Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?????????????????


jovanna

Recommended Posts

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας...βεβαια τα πραγματα δεν ειναι και τοσο καλα...συνεχεια κλαιω δεν ξερω γιατι......ειχα ενα ψιλοβαρος με το που εφυγα απο την κλινικη...γυρνωντας στο σπιτι...ο κωνσταντινος δεν μου εδωσε και πολυ σημασια...και ισως επειδη εμενα μου ελειψε τοσο πολυ περιμενα πως και πως να τον δω....:(:(:(:(

thn prvth mera...ολα καλα με τον μπεμπη τον χαμογελουσε τον αγκαλιαζε τον φιλουσε μαλακα...χτες με το που ηρθαν οι παππουδες πηγε και τον κοπανησε μια στο κεφαλι....!!!!!!!!σημερα παλι ετσι οπως τον εχω στο παρκο του πετουσε πραγματα...1..2..3 γλυκα οτι δεν κανει να πεταμε πραγματα εκει γιατι ο μπεμπης ειναι μικρος....μονο καλο και μα τον κανουμε τον μπεμπη...αυτος δεν καταλαβαινε...οποτε με την επομενη φορα εφαγε μια στον κωλο και τον εβαλα στο δωματιο του...τον ειπα να καθησει να παιξει εκει με τα παιχνιδια του και δεν θα βγει αν δεν του πω εγω...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ....δεν θελω να τον μαλωνω...θελω ηρεμια

αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!!ειπα απο το να τον ουρλιαζω καλυτερα να καθεται στο δωματιο του και να καταλαβει οτι αν ξαναπεταξει κατι εκει θα μενει στο δωματιο!!!!!τωρα ολα αυτα που στριφογυριζουνε στο μυαλο μου ελπιζω να μην επιλοχειος καταθλιψη...δεν ξερω αλλα να και τωρα που σας γραφω κλαιω...θελω να παω να παρω αγκαλια τον κωνσταντινο...το μωρο και τον αντρα μου...θελω τον αντρουλη μου ολη μερα μαζι μου και στεναχωριεμαι τοσο μα τοσο που απο δευτερα θα παει για δουλεια...

ΤΙ ΕΧΩ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna,

Ο Κων/νος είναι φυσιολογικό να αντιδρά έτσι, έχασε ξαφνικά την αποκλειστικότητα που είχε!!!! σε είχε όλη δική του και τώρα πρέπει να σε μοιράζεται με το καινούργιο παιδάκι!!!! όμως μην τον βάζεις τιμωρία επειδή πείραξε τον μικρό γιατί έτσι του μεγαλώνεις την ζήλια του και τον κάνεις να μην συμπαθεί το αδελφάκι του!!!!

καλύτερα να του εξηγήσεις απλά και να προστατεύσεις τον μικρό.....γιατί δεν λες στη γιαγιά και στον παππού να τον παρουν και να τον πάνε καμμιά βόλτα? ακόμη ακόμη και εσύ θα πρέπει να ασχοληθείς περισσότερο μαζί του και ο μπαμπάς επίσης, τώρα θέλει περισσότερη προσοχή από πριν.

Μην κλαις απλά πήγαινε και παίξε μαζί του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre argi mou skeftomai pws an ton diwxnw den tha me thelei katholou meta....pisteyw oti mono an einai mazi mou tha einai kai demenos mazi mou....den kserw an zileyei alla pantws gia mena adiaforei...:(:(spania poli spania na erthei na me parei mia agkalia...den einai katholou xadiaris?????kai poses fores na tou eksigisw apla................

eimai poli xalia den kserw ti na kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα δεν θα τον διώξεις, θα έρθουν οι παππούδες και θα τουν πουν: πάμε στις κούνιες ή μια βόλτα?

