Μετάβαση σε περιεχόμενο

Baby swimming για τα μωρά μας!


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γεια σας μετά από τόσο καιρό!Γύρισα κι εγώ στη δουλειά από την περασμένη Τετάρτη και τρέχω συνεχώς. Σήμερα συνάντησα στην παιδική χαρά έναν μπαμπά που μου είπε ότι πηγαίνει την κόρη του (9 μηνών) για μαθήματα βρεφικής κολύμβησης. Είναι στις εγκαταστάσεις του παιδικού σταθμού της ελληνογερμανικής αγωγής στην Παλλήνη και μπορείς να πας μια φορά την εβδομάδα για μισή ώρα, 4 φορές τον μήνα. Από ό,τι μου είπε, το κόστος είναι 40 ευρώ. Μπήκα στο site και είδα οτι ξεκινούν από 6 μηνών οπότε μπορούμε να πάμε! Το site στο οποίο βρίσκετε πληροφορίες είναι

http://www.baby-swimming.gr/?%C3%E5%ED% ... 1%DF%E5%F2

Υπάρχει κάποια κοπέλα που το έχει δοκιμάσει με το παιδί της και πώς ήταν? Ξέρετε αν σε αυτήν την ηλικία φοράει μαγιό ή εκείνη την ειδική πάνα?Σκουφάκι?Πού βρίσκουμε τέτοια αξεσουάρ για μωρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ειχα παει τον γιο μου, οχι στο συγκεκριμενο που λες σε αλλο, εμενα ηταν 2 χρονων αλλα πετυχα και μωρακια πιο πριν, τα μικρα φορανε την αδιαβροχη πανα και σκουφακι δεν φορουσαν, ειναι πολυ ωραια στα περισσοτερα παιδακια αρεσει πολυ γιατι το βλεπουν σαν παιχνιδι, αλλα και για τους γονεις ειναι μια πολυ ωραια ωρα να περνανε με τα παιδια τους καλα, εγω οποτε τον πηγαινα ενιωθα οτι ξεφευγα απο την ρουτινα και το απολαμβανα εξισου με εκεινον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

λοιπον ειχα παει τον γιο μου, οχι στο συγκεκριμενο που λες σε αλλο, εμενα ηταν 2 χρονων αλλα πετυχα και μωρακια πιο πριν, τα μικρα φορανε την αδιαβροχη πανα και σκουφακι δεν φορουσαν, ειναι πολυ ωραια στα περισσοτερα παιδακια αρεσει πολυ γιατι το βλεπουν σαν παιχνιδι, αλλα και για τους γονεις ειναι μια πολυ ωραια ωρα να περνανε με τα παιδια τους καλα, εγω οποτε τον πηγαινα ενιωθα οτι ξεφευγα απο την ρουτινα και το απολαμβανα εξισου με εκεινον

marianda μου, αυτό ακριβώς. Από τη μια, τρελαίνεται για το νερό ο μικρούλης μου, και από την άλλη, ειδικά τώρα που γύρισα στη δουλειά, ψάχνω πως και πως να βρω πράγματα και δραστηριότητες να μοιραζόμαστε οι 3 μας (με τον μεγάλο και τον μικρό μου άντρα). Αυτό μου φάνηκε ιδανικό. Θα παω να δω πως είναι και θα σας πω περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ηθελα να παω την μικρη, αλλα εκει που πηγαιναμε ηταν 2 φορες την εβδομαδα και αν εχανε μαθημα με ενα τηλ το συμπηρωνες αλλα κοστιζε 80 ευρω, δεν λεω ηταν πολυ καλα τα ντους ηταν διπλα, ειχαν καρεκλακια για μωρα, κουζινα να φτιαξεις την κρεμμα η το γαλα αν πειναει το παιδι, αλλα τωρα με την οικονομικη κριση δεν θα την παω τελικα, και τρελενεται για νερο, η παληνη ειναι μακρυα ενω εκει που την πηγαινα ηταν κοντα και πηγαινα και πρωι και δεν ειχε κοσμο και ηταν πολυ ωραια, ελπιζω του χρονου να κατεφερω να παω και αυτην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ακουσει κι ενα στην Αγ. Παρασκευη. Το ελεγαν στην εκπομπη της Γερμανου και ειναι απο 6 μηνων μωρακια... Εχω ακουσει οτι εχει και στο ΟΑΚΑ και θελω να παω να ρωτησω αν ειναι να την πηγαινω.

