Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχει συμβει σε καμια σας αυτο.....


Recommended Posts

οπως ξερετε την περασμενη δευτερα εκανα χοριακη κ μου βγηκε 88,4 κ μετα απο μια μερα ειδα πολυ πολυ ελαχιστο οζ στο σκουπισμα οπου με τα οθστριτζεσταν μου σταματησε κ την επομενη ακριβως εκανα ξανα χοριακη κ μου πε η μικροβιολογος οτι ειχε πεσει στο 71!!!αμεσως ενημερωσα την γιατρο μου κ μου πε οτι παλινδρομησε κ οτι σημερα αυριο θα εχω αιμοραγια!!!!κ να το θεμα μας,,,,,εχουν περασει 6 ολοκληρες μερες κ γω ακομα αιμα τιποτα!!!!σημερα πηρα την γιατρο μου ξανα κ μου πε οτι επρεπε οπωσδηποτε να ειχα αδιαθετησει αλλα εγω τιποτα,κ ετσι μου πε να ξαναεπαναλαβω την χοριακη αυριο μπας κ εκανε λαθος η μικροβιολογος!!!σας εχει τυχει ποτε η εαν εχετε ακουσει να βγει λαθος χοριακη;;;;;κ απο το σαββατο δεν μπορω να ακουμπησω τις θηλες μου!!!!σας παρακαλω απαντηστε μου εαν ξερετε κατι η εαν εχτε ακουσει για λαθη χοριακης!!!1σας ευχαριστω πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι από εργαστήριο σε εργαστήριο διαφέρουν οι μετρήσεις.

Ωστόσο τα λάθη είναι για τους ανθρώπους και σου εύχομαι η μικροβιολόγος να έχει κάνει ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ!

θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου μακάρι να'ναι λάθος και η νέα τιμή να'ναι στα ύψη!

Παρ' όλα αυτά, αυτό που μπορεί να συμβαίνει είναι ότι έχεις παλίνδρομη κύηση η οποία δεν εξελίχθηκε σε αποβολή κι ο οργανισμός εξακολουθεί να'ναι σε ρυθμούς εγκυμοσύνης. Σε αυτήν την περίπτωση θα χρειαστεί να κάνεις απόξεση.

ΜΑΚΑΡΙ πάντως να'ταν λάθος του εργαστηρίου και να'ναι μια χαρά το νινάκι σου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο ιδιο ακριβως εργαστηριο πηγα κοριτσακια μου!crazy ο γιατρος μου αποκλεισε το θεμα αποξεσης επιδη η χοριακη ειναιι τοσο μικρη που μου ειπε οτι ουτε σακος δεν εχει δημιουργηθει!!!!απλα εχω αρχισει κ ανχωνομαι;;;;κ αν εκανε λαθος;;;;θα την σκοτωσω αλλα κ εαν δεν εκανε λαθος θα πρεπε να χα αδιαθετησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ γλυκο δ ξερω να σου απαντησω σε αυτο αλλα

ευχομαι με ολη μου την δυναμη να ηταν λαθος η χοριακη σου

θα περιμενω με πολυ πολυ αγωνια τα αυριανα ,ελπιζω

καταπληκτικα σου νεα

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy moy η τελευταια μου περιοδο ηταν 31-01 κ κυκλο 37 με 40 μερες!ευχαριστω πολυ μπουγατσουλα μου!νια κοριτσακι μου εχω ανχος γιατι δεν ξερω τι μου γινεται!ειμαι μπερδεμεμη πολυ!την προηγουμενη φορα που ηταν παλινδρομη ειχα αμεσως αιμοραγια κ ημουν ακριβως την ιδια βδομαδα!γι αυτο σας λεω δεν ξερω τι να σκεφτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου ότι και να λέμε τώρα... είναι θεωρίες στον αέρα!

Πήγαινε για χοριακή αύριο πρωί πρωί και μακάρι να αποδειχθεί λάθος η προηγούμενη!

