Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ?


mat

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΘΕΟΣ? ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΤΕΡΗΦΘΗΚΕ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα mat ολοι καπου και σε κατι πιστευουμε.Προσωπικα πιστευω σε μια ανωτερη δυναμη που μας τον εχουν πει Θεο.Πολλοι "φοβουνται" να κανουν μια ανοιχτη συζητηση σου λενε πως αν πιστεψεις καπου αλλου δεν θα πας στον παραδεισο.Αληθεια τι πιστευετε εσεις;κουβεντα να γινετε

Δεν ειπα πωσ δεν πιστευω απλα μερικες φορες αμφιβαλλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αισθάνομαι πολλές φορές ότι πιστεύω από φόβο μήπως και μου τύχει κανένα κακό, αλλά έχουν υπάρξει και στγιμές στη ζωή μου, που ένιωσα τρομερή ανάγκη να πιστεύσω, σ΄αυτή την επονομαζόμενη ανώτερη δύναμη.Όσο για τον παράδεισο και τα σχετικά δεν μπορώ να μπω σ΄αυτή τη λογική, σ΄ότι δηλαδή αποτελεί κατασκεύασμα της εκκλησίας και είναι για κατανάλωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πιστευω στο Θεο!Θα ηταν ψεμα να πω οτι εκκλησιαζομαι αλλα πηγαινω συχνα στην εκκλησια.Ελπιζω πως η Ανασταση του Κυριου θα μας γεμισει δυναμη κ να εκτιμησουμε παλι αυτα που μας εχει χαρισει γιατι πολλες φορες τα ξεχναμε.Επι της ευκαιριας ομως θελω να αναφερω κατι που με λυπει κ με κολαζει.Καθε χρονο Μ.Σαββατο πρωι πηγαινω στην εκκλησια,σε μια συγκεκριμενη στον Πειραια κ παρακολουθω την Ανασταση πραγματικα δακρυζεις .....ενα πραγμα ομως ειναι τοσο προκλητικο....εχωβαρεθει να βλεπω τους παπαδες να φορουν χρυσους πανακριβους Σταυρους κ ρασα εκατονταδων ευρω κ θελω απλα να πω πως ο "δικος μου" Χριστος κυριοι ηταν Ταπεινος κ Φορουσε ενα χυτωνα.Καποια στιγμη αυτο πρεπει να αλλαξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω πιστευω στον θεο κ στη ζωη μεταθανατον!!νιωθω οτι καπου θα περιμενει να μας συναντησει,να μας αγκαλιασει,να μας κρινει...

με λυπει το γεγονος οτι πολλες φορες μεσα στην καθημερινοτητα μου,μες τις πολλες υποχρεωσεις....δυστυχως τον ξεχναω...ειναι καποιες μερες που το καντηλακι μενει σβηστο κ γω κοιμαμαι χωρις καν να κανω το σταυρο μου..πραγματικα λυπαμαι που το λεω :(

κ ξερω οτι ειναι ο μονος που μπορει να με βοηθησει μονο με μια προσευχη μεσα απ'την καρδια μου...κ ομως εγω φερομαι αχαριστα προς Αυτον... :(

πολλες φορες βεβαια αποφευγω πραγματα η' καταστασεις που ξερω οτι δεν θα ειναι αρεστες στο θεο!πιανω πολλες φορες τον εαυτο μου να κανει πισω σε μια κουβεντα η' σε καποια κατασταση γιατι το νιωθω οτι αυτο θα φανει δυσαρεστο στα ματια Του!

καλο πασχα να εχουμε κ ας μας φωτισει ο κυριος να εχουμε υγεια κ να γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ!

ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και πιστεύω στο θεό και στον χριστό και στην εκκλησία!

Πάω όσο πιο συχνά μπορώ εκκλησία και για να μεταλάβω τα παιδιά μου.

Θεωρώ πως δεν πρέπει να θυμώμαστε την ύπαρξη της εκκλησίας μόνο στα δύσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει καπου! οπως και αν λεγεται αυτο το ανωτερο ον...πρεπει να πιστευουμε καπου! την πιστη μας ο καθενας μας την εκδηλωνει με διαφορετικο τροπο και θεωρω καλυτερο να δειχνει την πιστη του οπως νιωθει και οχι οπως του επιβαλλουν!

