Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός και διατροφή μαμάς


Recommended Posts

Κορίτσια ξέρω ότι απευθύνομαι σε μανούλες με πολύ μεγάλη εμπειρία που σίγουρα μπορούν να μου λύσουν την παρακάτω απορία: γέννησα τον Δημήτρη μου στις 27.2. και τον θηλάζω αποκλειστικά. Μου λένε συνεχώς να τρώω πολύ καλά, να μη σκεφτώ ούτε δίαιτα αλλά ούτε καν διατροφή..ισχύει? Δηλαδή φυσικά δεν θα σκεφτόμουνα να κάνω δίαιτα τώρα απλά για να φύγουνε τα 4 κιλά που μου έχουν μείνει έλεγα να φάω λίγο πιό σωστά, π.χ. να τρώω το φιλέτο μου και τη σαλάτα μου αλλά να μη φάω πατάτες μαζί. Ποιά η γνώμη σας? Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριανη μου να σου ζησει ο δημητρακης σου... :)

εννοειται οτι μπορεις να κανεις διατροφη..οχι ομως διαιτα...τα κιλα και διατροφη να μην κανεις θα τα χασεις...με το θηλασμο χανεις αργα και σταθερα γιατι ετσι πρεπει να ειναι...αν χασεις πολλα κιλα απελευθερονται οι τοξινες που εχουμε και πανε στο γαλα με αποτελεσμα να γινεται τοξικο...

σιγα σιγα λοιπον και ολα τα κιλακια θα χαθουν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και μπορεις να προσέχεις την διατροφη σου και αν θελεις να κανεις και διαιτα!

Τα 4 κιλα που εχεις με λιγο προσοχή και με κοψιμο μονο της ζάχαρης (και οτι την περιεχει) θα τα χασεις γρηγορα και ευκολα .

Τοξινες απελευθερωνονται στο γαλα οταν μιλαμε για διαιτα στερητική ατομων ανω των 100 κιλων που τρεφονταν κατα βάση με πολλα λιπαρα , επεξεργασμενες τροφές κλπ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια, μου λέγανε ότι αν δεν τρώω πολύ θα μου κοπεί το γάλα με αποτέλεσμα να τρώω ανά μισάωρο θέλω δεν θέλω..ξέρω ότι είναι αφελές εκ μέρους μου να πιστεύω ό,τι μου λένε (ειδικά για το θηλασμό) αλλά σα νέα μαμά δεν ρισκάρεις τίποτα! ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανη..τι τρωνε οι αγελαδες..χωρταρακη..και ποσο γαλα βγαζουν...λητρα...

Τι τρωνε οι μαμαδες στην υποσαχαρια Αφρικη...μερικες μερες τιποτα απολυτως...ουτε καν νερο..

Πως γινετε αυτες να εχουν γαλα και εμεις εδω στις σουπερ αναπτηγμενες χωρες να μας κοβετε για ψηλου πηδημα!!!

Περα απο τα αστεια, καλα κανεις και θα κανεις διατροφη, οχι μονο για την σιλουετα σου

Μια χαρα..τελεια ειναι το φιλετο με την σαλατα, παιρεις ολα οσα χερειαζεσαι..δεν υπαρχει λογος να τσακιζεις τα προφυτερολ..δεν θα κανουν το γαλα σου να εχει γευση προφυτερολ!!!

χαχα μ'αρεσει που μηλαω σαν τη λαλα μερικες φωρες!!!!!

Το να τρως καλα δεν συμαινεινα τρως πολλα, κανοντας μια πιο ποιοτικη διατροφη με καλα τροφημα και οχι με ανωφελες θερμιδες ειναι το καλυτερο για το μωρακισου και για εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...