Οσο πιο μικρα μαθουν τοσο το καλυτερο πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

Εχω ακουσει κι ενα στην Αγ. Παρασκευη. Το ελεγαν στην εκπομπη της Γερμανου και ειναι απο 6 μηνων μωρακια... Εχω ακουσει οτι εχει και στο ΟΑΚΑ και θελω να παω να ρωτησω αν ειναι να την πηγαινω.

Οσο πιο μικρα μαθουν τοσο το καλυτερο πιστευω...

Μηπως θυμασαι καμια λεπτομερια για αυτο στην Αγ.παρασκευη? Θελω να γραψω τον γιο μου αλλα θα τον εγραφα στο οακα και δεν ξερω πως θα πηγαινοερχομαι. Εχω ραντεβου με το ικα για να παω σε γιατρους για βεβαιωσεις που ζητανε στους συνοδους.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τον πηγαινα ανω γλυφαδα το κολυμβητηριο ειναι γνωστο απο εκπομπες δεν θα το ξανααναφερω παλι, αλλα και εκει απο 6 μηνων τα παιρνουν, και ναι οσο πιο μικρα καλυτερα γιατι εγω που πηγα τον γιο μου δυο χρονων και. ειχε το αισθημα του φοβου ενω με τα μωρακια ειναι πιο ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...!!!

Εγω δεν εχω παει τον γιο μου σε κολυμβητηριο... μια φιλη μου ομως που πηγε τον δικο της οταν ηταν 15 μηνων περιπου, το παιδακι συνεχεια της αρρωσταινε...!!! Δεν ξερω αν εφταιγε το κολυμβητηριο η το παιδακι αλλα οσο ομορφο και ν'ακουγεται εχει τα ρισκα του...!!! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα μου απλα θα το εβγαζε γρηγορα απο το κολημβητηριο και θα της αρρωσταινε, το νερο κανει το εντελως αντιθετο τα κανει να εχουν αντοχες και στο κρυωμα, ενταξει ισως την πρωτη δευτερη φορα να κρυωσουν αν δεν τα στεγνωσουμε καλα, εγω εβαζα το πιστολακι που ειχαν τον στεγνωνα καλα και μετα καθομασταν για ενα τεταρτο με μιση ωριτσα στο παιδοτοπο που ειχαν μεσα εκει και στα τραπεζακια, του εβαζα και το σκουφο του και μετα φευγαμε, δεν μου αρρωστησε ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Aphroditi έγραψε:

Μηπως θυμασαι καμια λεπτομερια για αυτο στην Αγ.παρασκευη? Θελω να γραψω τον γιο μου αλλα θα τον εγραφα στο οακα και δεν ξερω πως θα πηγαινοερχομαι. Εχω ραντεβου με το ικα για να παω σε γιατρους για βεβαιωσεις που ζητανε στους συνοδους.[/quote:1eg8fcpu]

Δεν κράτησα πληροφορίες, αλλά μπήκα στο google και βρήκα το εξής:

Κολυμβητήριο Ολυμπιακού Σταδίου: λειτουργούν τμήματα για βρέφη από 6 μηνών μέχρι 3 ετών (τηλ. γραμμ. Baby swimming 6974026 681, 210 6850200).

Τμήματα για βρέφη από 6 μηνών μέχρι 3 ετών στο Σύλλογο Νηρέα του Χαλανδρίου (τηλ. 210 6827722 και 6853263), στο Σύλλογο του Πανιωνίου στη Ν. Σμύρνη (τηλ. 210 8944022).

Υπάρχουν πολλοί Δημοτικοί Κολυμβητικοί Σύλλογοι σε διάφορες περιοχές που διαθέτουν πισίνα για παιδιά, όπου ειδικευμένοι εκπαιδευτές παραδίδουν μαθήματα κολύμβησης σε μικρά ή μεγαλύτερα παιδιά.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα... Θα το έψαχνα περισσότερο αλλά είμαι στην δουλειά και δεν έχω χρόνο αρκετό τώρα! Αν μπεις στο google πιστευω οτι θα το βρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego fovamai gia mikrovia giati einai koritsaki kai katalavainete...

tha katharizetai kala h pisina?

sthn egkymosynh na fantasteite kai den me afhse o giatros na pao kolymvhthrio gia ayto to logo poso mallon gia ta morakia!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...