Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποστειρωση??????


Recommended Posts

κΛα γιατι σηδερωνες τα ρουχα και απο τις δυο μεριες;;;;;;

Αφου το κανεις με ατμοσηδερο δεν χρειαζοταν!!

Η αποστειρωση σταματαει περιπου οταν αρχηζουν οι στερεες τροφες. Δηαδη οταν θα αρχησει να τρωει φαγητα απο τον 6ο μηνα περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου annoula1982.

Εγω μέχρι τον 5ο μηνα τα αποστείρωνα σχολαστικα.

Μετα που αρχισαμε πια να τρωμε με κουταλάκι κ πιατο καταλαβα οτι μαλλον δεν υπηρε λόγος να αποστειρωνω τα μπιμπερο.Τα πλενω απλως με καυτο νερο κ σαπούνι.

Το ιδιο κανω κ με τις πιπίλες.Συνεχιζω βεβαια να αντικαθιστω καθε 1-1 1/2 μηνα τις θηλες του μπιμπερο κ καθε 2-3 μηνες τις πιπίλες.Τις πιπίλες τις βραζω που κ που γιατι τις πετάει κ κατω τωρα.

Τα ρούχα τα πλενω με προδερμ υγρο κ τα σιδερωνω κανονικα οπως κ τα δικα μας.

Αυτα,να χαιρεσαι το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

όπως είπαν και τα κορίτσια η αποστείρωση σταματάει τον έκτο μήνα με την εισαγωγή των στερεων τροφών. Βέβαια αν έχει πιπιλα αυτές δεν κανει κακό να της αποστειρώνεις που και που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι θα σου ελεγα οποτε σου πει ο γιατρος σου.

καποιοι λενε οτι απο την στιγμη που βαζει τα χερια στο στομα και οτι αλλο πιανει στα χερια του, δεν εχει λογω η αποστειρωση.εμεις σταματησαμε την προηγουμενη βδομαδα μιας και ψιλοτρωμε κρεμουλα και τα βαζουμε ολα στο στομα.βεβαια βραζω το νερο και ριχνω και στο μπιμπερο ζεματιστο νερο πριν ετοιμασω το γευμα της.

σοσν αφορα το σιδερο δεν χρειαζεται και απο τις δυο μεριες και ειδικα αν εχεις στεγνωτηριο ειναι το καλυτερο απολυμαντικο και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις σταματησαμε τις αποστειρωσεις μολις μπηκαμε στον 6ο!Ειχαμε ηδη αρχισει κ τις κρεμες,κουταλια κτλ!Που κ που μαζευα κ εβραζα τις πιπιλες κ τις θηλες!Τωρα που ειμαστε στον 8ο κ μπουσουλαμε το σταματησα κ αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν μια ψαρωμενη μανουλα που σεβεται τον εαυτο της το παρακανα λιγο με το σιδερωμα!!!!!!οι γιαγιαδες δηλαδη για να λεμε την αληθεια!! :P

το κοψαμε ομως απο τα πρωτα εμβολια στο 2ο μηνα !

με τα μπουκαλια θα ρωτησω και το γιατρο γιατι οντως ολη μερα εχει τα χερια στο στομα και μασουλαει και τις σαλιαρες της και τα μανικια της!!!!!!

ευχαριστω πολυ και φιλακια στα μωρακια σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου εγώ σιδέρωνα και απ΄ τις δύο μεριές μέχρι 2 χρονών, τι τρέλα θεέ μου! Όπως είπαν τα κορίτσια αποστείρωση τέλος στους 6 μήνες αλλά τις πιπίλες του μπιμπερού τις αποστειρώνω ακόμη τώρα, κάθε εβδομάδα στοον βραστήρα. Βάζω νερό κια ξύδι στο βραστήρα και τις ρίχνω μέσα. Μια χαρά αποστειρώνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΠΟΣΤΕΙΤΩΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ 5.5 ΜΕ 6 ΜΗΝΩΝ...ΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΕ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ ΑΠΛΑ ΩΣ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΕΒΡΑΖΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΣΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΙ ΠΑΛΙ ΤΗ ΒΡΑΖΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΚΑΦΑ ΚΑΝΩ :P ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΤΛ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗΣ :dry:

ΜΑΛΛΟΝ ΗΡΘΕ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...