Κανένα τεστάκι έχεις στο σπίτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν εχω τεστακι κανενα!!!!!!μα κ να αν ειχα κ να εκανα η χοριακη εαν ειναι στασιμη θα εδειχνε εγκυμοσυνη!απλα ανοιξα το ποστ γαι να δω εαν υπαρχει κατι παρομοιο σε καμια κοπελα

η εαν εχετε ακουσει κατι παρομοιο!ηθελα λιγο να ηρεμησω!!!!συγνωμη εαν σας κουρασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κοριτσάκι μου.. τι είναι αυτά που λες;!

Κι εγώ στη θέση σου θα'χα τρελαθεί...

Ρώτησα για τεστάκι γιατί αν πχ έχει πέσει η χοριακή θα έδειχνε αρνητικό ή πολύ αχνό. Θα'ταν ένας τρόπος να δεις τι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli μου,δυστηχως ουτε εγω εχω ακουσει κατι για λαθος χοριακη...ειναι πολυ δυσκολο να γινει λαθος...ομως ποτε δεν ξερεις,τι να πω;Ευχομαι οτι το καλυτερο,εσυ να εισαι υγιειης κ ολα γινονται κοριτσακι μου.Θα περιμενω να μαθω τα νεα σου αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου τι γινεται? ουτε εγω ξερω να σου απαντησω απλα θα σου ευχηθω να εχει γινει ενα τεραστιο λαθος και το σπορακι σου να παλευει να μεινει.... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά και δεν σου είπε ο γιατρός σου να επαναλαβεις την χοριακή. Αφου μόνο έτσι θα ξέρεις τι γίνεται. Εγω στη θέση σου πριν κάνω οτιδήποτε άλλο θα έκανα όπωσδηποτε χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,

κοιτα δε θελω να σου δώσω φρούδες ελπίδες αλλά εξι μέρες έιναι πολλές για να μην έχεις αιμα σε παλίνδρομη κύηση. στη δική μου περίπτωση είχα αιμοραγία συνεχως απο την πρωτη στιγμη που είδα ροζ. πηγαινε κάνε μια χοριακή και βλεπεις. εξάλλου η διαφορα΄τιμής στη χοριακη ειναι πολύ μικρη. ευχομαι να έκανε λαθος η μικροβιολόγος και όλα να είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!σας ευχαριστω παρα πολυ ολες σας!πηγα εκανα χοριακη κ το απογευμα θα μαθω τι στο καλο μου γινεται!!!αιμα ακομα τιποτα!ουτε ροζ ουτε καφε ουτε κοκκινο αιμα!απολυτως τιποτα!!!!!μακαρι να εκανε λαθος η μικροβιολογος κ τελικα να ειναι εκει το σπορακι μου!!αλλα κ να μην ειναι δεν πειραζει!τουλαχιστον να μαθω τι μου γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ cuando μου!τουλαχιστον αυτο που ειπες 'να ξερω τι γινεται'!δεν θελω ομως να ελπιζω απλα να μαθω τι γινεται!!!!!!!αν ηταν παλινδρομη θα επρεπε να ειχα αιμοραγια οπως ειχα κ στις αλλες 2!την επομενη ακριβως απο την χοριακη ειχα πλημμυρα!!!!αλλα αυτη την φορα ισως μου κανουν παιχνιδια!απο την μια τι λες ειναι καλο που δεν εχω αιμα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι αγωνια ειναι αυτη που περναμε βρε κοριτσια!!!!!!!!!!!!!ακομα αιμα πουθενα !!!!!τι να χω παθει;;;;;κανενας γιατροςςςς;;;;;;; μ ακουει κανειςςςςςςς;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

τι αγωνια ειναι αυτη που περναμε βρε κοριτσια!!!!!!!!!!!!!ακομα αιμα πουθενα !!!!!τι να χω παθει;;;;;κανενας γιατροςςςς;;;;;;; μ ακουει κανειςςςςςςς;;;;;;;;;;;;;;;;

τι ωρα περνεις αποτελεσματα?

σε παρακολουθω και περιμενω kalli μου νεα σου

ευχομαι να πανε ολα καλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...