Όσο γι ατην κατάθλιψη ήθελα να σου πω ένα: ΒΓΕΣ ΕΞΩ....πάρε το καρότσι και τα παιδιά και ΒΓΕΣ, πήγαινε στην παιδική χαρά, βάλε τον Κων/νο στις κούνιες, πήγαινε στα μαγαζιά, συναντήσου με φίλες.....θα σου κάνει πολύ καλό....εγώ ποτέ δεν ένιωσα την επιλοχειο κατάθλιψη από την πρώτη στιγμή βγήκα έξω με τα παιδιά!!!!

ΜΗΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΜΕΣΑ..... :kiss:

Στην Λάρισα δεν μένεις? ή κάνω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai sthn larisa....kai pios akouei thn baboura kai oli tin mourmoura an bgw prin tis 40 meres eksw??????

ax ax ax ...tha prospathisw poli me ton mikro mou..o mpempis den katalabainei kai polla akoma...opote as riksw oli mou tin prosoxh ston kwnstantino..elpizw na ta kataferw

eyxaristw bre argi mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλάκα μου κάνεις? θα σκεφτείς τι θα πει ο ένας και ο άλλος?

είναι δυνατόν να μείνεις μέσα για 40 μέρες?!!!

εσύ θα κοιτάξεις τον εαυτό σου και την οικογένειά σου....αν έχεις εσύ νεύρα ή κατάθλιψη όλα αυτά θα μεταφερθούν στην οικογένειά σου και είναι κρίμα......και γιατί? για να μην πουν οι άλλοι ότι βγήκες έξω!!!!

μην κολλάς και Β Γ Ε Σ!!!!

παρεπιπτόντως είμαι από την Λάρισα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou jovanna.se katalavaino apolita.ksereis kati afto pou exeis tha sou perasei.ego otan gennisa tin proti mou kori imoun 19 xronon kai to eixa afto kai ego.eklaiga sinexeia kai ithela mono tin mitera mou.oute to moro den ithela.den etroga kai den epina tipota.exasa 15 kila se sxedon ena mina.eklaiga sinexeia.otan piga gia na me dei o ginaikologos tou eipa ti simvainei kai arxisa na klaio.o giatros mou eipe oti itan kati fisiologiko kai oti tha mou pernagese kanenan mina peripou.eipe pos to pathenoun to 80% ton ginaikon kai eidika ego pou eimai se toso mikri ilikia.iremise kai vges ekso.ego molis arxisa na vgeno alaksan ola.na sou po omos kati...iparxei periptosi na se pianei katathlipsi pou kai pou.emena poli sixna me pianei kai niotho pos thelo na pethano.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oso giaton gioka sou.tha prepei na ton agaliazeis sinexeia kai na tou les pos ton agapas kathe fora pou perneis to moraki.ego tora pou exo to deftero paidaki i kori mou mou kanei ta idia.na fantasteis mou leei poli sixna:tha skotoso to moraki sas.otan to akouo den ksero ti na kano.alla kano ipomoni.pernei kai krivei ola ta pragmata tis mikris.arxise na pairnei ksana pipila kai na kanei tsisa sta vrakakia tis.ola afta ta kanei gia na tis doso simasia.oli tin ora me rotaei an tin agapao.prepei na ta katalavoume kai afta.panta eixan oli tin prosoxi mas kai tora....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε jovanna.. Αυτά που ζεις εσύ τώρα, τα τρέμω εγώ από τώρα, που ούτε καλά καλά έγκυος δεν είμαι!

Συμφωνώ με την Argi πάντως.. Νομίζω είναι η σωστότερη αντιμετώπιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna μη μασάς!

Τα πέρασα κι εγώ, έχω ρίξει κλάματα :(:(:(:(

Τη μικρή δεν τη χτύπησε ποτέ η Ιωάννα, για μενα έδειχνε μεγάλη αδιαφορία (κι ακόμη δείχνει εκτός όταν είναι να της δώσω τις γόβες και τα καλλυντικά μου, τότε μ'αγαπάει :blink: )

Και τώρα που μεγάλωσε η μικρή μου κάνει τα ίδια. Δεν ξεκολλάνε από τον μπαμπά τους :unsure:

Ηθελα κι εγώ να βγαίνω αλλά δυσκολευτηκα με 2 μωρά οπότε ερχόταν καμιά φίλη στο σπίτι και ξεχνιόμουνα.

