Μετάβαση σε περιεχόμενο

θλιψη..


Recommended Posts

πανω που πηγα να ηρεμησω 20 μερες μετα την αποτυχημενη προσπαθεια, η κουμπαρα μου που ξεκινησε λιγο μετα απο μενα εξωσωματικη, 10 χρονια μεγαλυτερη, με ινομυωματα, σημερα ειχε θετικη χοριακη.300.κι εγω που κανονικα επρεπε να χαιρομαι κλαιω απο τις 4 που το εμαθα..εγω γιατι δεν τα καταφερα?χωρις κανενα προβλημα?γιατι τοση γκαντεμια?νιωθω ολομοναχη..ο αντρας μου δεν με στηριζει οπως θα ηθελα.ποση υπομονη να κανω..?συγνωμη που σας ζαλιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι καλη μου, ειναι λογικο να ''ζηλευεις'', πολλες εχουμε περασει αυτο το σταδιο μεχρι να κανουμε νινακι. Ειδες, η κουμπαρα σου με τοσα προβληματα και εμεινε εγκυος, δεν θα μεινεις εσυ? Κουραγιο, υπομονη και επιμονη και το μπεμπε θα ερθει, στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΝΙΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ...ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ?ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΡΜΑ ΚΑΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΑ...ΜΕ ΕΠΡΗΖΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΟΡΓΙΑΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΗΝ ΥΣΗΧΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΩΣΠΟΥ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΣΟΥΠ...ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ....ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα....κι εγω πηρα σημερα αρνητικη χοριακη!Αλλα ειμαι πολυ καλα!

Μην το βαζεις κατω και προς Θεου μην αρχισεις να αναρωτιεσαι γιατι αυτη κ οχι εγω. Το μονο που θα καταφερεις ειναι να χαλασεις την ψυχολογια σου κ την καρδουλα σου!

Θα ερθει κ η δικη σου στιγμη.

Ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εχω περασει ολο αυτο ..

δεν ειναι κακια..απλα λες γιατι οχι κι εγω ..

σε καταλαβαινω ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο

που αισθανεσαι ..συζητησε τα προβληματα σου με

τον αντρα σου προσπαθησε οσο μπορεις να του δωσεις

να καταλαβει ολα αυτα που εσυ αισθανεσαι..οι αντρες

σκεφτονται εντελως διαφορετικα αλλα αν του μιλησεις

με τροπο σιγουρα θα εχει την διαθεση να σε καταλαβει ..

οταν μοιραζεσαι τα προβληματα σου με τον ανθρωπο που αγαπας

τοτε τα προβληματα χωριζονται στην μεση ..γινονται μικρα

κομματια και δεν ποναμε τοσο πολυ!!!

σου ευχομαι συντομα μανουλα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου! Οι περισσότερες εδώ, το έχουμε περάσει αυτό... Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις! Θα δεις, ότι την επόμενη φορά θα τα καταφέρεις!! Το ξέρω, ότι σε πληγώνει, αλλά προσπάθησε να μην μπεις στη διαδικασία να σκέφτεσαι "γιατί αυτή και όχι εγώ"... Δεν έχει κανένα νόημα!! Μόνο κακό κάνεις στο εαυτό σου! Έχε πίστη, κυρίως πίστη και λίγη υπομονή! Να σου θυμίσω: "όταν θέλουμε κάτι πολύ... το σύμπαν συνωμοτεί..". Το θες πολύ και θα γίνει!!!! θα το δεις...

Πολλά φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βρίσκω απόλυτα φυσιολογική την αντίδρασή σου και μπράβο σου που το παραδέχεσαι και το μοιράζεσαι μαζί μας. Ξέρω πως δεν εύχεσαι κάτι αρνητικό για την κουμπάρα σου απλά θα ηθελες να ευχόσουν κάτι ΘΕΤΙΚΟ για σένα, και αυτό είναι που σε πονάει.

Κλάψε αλλά σήκωσε το κεφάλι και στάσου όρθια.

Αν απο τώρα λιγοψυχήσεις πως θα σου μείνουν δυνάμεις για να προσπαθήσεις ξανά? Και ξανά και ξανά, όσο χρειαστεί μέχρι να έρθει το αγγελάκι σου?

Να το πιστέψεις για να έρθει σύντομαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA εγραψε.....

