Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS Για ολα τα κοριτσια που ειχαν ατυχιες..


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια..Οπως πολλες γνωριζετε ημουν στη διαδικασια της δευτερης προσπαθειας με κατεψυγμενα..και λεω ημουν γιατι μολις σημερα την διακοψαμε..4 μερες πριν την εμβρυομεταφορα..ο λογος τωρα..

Η γκαντεμια μου?η τυχη μεσα στην ατυχια μου??Το μυαλο μου?που παροτι εχει ποτιστει ντεκαπαζ δουλευει...

NATURAL KILLERS CELLS

Επισης καποιες ξερετε πως προσφατα εκανα την παραπανω εξεταση με δικη μου πρωτοβουλια..διοτι οι γιατροι δυστυχως πρωτα σε ταλαιπωρουν και μετα ψαχνουν!!

Τα οποια κυτταρα εμεις οι γυναικες τα εχουμε στον οργανισμο μας και μαλιστα στη μητρα μας για να μας προστατευουν απο σοβαρες ασθενειες οπως ο καρκινος...αλλα..ενω κανουν τοσο καλο εκει κανουν και τοσο κακο σε οτι εισβαλει στην μητρα μας...τα εμβρυα μας δηλαδη..τα αναγνωριζει σαν ξενο εισβολεα και τα σκοτωνει..

Εμενα λοιπον ηταν αυξημενα και ετσι αν προχωραγαμε σε εμβρυομεταφορα θα ηταν πληρη αποτυχια!!

Επισης ειναι ο λογος της εξωμητριας κυησης που ειχα πριν 2 χρονια και ο λογος της αποτυχημενης προσπαθειας που εκανα τον Οκτωβριο..και επισης ο λογος που δεν συλλαμβανω και φυσιολογικα παροτι ολες οι συνθηκες ειναι ευνοικες!!

Γιατι με αυξημενα αυτα τα κυτταρα η μητρα μας ειναι αφιλοξενη προς το εμβρυο..αυτο ισχυει και για τις παλλινδρομες κυησεις,τα εξωμητρια,της αποτυχημενες εξωσωματικες!!

Θα σας προτεινα λοιπον να παρετε κ σεις την πρωτοβουλια και να κανετε αυτη την εξεταση..τουλαχιστον να δειτε αν αυτος ειναι ο λογος της αποτυχιας!!

Παμε για Ιουνιο πρωτα ο Θεος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είχες προαίσθημα Κατερινάκι μου!...

Τουλάχιστον απέφυγες άλλη μία αποτυχημένη εξωσωματική.

Τώρα πως αντιμετωπίζεται αυτό;; Τι σας είπαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς το παρον σταματαω ολα τα φαρμακα που επαιρνα..αλλα ξεκιναω μια θεραπεια δεκα ημερων για να αδιαθετησω κανονικα..τελος Απριλη θα ξανακανω την εξεταση και τοτε θα δουμε..Ο αιματολογος εφοσον τωρα εχουμε χρονο προτεινει κατι βιταμινες εως την επομενη εξεταση..ο ανοσολογος μου ειπε για εμβολιο ανοσοσφαιρινης..ο αιματολογος δεν συμφωνει στην ανοσοσφαιρινη..τωρα θα δειξει τελος Απριλιου..

Τι να πω δεν ξερω???Την Πεμπτη εχω ραντεβου σον αιματολογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποιον αιματολόγο πας; Μου έχουν συστήσει μία στο Ωνάσειο, με τα καλύτερα λόγια και κάνοντας μια αναζήτηση στο ίντερνετ, μόνο καλά σχόλια βρήκα για εκείνη. Το μόνο πρόβλημα μ'αυτήν είναι ότι δυσκολεύεσαι να κλείσεις ραντεβού. Για να καταλάβεις, έχω κλείσει ραντεβού για 21/4 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στον Νοδαρο,συνεργαζετε με τον Χασιακο και τον Μαντουδη και στον Νικολουδακη ειναι υπευθυνος στο τμημα καθέξιν αποβολων στο Λητω γυναικολογος εξωσωματιστης με εξειδικευση στην ανοσολογια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε τι θα σου πει την Πέμπτη...

Το'χες γράψει στο άλλο θέμα, αλλά για να μην ψάχνω.. μου θυμίζεις πως γίνεται η εξέταση; Απλή εξέταση αίματος, οποιαδήποτε μέρα του κύκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απλη αιμοληψια..δεν εχει σημασια μερα κυκλου..απλα να σαι ηρεμη απο την προηγουμενη πχ οχι γυμναστικη δουλειες πολλες κλπ..κοστιζει 150-200..Στο Λητω εχει 170,στον Νοδαρο 200..αλλα τις βγαζει σε 2 μερες ενω στο Λητω σε μια βδομαδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου, δε θέλω να μου'σαι απαισιόδοξη...

