Μετάβαση σε περιεχόμενο

ξεσπασα τελικα..


Recommended Posts

ξεσπασα οταν πηγαμε στο γιατρο να συζητησουμε τους λογους της αποτυχιας..ο αντρας μου αρχισε να με κατηγορει μπροστα στο γιατρο οτι εχω αγχος και δεν το βλεπω θετικα για αυτο δεν τα καταφεραμε.και εκει εγινε χαμος..ειπα στο γιατρο για το οτι δεν εχω στηριξη απο τον αντρα μου.οτι 3 μερες μετα την αρνητικη χοριακη με πηγε επισκεψη σε μια κοπελα που την αλλη μερα θα εκανε εμβρυομεταφορα για να μιλησει για δουλειες με τον αντρα της!!πειτε μου ειμαι εγω παραλογη?δεν ηθελα να παω και πηγα με το ζορι και ηταν σαν να το ξαναζουσα αποτην αρχη..και καθε μερα με ρωταει αν την πηρα τηλεφωνο!κι εγω δεν θελω να παιρνω και μου λεει οτι ειμαι κακια και ζηλευω..δεν καταλαβαινει..τα ειπα ολα αυτα συν το οτι οταν ξεκινουσα τις ενεσεις μου ειπε ο αντρας μου τι χαιρεσαι?αφου δεν ειναι σιγουρο οτι θα πετυχει..θυμωσε ο αντρας μου που τα ειπα ολα αυτα μπροστα στον γιατρο και δεν μιλαμε.αλλα ειχα αναγκη να μιλησω..και οταν χαιρετουσα στο γιατρο μου ειπε στο αυτι κανε κουραγιο κουριτσι μου κι εκει με πηραν επιτελους τα κλαματα..του ειπα οτι 10 μερες τωρα δεν ειχα ξεσπασει.μου ειπε να κανω κουραγιο και να προσεχω γιατι πολλα ζευγαρια χωριζουν ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i entasis toy prin minis egios ine mikres apo tis entasis metam tis genas sto leo giati etsi imoyn k ego mexri na mino egkios sto proto meta apo ena xrono anamonis peripou. meta omos arxise xiroteri grinia

kane ipomoni fenete k aytos piesmenos k den kseri pos na se boithisi

nomize oti tha alazate apopsis me tin kopela k oti tha voithouse etsi.

dikio exi o giatros poli xorizoun etsi :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εκει που ησουν ημουνα και εδω που ειμαι θα'ρθεις...Καταλαβες τι εννοω? Αν εξαιρεσεις την εξωσωματικη, εχω περασει ακριβως τα ιδια. Νευρα, κλαμματα, ξεσπασματα. Ετσι ημουνα και εγω και τωρα ειμαι μια ερωτευμενη συζυγος, μια υπεροχη μανουλα και μια ξετρελαμενη εγκυουλα!!!

Μην χαλασεις τη σχεση σου με τον αντρα σου. Μην τον παρεξηγεις, οι αντρες εκδηλωνουν διαφορετικα τα αισθηματα τους και δεν μπορουν να καταλαβουν αυτο που νιωθει μια γυναικα. Για να γινεις μανουλα πρεπει πρωτα να γινεις μια καλη συντροφος.

Κατα την αποψη μου, καλα εκανες και ξεσπασες. Τωρα μαζεψε τα κομματια σου και προχωρα. Και το θαυματακι δεν θα αργησει να ερθει, στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εκει που ησουν ημουνα και εδω που ειμαι θα'ρθεις...Καταλαβες τι εννοω? Αν εξαιρεσεις την εξωσωματικη, εχω περασει ακριβως τα ιδια. Νευρα, κλαμματα, ξεσπασματα. Ετσι ημουνα και εγω και τωρα ειμαι μια ερωτευμενη συζυγος, μια υπεροχη μανουλα και μια ξετρελαμενη εγκυουλα!!!

Μην χαλασεις τη σχεση σου με τον αντρα σου. Μην τον παρεξηγεις, οι αντρες εκδηλωνουν διαφορετικα τα αισθηματα τους και δεν μπορουν να καταλαβουν αυτο που νιωθει μια γυναικα. Για να γινεις μανουλα πρεπει πρωτα να γινεις μια καλη συντροφος.

