Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!

Θα ηθλε ανα ρωτησω αν κατα τη διαρκεια του θηλασμου επιτρεπεται η αποτριχωση στις μασχαλες με κερι.

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου ακουσα κοριτσια οτι αν κανεις αποτριχωση στις μασχαλες με κερι...υπαρχει προβλημα στην παραγωγη γαλακτος..ισχυει κατι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Nada!Στην ερώτησή σου δεν ξέρω να σου απαντήσω,προφανώς θα ισχύει αυτό που λένε τα κορίτσια.Χωρίς να θέλω να σας αγχώσω έχω ακούσει ότι είναι λίγο επικίνδυνο στις μασχάλες,επειδή περνάνε πολλά νεύρα κτλ από εκεί.Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις ρωτήσει γενικά κανέναν γιατρό γιατί κι εγώ έχω ακούσει ότι δεν κάνει τράβηγμα στις μασχάλες επειδή υπάρχουν πολλοί αδένες. Δεν ξέρω αν ισχύει. Πάντως εγώ στις μασχάλες ξυράφι βάζω γιατί οτιδήποτε άλλο μου φαίνεται ότι θα πονάει. Είναι αρκετά ευαίσθητη περιοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον το κάνεις χρόνια και δεν πονάς καθόλου,φυσικά και να κάνεις!!!

Για να πάθουν κάτι τα νευρα εκεί θα πρέπει ...δεν ξέρω και γω τι να γίνει.Ενα τράβηγμα δεν θα επιβαρύνει τίποτα απολύτως.

Ασχετο βέβαια αλλα εγώ έκανα αποτρίχωση με κερί μηρούς και μπικίνι μέχρι και να γεννήσω...Τοκετός δεν προκλήθηκε πάντως από το τράβηγμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...