Είσαι τυχερή που το βρήκες αυτό! Για σκέψου να'χες κάνει πάλι την εμβρυομεταφορά και μετά από 2 βδομάδες άλλη μια αρνητική χοριακή;;;

Κοριτσάκι μου, να σκέφτεσαι θετικά. Όλα θα πάνε καλά την επόμενη φορά, θα το δεις... ;):)

Μαριτσάκι μου κι εγώ το πιστεύω... :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κατερινακι που το εγραψες θα βοηθησει πολλα κοριτσια που ψαχνονται και δεν βρισκουν τιποτα!!!!! καλη επιτυχια να εχεις συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι αυτο το πραγμα ποτε δεν το καταλαβα...υπαρχουν πολλες γνωμες...

εμενα μια φιλη μου που εχει αυξημενα ειχε 2 αποτυχημενες προσπαθειες μια αποβολη και μια παλλινδρομη και τωρα εχει ενα κοριτσακι 2 χρονων...και δεν εκανε καμοια απολυτως θεραπεια...ετσι της ειπε ο γιατρος της...

δε ξερω τι να πω...ειναι πολυ μπερδεμα ολο αυτο...

οπως και να εχει ευχομαι καρδουλα συντομα με ενα μωρακι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo katerina pou to epsakses :)

na deis tora pou vrikes tin aitia ola 8a pane kala !!!!

eyxmai grigora ena k dyo sporakia :)

filia

mia aporia : diladi a kapoia exei anevasmena ta natural killer cells apokliete na minei egkyos ???kai an kapoia exei gennisi mporei meta na ayksi8oun ayta ta kuttara ???

8a mou peis k ti eimai ego giatros alla leo afou to exeis psaksei kai eixa tin aporia :)

3Ha1m4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina, καλημέρα!

Έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα πάμε και στον ίδιο αιματολόγο! Ο Νοδάρος διαφωνεί με την γ-σφαιρίνη?

Εμένα μου έχει προτείνει να κάνω τα εμβόλια μόλις μείνω έγκυος.

Τι τιμή έχεις στα Ν.Κ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδατε τελικα...;; το ενστικτο δεν πεφτει ποτε εξω...

Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα κ καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου.

Καποια φιλη μου καποτε χρειαστηκε να περασουν 10 χρονια προσπαθειων κ αμετρητες εξωσωματικες για να βρεθει ενας γιατρος κ να της πει να κανει αυτη την εξεταση,εκανε τη θεραπεια της κ κ στην επομενη εξωσωματικη εμεινε εγγυος,εχει ενα αγορακι τωρα 8 χρονων!!!

Ολα καλα θα πανε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

κατερινακι αυτο το πραγμα ποτε δεν το καταλαβα...υπαρχουν πολλες γνωμες...

εμενα μια φιλη μου που εχει αυξημενα ειχε 2 αποτυχημενες προσπαθειες μια αποβολη και μια παλλινδρομη και τωρα εχει ενα κοριτσακι 2 χρονων...και δεν εκανε καμοια απολυτως θεραπεια...ετσι της ειπε ο γιατρος της...

δε ξερω τι να πω...ειναι πολυ μπερδεμα ολο αυτο...

οπως και να εχει ευχομαι καρδουλα συντομα με ενα μωρακι :)

Σας ευχαριστω κοριτσια..η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ απογοητεμενη..

Απ οτι καταλαβα τα ΝΚ ανεβοκατεβαινουν δεν ειναι στανταρ παντα ανεβασμενα..θα το διευκρινησω ομως την Πεμπτη που θα παω και θα σας πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Katerina, καλημέρα!

Έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα πάμε και στον ίδιο αιματολόγο! Ο Νοδάρος διαφωνεί με την γ-σφαιρίνη?

Εμένα μου έχει προτείνει να κάνω τα εμβόλια μόλις μείνω έγκυος.

Τι τιμή έχεις στα Ν.Κ?

Κοριτσακι μου διαφωνει στην περιπτωση τη δικη μου που παω με εξωσωματικη..δεν ειμαι και σιγουρη..ημουν πολυ φορτισμενη και πηγαινα απο τον ενα στον αλλο χτες..Ολα θα τα ξεκαθαρισω την Πεμπτη..

λογος Τ4/Τ8 1% ΦΤ 1,2-2.6

Τ3 λεμφο με ΝΚ δεικτες (%επι Τ3) 21,5% απολ.αρ. 392 ΦΤ 15-350

Τ8 με ΝΚ δεικτες (% επι Τ8) 31.8% απολ.αρ. 273 ΦΤ <10%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MarinaL έγραψε:

mpravo katerina pou to epsakses :)

na deis tora pou vrikes tin aitia ola 8a pane kala !!!!

eyxmai grigora ena k dyo sporakia :)

filia

mia aporia : diladi a kapoia exei anevasmena ta natural killer cells apokliete na minei egkyos ???kai an kapoia exei gennisi mporei meta na ayksi8oun ayta ta kuttara ???

