Μετάβαση σε περιεχόμενο

serpafar...εμπειριες..??


Recommended Posts

κοριτσια γεια.. ανοιξα καινουργιο θεμα για να ζητησω πληροφοριες για τα serpafar.Λογω κακης ωορρηξιας ο γιατρος μου ειπε να τα ξεκινησω για 3 μηνες και με φυσικη επαφη.. να ελπιζουμε! διαφορετικα παμε για εξωσωματικη.. επειδη ολα μου εχουν ερθει καπως αποτομα και εχω στεναχωρηθει.. προσπαθω να μαθω ο,τι χρειαζεται απο εσας ,τουλαχιστον να μην αγχωνομαι..

ποιες οι εμπειριες σας με τα χαπια? ειχε καποια καταφερει την πολυποθητη εγκυμοσυνη? σας ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον,εγω τα πηρα για 3 μηνες,για προκληση ωοθηλακιορηξιας για επαφη σε συγκεκριμενη μερα.οχι οτι ειχα ομως καποιο προβλημα,αλλα γιατι ειχα αγχωθει τρομερα.δεν πετυχα κατι,ουτε και παρενεργειες ειχα,αλλαξα γιατρο,και μου ειπε εφοσον δεν εχω προβλημα να συνεχισω τις προσπαθειες μονη μου,χωρις αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.επερνα κ γω τα serpafar k μεσα σε 6 μηνες εμεινα εγκυος (ασχετο που ειχε αλλη καταληξη).

τωρα ειμαι παλι στις προσπαθειες κ περνω ξανα μαζι με outrogestan.

υπαρχει κ μια περιπτωση τον αλλο μηνα να κανω κ ενεση pregnyl(ελπιζω να το λεω σωστα).

δλδ αν δεν πιασεις σε 3 μηνες εξωσωματικη?γιατι τοσο μπαμ?προσπαθεις καιρο?εχεις κανει ποτε σπερματευγχηση?

ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχεις συντομα ευχαριστα να μας ανακοινωσεις.

να σκεφτεσει ομως πως κ τα χαπια απο μονα τους δεν μπορουν να κανουν κ πολλα εαν εμεις δεν αποβαλλουμε ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ!!!(τα λεω για να τ'ακουω κ γω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!εγω επερνα 3 μηνες αυτα τα χαπια κ συχρονως με παρακολουθουσε η γιατρος μου!!!!!ειχα ανχωθει υπερβολικα πολυ κ εγω κ ο αντρας μου με την προγραματισμενη επαφη αλλα δεν εγινε τιποτα κ η αιτια το ανχος!εμεινα εγκυος αμεσως μετα τον επομενο μηνα με το που σταματησα τα χαπια κ αυτο εγινε τον φεβρουαριο!τωρα ειμαι λιγων εβδομαδων εγκυος κ ευχομαι ολα να εξελιχθουν καλα!ενα πραγμα θελω να σου πω που το εζησα κ βγηκε αλιθινο!απεβαλε το ανχος,ζησε την στιγμη κ μην σκεφτεσαι καθολου 'αχ τωρα θα μεινω εγκυος!!!αυτο ειναι το χειροτερο στοιχειο αντισυλλυψης για μενα!καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy serpafar πήρα στις 2 μου απόπειρες σπερματέγχυσης, μαζί με ένεση pregnyl. Δεν προέκυψε εγκυμοσύνη λόγω προβλήματος στο σπέρμα, τα φάρμακα όμως σε μένα έκαναν αρκετά ωαριάκια. Αν λοιπόν από σπέρμα είστε οκ, προσπαθήστε, οπωσδήποτε αυξάνονται οι πιθανότητεε με την αγωγή αυτή. Στο χέρι σας είναι από κει και πέρα να καταπολεμήσετε το άγχος λόγω της αναγκαστικά..προγραμματισμένης επαφής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy έγραψε:

κοριτσια γεια.. ανοιξα καινουργιο θεμα για να ζητησω πληροφοριες για τα serpafar.Λογω κακης ωορρηξιας ο γιατρος μου ειπε να τα ξεκινησω για 3 μηνες και με φυσικη επαφη.. να ελπιζουμε! διαφορετικα παμε για εξωσωματικη.. επειδη ολα μου εχουν ερθει καπως αποτομα και εχω στεναχωρηθει.. προσπαθω να μαθω ο,τι χρειαζεται απο εσας ,τουλαχιστον να μην αγχωνομαι..

