Μετάβαση σε περιεχόμενο

απογοήτευση..


Recommended Posts

Γιατι δεν εμφανιζει το μνμ? :dry:

Συγνωμη σε μπερδεψα καλη μου :blush:

Ο θηλασμος εδω και δεκαετιες εχει ερευνηθει και εχει αναλυθει . Στο θηλασμο ακολουθειτε ο νομος της προσφορας και της ζητησης ! Οσο πιο πολυ θηλάζει το μωρο τοσο γαλα θα εχεις . Δεν υπάρχει κανενα προβλημα ειδικά για μωρα 3ων μηνων!

Ξερεις πολυ καλα τι πρεπει να κανεις , αυτο που εκανες πριν ακουσεις τις συμβουλες της παιδιατρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

kserw poso mporei na sou stoixizei to gegonos oti mporei na ligosteuei siga siga to gala alla dustuxws auto pou mas noiazei einai to mwro,etsi den einai?gnwmh mou einai na akolou8hseis th sumvoulh tou paidiatrou sou giati ontws to sth8os sou mporei na mhn exei toso gala oso xreiazetai to mwraki sou,einai fusiologiko auto. ennow pws akoma k an aukshseis ta taismata isws na exeis pali ta idia apotelesmata.thn paragwgh dustuxws den nomizw pws mporoume na thn aukshsoume giati einai 8ema ormoniko.esu auto pou prepei na skeftesai einai pws to mwraki sou einai ugies kai pws eisai polu tuxerh pou 8hlases gia to oso xroniko diasthma to exeis 8hlasei kai fusika 8a sunexiseis oso exeis akoma na tou dwseis.uparxoun gunaikes pou den exoun auth thh dunatothta.eisai apo tis tuxeres manoules!mhn agxwnesai loipon!oso agxwnesai to gala ligosteuei kai den to 8eloume auto,swsta?parto xalara kai 8a deis pou ola 8a sunexisoun na einai uperoxa!!!

μα πως να εχει λιγοστέψει το γάλα μου αφου οι μπλούζες μου γίνονται χάλια καθημερινά? επίσης παντού διαβάζω οτι το θέμα ειναι προσφοράς κ ζήτησης, οπότε το μωρό κανει ολη τη δουλεια! Οταν η παιδίατρος σου λεει μονο μιση ωρα στο στήθος ενω πριν τον είχα μια ωρα τοτε αυτομάτως μειώνεται η παραγωγή. Ετσι λέω εγώ, αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bubite έγραψε:

an-n έγραψε:

μα πως να εχει λιγοστέψει το γάλα μου αφου οι μπλούζες μου γίνονται χάλια καθημερινά? επίσης παντού διαβάζω οτι το θέμα ειναι προσφοράς κ ζήτησης, οπότε το μωρό κανει ολη τη δουλεια! Οταν η παιδίατρος σου λεει μονο μιση ωρα στο στήθος ενω πριν τον είχα μια ωρα τοτε αυτομάτως μειώνεται η παραγωγή. Ετσι λέω εγώ, αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με![/quote:2pjr46nk]

μην αγχωνεσαι!!!!!!ολα ειναι οκ!!!!!τα κανεις ολα μιαααααα χαρα απο ΜΟΝΗ σου!!!

an-n δινεις ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αυτη τη στιγμη.

σε παρακαλω μην αγχωνεις την κοπελα χωρις λογο.

η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και να σου ζησει το μωρο σου!!!!Θα συμφωνησω με τα κοριτσια που σου λενε να μην δωσεις ξενο και να το παλεψεις με το θηλασμο!!!!!

Εγω εχω μια μπεμπα 2,5 μηνων γεννηθηκε με κ.τ 2670 και απο το μαιευτηριο βγηκε 2440 ολοι μου ελεγαν να τις δωσω ξενο αλλα δεν ακουσα κανεναν μονο τον παιδιατρο μου που μου ειπε να την εχω στο στηθος οσο θελει η μικρη μου ειχε πει συγκεκριμενα οτι να μην ανησυχώ αν η μικρη θελει να ειναι ολη μερα στο στηθος δεν σημαινει οτι δεν χορταινει και σε πληροφορω οτι η μικρη αυτη τη στιγμη εχει φτασει τα 4900 μονο με το γαλατακι μου!!!!!

Για αυτο προσπαθησε το και να δεις θα τα καταφερεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

kserw poso mporei na sou stoixizei to gegonos oti mporei na ligosteuei siga siga to gala alla dustuxws auto pou mas noiazei einai to mwro,etsi den einai?gnwmh mou einai na akolou8hseis th sumvoulh tou paidiatrou sou giati ontws to sth8os sou mporei na mhn exei toso gala oso xreiazetai to mwraki sou,einai fusiologiko auto. ennow pws akoma k an aukshseis ta taismata isws na exeis pali ta idia apotelesmata.thn paragwgh dustuxws den nomizw pws mporoume na thn aukshsoume giati einai 8ema ormoniko.esu auto pou prepei na skeftesai einai pws to mwraki sou einai ugies kai pws eisai polu tuxerh pou 8hlases gia to oso xroniko diasthma to exeis 8hlasei kai fusika 8a sunexiseis oso exeis akoma na tou dwseis.uparxoun gunaikes pou den exoun auth thh dunatothta.eisai apo tis tuxeres manoules!mhn agxwnesai loipon!oso agxwnesai to gala ligosteuei kai den to 8eloume auto,swsta?parto xalara kai 8a deis pou ola 8a sunexisoun na einai uperoxa!!!