8a mou peis k ti eimai ego giatros alla leo afou to exeis psaksei kai eixa tin aporia :)

Σε ευχαριστω κοπελα μου..

Ναι αν καποια εχει ανεβασμενα αυτα τα κυτταρα ειναι λογος υπογονιμοτητας..

Δεν ξερω αν καποια που ηδη εχει γεννησει μπορει να της συμβει αυτο..

Θα τα ρωτησω ολα και θα σας ενημερωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera katerinaki!se euxaristoume pou moirastikes autes tis plirofories mazi mas.pos akrivos leme ston mikroviologo tin exetasi?xerreis pote prepei na kano kai pos zitao exetasi gia thromvofilia?einai exetasi aimatos?meta apo mia apotuximeni eksosomatiki parolo pou o giatros mou eipe pos den xreiazetai na kano kati arxizo kai psaxnomai moni mou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina μου ήταν πολύτιμες όλες αυτές οι πληροφορίες!! Σε μένα, ο νέος γιατρός που πήγα πρόσφατα για να ξεκινήσω τη δεύτερη προσπάθεια, ούτε καν μου ανέφερε για τέτοιες εξετάσεις! Τώρα που θα ξαναπάω σε λίγες μέρες, θα τον ρωτήσω εγώ!

Σε ευχαριστούμε πολύ....

Να είσαι καλά, και εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να είναι και η τυχερή σου!!!! :):)

Πολλά φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου εμεις τα ειπαμε και απο το τηλ

Το καλυτερο που εκανες ειναι που ψαχτηκες τοσο πολυ, παρα τις αντιρησεις των γιατρων. Και παρακινησες κι εμενα να κανω διαφορες εξετασεις που δεν μου ειχε συστησει κανενας γιατρος και με βοηθησες απιστευτα. Σε ευχαριστω. Υπομονη, δυναμη και την επομενη φορα θα ειναι ολα με το μερος σου και θα τα καταφερεις, χαρη στο μυαλουδακι σου που δεν επηρεαστηκε απο το ντεκαπαζ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου και απο χθες σκεφτόμουν οτι αυτή ειναι η βδομαδα σου..

Πραγματικα είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες στη φυσιολογία μας που παίζουν ρόλο. Χαίρομαι όμως πολύ που ανακάλυψες το πιθανό πρόβλημα πρίν προχωρήσεις στην προσπάθεια σου. όλα να πάνε καλα΄απο δω και πέρα.

πιστεύω οτι τωρα πια που το βρήκες (και μάλιστα μόνη σου)θα το αντιμετωπίσεις.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dafni08 έγραψε:

kalimera katerinaki!se euxaristoume pou moirastikes autes tis plirofories mazi mas.pos akrivos leme ston mikroviologo tin exetasi?xerreis pote prepei na kano kai pos zitao exetasi gia thromvofilia?einai exetasi aimatos?meta apo mia apotuximeni eksosomatiki parolo pou o giatros mou eipe pos den xreiazetai na kano kati arxizo kai psaxnomai moni mou!!!!

1)Natural killers cells η ανοσοφαινοτυπος λεμφοκυτταρων

2) Θρομβοφιλια Ειναι πολλοι τυποι θα πρεπει να πας σε ενα αιματολογο..η να σου στειλω σε πμ τους τυπους που εκανα εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου περιμενε να αδιαθετησεις κανονικα δηλ οχι μετα τα φαρμακα αλλα την επομενη φορα και μολις τελειωσεις μπορεις να την κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina, απ' οτι μού έχει εξηγήσει ο Νοδάρος (ο οποίος είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος) όταν είναι ηψηλές οι τιμές Ν.Κ. μπορεί να μπορείς να συλλάβεις αλλά να παλινδρομούν, όπως στην περίπτωση τη δική μου, αλλά το ποιό πιθανό είναι να εμποδίζουν τη σύλληψη.

Όπως και να έχει όμως είσαι πολύ κοντά σε αυτό που θέλεις τώρα, αφού κατάφερες να βρείς το πρόβλημα!

καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου καλημέρα και μπράβο κοπέλα μου!!!!!

και μην ανησυχεις τώρα που βρήκες τι είναι πολύ συντομα θα έχεις την πολυπόθητη εγκυμωσύνη

Αλλα ρε παιδί μου, τι είναι αυτό το πράγμα με τους γιατρους να μην δίνουν εξετάσεις?απο την τσέπη τους τις πληρώνουν?

θα πάω να την κάνω και εγω, γιατι 2 1/2 χρόνια προσπαθουμε ,εχω παρει και χάπια και ενεσεις και δεν έχει γινει τίποτα :(:(:(:( και όλα αυτα επειδη έχω πολυκυστικες,ενω όλες οι εξετάσεις μας είναι πολύ καλες,ολες όσες έχουμε κάνει δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...