Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΛΙΠΑΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΣΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ. :silly: :silly: :silly: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΡΟΛΟΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ , ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;

3 ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ(ΚΛΑΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨ)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν σημερα δεν ερθει η μουλαρα....

βαλτε κι εμενα στην λιστα!!

Μακαρι να μπω και να μη βγω(απο την λιστα εννοειται,βεβαιως!βεβαιως!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου οοολες να εχετε μια θετικη χοριακη!!!!Κοιταξτε να περασετε καλα το Πασχα και εχει ο Θεος...-στην κυριολεξια-! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ

ΜΑΡΙΝΑΧ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην το σκεφτεσαι κοπελα μου ολη την ωρα!! απασχολησε το μυαλο σου με αλλα πραγματα...πώς θα περασεις το Πασχα πχ...αν κι εμεις εδω θα μεινουμε και αυριο εργαζομαι...γκρρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ειμαι δασκαλα και δεν εργαζομαι.Απο τη μια βεβαια αυτο ειναι καλο γιατι μου την σπαει η διευθυντρια και θα με τσατιζε παλι, αλλα 2 βδομαδες ξαπλα ειναι παρα πολυ για εμενα.Αφου να φανταστειτε κανω διδακτορικο και το εχω αφησει στην ακρη, ουτε ενα βιβλιο δεν μπορω να πιασω απο την αγωνια μου. :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,κοριτσια δυσκολη η αναμονη αλλα ειναι για πολυ καλο σκοπο.

Την περασα την προηγουμενη εβδομαδα με αρνητηκο αποτελεσμα :angry:

Ευχομαι η ανασταση να μας φερει πιο κοντα στο ονειρο μας.

Υπομονη (το ξερω ολο αυτο ακουτε) αλλα δεν γινεται κ αλλιως ;)

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλησπέρα είμαι και εγώ για χοριακη την άλλη εβδομάδα. Εννοείτε οτι δεν υπάρχει τίποτα άλλο στο μυαλό μου! Να σκεφτείτε οτι πήρα να παραγγείλω φαγητό και αντι να πω τη διευθυνση του σπιτιού, είπα το όνομα του γυναικολόγου με ένα 79 στο τέλος! Βλέπετε τα 2 πρώτα γράμματα είναι ίδια! Ρεζίλι!

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ

ΜΑΡΙΝΑΧ

ΠΑΤΑΤΑ

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

Αναμενουμε 5 μωρακια , τα χει στον σακο του ο πελεργος και τα κανει βολτα.Μονο ελπιζω να μη συμβει οτι και στο ανεκδοτο.Ακουστε ηταν ο πελαργος και ειχε στο σακο εναν γερο με πανα.και του λεει ο γερος , ελα παραδεξου το, χαθηκαμε εεεε; :silly: :silly: :silly: :silly: ( στο ραδιο αρβυλα το ακουσα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

ηταν ο πελαργος και ειχε στο σακο εναν γερο με πανα.και του λεει ο γερος , ελα παραδεξου το, χαθηκαμε εεεε; :silly: :silly: :silly: :silly: ( στο ραδιο αρβυλα το ακουσα)

χαχαχαχαχαχα

Καλο το ανεκδοτο

Λες τα μωρα που θα μας φερει να εχουν κ εγγονια :blink::blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

χαχαχαχχαχαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ συνεφακι να δεις και εγω ποσο εχω φρικαρει !!!

εν το μεταξυ, δεν εχω ορεξη ουτε να διαβασω περιοδικα, ουτε βιβλια, ουτε εχω ορεξη να δω τηλεοραση .

ετσι απλα καθομαι σα το χαζο και περιφερομαι μεσα στο σπιτι.

και οταν παω και καμια βολτα...ακομα χειροτερα τα πραγματα γιατι δεν μπορω να κατσω πανω απο 20 λεπτα πουθενα καθως εχω κοψει το καπνισμα μοο 10 μερες και τα νευρα μου γινονται τσαταλια !!!

οουυυφφφφφφφφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις μου γεννηθηκε μια απορια !!!

λοιπον χοριακη θα κανω στις 7/4 !!! αλλα η περιοδος ειναι να μου ερθει 2 μερες νωριτερα..δηλαδη στις 5/4

και ρωτω λοιπον τωρα?? σε περιπτωση χτυπα ξυλο που δεν ειμαι εγκυος..θα μου ερθει η περιοδος στις 5/4 ?? η πρεπει πρωτα να κοψω τα φαρμακα και να μου ερθει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα διαβασα τα ουτροτζεσταν σου ερχεται ξανα η περιοδοσ μολις τα κοψεις σε 2 με 5 μερες αλλιως αν δεν ερθει επικοινωνεις με το γιατρο ετσι λεει και σε ενα αλλο σαιτ.Βεβαια σε εμας δε θα ερθει γιατι μεγαλωνουν μεσα μας τα φασολακια, θα το δεις , εναι η εποχη που γεννιεται η νεα φουρνια μωρων. :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas egv ekana shmera xoriakh pou einai h dekath mera kai eixa 24,10 monaddes, milhsa me to kentro twra kai mou eipan gia vioxhmikh egkymosynh, mhpws kserei kamia na mou pei ti akrivws einai ayto?apogohteythka, mou eipan na ksanakanw se mia evdomada

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας καταρχην ευχομαι σε ολες τις κοπελες να εχετε θετικες χοριακες...