Εγώ βρίσκω απόλυτα φυσιολογική την αντίδρασή σου και μπράβο σου που το παραδέχεσαι και το μοιράζεσαι μαζί μας. Ξέρω πως δεν εύχεσαι κάτι αρνητικό για την κουμπάρα σου απλά θα ηθελες να ευχόσουν κάτι ΘΕΤΙΚΟ για σένα, και αυτό είναι που σε πονάει.....

κ εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου κοπελα μου κ δυστηχως οσες εχουμε νιωσει την αποτυχια σε καταλαβενουμε,δεν ειναι κακια προς την κουμπαρα η κολητη σου, απλα μια πικρα που θα φυγει με τον καιρο...σου στελνω μια αγκαλια κοριτσι μου μακαρι να ειμασταν πιο κοντα... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minie,

ετσι ημουν και εγω πριν λιγο καιρο....τοτε που μαθαινα απο ολες τις φιλες και συγγενεις οτι η μια μετα την αλλη εμεναν εγκυες!Καποιες απο αυτες στο παρελθον ειχαν κανει και εκτροσεις!και οταν αποφασιζαν να κανουν παιδι εμεναν με την μια εγκυες!Τοτε τα εβαζα με την ατυχια μου αλλα περισσοτερο με τον Θεο!Εβλεπα παιδακια να πεινανε,να ζητιανευουν,και ελεγα "γιατι Θεε μου τοση αδικια;"

Τωρα πλεον πειστευω πως ολα γινοντε για καποιο "ανωτερο" σκοπο που εμεις απλα ειμαστε πολυ "μικροι"για να καταλαβουμε!Βρηκα την πιστη μου μεσα απο την προσευχη και ξερεις κατι;Βλεπω επισης πολυ συχνα νεαρα ατομα σε αναπηρικο καροτσακι, τυφλους,παιδακια με καρκινο!Και λεω "δοξα σι ο Θεος

που δεν ειμαι σε αυτην την θεση!Κουραγιο λοιπον!Ψηλα το κεφαλι!Και ολα θα γινουν!Αρκει να το πειστεψουμε εμεις!Και δεν σου μιλαω εκ του ασφαλους γιατι ακομα ειμαι στην προσπαθεια και αυριο περιμενω τα αποτελεσματα απο την χοριακη που θα κανω μετα απο την πρωτη μου σπερματεχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κούκλα "ζήλεψες" με την καλή έννοια, δεν είναι κακό αυτό.

Και επίσης είναι καλό που ξεσπάς και τα βγάζεις από μέσα σου...όσο για τον άντρα σου, πιστεύω πως, όπως και ο κάθε άντρας δηλαδή, δεν καταλαβαίνουν απόλυτα τι περνά μια γυναίκα και τι νιώθει.

Και ακόμα χειρότερα δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν και να στηρίξουν μια γυναίκα στην αποτυχία..... :(

Κάνε κουράγιο και έχει ο θεός και για σένα....θα το δείς αργά ή γρήγορα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ..

ΟΣΟ ΜΙΖΕΡΙΑΖΕΙΣ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ...ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie έγραψε:

πανω που πηγα να ηρεμησω 20 μερες μετα την αποτυχημενη προσπαθεια, η κουμπαρα μου που ξεκινησε λιγο μετα απο μενα εξωσωματικη, 10 χρονια μεγαλυτερη, με ινομυωματα, σημερα ειχε θετικη χοριακη.300.κι εγω που κανονικα επρεπε να χαιρομαι κλαιω απο τις 4 που το εμαθα..εγω γιατι δεν τα καταφερα?χωρις κανενα προβλημα?γιατι τοση γκαντεμια?νιωθω ολομοναχη..ο αντρας μου δεν με στηριζει οπως θα ηθελα.ποση υπομονη να κανω..?συγνωμη που σας ζαλιζω..

Kαλημέρα Μinnie,

βρε κορίτσι μου γιατί αφήνεις τον εαυτό σου να παρασυρεται απο τέτοια συναισθήματα?

το βλέπεις τελείως λάθος και κάνεις και κακό σε σενα.

να σου πω πως θα το εβλεπα εγω?

Αφου κατάφερε η κοπέλα αυτή με τα τόσα προβλήματα -τοτε το μονο σιγουρο είναι οτι θα τα καταφέρω και γω την επόμενη φορα.Ετσι πρεπει να λες στον εαυτό σου!!!!!