Θυμάσαι που είχα πάθει την αλλεργία και έτρεχα στο νοσοκομείο?

Τελικά από άγχος ήτανε. Μόλις στενοχωριόμουν ή αγχωνόμουν έβγαζα σπυριά παντού :S

Χαλάρωσε φάση είναι θα περάσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre mariaioanna.....auto ayto me peirazei opws les kai esi i adiaforia...:(kai egw prepei na tou taksw kati gia na me agkaliasei...diladi tou lew pare mia agkalitsa tin mama kai dwstis ena filaki kai tha sou balei na deis tin alepou..i kati tetoio!!!telws pantwn apo xtes eimatse kalitera..elpizw na iremisa kai egw..giati otan irtha kai ekane etsi...neyriastika kai egw kai tou fwnaksa kanadyo fores otan ekane palabomares kai meta to skilometaniwsa..alla apo xtes to mesimeri kai meta eimaste kala...exw psiloiremisei kai egw..

elpizw na mpw grigora sto rithmo kai na epanelthei i iremia sto spiti giati pragmatika eimouna poli stenaxwrimeni:(

isws epeidi ola ta kaka egw tou ta kanw...egw ton piezw na faei....egw tha ton malwsw....egw ton allazw(then thelei katholou)..oloi oi alloi erxontai paizoun kai feugoun egw prepei kai to spiti na kanw kai na mageirepsw kai na paiksw me ton kwnstantino...kai twra exw kai to mwro....

ALLA THA TA KATAFERW...DEN TO BAZW KATW:)

sas eyxaristw oles sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovvanoula δεν έχω ακόμη εμπειρία από μωρά και δεν μπορώ να πώ κάτι να σε βοηθήσω αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βρείς τη χρυσή τομή και όλα θα πάνε κατ'ευχην. Είσαι πολύ γλυκειά μανούλα και θα τα καταφέρεις!

(Κι εγώ από Λάρισα είμαι αλλά τώρα μένω Αθήνα. Έρχομαι όμως όποτε μπορώ, έχω φίλους εκεί.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην αρχη που ειναι πολυ μωρο το δευτερο, δεν τους γεμιζει το ματι, θαδεις οταν γινει 3 μηνων και αρχισει να αλληλοεπιδρα θα φτιαξουν τα πραγματα, εμενα οταν πηγαινε ο μικρος κοντα της και αρχισε να του χαμογελα η μικρη καταλαιβεναι ο μικρος οτι τον συμπαθει και αρχισε και αυτος να πηγαινει να την χαιδευει και να της μιλας, δωσε λιγο χρονο, ειναι περιοδος προσαρμογης ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και κατι αλλο εγω οταν πηγα την μικρη σπιτι ειχα πει οτι το μωρακι μου ειπε να του παρω το δωρο που ηθελε ο μικρος, ετσι την ειδε με αλλο ματι, γιατι ζητουσε ενα συγκεκριμενο δωρο καιρο και του ειπα οτι η μπεμπα τον αγαπα πολυ και μου ειπε να του παρουμε το δωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΕΦΕΥΓΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΔΙΩΧΝΕΙ ΟΥΤΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΑ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΗΣ Κ ΕΓΩΙΣΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΟΙ ΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ Κ ΜΕ ΦΙΛΑΕΙ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΓΑΠΑΕΙ Η ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΗΣΩ Κ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟΥ ΠΩ ΔΩΣΕ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΕ ΦΙΛΗΣΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ . Κ ΕΓΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΖΙ Κ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...