Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ Ή ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

Περασε μια ολοκληρη εβδομαδα απο την πρωτη μου σπερματεχυση!ΟΙ μερες περασαν βασανιστηκα αργα!

το ζητημα ειναι πως απο την μια αισθανομαι οτι ειμαι εγκυος απο την αλλη λεω:Αποκλειεται!Σκεφτομαι οτι πρεπει να ειμαι πολυ τυχερη και να εχω μεινει με την πρωτη!Η τυχη εξαλου ποτε δεν ηταν με το μερος μου!

Μετα σκεφτομαι αν ειμαι θα επρεπε να εχω καποια συμπτωματα ή ειναι αρκετα νωρις;

Για το μονο που ειμαι σιγουρη ειναι οτι ο Θεος θα ακουσει καποι στιγμη τις προσευχες μου και αν δεν ειμαι τωρα καποια μερα ΘΑ ΕΙΜΑΙ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Η νύφη μου έμεινε έγγυος με την πρώτη σπερματέγχυση οπότε δεν είναι αδύνατον να έχεις μείνει έγγυος, και στο έυχομαι :):)

Ωστόσο γλυκιά μου είναι πολύ νωρίς για να έχεις συπτώματα οπότε μην απογοητεύεσε!

Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι ο Θεός θα ακούσει κάποια στιγμή τις προσευτές μου και αν δεν είμαι τώρα κάποια μέρα ΘΑ ΕΙΜΑΙ!!!!

Τονίζω τα λόγια σου, γιατί πραγματικά έτσι είναι!!! Εύχομαι να μην υπάρξει δεύτερη σπερματένχυση και σε εννιά μήνες να κρατάς αγκαλιά το δικό σου μωράκι.

Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά ξέρω πως αισθάνεσαι!!

πραγματικά σου εύχομαι να είσαι ήδη έγκυος και να μας το ανακοινώσεις και επίσημα!!! :)

χαλάρωσε και βγάλε το στρες απο τη ζωή σου. όοολα καλά θα πάνε!

!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SEVASTH,

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου και εγω αυτο ελπιζω!και ξερεισ πιο ειναι το πιο συμαντικο για μενα;οτι ξεπερασα τον ιδιο μου τον εαυτο και το βαζω κατω!και οτι απο αυτο το λουκι βγηκα αλοβητη!

τωρα πια το μοτο μου ειναι:ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XARA35 έγραψε:

SEVASTH,

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου και εγω αυτο ελπιζω!και ξερεισ πιο ειναι το πιο συμαντικο για μενα;οτι ξεπερασα τον ιδιο μου τον εαυτο και το βαζω κατω!και οτι απο αυτο το λουκι βγηκα αλοβητη!

τωρα πια το μοτο μου ειναι:ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Αχ κοριτσάκι μου σου εύχομαι να γίνουν όλα όπως τα επιθυμείς. Να σκέφτεσαι πάντα θετικά! Μην αφήσεις τον εαυτό σου ούτε για μια στιγμή να κάνει αρνητικές σκέψεις.

Τα έχω περάσει με την αδελφή μου. Εκείνη ξέρεις τί έλεγε από την πρώτη μέρα που την έκανε? Αυτό ήταν είμαι έγγυος!!!

Ότι χρειαστείς είμαι εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XARA35 έγραψε:

SEVASTH

η νυφη σου που εμεινε εγκυος με την πρωτη σπερματεχυση τι προβλημα ειχαν και εκαναν σπερματεχυση;

Με επιστημονικούς όρους δεν τα ξέρω αλλά θα στα εξηγήσω όπως τα έχω καταλάβει.

Λοιπόν ο αδελφός μου είχε χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα του, αλλά και η νύφη μου είχε ένα θέμα με τις σάλπιγγες τις. Δεν είχαν το σωστό σχήμα. Ενώ έπρεπε να είναι σαν μισοφέγγαρο (?) εκείνης η μία σάλπιγγα έκανε ζιγκ-ζαγκ και σε συνδυασμό με τους αδύνατους κολυμβητές του αδελφού μου ήταν δύσκολο να συλλάβουν.

