Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΟΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΗΣ ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσια, έχει κάποια εμπειρία από τη Φαιναρέτη στη Ν. Σμύρνη; Έχει κάνει κάποια εκεί μαθήματα ανώδυνου τοκετού; Πλησιάζει ο καιρός μου να ξεκινήσω και επειδή το συγκεκριμένο μου πέφτει πολύ κοντά, θα με βοηθούσε πολύ αν μπορούσα να πάρω 1-2 γνώμες. Ευχαριστώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεοσμυρνιώτισσα είμαι, αλλά δεν το'χω χρειαστεί ακόμα...

Ελπίζω να το χρειαστώ σύντομα!!! :)

Πάντως αν πας τελικά σ'αυτό και όταν ξεκινήσεις, γράψε τις εντυπώσεις σου!!

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε ,kinkajoujou .Και δεν μπορούσα να θυμηθώ τόσο καιρό την ονομασία!!ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ!!

Μου το είχε αναφέρει κάποια κοπέλα στην αρχή της εγκυμόσύνης μου και δεν το είχα συγκρατήσει.Είχα δει τότε και ένα site στο internet θα ψάξω να το ξαναβρώ.

Πάντως μου είχαν πει οτι είναι πολύ καλοί και εξυπηρετικοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν!Βρήκα που το είχα ξανασυζητήσει... σε forum ανάλογου site με το mammy.Το απόσπασμα είναι το εξής "σχετικα με την φαιναρετη ειναι πολυ ζεστο και οικειο το περιβαλλον..και παρεχει πολλα(εκτος απο τις αναπνοες,την φροντιδα του μωρου,το θηλασμο σου δειχνουν ασκησουλες,μιλας με ψυχολογους κτλ)και δεν πληρωνεις τι-πο-τα.."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το site είναι αυτό εδώ

http://www.fainareti.gr/

αλλά δεν λέει και πολλά... όλο λέω να πάρω ένα τηλέφωνο ή να περάσω από εκεί κι ακόμα δεν το έχω καταφέρει... οπότε είπα μήπως μάθαινα κάτι the easy way ;)

μ' αυτά που μου λες madrid05, το βάζω στην ατζέντα μου να πάω οπωσδήποτε να ρίξω μια ματιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου αλλού μια άλλη κοπέλα γράφει:

Παρακολουθώ τα μαθήματα στη Φαιναρέτη πάνω από μήνα και είναι Super. Τόσο που σκέφτομαι να πάω να σπουδάσω μαιευτική. Είναι τρομερά λεπτομερή και επιλύονται όλες οι απορίες που μπορείς να έχεις. Επίσης, ήδη παρακολουθούμαι από ψυχολόγο και είμαι πολύ ικανοποιημένη. ΝΙΩΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πηγα στη Φαιναρετη και πραγματικα οφειλω ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ σε ολες τις κοπελες εκει γιατι πιστευω οτι χαρη σε εκεινες εζησα αυτη την τελεια εμπειρια που ειχα στη γεννα.

Ειναι εντελως δωρεαν και μπορεις να ξεκινησεις απο τον 4ο μηνα. Ειναι 10 3ωρες συνεδριες 1 καθε εβδομαδα και εξηγουν τα παντα γυρω απο την εγκυμοσυνη , τον τοκετο και το μετα που ειναι εξισου σημαντικο. Οι συνεδριες γινονται απο μαιες και ειναι πραγματικα αξεχαστη εμπειρια. Εγω πηγα στον 8ο μηνα και παρακολουθησα 3 εκτακτες συνεδριες για εμενα και αλλες 2 κοπελες που ειμασταν πια στο τελος της εγκυμοσυνης και μαθαμε τα παντα για τον τοκετο και την περιποιηση στο σπιτι. Μπορει να παρακολουθησει και ο αντρασ σου. Εμενα ειχε ερθει και του αρεσε πολυ. Πραγματικα αξιζει τον κοπο οποια κοπελα μπορει να παει.

Οποια θελει κατι παραπανω ας μου στειλει pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα ένα πρώτο ραντεβού στην ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ την Πέμπτη για να με ενημερώσουν και θα σας πώ.Ηταν πάντως πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες και από το τηλεφωνο.

Σύντομα με νεότερα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Κορίτσια έκλεισα ένα πρώτο ραντεβού στην ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ την Πέμπτη για να με ενημερώσουν και θα σας πώ.Ηταν πάντως πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες και από το τηλεφωνο.

Σύντομα με νεότερα!! :)

super! μόλις μας μεταφέρεις τις εντυπώσεις σου θα εφορμήσω κι εγώ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Λοιπόν....

ξεκίνησα τα μαθήματα στην Φαιναρέτη(σήμερα θα είναι το 2ο).Το πρώτο ήταν πιό πολύ "γνωριμίας" με 9 ακόμα μανούλες στο γκρούπ.Η μαία που μας κάνει τα μαθήματα φαίνεται πολύ καλή και ήρεμη.Απαντάει σε όλες τις απορίες μας (που ακόμα -επειδή ήταν η πρώτη φορά μου μας δόθηκε η ευκαιρεία- "πεφταν" κατά ρυπάς και ότι μας ερχόταν στο μυαλό!).

Απορίες ΄"μικρές" από αυτές που ίσως διστάζεις να ρωτήσεις τον γιατρό σου ή απλά εκείνες τις ώρες που τον βλέπεις έχεις πιο σηματικές ερωτήσεις σχετικά με το μωράκι σου!

Είναι πολύ όμορφο το περιβάλλον, νομίζω οτι θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε κάποια πράγματα που θα αντιμετωπίσουμε λίγο καλύτερα και έτσι να έχουμε λιγότερο άγχος εκείνη την ώρα!

Και μόνο το γεγονός οτι γνωρίζεις και αλλές κοπέλες που είναι στην ίδια θέση με σένα,με τις ίδιες αγωνίες είναι πολύ σημαντικο!

Ηρθαν και μερικοί μπαμπάδες μαζί(σήμερα λέω να πάω και τον δικό μας μπαμπακα)!! Νομίζω οτι θα είναι πολύ χρήσιμα μαθηματάκια και ήδη μ αρέσει πολύ!!

:)

Φωτεινή, είναι πολύ καλά!Αν είσαι κοντά αξίζει να επικοινωνίσεις μαζί τους και να περάσεις μια βόλτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω να με ειδοποιήσουν πότε ξεκινάμε, μάλλον θα είμαι στα γκρουπ της Δευτέρας ;) μένω πολύ κοντά και με βολεύει απίστευτα! και γενικά από τις μέχρι τώρα επαφές που είχα μαζί τους μια χαρά μου φάνηκε, για να δούμε λοιπόν πώς θα είναι και τα μαθήματα... και μπορεί να εκμεταλλευτώ και το γυμναστή τους, είναι κι αυτό δωρεάν και μάλιστα σε ατομικό επίπεδο, οπότε μια χαρά!

το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα προλάβω να κάνω όλα τα μαθήματα μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα που θα μετακομίσουμε εκτός Αθηνών, αλλά θα δω πώς θα το κανονίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...