Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρατήρια ανά νομό με τη φθηνότερη βενζίνη...


Ifigeneia

Recommended Posts

αυτό που καλό ειναι να κάνουμε ειναι να βάζουμε βενζίνη απο πρατήρια που ξέρουμε και εμπιστευόμαστε και όχι απαραίτητα απο το φθηνότερο και επίσης να φροντίζουμε το αυτοκίνητο μας για να αποφύγουμε παρατραγουδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό κι αυτό!!! Πολύ σωστό!

Όσον αφορά τη συντήρηση...

Τώρα όσο για την άλλη άποψη, το να βάζεις από πρατήριο "εμπιστοσύνης" κι ας υπάρχει άλλο πιο φθηνό, ο καθένας κρίνει και αποφασίζει.

Υπάρχουν άνθρωποι που ακόμα και το μισό ευρώ το υπολογίζουν στις μέρες μας.

Εγώ πάλι θα σκεφτόμουν.. "Σιγά και τι θα κερδίσω? Μισό ευρώ?" Οι περισσότεροι νομίζω!

Τελοσπάντων.. Όποιος θέλει, το συμβουλεύεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εσύ καλά κανεις και το προτείνεις για να μπορει ο καθενας να βλεπει τουλαχιστον τις τιμες των κοντινών του πρατηρίων. και σιγουρα ο καθενας αποφασιζει μόνος του απλα εγω "συμβουλευω" και λόγω επαγγέλματος "προσοχη"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

ναι εσύ καλά κανεις και το προτείνεις για να μπορει ο καθενας να βλεπει τουλαχιστον τις τιμες των κοντινών του πρατηρίων. και σιγουρα ο καθενας αποφασιζει μόνος του απλα εγω "συμβουλευω" και λόγω επαγγέλματος "προσοχη"!

Καλημέρα mariagl!!!!

Αν επιτρέπεται να ρωτάω, ποιο είναι το επάγγελμά σου? Πρατήριο έχεις?

Αμ εμένα μου λες προσοχή?

Ξεκίνησα από Αλεξανδρούπολη με σχεδόν γεμάτο ρεζερβουάρ (1,5 γραμμή έλειπε) και αναγκάστηκα πριν την Κατερίνη να μπω σε ένα χωριό να βάλω (το πάτησα λίγο παραπάνω και ως γνωστόν στην Εγνατία δεν έχει βενζινάδικα). Στέγνωσε το ντεπόζιτο, να φανταστείς μου έσβησε στο βενζινάδικο! (αυτό θα πει τύχη)

Δεν ξέρω αν φταίει η βενζίνη που έβαλα ή το γεγονός ότι άφησα το ρεζερβουάρ να αδειάσει, αλλά την επόμενη μέρα ανάψανε λαμπάκια στο ταμπλό και το αυτοκίνητο κλωτσούσε, έτρεμε ολόκληρο. Στο δρόμο για το συνεργείο έπαψε να το κάνει, έσβησαν και τα λαμπάκια, αλλά παρ' όλ' αυτά το πήγα. Το βάλαμε στον εγκέφαλο και είδαμε ότι είχε βουλώσει το 1 από τα 4 μπεκάκια και μετά έφτιαξε μόνο του. Το έδειξε ο υπολογιστής. Όταν είπα στο μάστορα τι έγινε, με είπε προσοχή στα βενζινάδικα της Ε.Ο. και ποτέ μην αφήνω τη βενζίνη να τελειώσει εντελώς!!!

Τώρα έχομε βρει ένα πρατήριο που μας δίνει αποδείξεις, τα παιδιά που το έχουν είναι σούπερ και είναι και μέσα στη λίστα με τα φθηνότερα.

Πάλι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Η βενζινη κοριτσια εγινε 'φαρμακι' απο οπου και να βαλεις με 15-20 ευρω ενα 'πλιτς' ακους! και τερμα!

χαχαχαχαχα kimon αυτό το πλιτς με πέθανε!!! :woohoo:

Βρε πλέον τα μηχανάκια βάζουν 15-20 ευρώ.. Τι περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροντιστήρια?

Πόσο είναι ο γιος σου kimon?

Δε θυμάμαι να έχουμε ξαναμιλήσει...

Εμείς που πηγαινοερχόμαστε σχεδόν κάθε ΣΚ ή ανά 2 Αλεξ/πολη - Κατερίνη, ξοδεύουμε πάνω από 300 ευρώ βενζίνη το μήνα. Η δουλειά του άντρα μου είναι πήγαινε - έλα καμιά 100 χλμ από το σπίτι. Καταλαβαίνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι 6 αλλα ειναι αστερι στο σχολειο!!-ευτυχως δεν μου εμοιασε-Χαχα!!Παει αγγλικα,απο περσι,κπμπιουτερ και ποδοσφαιρο!ευτυχως εχουν σταματησει τωρα γιατι ολη την ημερα ημουν στο δρομο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκυρο Kimon! Μετά πρόσεξα που γράφεις για το ποδόσφαιρο!

Το καλύτερο παιχνίδι, ομαδικό, μαθαίνει να συνεργάζεται, να παίζει ομαδικά και να μοιράζεται...

Μπράβο! Κι εμένα ο άντρας μου ψοφάει να κάνουμε ένα γιο να παίζει μπάλα! Τα γονίδια βλέπεις! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigeneia, δεν έχω πρατήριο ούτε δουλευω σε πρατήριο. Η εταιρία στην οποια εργάζομαι, αντιπροσωπευει μια μεγάλη μαμά εταιρια και "επιβλεπουμε" τα πρατηρια της. Ειμαι σε αυτή τη δουλεια 12 χρόνια και ξέρω πολύ καλά τι τραβάνε τα περισσότερα πρατήρια. αυτό που λες όμως ισχύει και πολύ μάλιστα, το έχει πάθει και η αδερφή μου με καινουριο αυτοκίνητο! γιαυτό επιμένω να βάζουμε απο πρατηρια που ξερουμε και εμπιστευομαστε ας ειναι και λίγο ακριβότερα. μπραβο καλά κανεις και βάζεις απο αυτούς! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...