Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ???


Recommended Posts

ΧΤΕΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΦΙΛΕΤΟ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ 1 ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΞΗΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΤΟ STORY , ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ 1 ΚΥΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΤΥΓΧΑΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ (ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50) ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΟ ΦΙΛΕΤΟ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ :huh:

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΣΧΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ Η ΚΑΡΔΙΑ (ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ) :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΡΙΒΩΣ CESILIA ,

ΑRGI ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΛΙΓΕΣ 8Α ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΑΣ (ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ) ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΕ8ΕΣΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια και Χρόνια πολλα!

Κι ομως νομίζω πως οι περισσότεροι παιδίατρο το τονίζουν να

είναι μοσχάρι - ποντίκι...

Είναι οτι καλύτερο μπορούμε να δώσουμε στα αστέρια μας!

Εγώ και τώρα που είναι 23 μηνών , μόνο ποντίκι του δίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλετο εννοεις το νουά?

Ο λογος που συστηνουν ποντικι ειναι γιατι ειναι μαλακο κρεας χωρις ενδιαμεσα λιπη και λιωνει πιο ευκολα χωρις να στουφιάζει στο αλεσμα .

Βρε κοριτσια τι θεωρειτε αυτη ερωτηση για παιδιατρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω..εμενα μου το ειπε απο μονη της..και κοτοπουλο μου ειπε να παιρνω στηθος για αρχη και απο δω και περα μπουτι...και για χαρακι μου ειπε για αρχη να δινω μονο μπακαλιαρο, δηλαδη οποτε μηλαμε για τροφημα μου λεει να παιρνω πμ αυτο το κομματι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

εμενα μου το ειπε μονη της η παιδιατρος οταν μου ειπε να ξεκινησουμε το κρεας.

αν δεν μου το ελεγε,δεν θα σκεφτομουν να το ρωτησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα..Κ εμένα απο μόνη της μου διευκρίνησε μερη κρέατος κ κοτόπουλου..Κ γενικότερα είναι πολύ αναλυτική σε οτιδήποτε αφορά το μωρό μου..Κ είμαι της αποψης οτι έτσι οφείλει να είναι ο κάθε γιατρός,πόσο μάλλον παιδίατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσια το ποντικι ειναι το καλυτερο κατα την γνωμη πολλων γιατρων και κατα την πειρα μου,ειναι πολυ μαλακο,και οταν αλεθεται δεν κανει 'ίνες'.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lala δεν ξερω υπο αλλες συνθηκες , αλλα επειδη η γιατρος μου ειναι πολυ φιλη (και αναπληρωτρια διευ8υντρια) 8α την ρωταγα οτιδηποτε μου κατεβαινε στο μυαλο !

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Δεν ξερω..εμενα μου το ειπε απο μονη της..και κοτοπουλο μου ειπε να παιρνω στηθος για αρχη και απο δω και περα μπουτι...και για χαρακι μου ειπε για αρχη να δινω μονο μπακαλιαρο, δηλαδη οποτε μηλαμε για τροφημα μου λεει να παιρνω πμ αυτο το κομματι

καλημερα!!

κ γω ποντικι της δινω,μου το καθαριζει κιολας απο περιτα λιπακια,αν κ κανουν καλο στο στομαχακι

απο κοτοπουλο εδινα στηθος,ομως ειχα ακουσει οτι οτι ενεσεις κ φαρμακα που δινονται στην κοτα χτυπιουνται σε εκεινο το σημειο,το στηθος

γι αυτο εχει μηνες που δινω μονο μπουτακι κ ειναι κ πιο νοστιμο,κ πιο μαλακο

απο ψαρακι,δινω γλωσσα(βασικα περιμενω ακομη μπας κ ψαρεψει καμια ο αντρας μου,αλλα ολο του ξεφευγουν :P )

κ επισης μπακαλιαρακι,που εχει ενα κεντρικο κοκκαλο κ ειμαι πιο ησυχη ;) αν κ παλι το βρασμενο ζουμακι με το ψαρακι το περναω απο το σουρωτηρι,για παν ενδεχομενο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω σπιτικα κοτοπουλα..χιχιχι ταισμενα με χορταρακι και καλαμποκι!!!

Η θεια του αντρα μου- να ειναι καλα η γυναικα μας προμυθευει.

Ψαρι θα φαει σηεμρα πρωτη φορα, πηρα ενα μικρ μπακαλιαρακι το εκανα χτες στη λαδοκολλα με λαχανικα..σχεδον το ελιωσα με τα χερια οταν το καθαρηζα..για παν ενδεχομενο..αντε να δουμε θα το φαει . Μποτι δινω απο δω και περα..περιπου εδω και 2 ευδοαδες..γιατι μου εξαντληθηκαν τα στηθακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια ! σπιτικα κοτοπουλα! ;)

μπορεις να τα βρασεις κ να κρατησεις τον ζωμο σε παγοκυστες κ να βαζεις σε λαχανικα η οτι αλλο φτιαχνεις για το μωρο,μια κ ειναι σπιτικα δηλ

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Φιλετο εννοεις το νουά?

