαι!!! Και μακάρι να ακολουθήσω κι εγώ σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου ακουγεσαι αχαριστη!

Μαλλον μπερδεμενη κ πελαγωμενη μου φαινεσαι κ το βρισκω λογικο με 3 παιδακια (κ το 4 στα σκαργια :P ?)!!!

Μακαρι ολες οι κοπελες να ειχαν την τυχη σου, να εκαναν με ευκολια παιδακια,να ειχαν βοηθεια κ οικονομικη ανεση.

Ευχομαι να ξεκαθαρισει το "τοπιο" κ ολα να σου ερθουν οπως επιθυμεις!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str καλεεεε δεν με λενε αγγελική!!!δεν το πιασες ετσι???

σε παρομοιαζω με την anjelina jolie....hellooooooo!!!??!!! :laugh: :)B);)

ολα να σου πανε καλα.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια πολυ ωραια τα λες..σε ευχαριστω και εσενα..δεν νομιζω να κανω και 5..χεχε..μακαρι και σε εσενα να ερθει το επομενο γρηγορα γρηγορα..

μου δωσατε πολυ θαρρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χχεχε βρε εσυ εισαι πολυ τυπακι [λανδ]

οσο για σενα γλυφιτζουρακι ισως οντως το θετεις καλυτερα το θεμα..

Κοριτσιαα ειστε ψυχουλες πραγματικα ευχαριστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικο ειναι να εισαι προβληματισμενη λιγο,αλλα θα τα καταφερεις σιγουρα τι 3 τι 4,γερα να ειναι τα παιδακια σου,αν και εγω δεν παιρνω την αποφαση για το 2 παιδακι.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den mou kanis gia axaristi mallon i ormones ftene !!!!!! akoma den iremises apo tin prosfati genna sou giauto skeftese tetia xaza!!!!! Emena mou fenete oti tha ta kataferis sta sigoura exis polla kala giro sou opote ola tha pane kala!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den είσαι αχάριστη κουρασμένη είσαι και όσο για το οικονομικό όσο καλά να είσαι αλλες οι υποχρεώσεις σε 3 παιδιά άλλο σε 4,σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν είσαι έγκυος με το καλό γατί τα παιδιά πάνω απο όλα είναι ευτύχια αλλά οχι και 5ο μετά.. έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να στε καλα..

οντως μαλλον ειμαι κουρασμενη

οχι ναν μ δεν νομιζω και για 5ο..μαλλον θα απεχω πλυ καιρο απο τις σεξουαλικες μου επιθυμιες..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλι.....

Πλακα με κανεις..που λεν και στη πολη μου!!!

Οντως εχουν δικιο τα κοριτσια...εισαι απλα κουρασμενη...και νεα μαμα..που αλλαζει πανες ενω ισσος θα ηθελε που και που να κανει ξεφρενο κλαμπινγ στην Ιμπιζα!!!!

΅γω σου ευχομαι να εισαι..

τα παιδια ειναι Ευλογια οχι απο καπια αλλη οπτικη γονια αλλα για σενα....

Και ενοω τωρα...οχι μετα που θα φυγουν και θα γεννησεις εγονια και γαμπρους και νυφες!!!!

θα δεις θα μεγαλωσουν καιθα κανουν παρεα το ενα το αλλο...και θα δεις ποσο ωραια ειναι!!!!

Μην νιωθεις αχαριστη...αμα ηταν ετσι οι αχαριστες..οπως προειπαν..εισαι κουρασμενη και ταλαιποριμενη!!!

Ολα καλα...θα αγορασεις και βανακι~!!!!

φανταζεσαι να ειναι διδυμα;;;;

εχετε "κρουσματα" στο σοι...πολυ γελιο θα εχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali το θεμα δεν ειναι αμα εισαι ξανα εγκυος μακαρι να ερθει για εμενα θεμα θα ηταν αμμα ειχα κανει καισαρικη διοτι εαν γεννησες ηδη πριν 4 μηνες το σωμα ειναι ηδη καταπονημενο και δεν ξερω εαν αυτο σε επιρρεασει απο θεμα υγειας εαν σου πει ο γιατρος το οκ και εισαι μην το σκεφτεσαι καθολουυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεσιλια οχι δεν μπορω να πω οτι μου λειπει ιδιαιτερα το εξω..

χεχε το βανακι ειναι το μονο σιγουρο.. ενα πολυμορφικο θελω τωρα [ετσι δεν τα λενε?χαχα]

βαλεντινα μου αγαπημενη,δεν ειχα κανει καισαρικη..οποτε απο αυτη την αποψη ειμαστε οκ..

κατερινα μου ευχαριστω πολυ..

τωρα θα με κανετε να περιμενω θετικα αποτελεσματα νομιζω..χαχα

Λοιπον ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ..οτι ειναι να ερθει ας ερθει..

τα φιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορρυ κοριτσακια..το ιντερνετ τα εχει παιξει τελευταια..

ακομα δεν εχει εμφανιστει 3 μερες καθυστερηση αυριο θα παω για χωριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...