Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!


bell

Recommended Posts

Τη Δευτέρα του Πάσχα βαπτίζουμε τον Κωνσταντίνο μας.

Πώς να φτιάξω τα μαλλιά της Δέσποινας ; :huh: Είναι μακριά, σχεδόν

μέχρι τη μέση, ελαφρώς σπαστά. Σκέφτηκα να της κάνουμε

μια αλογοουρά χαμηλά πίσω από το αυτάκι, να της σγουρύνουμε

με μασιά μερικές τούφες και να της βάλω κι ένα λουλούδι λευκό

πίσω από το αυτί.

Θα φοράει λευκό φόρεμα. Η αλογοουρά θα είναι πιασμένη με λαστιχάκι

Το οποίο λαστιχάκι θα καλυφθεί με τούφα μαλλιού γύρω από αυτό.

Καμία άλλη ιδέα;:dry:

Δεν θέλω να είναι κραυγαλαίο. Θέλω κάτι απλό αλλά και όχι

καθημερινό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελ μου, με το καλο να βαπτισεις το μωρακι σου!

Αν και δεν ειμαι κομμοτρια θα ηθελα να σου πω πως θα μου αρεσαν οπως το περιγραφεις μονο ο κοτσος να ηταν στα πλαγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Μπελ μου, με το καλο να βαπτισεις το μωρακι σου!

Αν και δεν ειμαι κομμοτρια θα ηθελα να σου πω πως θα μου αρεσαν οπως το περιγραφεις μονο ο κοτσος να ηταν στα πλαγια!

Ελενάκι πλάγια θα είναι, πισω από το αυτάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell μου, μου αρεσει παρα πολυ γιαυτο που προτεινεις ειναι πολυ ωραιο και χαρουμενο για κοριτσακι, αλλη λυση ειναι τα μισα πανω πλεγμενα γαλλικη και τα αλλα σπαστα κατω, αλλα αυτο που λες εσυ μου αρεσει φοβερα, συμφωνω και επαυξανω!! εχω δει σε παιδακια να κανουν τρεσσα, αυτο το σγουρο ξερεις και δεν μου αρεσει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

bell μου, μου αρεσει παρα πολυ γιαυτο που προτεινεις ειναι πολυ ωραιο και χαρουμενο για κοριτσακι, αλλη λυση ειναι τα μισα πανω πλεγμενα γαλλικη και τα αλλα σπαστα κατω, αλλα αυτο που λες εσυ μου αρεσει φοβερα, συμφωνω και επαυξανω!! εχω δει σε παιδακια να κανουν τρεσσα, αυτο το σγουρο ξερεις και δεν μου αρεσει καθολου

Eπειδή δεν της έχουμε κάνει δοκιμαστικο, Αυτό που εσύ είδες

η κοτσίδα ήταν ψηλά ή χαμηλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ ΠΛΕΞΟΥΔΑ (ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΣΤΕΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΠΙΑΣΜΕΝΟ)

ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ... LOL

Ωραία ιδέα, απλά πλεξουδα δεν θα θελήσει για τι τις κάνω 2 κάθε μέρα για το σχολείο! κατάλαβα τι εννοείς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εννοεις την κοτσιδα που προτινεις εσυ, χαμηλα κοντα στο υψος που τελειωνει το αυτι, αμα την φουσκωσετε οπως το εχεις σκεφτει μου αρεσει πολυ, και δεν ειναι μικρομεγαλο το παιδι, γιατι εχω δει παιδακια και στο κομμωτηριο που δουλευα παλια και ηταν παρανυφακια να τα χτενιζουν σαν μικρομεγαλα και δεν μου αρεσε καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

αν εννοεις την κοτσιδα που προτινεις εσυ, χαμηλα κοντα στο υψος που τελειωνει το αυτι, αμα την φουσκωσετε οπως το εχεις σκεφτει μου αρεσει πολυ, και δεν ειναι μικρομεγαλο το παιδι, γιατι εχω δει παιδακια και στο κομμωτηριο που δουλευα παλια και ηταν παρανυφακια να τα χτενιζουν σαν μικρομεγαλα και δεν μου αρεσε καθολου

ούτε και μενα μου αρεσει αυτό! Όταν έγινε παρανυφακι ούτε καν την έβαψα

Το έχω δει και αυτό! να βάφουν τα παιδάκια!

