Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρά προγραμματισμένα ή μωρά έκπληξη???/


Silia26

Recommended Posts

μια προγραμματισμενη εκπληξη...δεν ειναι καλυτερα? δηλαδη να ειναι ετοιμοι οι γονεις να γινουν γονεις να το εχουν προγραμματισει μεσα τους...και να τους γινει η εκπληξη!! χαχαχαχα οποτε και αν ερθει ενα μωρο ειναι μια εκληξη γιατι και για να το προγραμματισεις σημαινει οτι το θες πολυ οποτε και παλι εκπλξη ευχαριστη θα ειναι!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

μια προγραμματισμενη εκπληξη...δεν ειναι καλυτερα? δηλαδη να ειναι ετοιμοι οι γονεις να γινουν γονεις να το εχουν προγραμματισει μεσα τους...και να τους γινει η εκπληξη!! χαχαχαχα οποτε και αν ερθει ενα μωρο ειναι μια εκληξη γιατι και για να το προγραμματισεις σημαινει οτι το θες πολυ οποτε και παλι εκπλξη ευχαριστη θα ειναι!!!!!?????

Σωστή!!!!!! ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα ελεγα ποτε οχι σε ενα μωρακι εκπληξη... :laugh: αλλα προτιμω τα προγραμματισμενα για πολλους λογους, αρκει βεβαια να ερχονται ευκολα, γιατι αλλιως βγαινεις εκτος προγραμματος...!!! :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωρό μου ειναι μωρό του προγράμματος και ευτυχώς όπως λέει και η sweetmammy δεν βγήκαμε εκτός προγράμματος :) .καλό ειναι όπως κι να έρχονται να ειναι καλοδεχούμενα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς απρογραμμάτιστα ήρθε αλλά ήταν έκπληξη!και νομίζω έτσι είναι καλύτερα αρκεί φυσικά οι γονείς να το θέλουν απο πριν να το έχουν συζητήσει και να πουν αν τύχει καλοδεχούμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμάς ήρθε από ΄΄κακή συννενόηση ΄΄ με το μπαμπάκα του ,δηλαδή απρογραμμάτιστα,αλλα ομολογώ πως ήταν η ομορφότερη έκπληξη που είχα ποτε

στη ζωή μου....και χαίρομαι που μας συνέβει αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Eμάς ήρθε από ΄΄κακή συννενόηση ΄΄ με το μπαμπάκα του ,δηλαδή απρογραμμάτιστα,αλλα ομολογώ πως ήταν η ομορφότερη έκπληξη που είχα ποτε

στη ζωή μου....και χαίρομαι που μας συνέβει αυτό!

:laugh: :laugh: :laugh:

Δλδ???Εκεινος μεθυσμενος,εσυ νηφαλια...Ειπες "παμε καλυτερα μεσα?(...μεσα στο σαλονι) κ εκεινος καταλαβε....Κατι αλλο??? :P :laugh: :laugh:

Το προγραμμα ας μπει στο μυαλο του καθενος...Να μην ειμαστε με τα μυαλα στα καγκελα δλδ κ απο εκει κ περα......Τα μωρα κιντερ εκπληξη κ μη ειναι ευτυχια!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis pali ...eixame pantreytei kai ekopsa ta antisiliptika ...kai eipame otan er8ei me to kalo :)

otan omos ta ekopsa i periodos pou8ena afanti ...etrexa ka8e mina sto giatro k mou edine kati xapia (den 8umame pos ta legane) gia na m er8ei .

kai meta ema8a oti eixa k polikustikes k mou eipe o giatros etsi einai poli dyskolo na piaseis moro ...otan 8a 8eleis 8a er8eis na sou doso kati alla xapia ...

to leo ston kalo m k eixa agxo8ei leo na ta paro ta xapia 8elo moro .. :)

k mou leei oxi na min pareis tipota 8a er8ei mono tou 8a deis ...

meta ir8e to kalokairi mpania ,club ...mou eixe fygei entelos apo to mualo eixa periodo ton aygousto kai ton septembrio den piga na paro ta xapia gia na m er8ei leo ton allo mina as kano kana mpanio akoma :)

kai telos septembriou i eyxaristi ekpliksi !!!!!!! :)

sas zalisa :D !!! filia

3Ha1m4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩ , ΟΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΒΙΩΝΟΥΝ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΑ)

ΤΑ ΜΩΡΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ Κ 8Α Η8ΕΛΑ (ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΧΑΖΟΡΟΜΑΝΤΙΚΗ) ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝ8ΗΚΕΣ ΚΑΙ ΩΡΙΜΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΕΠΕΞΕΛ8ΟΥΝ ΣΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειπαμε -το καλοκαιρακι να αρχισουμε... 14 Δεκεμβριου εμεινα εγκυος. Δεν το πολυπαλευαμε και δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο ευκολο για μενα.. Αρα ηταν και μεσα στο προγραμμα αλλα και εκπληξη!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε εγώ του προγράμματος είμαι, ακόμα και στο θέμα του παιδιού, αλλά ο Κωννος μου και το Μαράκι είχανε άλλα σχέδια. Είχανε συνεννοηθεί μπαμπάς και κόρη και μου την κάνανε την έκπληξη! :P Όχι πως δεν ήξερα τι συμβαίνει, αλλά δεν περίμενα και με την πρώτη ελεύθερη επαφή να γίνει το θαύμα!

Ένα μήνα μετά την επανασύνδεσή μου με τον Κων/νο (τα είχαμε και παλιά, πριν 13,11 και 6 χρόνια), έμαθα ότι είμαι έγκυος. Ήταν έκλπηξη για όλους! Οι γονείς μας καλά καλά δεν ξέρανε ότι ήμασταν και πάλι μαζί! Είχε πολλή φάση! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μένα γλυκά μου κορτσάκια..

Κ εγώ με τον αντρούλη μου όταν παντρευτήκαμε ήμασταν ήδη 5χρόνια μαζί κ θέλαμε πολύ ένα μωράκι..Αλλα δεν ειχαμε ελεύθερη επαφή μέχρι κ τη νύχτα του γάμου μας,η οποία τελικά σημαδεύτηκε με τη σύλληψη της πααμυθένιας μας...

΄Ηταν πργματική έκπληξη για μένα γιατι δε περίμενα οτι θα έμενα έγκυος αμέσως..Ο Θεούλης όμως το κανε γρήγορα το θαυματάκι του..Κ δε ξεχνάω ποτέ να τον ευχαριστώ γι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας ητανε τρελη εκπληξη και το μαθαμε και 1απριλια! δεν μας πιστεψε κανενας ευτυχως ειχαμε ντοκουμεντα τη φωτογραφια απο τον υπερηχο!!!

εντελως απρογραμματιστο ομως ηταν το καλυτερο που μου χει συμβει και ας ενιωθα οτι ισως να μην ειμαι ετοιμη!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=7cL_1bmYCzshttp://www.youtube.com/watch?v=7cL_1bmYCzs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η έκπληξη είναι όλα τα λεφτά!!! Όμως κάποιες φορές επιβάλλεται ο προγραμματισμένος τοκετός λόγω κάποιων καταστάσεων. Εύχομαι η δική μας να έρθει αυτή όποτε θέλει...να μην καθυστερήσει πολύ όμως γιατί μου φαίνεται σαν αιώνας μέχρι την τελευταία μας ημερομηνία ( 10/4/2010) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...