Κατα την αποψη μου, καλα εκανες και ξεσπασες. Τωρα μαζεψε τα κομματια σου και προχωρα. Και το θαυματακι δεν θα αργησει να ερθει, στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minie είναι σίγουρο οτι ο άντρας σου θέλει να κάνετε εξωσωματική? γενικότερα, θέλει παιδί? νομίζω οτι πρέπει να συζητήσεις μαζί του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω, οι αντρες πολλες φορες αντιδρουν αψυχολογητα και προσπαθουν να αποποιηθουν τις ευθυνες που τους αναλογουν. Ο αντρας σου πιστευω οτι θελει να σου πει οτι στην επομενη προσπαθεια πρεπει να αποβαλεις το αγχος και βρηκε λαθος τροπο να το πει. Ειναι πολλοι οι αντρες που δεν θελουν να παραδεχτουν στον κοσμο οτι ειναι σε διαδικασια εξωσωματικης, νομιζω οτι φοβουντε την ερωτηση, "ποιος φταιει?". Δεν ξερω ποιος εχει το προβλημα υπογονιμοτητας σε εσας αλλα οποιος κι αν το εχει η ουσια ειναι οτι το εχει το ζευγαρι και ετσι πρεπει να το αντιμετωπιζετε. Αφησε να περασουν μια-δυο μερες και μετα με καλο τροπο κανε ενα διαλογο με τον αντρα σου και εξηγησετου το αυτο οπως και για ποσους διαφορετικους λογους μπορει να αποτυχει μια προσπαθεια και παρακινησε τον να κανει και αυτος την ερευνα του πανω σε αυτο το θεμα. Και κοιταξτε να συνεχισετε σαν μια γροθια γιατι το θεμα "εξωσωματικη" θελει ενοτητα και γερα στομαχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έκανες! Ξέσπασες, ίσως για τον άντρα σου σε λάθος άνθρωπος τη λάθος στιγμή, αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι το έβγαλες από μέσα σου!

Από δω και πέρα με ηρεμία και συζήτηση, θα μονιάσετε με τον άντρα σου και και οι επόμενη προσπάθεια θα σας βρει χαλαρούς και αγαπημένους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minie συμφωνω με τα κοριτσια... οι αντρες πολλες φορες δεν ξερουν πως να εκφρασουν τη λυπη και την ανησυχια τους.. το πιο πιθανο ειναι οτι ο δικος σου ειναι το ιδιο φοβισμενος απλα νιωθει οτι πρεπει να προστατεψει κι εσενα και να δειχνει πιο δυνατος! καλα εκανες και ξεσπασες.. ασε λιγον α περασει η ενταση και συζητηστε τα... ισως ξεσπασει κι αυτος και λυτρωθει..

εγω βρισκομαι καποια βηματα πισω σας.. μολις πηραμε τα αποτελεσματα των εξετασεων, εχω προβλημα ωορρηξιας και αρχιζω serpafar... αν δεν τα καταφερουμε εξωσωματικη! και σου ορκιζομαι οσο και να τρεμω την αποτυχια της πρωτης φασης οσο και το ενδεχομενο της δευτερης.. περισσοτερο φοβαμαι την πιεση στη σχεση μου με τον αντρα μου! ειμαστε μαζι πανω απο 10 χρονια, εχουμε ζησει πολλα αλλα αυτο... αχ δεν ξερω ειναι πολυ βαρυ! προς το παρον με υποστηριζει αν και να σου πω, αισθανμαι οτι με θεωρει υπερβολικη...και καποιες φορες με πληγωνει.. πριν τις εξετασεις, οσο προσπαθουσαμε αλλα μου ερχοταν περιοδος και επεφτα ψυχολογικα και συχνα εβαζα τα κλαματα, μου ελεγε οτι καταλαβαινει αλλα να μην κανω ετσι, δεν πεθανε κανεις!! τι να του πεις? εχεις δικιο καλε μου αλλα δεν με νοιαζει!!!?