Αυτό λέω να κάνω! Θα τα κρεπάρουμε λιγο ε? και θα σγουρύνουμε μερικες τουφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ 'ΧΑΛΑΡΗ' ΜΑΣΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΓΑ ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η 'ΑΠΑΛΗ' ΜΠΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ.ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑΡΙΣΜΑ.ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΚΡΑΠΑΡΕΙς ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 1,50 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 1,70 ΜΕ ΤΟ ΚΡΕΠΑΡΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστερακι οταν λεει κρεπαρισμα εννοει την κοτσιδα για να φουσκωσει, οχι το μαλλι το υπολοιπο πανω, παντως και χωρις κρεπαρισμα το σγουρο θα φουσκωσει εκει που ειναι η κοτσιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

αστερακι οταν λεει κρεπαρισμα εννοει την κοτσιδα για να φουσκωσει, οχι το μαλλι το υπολοιπο πανω, παντως και χωρις κρεπαρισμα το σγουρο θα φουσκωσει εκει που ειναι η κοτσιδα

αυτό ακριβώς εννοω! Αστεράκι με περεξήγησες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστερακι έγραψε:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ 'ΧΑΛΑΡΗ' ΜΑΣΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΓΑ ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η 'ΑΠΑΛΗ' ΜΠΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΙ.ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑΡΙΣΜΑ.ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΚΡΑΠΑΡΕΙς ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ!!!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 1,50 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 1,70 ΜΕ ΤΟ ΚΡΕΠΑΡΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!

Το στεφανάκι δεν παει περισσότερο σε παρανυφάκι?

Βάπτιση του αδελφου της είναι! την κοτσιδα εννοώ

να κρεπάρουμε λίγο ωστε να φουσκώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας αν κρεπαρει την κοτσιδα θα χαλασουν τα σγουρα τσουλουφια που θα ειναι μαζι με την κοτσιδα.αλλα και τα τσουλουφια να μην ειχε δεν θα ηταν ωραιο να κρεπαρει την κοτσιδα .τι να σου πω εγω σου ειπα τη γνωμη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα δεν σου αρεσει το στεφανακι μπορεις να κανεις αυτο το σγουρο που σου ειπα αλλα να βαλεις μια στεκα με ενα λουλουδι που να ταιριαζει με το φορεμα της!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστερακι έγραψε:

οτι και να την κανεις κουκλα θα ειναι μην αγχωνεσαι τοσο!!!!εσυ πες μας πως θα κανεις τα μαλλια σου :laugh:

σινιόν κότσος και λουλόυδι πισω απο το αυτί

κατι τετοιο. η δεξια φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μαμα και κορη με τα λουλουδια.Τι γινεται με τα λουλουδια και εγω στο κομμωτηριο πολυ λουλουδι παιζει!!!και εμεις μετα το πασχα θα βαφτισουμε τον κωνσταντινο μας και εγω λουλουδι θα κοτσαρω απλα χωρις τη σινιον.εμπρος στο δρομο που χαραξε η μενεγακη(λουλουδια στα μαλλια!!!) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε καλά... δεν περίμενα να δώ τη Μενεγάκη για το βάλω...

:P

στο γάμο του αδελφού μου φορούσα ένα φούξια φόρεμα σε στυλ σπανιόλικο.

Είχα κάνει πάλι σινιόν και έβαλα και μιά ορχιδέα φουξια με ροζ! Ήταν τέλειος ο συνδιασμός μαλλιου-φορέματος- μακιγιάζ!

ορχιδέα ήταν αυτής της ποικιλίας:

βασταξε όλη τη νυχτα κ δεν μαράθηκε, σε αντίθεση με την ζερμπερα που

είχα βάλει άλλη φορά και μου μαράθηκε μεσα σε λίγες ώρες.

αστεράκι προτιμησε πρχιδέα! Έχει περισσότερο νερό στους ιστούς της!

Τι χρώμα φορεμα θα φοράς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον γαλαζιο με διαφορες πεταλουδες και λουλουδια.αν εχεις δει τη φωτογραφιση της Μακρυπουλια απο τη καινουργια κολεξιον της raxevsky ισως το καταλαβεις το φορεμα.ειναι μακρυ εξωπλατο και 'αερινο'.βεβαια και πολυ καλοκαιρινο ειναι αλλα τι να κανουμε ειμαστε στη μεση.μακαρι να εχει καλο καιρο!!!!! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...