τωρα εγω αν πιστευω καπου...πιστευω απλα η πιστη μου εχει κλωνιστει αρκετες φορες...οποτε περιμενω να πιστεψω πιο δυνατα! το μονο σιγουρο ειναι οτι πιστευω στους αγγελους,παντα πιστευα χωρις να μου το πει καποιος ενιωθα παντα την αναγκη να πιστευω εκει!

βεβαια δε περιμενω να δω καποιον να περπαταει πανω στη θαλασσα για να πιστεψω...απλα εναν θεο να μας δεχεται ολους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και η πιστη ειναι κατι ιερο,απο μικρη πιστευα στο θεο και στην παναγια μας,για μενα ειναι η πρωτη μανα που εχω και με καταλαβεναι απολυτα.Το θεο και βεβαια τον πιστευω και μου εχει δειξη σημαδια οτι ειναι διπλα μου ΟΤΙ ειναι διπλα μας,σε ολους μας αρκη να εχουμε εμπηστοσηνη ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ.

Ειναι καλο να εχεις φοβο θεου,οχι για να τον φοβασαι και να πιστευεις παραπανω αυτο ειναι λαθος,αλλα για να εισαι ταπινος και να μην ανεβαινει ο εγωισμος.

ολα καλα και κακα που μας τυχαινουν απο αυτον προερχοντε,κατι ξερει ο κυριος και μας δοκιμαζει.Ας γινει το θελημα του..........

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!! dev154pr___-20100330-2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pisteuw poli ston theo!!!itane panta dipla mou se ola...se oles tis duskolies m me voithouse..pisteuw oti exei sumvei stin zoi m exei ginei gia kalo!!!opote ton xriastika k proseuxithika itane ekei g mena!!!eperna panta dinami!!!episis vlepw agious ston upno m...tin panagia!!pisteuw poli...i pisti mas dinei dunami gia ta panta....o theos panta xerei ti kanei..akoma k an kamia fora leme thee mou giati autos xerei!!!makari na mas exei olous kala...kai na ani sunodiporos mas...kalo pasxa koritsakia mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πιστευω στο θεο και θελω να πιστεψω πιο πολυ,καμια φορα το ξεχναω και λεω αν ειναι στα αληθεια θεος να γηνη κατι και λυπαμαι που το λεω και προσπαθω να μην ξανα συμβη,ειμαι χ.ο.και επισης πιστευω πως ολα για καπιον σκοπο γυνωνται,και ε ναι πιστευω οτι ο θεος θυσιαστηκε για τους ανθρωπους.πρωσοπηκα οτι ζητουσα το ειχα και ειμαι ευγνωμων για αυτο οτι του ζητουσα με πιστη μου το εδηνη με το παραπανω,τον ευχαριστω για ολα οσα μου εχει προσφερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω εις ένα Θεόν, Πατέρα Παντοκράτορα, Ποιητήν ουρανού και γής, ορατών τε πάντων και αοράτων.

Και εις ένα Κύριον Ιησούν Χριστόν, τον Υιό του Θεού, τον μονογενή, τον εκ του Πατρός γεννηθέντα προ πάντων των αιώνων, φως εκ φωτός, Θεόν αληθινόν εκ Θεού αληθινού, γεννηθέντα ού ποιηθέντα, ομοούσιον τω Πατρί, διού τα πάντα εγένετο.

Τον δι ημάς τους ανθρώπους και δια την ημετέραν σωτηρία κατελθόντα εκ των ουρανών και σαρκωθέντα εκ Πνεύματος Αγίου και Μαρίας της Παρθένου και ενανθρωπήσαντα.

Σταυρωθέντα τε υπέρ ημών επί Ποντίου Πιλάτου και παθόντα και ταφέντα.

Και αναστάντα την τρίτη ημέρα, κατά τας Γραφάς.

Και ανελθόντα εις τους ουρανούς, και καθεζόμενον εκ δεξιών του Πατρός.

Και πάλιν ερχόμενον μετά δόξης κρίναι ζώντας και νεκρούς, ού της Βασιλείας ούκ έσται τέλος.

Και είς το Πνεύμα το ʼγιον, το Κύριον, το Ζωοποιόν, το εκ του Πατρός εκπορευόμενον, το συν Πατρί και Υιώ συμπροσκυνούμενον και συνδοξαζόμενον, το λαλήσαν δια των προφητών.

Είς Μίαν, Αγίαν, Καθολικήν, και Αποστολικήν Εκκλησίαν.

Ομολογώ εν βάπτισμα εις άφεσιν αμαρτιών.

Προσδοκώ ανάστασιν νεκρών.

