Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιολογικό γάλα Hipp


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα. Εξ Γερμανίας όσες είναι ή όσες γνωρίζουν, ξέρετε το γάλα της Ηιpp το βιολογικό? είχαμε πάει Γερμανία για μια βδομάδα και το πήραμε για την μικρή (10+ μηνών ). (την σκονη, γιατι είδα σημερα οτι υπαρχει και ετοιμο προς καταναλωση )Είναι το νούμερο 3 που λέει απο δέκα μηνών.Αν και δεν γνωρίζει την συγκεκριμένη μάρκα, ο παιδίατρος μου έχει δώσει το οκ να πειραματιστώ με τις γεύσεις αν της αρέσει κάποιο καλύτερα γιατί πάλι τώρα τελευταία δεν πολυπίνει κ την βλέπω να ζορίζεται, σαν να βαρεθηκε την γεύση ( του Guigoz ). ήθελα λοιπον να ρωτήσω αν το δίνει καμιά σας ή αν ξέρει κάτι παραπάνω, γιατί εκεί έβλεπα πολλές μαμάδες να το παιρνουν κ η υπαλληλος του φαρμακείου μας είπε οτι θεωρείται απο τα καλυτερα, ειδικά το βιολογικό...

Με τα λιγοστά γερμανικά που ξέρω δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει κάτι λιγότερο η περισσότερο σε συστατικά απο τα γάλατα που κυκλοφορούν εδώ. Δεν της έχω δώσει ακόμα, περιμένω να τελείωσει το κουτί που πινει τώρα. Να το δωσω λέτε? υπάρχει περιπτωση να την πειράξει ? μέχρι στιγμής αλλεργίες δεν έχει εκδηλώσει, απο γαλακτοκομικα τρώει γιαουρτάκι,λίγο ανθοτυρο κ αυγό (κροκο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΛΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΦΥΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ . Η ΑΛΛΑΓΗ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ Κ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ Π.Χ. ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΝ ΜΩΡΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΟΥΝ(ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ)

ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΤΟ NOULAC ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 8ο ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν βιάζομαι να της το δώσω, ετσι κ αλλιως ληγει το τελος του 2011...τωρα αυτο που λες με τα βιολογικά με προβληματίζει γιατί η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμής δεν έχει δοκιμάσει τιποτα βιολογικό. Μετά λεέι οτι αυτο ειναι φορμουλα για μωρά απο τον δέκατο μηνα.Λογικα θα πρεπει να ειναι προσαρμοσμενο στις αναγκες της συγκεκριμένης ηλικίας. όσο για το νουλάκ το εχω κ εγω για ωρα αναγκης στο ραφι μου αλλα μια φορα που μου ειχε τελειωσει η σκονη κ πηγα να της το δωσω, σχεδον το πεταξε, δεν το ηθελε καθολου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι μου..λοιπον μετα απο παρα πολυ ψαξιμο οσων αφορα τα γαλατα σε σκονη..ειχαμε ασχοληθει με αυτο το θεμα βδομαδες ...θα σου πω το εξης..σε ερευνεσ που εγιναν για τα γαλατα σε σκονη μεσα και το βιολογικο της ΗΙΠΠεδειξαν οτι εχουν πολυ μεγαλα ποσοστα μιασ ουσιας τησ 3-mcpd που προκαλει ογκους και προβληματα στα νεφρα...

ειμαι υπερ των βιολογικων και τρωω μονο βιολογικα πρροπιοντα οσο μπορω μεχρι και βιολογικο κρεας αλλα με το γαλα δε παιζω

συγκεκριμενα οι γερμανοι εκαναν τις ερευνες αυτες και η συγκεκριμενη εταιρια ειπε θα συμμορφοθει...αλλα ποιος ξερει.....

εγω εκει που κατεληξα ειναι στο συμβατικο το sanilac το οποιο ειναι απο τα ελαχιστα που κυκλοφορουν στην ελλαδα χωρις μεταλαγμανεσ ουσιες μεσα και οταν μιλησα με την εταιρια μου παν οτι υπαρχει απουσια αυτησ της ουσιας..τελος παντων απουσια αποκλειεται να υπαρχει διοτι σε ολα τα γαλατα υπαρχει αλλιως το γαλα δε γινετε σκονη αλλα εκτιμω οτι μου απαντησαν υπαευθηνα και το γαλα δεν περιεχει μεταλλαγμανα στοιχεια....αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...