πρεπει να οπλιστουμε με κουραγιο, να χαλαρωσουμε και να σκεφτουμε (οπως καλα μου ειπε μια φιλη) οτι τα παιδια καποια μερα φευγουν μεγαλωνουν, ενω με τον αντρα μας θα ζουμε μια ζωη.. και πρεπει να ειμαστε καλα για να το απολαυσουμε!!

ελπιζω να εισαι ηδη καπως καλυτερα... σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω, οι αντρες πολλες φορες αντιδρουν αψυχολογητα και προσπαθουν να αποποιηθουν τις ευθυνες που τους αναλογουν. Ο αντρας σου πιστευω οτι θελει να σου πει οτι στην επομενη προσπαθεια πρεπει να αποβαλεις το αγχος και βρηκε λαθος τροπο να το πει. Ειναι πολλοι οι αντρες που δεν θελουν να παραδεχτουν στον κοσμο οτι ειναι σε διαδικασια εξωσωματικης, νομιζω οτι φοβουντε την ερωτηση, "ποιος φταιει?". Δεν ξερω ποιος εχει το προβλημα υπογονιμοτητας σε εσας αλλα οποιος κι αν το εχει η ουσια ειναι οτι το εχει το ζευγαρι και ετσι πρεπει να το αντιμετωπιζετε. Αφησε να περασουν μια-δυο μερες και μετα με καλο τροπο κανε ενα διαλογο με τον αντρα σου και εξηγησετου το αυτο οπως και για ποσους διαφορετικους λογους μπορει να αποτυχει μια προσπαθεια και παρακινησε τον να κανει και αυτος την ερευνα του πανω σε αυτο το θεμα. Και κοιταξτε να συνεχισετε σαν μια γροθια γιατι το θεμα "εξωσωματικη" θελει ενοτητα και γερα στομαχια.

Κι εγώ συμφωνώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με στεναχωρησες πολυ βρε κοπελιτσα μου !!! κανε υπομονη οπως σου ειπε ο γιατρουλης σου γιατι εχει δικιο !!!! κατσε και μιλα με τον αντρα σου και εξηγησε του οτι σε μια τετοια διαδικασια χρειαζεται ηρεμια και στηριξη και απο τις δυο πλευρες !! μιλα του μην τα κρατας μεσα σου !!!με το καλο καλη επιτυχια να εχεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie καλη σου μερα κοπελα μου το θεμα σου με γυρισε 5 χρονια πισω...ετσι ακριβως κ εγω πρωτη προσπαθεια αποτυχημενη, εμεις στο γιατρο να με δει, κ το αποτελεσμα αυτο που εγραψες...στο τελος εγω να ξεσπαω σε κλαματατα.. :( να μη στα πολυλογω στο ξαναειπα σε μηνημα...ειχαμε κ εμεις τοτε το φοβο να μη τον μαθουν να μη μας σχολιαζουν κ ολα αυτα...εκανα πολυ χρονο να το ξεπερασω κ βασικα να ηρεμησουμε κ οι δυο, κ οταν ημουν ψυχολογικα ετοιμη ξαναπροσπαθησα..δε σου κρυβω πως κ τωρα φοβομουν την αποτυχια,κ την αντιδραση μας, αλλα ειναι τοσο περιεργα τα συναισθηματα οταν ξεκιναμε αυτη την προσπαθεια, κανουμε ονειρα ειμαστε χαρουμενες, κ ξαφνικα πεφτουμε αποτομα..... :( αν θες τη γνωμη μου αφηστε να περασει λιγο ο καιρος κ μετα ξεκινηστε δευτερη προσπαθεια....σε φιλω γλυκια μου κ οτι θες ειμαι εδω... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minieκορίτσι μου η διάγνωση "υπογονιμότητα" με ό, τι αυτό συνεπάγεται (προσπάθειες, συχνά αποτυχίες κλπ) είναι δύσκολη υπόθεση για κάθε ζευγάρι. Αυτό που θα σου πω εγώ είναι οτιδήποτε σε απασχολεί, ό, τι σκέφτεσαι και ό, τι αισθάνεσαι, να το μοιράζεσαι με τον άντρα σου. Μπορεί να μη σε καταλαβαίνει πάντα, αλλά τουλάχιστον δε θα νιώθεις ότι αγωνίζεσαι μόνη και δε θα ξεσπάς σε άσχετους..Στο χέρι σου είναι να κανεις τον άντρα σου μέτοχο στην όλη προσπάθεια, απαιτώντας τη δύναμη και τη στήριξή του. Σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