Και ζωήν του μέλλοντος αιώνος.

Αμήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα, εγώ πάντα πίστευα στο Θεό και πιστεύω με όλη τη δύναμη της καρδιάς μου. Μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές ο μόνος που με βοηθάεινα συνεχίζω είναι ο Θεός κ η Παναγίτσα.Ποτέ δεν είπα γιατί θεέ μου όλα αυτά σε εμένα, πάντα λέω ο Θεός ξέρει γιατί τα κάνει όλα αυτά.Δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ χωρίς να κάνω το σταυρό μου,ή να μην φοράω καθημερινά ένα σταυρουδάκι.

αυτά, προσεύχομαι καθημερινά για ένα μωράκι κι ελπίζω κάποτε να αποκτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Πως να μην πιστευω? Μου εστειλε στην κοιλιτσα μου το μεγαλυτερο θαυμα Του και με εκανε μαμα!!

Είπες την πιο σωστή κουβέντα, μπράβο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πιστεύω στο Θεό και σε όλα όσα έχουν να κάνουν με τη χάρη Του. Δεν πιστεύω στους αντιπροσώπους του εδώ πλέον, γιατί οι περισσότεροι έχουν διαλέξει να ακολουθήσουν αυτόν τον δρόμο σαν επάγγελμα και σαν τρόπο να βγάλουν λεφτά.

Κάποια κοπέλα έγραψε ότι θέλει έναν Θεό που να μας δέχεται όλους. Ο Θεός όλους μας δέχεται. Ο Χριστός δεν μάζεψε την ελίτ και τους κοινωνικά αποδεκτούς για μαθητές του. Έδωσε σε όλους ευκαιρίες.

Αλλά ακόμα και σε αυτό το θέμα οι τωρινοί του αντιπρόσωποι δεν μπορούν να συνεχίσουν το έργο Του. Αντί να τραβάνε τον κόσμο και ιδιαίτερα τους νέους προς την εκκλησία, εκείνοι με διακρίσεις και υπερβολές τον απωθούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουσα προχθες στην συνεντευξη του Ιερωνυμου Αρχιεπισκοπου που ειπε

οτι ''οι παπαδες ειμαστε εκπροσωποι των ανθρωπων στον Θεο και οχι αυτο που λανθασμενα λενε οτι ειμαστε εκπροσωποι του Θεου στην γη''! Μεγαλη αληθεια!

Να ειναι καλα ο ανθρωπος...μιλησε πολυ σωστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoura έγραψε:

Κι εγώ πιστεύω στο Θεό και σε όλα όσα έχουν να κάνουν με τη χάρη Του. Δεν πιστεύω στους αντιπροσώπους του εδώ πλέον, γιατί οι περισσότεροι έχουν διαλέξει να ακολουθήσουν αυτόν τον δρόμο σαν επάγγελμα και σαν τρόπο να βγάλουν λεφτά.

Κάποια κοπέλα έγραψε ότι θέλει έναν Θεό που να μας δέχεται όλους. Ο Θεός όλους μας δέχεται. Ο Χριστός δεν μάζεψε την ελίτ και τους κοινωνικά αποδεκτούς για μαθητές του. Έδωσε σε όλους ευκαιρίες.

Αλλά ακόμα και σε αυτό το θέμα οι τωρινοί του αντιπρόσωποι δεν μπορούν να συνεχίσουν το έργο Του. Αντί να τραβάνε τον κόσμο και ιδιαίτερα τους νέους προς την εκκλησία, εκείνοι με διακρίσεις και υπερβολές τον απωθούν..

Eχεις δικιο κ εγω πολλες φορες νευριαζω με τους "επαγγελματιες",οπως εγραψα κ πιο πριν, αλλα οταν ηρεμω παλι και σκεφτομαι κ λεω μην ασχολεισε εσυ οταν πας στην εκκλησια πας για τον Οικοδεσποτη και οχι για τους καλεσμενους!!!Ευχομαι η Παναγιτσα να προστατεψει ολες τις εγκυουλες, να εχει καλα να μικρα μας ζουζουνακια και αυτα που ειναι μαζι μας κ αυτα που ειναι στις κοιλιτσες και τελος οι κοπελες που προσπαθουν να ξερουν οτι σιγουρα ειναι διπλα τους κ θα τις βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Ακουσα προχθες στην συνεντευξη του Ιερωνυμου Αρχιεπισκοπου που ειπε

οτι ''οι παπαδες ειμαστε εκπροσωποι των ανθρωπων στον Θεο και οχι αυτο που λανθασμενα λενε οτι ειμαστε εκπροσωποι του Θεου στην γη''! Μεγαλη αληθεια!