Ο λογος που συστηνουν ποντικι ειναι γιατι ειναι μαλακο κρεας χωρις ενδιαμεσα λιπη και λιωνει πιο ευκολα χωρις να στουφιάζει στο αλεσμα .

Βρε κοριτσια τι θεωρειτε αυτη ερωτηση για παιδιατρο ?

και ομως...την εκανε ο αντρας μου οταν ξεκιναγαμε στερεες,φευγοντας του ειπα να μην ξεχασει να ρωτησει την παιδιατρο καποια στιγμη αν το παιδι μας ειναι καλυτερο να κανει αγγλικα ή γερμανικα μεγαλωνοντας :P:P

μπαϊ δε γουεϊ αυτη την απαντηση πειραμε και μεις.

ευτυχως εχω την γιαγια μου στο χωριο και μας στελνει κοτοπουλα κ μοσχαρακι ταϊσμενα με τον φυσικο τροπο,να ναι καλα η γιαγια μου λοιπον :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια!Ως συζυγος κρεατεμπορα το ηξερα αυτο απο την αρχη ;) !Ετσι ειναι!Παντως μου το ειχε αναφερει και η παιδιατρος χωρις να ρωτησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο,αλλα καμια φορα και οι παιδιατροι μας λενε τα αυτονοητα γιατι υπαρχουν και γκαου γονεις (δεν μιλαγονειω για αυτη την περιπτωση με το κρεας).Μου χει αναφερει περιστατικο μανας η παιδιατρος μας η οποια οταν της ειχε πει να δινει με την συριγγα σιροπι στο μωρο αυτη το εδινε μαζι με την βελονα :blink: με αποτελεσμα να το τραυματισει στο μαγουλο...γι αυτο καθε φορα μας τα αναλυει ολα σαν να απευθυνεται σε βλαμμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! Καλοοοο μάρεσε!!!!!

Θαλεια απο τα κοτοπουλα που στελνει η θεια...ειναι και γυμνασμενα τα ατιμα- αφτυχως μου τα στελνει φρεσκοσφαγμενα και μαδημενα, ζωμος γινονται η λαιμουδια και τα πλαταρια, ολα τα υπολοιπα μεριδουλες και καψυξη...τωρα που κραταει καποια κοτοπουλακια να μεγαλωσουν και τα μεγαλα κανουν αυγα..θα μας ξαναστειλει σε κανενα μηνα τρωει μπουτακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ασχετο,αλλα καμια φορα και οι παιδιατροι μας λενε τα αυτονοητα γιατι υπαρχουν και γκαου γονεις (δεν μιλαγονειω για αυτη την περιπτωση με το κρεας).

XAXAXAXA TO KALYTERO ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΄ΈΙΠΑΝ ΣΕ 1 ΓΝΩΣΤΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕΛΑΝΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΓΚΑΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ (ΠΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ) Κ ΕΒΑΖΕ ΠΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

bebadomama έγραψε:

[/quote:2ztf9bd6] :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

πλακα κανεις?χαχαχαχ

εγω επερνα ποτνικι αλλα πολλες ινες εχει..κ περνω τωρα σπαλα..δε κανει? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

bebadomama έγραψε:

[/quote:1y0boo8d]

Ακουστε 2 τρελα σκηνικα με την κολλητη μου που ειναι μαια....μια εγκυος καταπιε το ΚΟΛΠΙΚΟ υποθετο και μια αλλη στο μαθημα ανωδυνου της ειπε οτι αγορασε θηλαστρο να ξεκινησει να αποθηκευει γαλα στην καταψυξη να εχει πολυ οταν γεννηθει το μωρο!!!!

Παντως το ποντικι ειναι οτι καλυτερο...εχω πεθερο κρεοπωλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα ο γιατρος μου το ειχε πει και το εγραφε και πανω στο προγραμμα φαγητου που μου εδωσε ποντικι ή ελια μου ειπε θεωρουνται τα πιο καλα και εχουν και το καταληλο λιπος που χρειαζονται τα παιδιακια, εχουν ινες αλλα αυτο ειναι που εχει τις βιταμινες απο οτι μου ειπε και ειναι οτι χρειαζονται τα μωρακια, και εγω αν δεν μου το ελεγε το πιο λογικο ηταν να παρω και εγω τας κεμπαπ η φιλετο που τα βλεπουμε ολοκαθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAXAXAXA TO KALYTERO ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΄ΈΙΠΑΝ ΣΕ 1 ΓΝΩΣΤΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕΛΑΝΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΓΚΑΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ (ΠΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ) Κ ΕΒΑΖΕ ΠΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...