Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO AIMA MOU EINAI O RHESUS -


Recommended Posts

Απλα ειναι σπανιο το αρνητικο και θα δυσκολευτεις να βρεις δοτη...!!!

Εγω εχω 0+ και ο αντρας μου επισης 0+ και τα παιδια μας, οσα και να κανουμε, θα εχουν και αυτα 0... το κακο ειναι οτι μπορει καποιο να βγει αρνητικο... ευτυχως ο γιος μου εχει θετικο...!!!

Μην ανησυχεις... ρωτα το γιατρο σου...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακουσει οτι τιθεται ενα θεμα αν η μαμα ειναι 0 ρεζους αρνητικη και το μωρο αλλη ομαδα αιματος, αλλά και αυτο νομιζω οτι ρυθμιζεται στην πορεια της εγκυμοσυνης...

Και μενα η μητερα μου ειχε 0 αρνητικο αλλά εγω και οι 2 αδερφες μου πηραμε την ομαδα αιματος του πατερα μου και αποτι μου εχει πει δεν ειχε δημιουργηθει προβλημα στις εγκυμοσυνες της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως οπως εμεις! τα διδυμακια μας βγηκαν Α+. τιποτα κακο δε συνεβη. απλα καθε μηνα εκανα μια εξεταση αιματος μαζι με τις κλασσικες, που δε θυμαμαι πως τη λενε, που διχνει αν υπαρχει καποια μικρη εστω ανταλλαγη αιματος με τα εμβρυα και εφτιαξε η μητερα αντισωματα. αν ολα ειναι αρνητικα, κατα τον 7ο κανεις μια αντιρεζους ενεση και οταν γεννηθουν με το καλο και βγουν θετιου ρεζους καινεις αλλη μια την ιδια μερα για να μη δημιουργησει ο οργανισμος της μανας αντισωματα και εχει προβλημε το επομενο [παιδι που ισως εχει + ρεζους.

μη στεναχωριεσαι. με το καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia soni!

Kanenas logos anisixias!Exw rwtisei ton giatro mou mias kai egw exw arnitiko rezous..

otan i gunaika exei rezous arnitiko tote uparxei i pithanotita sto deutero kai oxi sto prwto paidi ean den ginei enesi antirezous ston 7 mina kai ligo meta ton toketo to paidi na gennithei me iktero logo twn antiswmatwn rezous pou prolave na anaptixei i mitera..Sto trito de paidaki mporei na xriastei kai metaggisi...

Den iparxei omws kanenas logos anisixias ean kaneis tis 2 autes eneseis tin katallili stigmi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμεις εχουμε διαφορετικο ρεζους,εγω αρνητικο κι ο αντρας μου θετικο.οταν ειδαν οτι το μωρο ειχε διαφορετικο ρεζους απο'μενα απλα μου εκαναν μια ενεση κι ολα οκ!!!!μην ανησυχεις καθολου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμεις εχουμε διαφορετικο ρεζους,εγω αρνητικο κι ο αντρας μου θετικο.οταν ειδαν οτι το μωρο ειχε διαφορετικο ρεζους απο'μενα απλα μου εκαναν μια ενεση κι ολα οκ!!!!μην ανησυχεις καθολου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την εγκυμοσύνη και το μωρό δεν έχεις πρόβλημα όπως σου είπαν και τα κορίτσια αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν ήξερες την ομάδα σου ως τώρα.

Όταν έβγαλα εγώ ταυτότητα έπρεπε να κάνουμε ομάδα αίματος και το γράφει πάνω στην ταυτότητά μου.

Όταν με το καλό γεννήσεις και αν έχεις καλό αιματοκρίτη μπορείς να κάνεις από τα μεγαλύτερα καλά στους συνανθρώπους σου δίνοντας αίμα.

Είναι μια σπάνια ομάδα αίματος και μπορείς να δέχεσαι αίμα μόνο από την ίδια

ομάδα οπότε καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι να είναι αιμοδότης ένας άνθρωπος με ομάδα Ο(-).

Εύχομαι με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να είσαι πάντα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΔΗ!!ΕΧΒ Ο ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Α ΘΕΤΙΚΟ!!!ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΜΜΕΣΟΣ COOBS Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 72 ΩΡΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ Α ΘΕΤΙΚΟ !!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!

ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΩΡΟΥ ΒΑΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ Η ΕΝΕΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΠΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 72 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΑΟΥ ΠΩ ΑΟΜΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΜΜΕΣΟ COOBS ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ!!!! ΕΙΝΑΠ ΡΙΤΤΟ ΟΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΡΚΕΙ!!ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΜΕΝΟΣΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΟΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙΑ ΥΤΟ!!!ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝ ΑΓΙΑΣΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΙΟΡΑΓΙΑ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ !!ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ!ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!! ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑ ΤΥΦΛΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΡΚΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ!!!!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗ ΓΙΑΤΡΟ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΓΙΑΙΤ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΑΙΤ!!ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΝΕΦΕΛΗ ΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΟΙ ΟΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ Ο ΛΕ Σ ΤΙΣ ΑΛΛΑΕΣ!!!ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΑΙ ΑΙΜΟΔΟΤΡΙΑ !!! !ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΑΙ ΑΙΜΟΔΟΤΡΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχεις καθόλου, ακριβώς όπως στα είπε η ζουζουνιτσα ειναι τα πράγματα.

Και εγω ακριβώς την ίδια ομάδα είμαι. Σαν ομάδα με ρεζους αρνητικό είναι σπάνια. Εμενα με ειχαν καταγράψει στα αρχεια ενος νοσοκομείου για να με καλούν σε επείγουσες περιπτώσεις.

Το αρνητικο ρεζους με το θετικό (οι δυο γονεις) χρειαζεται να σου κάνουν μια ενεση.

Εγω παιδάκι δεν έχω αλλά μετά απο μια αποβολή που είχα, το πρωτο που κάνανε ήταν η ενεση αυτη , η οποια πρεπει να γινει σε 48 ωρες για να μπορεσω να ξανασυλλάβω.

Το ιδιο θα γίνει κ με σενα οταν με το καλο γεννήσεις!!

Η εγκυμοσυνη σου πάντως απο οσο ξερω κ το εχω συζητησει και με γιατρους δεν κινδυνεύει απο την ομαδα Ο-.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...