Να ειναι καλα ο ανθρωπος...μιλησε πολυ σωστα!

Μεγάλη αλήθεια? Γιατί διάλεξες εσύ ή εγώ κάποιον από αυτούς να μας εκπροσωπήσει? Τουλάχιστον για τους βουλευτές λέω καλά να πάθω να μάθω να ψηφίζω πιο σωστά.. Όχι ευχαριστώ δεν θέλω να με εκπροσωπήσουν, τη σχέση μου με το Θέο θέλω να την κρατάω ανάμεσα σε Εκείνον και εμένα.

sophiak και μένα πάντα αυτή ήταν και είναι η ευχή μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fusika kai pisteuw alla den grafw edw gia na omologhsw thn pisth mou.einai entelws autonohth h erwthsh gia mena proswpika.8elw omws na apanthsw sth sofia pou mas eksomologh8hke ena ths logismo.polles fores h agnoia mas,mas odhgei se la8os sumperasmata sofia.kalo einai na psaxnoume ta pragmata ek va8ewn kai oxi epifaneiaka...oson afora tous Staurous kai ta "ekatontadwn eurw" rasa..enhmwerwtika sou lew pws oi iereis kai oi arximandrites kai olh h ierxarxia foraei auta ta ekatontadwn eurw opws les esu rasa gia ton ena kai monadiko logo!h ka8e leitourgia ths ka8e kuriakhs kai megalhs eorths einai ksexwristh.kamia den einai idia.asxeta pou stous perissoterous fainetai idia.ta troparia,ta kontakia,ta pasapnoaria,to Euaggelio,o apostolos ktl einai diaforetika.gia na tonisoun thn megaloprepeia ths ka8e leitourgias kai tou Panagiou 8usiasthriou forane auth th stolh twn "ekatontadwn eurw".otan 8a vgei gia PX o iereas apo thn Agia Trapeza kai 8a sta8ei mprosta sthn Wraia Pulh kai psallei em tosh katanuksh,eulaveia,tapeinwsh,parrhsia to KYRIE,KYRIE EPIVLEPSON EN OURWNOU KAI EIDE KAI EPISKEPSE THN AMEPLO TAUTH KAI KA8ARISON AUTHN INE FUTEPSE TH DEKSIA SOU..emeis 8a sta8oume sth stolh?as mhn milame gia rasa kalutera..einai iera kai den kanei!me pollh agaph ta eipa ola auta,elpizw na mhn parekshgh8w apla exw vare8ei eilikrina na akouw to idio tropario.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλοιμονο αν δεν πιστευα...Αυτος ηταν το στιρηγμα μου τρια χρονια που προσπαθουσαμε για ενα μωρακι και Αυτος ειναι και τωρα καθε φορα που προσευχομαι και Του ζηταω να εχω ενα γερο και δυνατο παιδι...ο Θεος ειναι η δυναμη που παιρνουμε στις δυσκολιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι μάλλον θα κάνω το συνήγορο του διαβόλου και θα πω ότι γενικά δεν νηστεύω. Ποτέ μου δεν νήστευα και δεν με απασχόλησε ποτέ αυτό το θέμα. Η πίστη δεν έχει να κά-νει με νηστείες και άλλες προσηλώσεις σε ό,τι η εκκλησία επιτάσσει. Την νηστεία, αν ποτέ θα την έκανα, θα ήταν για λόγους καθαρής αποτοξίνωσης του οργανισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XELONITSA έγραψε:

Καλημέρα κι από εμένα, εγώ πάντα πίστευα στο Θεό και πιστεύω με όλη τη δύναμη της καρδιάς μου. Μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωματικές ο μόνος που με βοηθάεινα συνεχίζω είναι ο Θεός κ η Παναγίτσα.Ποτέ δεν είπα γιατί θεέ μου όλα αυτά σε εμένα, πάντα λέω ο Θεός ξέρει γιατί τα κάνει όλα αυτά.Δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ χωρίς να κάνω το σταυρό μου,ή να μην φοράω καθημερινά ένα σταυρουδάκι.

αυτά, προσεύχομαι καθημερινά για ένα μωράκι κι ελπίζω κάποτε να αποκτήσω.

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...