Μετάβαση σε περιεχόμενο

de xortenei....


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ????ΑΛΛΑ ΜΗΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ , ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙ ΛΕΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην να σου ζησει το μωρακι! Αυτο που κανει το μωρο σου ειναι φυσιολογικο αποτι ξερω. Τα περισσοτερα μωρα ετσι κανουν. Δε νομιζω βεβαια να ειναι επειδη δε χορταινει αλλα επειδη θελει να νιωσει τη ζεστασια σου περισσοτερο.

Γνωμη μου ειναι να μην μπεις στη διαδικασια με ξενο γαλα γιατι παλι δεν ειναι σιγουρο οτι δε θα ξυπναει. Ειναι στο παιδι. Μου το ειπε και ο γιατρος.

Συνεχισε τον αποκλειστικο θηλασμο.

?Να ρωτησω και κατι αλλο...μηπως σε επηρεασαν οι γυρω σου πανω σ'αυτο; Ρωταω γιατι κι εμενα με ειχαν πρηξει να του δωσω ξενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha sou elega na min tou dwseis kseno..giati ki egw etsi tin patisa..

den xortaine...den xortaine..oli mera oxi mono tovradu..tou arxisa kseno

kai meta...tsoukou tsoukou...to gala mou ligosteue..klp..

gnwmi mou etsi..

kai fusika oi gurw sou paizoun polu simantiko rolo se auto..

min akous kanena ektos apo to giatro..

auta..

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

για να σε παρηγορησω σε λεω οτι εμενα ακομα ξυπναει που ειναι σχεδον 13 μηνων :ohmy::S:blink::huh::dry::angry::P :laugh:

Παρηγοριά το λες εσύ αυτό? :S :laugh:

Όπως λέει κι η Aurore και να του δώσεις ξένο δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε θα ξυπνάει...

Είναι και μικρουλάκι ακόμα. Θα σταματήσει να ξυπνάει τόσο συχνά. Έχεις ελπίδες...αλλά αν κρίνουμε από την περίτωση της thouli ...όχι πολλές :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ε μενα ολοι μου λεγανε δωσε ξενο να δοκιμασεις και δεν το διακινδυνευσα να χαλασω την παραγωγη μου ειχα νευριασει πολυ με αυτο και ευτυχως ξεπεραστηκε ετσι ευκολα..... κανε λιγο υπομονη θα φτιαξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι!ειναι μικρουλι ακομα ισωσ εχει κολικουσ γιαυτο να ξυπναει συχνα,ισωσ απλα θελει αγκαλιτσεσ.ειναι τα μωρα και με μητρικο γαλα κοιμουνται ολη νυχτα και αλλα και με ξενο ξυπνανε ανα 2-3ωρο.αν ειναι για να κοιμασαι περισσοτερο δεν ειναι λυση.τωρα δινεισ στο μωρο οτι καλυτερο μπορεισ να του δωσεισ,αφου τα καταφερατε ωσ τωρα γιατι να του το στερισεισ αυτο?αν παιρνει καλα βαροσ,αρα χορταινει. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή και εγώ ειχα μπει σε τετοιο τρυπακι (πριν 40ντησει το μωρο),

δεν ειχα διαβασει και τίποτα για θηλασμο οποτε κάποια βράδυα εδωσα μπιμπερο.

ΤΖΙΦΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!Καταρχήν έκανε 1 ωρα και,να πιει το μωρο τα 120 μλ και πάλι ξυπναγε συνεχεια.

Οποτε και εγω δεν ξαναδωσα τίποτα και τον θηλαζα αποκλειστικα.

Αυτο που εκανα ειναι να κοιμαμαι κοντα η μαζί με το μωρο και θηλαζα στο κρεββατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl έγραψε:

thouli έγραψε:

Παρηγοριά το λες εσύ αυτό? :S :laugh:

Όπως λέει κι η Aurore και να του δώσεις ξένο δε σημαίνει απαραίτητα ότι δε θα ξυπνάει...

Είναι και μικρουλάκι ακόμα. Θα σταματήσει να ξυπνάει τόσο συχνά. Έχεις ελπίδες...αλλά αν κρίνουμε από την περίτωση της thouli ...όχι πολλές :P :laugh:[/quote:31ceoji9] :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου το μωρό , για να πάρεις κουράγιο!,

κοιμάται 10 ωρο σερί την νύχτα

κ θηλάζει αποκλειστικά! (τώρα ξεκινήσαμε φρούτα...)

Δεν σημαίνει πως επειδή ξυπνάει τώρα

θα σου ξυπνάει κ πάντα! Κανε υπομονή

κ μην σκέφτεσαι να δώσεις στο μωρό σου κάτι

που θα βαρήνει το στομαχακι του για να κοιμηθεί περισσότερο...

Είναι μικρούλι κ σε έχει ανάγκη, ακόμα κ τις νύχτες!