ξεχασα να σου ευχηθω με το καλο το μωρακι σου!!

οΜως...τα λες ολα λαθος για το θηλασμο...τοσο κ τασα λαθη που δεν ξερω τι να πρωτο σχολιασω...το γαλα λιγοστευει??????????? :blink::blink::blink: χωρις συμπληρωμα κ ρολογια???ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

το μονο σωστο ειναι οτι ΕΠΕΙΔΗ μας ενδιαφερει το μωρο(αλλα και η μανουλα του),θα συνεχισει να κανει αυτο που θελει κ μπορει(να ταιζει με το ατελειωτο κ πεντανοστιμο γαλατακι ΤΗΣ το μπεμπε της) και ΟΛΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειναι αυτο που σου λεει καλη μου?????

η παιδιατρος μου μου ειχε πει οτι το βαρος που παιρνει ενα μωρο τον μηνα ειναι μεχρι 1 κιλο!!!

ο δικος μου καθε μηνα εβαζε 300-500γρ!!! και αυτο με ξενο γαλα παρακαλω γιατι δεν θηλασε καθολου!!!!!!

ποιος ειναι αυτος που λεει οτι το ξενο γαλα προσθετει βαρος να ερθει να μου το πει κι εμενα!!!!!!!!!!!

απο την στιγμη που παιρνει μεσα στα φυσιολογικα και ειναι μεσα στις καμπυλες δεν υπαρχει κανενας λογος να δωθει συμπληρωμα!!!!!

παθολογικα δεν εχει κατι οποτε ποιος ο λογος????

δηλαδη αν δεν βαλει εναν μηνα τι θα σου πει?????? γιατι αργοτερα μπορει να γινει και αυτο(εμας ετυχε)

ενα σου λεω και το ξερω απο προσωπικη εμπειρια το ξενο γαλα δεν προσθετει απολυτα βαρος!!!!!

ο μικρος μου τωρα ειναι 20 μηνων και ειναι μονο 10400

συνεχισε τον θηλασμο και αν θες βρες εναν παιδιατρο να τον υποστηριζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bubite έγραψε:

an-n έγραψε:

μα πως να εχει λιγοστέψει το γάλα μου αφου οι μπλούζες μου γίνονται χάλια καθημερινά? επίσης παντού διαβάζω οτι το θέμα ειναι προσφοράς κ ζήτησης, οπότε το μωρό κανει ολη τη δουλεια! Οταν η παιδίατρος σου λεει μονο μιση ωρα στο στήθος ενω πριν τον είχα μια ωρα τοτε αυτομάτως μειώνεται η παραγωγή. Ετσι λέω εγώ, αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε με![/quote:2amjgb7v]

αυτο ακριβως

οποτε ξερεις πολυ καλα τι να κανεις

συνεχισε

μπραβο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλασσικη περιπτωση παιδιατρου θα ελεγα εγω...εκει βασιζεται, στο να σε κανει να νιωσεις ενοχες και τελικα να κοψεις το θηλασμο.Απ'οτι ξερω εγω πρεπει να κοιταμε το βαρος κατα μεσο οροκαι φυσικα να μην πεσει κατω απο ορισμενα γραμμαρια,που φυσικα δεν ειναι τα 400.

Εισαι αξια που εφτασες ως εδω και σωστα σκεφτεσαι να μη δωσεις ξενο. Ετσι ελεγε και η παιδιατρος σε μια φιλη μου και ειχε κατααχγωθει η καημενη!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

Καλη συνεχεια με το θηλασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστεύω ότι όλοι οι παιδίατροι αποσκοπούν στο να μη θηλάσουν οι ελληνίδες μητέρες. Απλά δεν έχουν ουσιαστικές γνώσεις για το ΠΩΣ να θηλάσει και δίνουν λάθος συμβουλές.

Αν θέλεις το παιδάκι σου να πάρει περισσότερο βάρος, μη κοιτάς το ρολόι όταν θηλάζεις. Όση ώρα θέλει εκείνο για να χορτάσει.

Πρόσφατα ένας φίλος παιδίατρος, μου είπε ότι μετά τον 6ο μήνα ο θηλασμός δεν προσφέρει τίποτα περισσότερο από το γάλα σκόνη. Όταν τον ρώτησα για την Αμερικάνικη παιδιατρική εταιρία που συνιστά τον θηλασμό για 2 χρόνια και μετά όσο θέλει η μάνα και το παιδί, μου είπε ότι αυτά είναι υπερβολικά και ότι έχουν συμφέροντα. Έφταιγε ο θηλασμός για ό,τι κάνει το παιδί και δεν πάει "κατά γράμμα" με τον μέσο όρο.

Αυτό που κατάλαβα, ήταν ότι απλά δεν ήξερε και έλεγε την προσωπική του γνώμη. Άλλωστε η γυναίκα του δεν είχε θηλάσει το παιδί τους για τους δικούς τους λόγους και δεν είχαν καν εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...