minie μου μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, η απάντηση είναι πολύ απλή, οι άντρες είναι διαφορετικά όντα ΕΝΤΕΛΩΣ, πριν μπω εδω νόμιζα ότι ήμουν υπερβολική κ τελικά διαπίστωσα πως η ψυχολογικές μας διακυμάνσεις είναι σε εμας τις γυναίκες ολόιδιες. Βίωσα την αποτυχημένη μου εξωσωματική με ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ, ο άντρας μου ΠΟΛΥ ήρεμα (κ αυτός με κατηγόρησε για το άγχος μου) Δεν έχουν τη δική μας ψυχολογία, μου στέκεται μέχρι εκει που μπορεί...απο εκει κ πέρα δεν αφήνω σενάρια του τύπου έχεις άγχος, διαβάζεις όλο ιατρικά, ασχολείσαι όλο με αυτό....... να με ρίξουν.

Μαζί αγωνιζόμαστε για το σκοπό μας αλλά δεν περιμένω να έχει κ τη δική μου ψυχολογία...στο δικό μας σώμα γίνονται όλα ....αυτο απο μόνο του το κάνει να το ζούμε πιο έντονα + τα ένστικτα που έχουμε και αυτοί όχι.

Τους αγαπάμε μας αγαπάνε αλλά αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα πράγματα..δεν φταίνε αυτοι ο Θεούλης μας έκανε έτσι και πιστεύω τελικά πως αν ήταν σαν κ εμας δεν θα τους αντέχαμε........ισορροπία.

Φιλάκια ...αχ πόσο ίδιες ήμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΔΗΛΩΝΟΥΝ ΔΙΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΑ ΠΝΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ.ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙΧ , ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΑΠΤΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ.ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΤΥΦΟΓΥΡΝΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΝΕΥΡΑ , ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ :silly: :silly: :silly: :silly: .ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ .Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι απίστευτο πόσο συμφωνώ με όλες τις κοπέλες και πόσο τελικά βιώνουμε λίγο πολύ όλες τα ίδια ακριβώς πράγματα. Και εμείς μετά από 4 αποτυχημένες εξωσωματικές μπορώ να πω ότι είμαστε ψυχολογικά χάλια. Είναι γεγονός ότι οι άντρες βιώνουν εκφράζουν και αντιδρούν πολύ διαφορετικά το όλο θέμα από τις γυναίκες. Σύμφωνα με άρθρα οι άντρες το αντιμετωπίζουμε με στρες και νευρικότητα ενώ οι γυναίκες φτάνουν συχνά στην κατάθλιψη. Όταν έχεις λοιπόν ένα ζευγάρι που τα δύο μέλη εκφράζουν τον εσωτερικό τους κόσμο έτσι είναι όντως δύσκολο να διατηρηθούν ισορροπίες. Είναι συχνό φαινόμενο ζευγάρια να ακυρώνουν ή να αναβάλουν προσπάθειες εξωσωματικής λόγω κρίσης που αντιμετωπίζουν στο γάμο ή ακόμα και να οδηγούνται τελικά στο χωρισμό. Ο δρόμος είναι πολύ δύσκολος και για τους δύο. Μέσα σε όλα αυτά φυσικά έρχεται συνήθως και η ερωτική απομάκρυνση που γενικά αν δεν υπήρχε μπορεί να βοηθούσε να γεφυρωθούν διαφορές και εντάσεις. Έτσι είμαστε και εμείς - εγώ δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα και ο άντρας μου είναι όλο νεύρα... Το μόνο που έχω να σε συμβουλεύσω είναι όσο μπορείς να μιλάτε και να εξωτερικεύετε τα συναισθήματά σας και τις σκέψεις σας. Χρειάζεται προσπάθεια και από τις δύο πλευρές γιατί είναι ένας αγώνας που μόνο ενωμένοι και αγαπημένοι μπορείτε να τον κερδίσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...