ποιες οι εμπειριες σας με τα χαπια? ειχε καποια καταφερει την πολυποθητη εγκυμοσυνη? σας ευχαριστω...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ.ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΣΠΑΓΕ ΤΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΑ SERPAFAR ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ,2 ΧΑΠΑΚΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ.

ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ...ΤΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΠΡΙΝ,ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ.

ΟΛΩΣ ΤΥΧΕΩΣ Η ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ.

ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΕ ΟΤΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ 12H MΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΗΝ 16Η.ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΤΗ.

ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΑ SERPAFAR.

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milou σ ευχαριστω πολυ που μοιραστηκες την ιστορια σου μαζι μου.. δεν με κουρασες καθολου! ισα ισα μου δινεις κουραγιο..συγχαρητηρια!!! ευχομαι με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου..

κι εμενα απο ο,τι καταλαβα το ωοθυλακιο και να σπασει δεν ειναι αρκετα καλο ωστε να γονιμοποιηθει.. ειμαι λιγο σοκαρισμενη γενικα γιατι δεν ειχα ποτε προβλημα με τον κυκλο μου και δεν ημουν υποψιασμενη...κι ετσι ακομα δεν εχω καταφερει να ελεγξω την απογοητευση μου...

τωρα ξεκιναω τα χαπια και ελπιζω...Ο γιατρος δεν μου ειπε συγκεκριμενη μερα για επαφη αλλα απο 13η εως 20η και μερα παρα μερα..

ευχομαι να τα καταφερουμε!! σε φιλω, σ ευχαριστω κι παλι για τη συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαριλου..καλη τυχη στις προσπαθειες σου, ευχομαι ολα να πανε καλα και χωρις ταλαιπωρια οσο ειναι δυνατο..

οντως και για μενα ηταν λιγο ξαφνικο αυτο το 3 φορες και μετα εξωσωματικη!! τρομαξα... νομιζα οτι επειδη η σσαλπιγγογραφια ηταν σε γενικες γραμμες καλη οτι τη γλιτωσα! αλλα , τι να πω, το ιδιο ειπαν και γυναικολογος και ενδοκρινολογος... μαλιστα ειπαν οτι αν δεν τα καταφερουμε με τα χαπια, να μην χανω πολυτιμο χρονο... εξωσωματικη για να κανω ενα παιδακι και μετα το δευτερο θα ερθει ανετα! (καλα ας κανω ενα τωρα τι μου λενε????..) τελοσπαντων

προσπαθω 1 χρονο και κατι. δεν εχω κανει σπερματεγχυση γιατι ο γιατρος υποστηριζει οτι εχει τις ιδιες πιθανοτητες με την επαφη εφοσον το σπερμα ειναι καλο...

να σου πω την αληθεια, η σκεψη της εξωσωματικης με τρομαζει.. θα το ξανασυζητησω αν δεν πετυχουμε κατι με τα serpafar..

αλλα εχεις δικιο οπως και ολες σας... το αγχος ειναι ο,τι χειροτερο!! και πρεπει να το αποβαλλω... εχει μειωθει λιγο για να ειμαι ειλικρινης... πριν κανουμε τις εξετασεις. αγχωνομουν γιατι ημουν μεσα στην αγνοια και καθε μηνα με την περιοδο επεφτα και επεφτα...τωρα περισσοτερα φοβαμαι την αποτυχια παρα αγχωνομαι, αν και ειναι δυσκολο να το χειριστει κανεις ολο αυτο.

Ομολογω παντως οτι με βοηθατε πολυ... σας ευχαριστω πολυ ολες... να ειστε καλα και οπως ονειρευεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Ο γιατρός μου μου είπε 3 μήνες serpafar & pregnyl, 3 μήνες προσπάθειες με σπερματέγχυση (προφανώς με φάρμακα πάλι) και μετά ... εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...