Πάντως όταν έκανε την σπερματένχυση θυμάμαι ότι είχε πονέσει λίγο. Την πίεζε πολύ ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

ευχομαι πραγματικά να εισαι εγκυος! νομίζω ότι αισθάνεσαι έγκυος γιατί το θελεις παρα πολύ. και απο την άλλη λες αποκλειεται για να εξορκισεις τη γρουσουζια. ειναι πάρα πολύ νωρις για να εχεις συμπτώματατα και ειναι πολύ πιθανο να εχεις μεινει γιατι γλυκια μου δεν ειναι θέμα τυχης. και εγω το πιστευω ότι σιγουρα θα μεινεις εγκυος αν δεν εισαι ήδη. κανε υπομονή λιγες μέρες και περιμένουμε όλες να ακουσουμε καλά νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl,

ετσι ακριβως ειναι!Εχεις δικαιο!Και χιλια ευχαριστω για τις ευχες σου!!Μου δινουν πραγματικα αισιοδοξια!Αχ βρε κοριτσια αν δεν ειχα και εσας τι θα εκανα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά

σου εύχομαι αυτή να είναι η μία κ μοναδική δοκιμασία σας

κ να είσαι ήδη εγκυούλα!

Τα συμπτώματα δύσκολα ερμηνεύονται σωστά

διότι κάθε οργανισμός (κ κάθε φορά)

κάνει ...τα δικά του!!!

Εγώ πάντως , με φυσιολογική μεν σύλληψη,

ένιωσα έγκυος (;) μία εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδος

k το επιβεβαίωσα με self clear......

......Oπότε ΟΛΑ είναι πιθανά!

Θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο χαρα μου αυτο ειναι το σωστο συναισθημα να νοιωθεις εγκυος στο εχω ξαναπει σε μενα λειτουργησε αλλα οταν λεω να το νοιωθεις εννοω με ολη σου την ψυχη... ;);) εγω παντως δεν σε φοβαμαι νοιωθεις τοσο σιγουρη που δεν γινετε να μην εισαι...μου λεγανε να δεις που οταν θα μεινεις εγκυος θα το νοιωσεις κι οσο και αν δεν το πιστευα ετσι ειναι..και αφου και εσυ το ετσι νοιωθεις τοτε μην νομιζεις...σιγουρα εισαι... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια,

δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω για την συμπαρασταση!!!!!!!!!!Πρωτη φορα αισθανομαι οτι με καταλαβαινει τοσος κοσμος!!!!!!!!

Σημερα ποναω λιγακι οπως οταν περιμενω περιοδο...αλλα εχω ακομα μια εβδομαδα για να κανω χοριακη!ανυσηχω γιατι δεν ειναι λιγο νωρις για τετοιους πονους.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina,

αφου εχω εσας μια χαρα ειμαι!

απλα ποναω σαν να μου ερθει περιοδος......Εσυ πως εισαι;

Ασε στεναχωρεθηκα και με την ζουμπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα ντιαρ καλα ειμαι και εγω σπιτι ξαπλα βλεπουμε πολιτικη κουζινα!

σε λιγο θα παμε για καφε...ηρεμα πραγματα!!!!

μην κανεις αρνητικες σκεψεις! η αδερφη σου τι κανει?φιλια δωστης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κι εγω καλε ...

μια χαρουλα ειμαι Ραμονακι μου ..

λεω επιτελους να ξεκολλησω απο το pc

απο το πρωι μαμμυ κι ουτε ενα ενσημο κριμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ουτε καν σιδερωσα Ραμονα ..

ο αντρουλης μου φωναζει ξεκολλα ολο στο μαμμυ εισαι ...

χαρα-φινι εχεις την θετικη μας σκεψη μην φοβασαι τιποτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina ,

φοβαμαι μην μου ερθει η ακατανομαστη!αλλα τοσο νωρις πια!

Οσο για την αδελφουλα μου ειναι μια χαρα!Απολαμβανει την εγκυμοσυνη της και αγωνια για μενα!θα της δωσω ματς μουτς απο σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly24,

εμενα ποναει περισσοτερο η μεση μου!Αλλα ο πονος ειναι απο την επομενη μερα μετα την σπερματεχυση...δηλαδη εδω και 7 ημερες!Τι να πω .... υπονομη και ο χρονος θα δειξει!

WENDY,

Tι κανει ο ανηψιος μου;Θελει μηπως αυριο κοτοπουλακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ...

ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα και το σπορακι να μεγαλωνει

στην κοιλιτσα σου ε χμμμμμμμμμ δηλαδη ο ανηψιος μου -ανηψια μου ....

κοτοπουλακι πολυ θα ηθελα φινι μου αλλα θα φαμε στην πεθερα μου ...

τελεια?????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy,

τελεια!αντε βρε καλα να περασετε χι χι!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζω μετα να τα πουμε!!!!!το θελω πολυ!!!!!!!!μας λειψατε!και εσυ, και ο αντρουλης και φυσικα ο ανιψουλης μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...