Να είσαι περήφανη που τα καταφέρνεις τόσο καλά

κ τα βράδυα αν σε βολεύει να το θηλάζεις ξαπλωμένη

στο κρεβάτι σου! Είναι απίστευτα βολικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ενημερώνω με χαρά ότι welcome to the club!!!! Βρε μια χαρά χορταίνει αλλά είναι από κεινα τα μωράκια που δεν τους κολάει ύπνος... :woohoo: :woohoo: . Εμένα ξυπνούσε μέχρι και τους 3 μήνες ανά μισάωρο, μία ώρα το πολύ. Μέτα όχι πως βελτιώθηκε αλλά λέμε τώρα. Τώρα είναι ενός έτους και ακόμα ξυπνάει 3-4-5-6 ανάλογα. Το καλό είναι ότι μετά από κάποια στιγμή μαθαίνει το σώμα σου και προσαρμόζεται και συνηθίζει στην αυπνία και θα είναι σαν να χεις κοιμηθεί κανονικά. Τώρα που είναι αρχή πόοοοοοσο σε καταλαβαίνω. Αν θες να του δώσεις ξένο για να νιώσεις εσύ καλά είναι άλλη υπόθεση. Το μωράκι σου όμως δεν το χρειάζεται απλά θέλει να βλέπει τη μαμά, να τη μυρίζει να τη νιώθει. Δεν είναι όλα τα μωρά ίδια να το θυμάσαι. ΆΛλα κοιμούνται και άλλα νυχτοπερπατάνε. Μπορεί να στρώσει κάποια στιγμή και να το παίρνει σερί μπορεί και όχι. Κουράγιο μαναααααα :blush::blush::P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Σε ενημερώνω με χαρά ότι welcome to the club!!!! Βρε μια χαρά χορταίνει αλλά είναι από κεινα τα μωράκια που δεν τους κολάει ύπνος... :woohoo: :woohoo: . Εμένα ξυπνούσε μέχρι και τους 3 μήνες ανά μισάωρο, μία ώρα το πολύ. Μέτα όχι πως βελτιώθηκε αλλά λέμε τώρα. Τώρα είναι ενός έτους και ακόμα ξυπνάει 3-4-5-6 ανάλογα. Το καλό είναι ότι μετά από κάποια στιγμή μαθαίνει το σώμα σου και προσαρμόζεται και συνηθίζει στην αυπνία και θα είναι σαν να χεις κοιμηθεί κανονικά. Τώρα που είναι αρχή πόοοοοοσο σε καταλαβαίνω. Αν θες να του δώσεις ξένο για να νιώσεις εσύ καλά είναι άλλη υπόθεση. Το μωράκι σου όμως δεν το χρειάζεται απλά θέλει να βλέπει τη μαμά, να τη μυρίζει να τη νιώθει. Δεν είναι όλα τα μωρά ίδια να το θυμάσαι. ΆΛλα κοιμούνται και άλλα νυχτοπερπατάνε. Μπορεί να στρώσει κάποια στιγμή και να το παίρνει σερί μπορεί και όχι. Κουράγιο μαναααααα :blush::blush::P :woohoo:

Να συμπληρώσω ότι κοιμάμαι κανονικά γιατί κοιμάται και το μωρό μαζί μας. Είναι φορές που δε θυμάμαι καν ότι ξύπνησα γιατί μες τον ύπνο μου έδινα το στήθος και αποκοιμιόμουν. Ξυπνούσα τσιτσιολίνα. Είμαι φαν του co-sleeping αλλά πρέπει να το θες και να συμφωνει και ο άντρας σου που θα γίνει ζόμπι και αυτός αρχικά αλλά μετά θα το συνηθίσει σαν να θηλάζει αυτός. :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη καποια εδω μεσα σε απογοητευει ονοματα δε λεω(thouli) :P:P θα σου πω το εξης το μπεμπε μου ειναι 3 μηνων και κοιμαται απο 2 μηνων 10 με 11 ωρες το βραδυ...συνεχομενα εννοειται...και επειδη οταν ξυπναει εγω κοιμαμαι ορθια τον βαζω στο κρεβατι και θηλαζει ο μικρος και εγω κοιμαμαι κανονικοτατα....

μια χαρα χορταινει το μωρακι σου...εσενα εχει απλα αναγκη καποια στιγμη θα κοιμηθει :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον εχετε δικαιο , νομιζα οτι μπορουσα να το ξεγελασω αλλα τζιφος....αυτο που λες με το ταισμα στο κρεβατι καλη λυση αλλα γεμησε το κρεβατι γαλατα και το σταματησα κι αυτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Λίδα μου.

Πρόσπαθησες τον ξαπλωτο θηλασμό;;;

Ισως επειδή ήταν πρωτη φορα να συνεβει αυτό.

Μπορεις να βάλεις αν θες κάποιο σελτεδάκι απο κάτω σας και έτσι να μην πάει στα σεντονια το γάλα.

Εσυ κάθεσαι στο πλευρο και βάζεις και το μωρακι στο πλαι και το στοματακι του στο ύψος του στηθος.

Πάντως αν το κάνεις έτσι τουλάχιστον θα έισαι λίγο πιο ξεκουραστη τα βράδια.

Φιλάκια πολλά/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον η μονη λυση ειναι η συνηθεια.δε θα το επιβαρυνω με ξενο γαλα.παντως βρε κοριτσια τι ψυχοφθορο ειναι στην αρχη αυτο ξυπνημα , ακομα και τωρα οταν βραδιαζει σκευτομαι την ταλαιπωρια κι οχι τιποτα αλλο ολη την ημερα μετα δε μπορω να κοιμηθω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...