Ειλικρινα σου μιλάω μην μετρας την επιτυχια και την αποτυχια σαν να ειμασταν όλοι το ιδιο.

Ξερεις ποσοι παράγοντες παιζουν ρολο σε μια προσπάθεια ???????????ουτε που μπορεις να φανταστεις γλυκεια μου- το ξέρεις αυτο δεν ειναι ετσι????

Η επιτυχία των άλλων να σε οπλίζει με δύναμη και όχι με στεναχώρια.

Θα σου πς το εξής- την πρόπερασμενη Πεμπτη- πηγα για απόξεση σε κλινική -γιατι τοσα που μου ετυχαν μονο καλά δεν θα μπορουσε να πάει το μωρακι μου . Την προηγούμενη μερα- στην ιδια κλινική γεννησε μια φίλη μου- και πήγα να δω και το μωρο- αφου τελείωσα την επίσκεψη- με πηρε μεσα ο γιατρος να κ΄ανουμε την απόξεση....στιγμιαία αισθανθηκα ασχημα- αλλά στιγμιαία- και μόνο.

Νασαι καλά κοριτσι μου- όλες μαζι θα τα καταφέρουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie mou ax kai na xseres poso se katalaBainw...ezisa akriBws to idio prin ena mina akriBws. i diafora mas einai oti egw imouna egkuos kai palindromise. emeina egkuos to idio diastima me mia sunadelfo mou me 5 meres diafora. egw to exasa k ekeini exei to mwraki tis kai euxomai na tis pane ola kala mexri telous. tin zilepsa ki egw kai ekana kakes skepseis opws giati egw kai oxi ki auti....alla kata Ba8os xseroume oti den to pisteuoume apla o ponos mas einai toso megalos pou mas Bazei s auto to trupaki kai kanoume kakes skepseis. egw to eixa diagrapsei ap to mialo mou oti 8a kanw paidi. eides omws i arxi egine apo ekei pou den to perimena. glika8ika kai den sou kriBw oti twra 8elw san treli. ypomomi 8elei kai epimonei kai oxi kolima to mialo mas ekei. as to kai 8a deis oti 8a ruei apo mono tou. einai sigouro auto. min to Bazeis kato 8a r8ei i wra tou. pistepse me.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιννυ, σου ευχομαι να ανακαμψεις γρηγορα και τα καλυτερα που ερχονται!!!!

ειμαστε ακριβως στην ιδια ψυχολογικη κατασταση καθως σ εμενα πριν απο ενα μηνα απετυχε η 1η σπερματεγχυση και τωρα που πηγα στο γιατρο μου εφαγα απαγορευτικο για 2η καπακι λογω πολυ χαμηλου σπερματος! Μια μερα μετα την επισκεψη στο γιατρο μου εμαθα το ευτυχες γεγονος για την κολλητη μου ...η κουμπαρα μου δε...γενναει διδυμα το μαιο....

καταλαβαινεις και τα δικα μου συναισθηματα ε;;; και δεν ειμαι και μπεμπεκα;;;; κοντευω τα 36!

οταν το μαθα την περασμενη κυριακη στον καφε επανω μου ρθε να κλαψω μπροστα σ ολους, εφυγα σπιτι και μεχρι το απογευμα Δ Ε Μ Ι Λ Ι Ο Μ Ο Υ Ν!!! την αλλη μερα επρεπε κιολας να παρω λαμπαδες κλπ για τα βαφτηστηρακια μας....παντου παιδια, μωρα ,κοιλιες, εγκυες...τρελαααααααα!!!

Προσπαθησε να μη περισπασαι γιατι συνεχεια θα τα βλεπεις γυρω σου.

Θελει οργανωση του μυαλου σου, να κανεις πραγματα , να μη κολλας στις ιδιες σκεψεις...ολα για καποιο λογο γινονται ...οταν πρεπει θα γινει! Θελει υπομονη ...οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες δες τη θετικη πλευρα ..οτι η κουμπαρα σου με τοοοοσα προβλημα τα και εμεινε..εσυ;;;;;ακομα πιο καλα!

:woohoo: σου ευχομαι καλες γιορτες καταρχην και παρε δυναμη απο τον αντρα σου και τους φιλους σου θα ερθει και η δικη σου σειρα!!

χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...