σκορπινα μου βιοχημικη εγκυμοσυνη ειναι οταν παει κατι να γινει αλλα τελικα αποβαλλεται με την μορφη περιοδου...συνηθως οι πιο πολλες γυναικες δεν το καταλαβαινουν καν...τελος λεγεται βιοχημικη γιατι φαινεται μονο σε εξεταση αιματος και δεν φαινεται στον υπερυχο....

ευχομαι η χοριακη σου να ανεβει καρδουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Scorpina μου πιστέυω ότι η 10η μέρα είναι λίγο νωρίς για να βγάλουν το συμπέρασμα ότι είναι βιοχημική.Βέβαια υψηλή η τιμή δε είναι, αλλά συνήθως η χοριακή γίνεται την 12η ημέρα οπότε εσένα θα ήταν γύρω στο 60.

Δεν θυμάμαι όμως αν έκανες εμβρυομεταφορά βλαστοκύστεων, αν ναι τότε είναι χαμηλή, χωρίς αυτό να προδικάζει τίποτα γιατί όταν και εμένα η πρώτη μου εξωσωματική ήταν βιοχημική (13) μου είχαν πει από το κέντρο ότι έχουν δει να παίρνει γυναίκα μωρό στο σπίτι και με 11 αρχική χοριακή.

Ελπίζω να αναίβει γιατί ξέρω ακριβώς πως νοιώθεις.Αν δεν γίνει αυτό να ξέρεις ότι αφού έγινε μια φορά εμφύτευση είναι πολύ καλό σημάδι για τη συνέχεια.

Καλή Ανάσταση σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpina πως το ξερει το κεντρο οτι ειναι βιοχημηκη?? αφου ειναι νωρις ακομα !! και οι 24 μοναδες ειναι καλες για δεκατη μερα !!

ετσι νομιζω , απο οσα διαβαζω εδω μεσα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω , με βαση ενα χαρτακι που μου δωσαν στο κεντρο, κοπελια εισαι εγΚυος.Μιλαμε οτι εισαι 10 μερα και εχεις διψηφιο αριθμο.Για να υφισταται εγκυμοσυνη πρεπει να εχεις πανω απο 5 και να διπλασιαζεται καθε μερα.Και τι στο καλο θεοι ειναι αυτοι στο κεντρο και ξερουν τι εξελιξη θα εχει το σπορακι σου; Εγω στη θεση σου θα το γιορταζα αυτη τη στιγμη.Παντως εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου στις αλλες δυο εκανα μια χοριακη την 10 και μια την 14 μερα .Τωρα ο γιατρος μου το ειπε ρητα , κανε μια φορα αυτο που σου λεω επιτελους!!!! θα πας 14 μερα να κανεις χοριακη.ΤΕΡΜΑ :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kortsia eyxarstw poly gia tis apantiseis sas mou dwsate tharos giati ton tekeytaio kairo paresa poly dyskola eimoun mia evdomada sto nosokomeio kai eixa foverous ponous apo ena aposthma pou evgala pisw sthn oura, prn ligo vgika apo to nosokomeio kai phra ta apotelesmata nomizontas pws einai thetika alla phra thn xlapatsa mou, h giatros mou pantos edw pou me parakolouthei eipe kateyheian oti einai thetiko......t na pw den kserw an tha prepei na xarw h oxi.

lydia h emvryometafora mou htan me katepsygmenes vlastokystes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σκορπινα και εγω εβαλα κατεψυγμενες βλαστοκυστες.Παναγια μου λες να ειναι τυχερες.Πω πω.Μιλαμε εχω ενα ααγχος δεν περιγραφεται.Ακουσε στο λεω με σιγουρια πανω απο 5 ειναι θετικο.Μου ειχαν δωσει αυτο το χαρτι με τιμες στο Ιασω πριν απο 2 χρονια.Εισαι εγκυος.-Εγω τι ειμαι αραγε; Θ α σκασω μιλαμε .ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax re kopela mou se eyxaristw poly mou dineis elpides,lesn na einai etsi? ti na pw mou ekopsan ta ftera ekei sto kentro pou thn ekana enw h giatros mou pou me parakolouthei xronia mou eipe oti eimai egkyos, den kserw poion na pistepsw, esy pote kaneis xoriakh? kalh epityxia sou eyxomai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...