Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα όμορφες κοιλίτσες!!! Τι μου κάνετε; Έχει όντως ωραία μέρα σήμερα... για βολτίτσες είναι....

fatsoulina κι εμένα Παπαδοπούλου την λένε αλλά Νεκταρία. Από Ξάνθη είναι... Όλα θα πάνε καλά... είμαι σίγουρη... για όλες μας!!!

Όσο για τα μαλλιά... φρόντισα πριν ακόμη μείνω έγκυος να τα σκουρίνω... τα είχα κόκκινα... οπότε τώρα είναι σε καλό δρόμο... νομίζω δεν θα το άντεχα αυτό το τρικολόρε... αλλά τι να κάνεις;; Αφού δεν πρέπει.. δεν πρέπει... Υπομονή κοριτσάκια μου... θα έρθουν πολύ πιο sexy μέρες από αυτές που διανύουμε.. και θα είναι αγκαλιά με τα μπεμπάκια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια,

εμένα ο γιατρός μου δεν με άφηνε μέχρι 3ο-4ο μήνα και μετά μου έδωσε το "πράσινο φως" για ανταύγιες.Έκανα λόιπόν και εγώ μια φορά πριν 1-2 μήνες και θα κάνω λίγο πριν γεννήσω για να με δει φρέσκια και κούκλα ο μπέμπης μου!! :)

Μάλλον εξαρτάται από τον γιατρό.Καλό είναι να προσέχουμε σε οτι μπορούμε γιατι δυστυχώς είναι ένα σωρό αυτά που δεν μπορούμε να ελεγξουμε...τι έχουν αυτά που τρώμε(χημικά,συντηριτικά),όλα αυτά που αναπνέουμε,και πολλά άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χanthippi και εγώ αυτό εύχομαι!!!Να έρθουν μέρες που θα είμαστε πλέον sexy μαμάδες!!!!Πήγα σήμερα για υπέρηχο!!!Ο μπεμπάκος πήρε 954 γραμμάρια!!!!και εγώ έφτασα αισίως στα 7 κιλά!!Θελώ να δω πόσα θα φτάσω μέχρι τον ένατο :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε kassi!! Πάρα πολύ ωραία τα νέα... σχεδόν 1 κιλό ο μικρούλης σου... μπράβο!!!! :woohoo: :woohoo:

Και από κιλά είσαι εξαιρετικά καλά νομίζω.... εγώ δεν έχω καταλήξει τελικά πόσα έχω βάλει... μέχρι στιγμής πρέπει να είμαι γύρω στα 8... τα έχω χάσει λίγο με την ζυγαριά μου... δεν ζυγίστηκα την τελευταία φορά και στην γυναικολόγο μου... και πλέον δεν ξέρω... σίγουρα πάντως αισθάνομαι βαριά... :(:angry: Άντε να δούμε τι θα γίνει μέχρι τον 9ο.... Καλό ΣΚ και σε σένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια !!!Σήμερα σουλουπώθηκα λίγο έκανα φυτική την ρίζα μόνο!και 2 αΝΤύγειες μπροστά!

αχ kassi mou ωραία τον είδες εγω έβαλα 6 kg έως τώρα.θα πάμε αύριο να δούμε το νινάκι μας!την κοπέλα μας!!!!αντε να δούμε πόσο θα είναι!φιλάκια κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Fatsoulina να δεις το μπεμπάκι σου!!!!Και από κιλά μια χαρά είσαι. Εμένα μου είπάν όλοι να προσέξω πολύ τώρα στο τρίτο τρίμηνο και ελπίζω να τα καταφέρω!!!!Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κοριτσάκια μου και ανυπομωνώ να την δω γιατί έχω να την δω 1.5 μήνα!!!μετά τον Β' επιπέδου.βέβαια κλωταάει συνέχεια και έχουμε επικοινωνία!όντως απο τώρα και μετα μπαίνουν πιο εύκολα.κορίτσια να προσεχουμε και την κατακράτηηση!να πίνουμε νεράκια να μην πρηστούμε.εγω πίνω παρα πολυ.είμαι καλά προς το παρων.δεν κουράζομαι αντιθέτως θα έλεγα εχω ενέργεια ατελείωτη.εσεις? αυριο θα κανουμε και μια βόλτα στα μαγαζιά πριν το ραντεβού στην γιατρό!να πάρω και τα βαφτιστικά μου δωράκια.2 αγοράκια .το ενα το βαφτίσαμε Δεκέμβριο είνια μικρούλη 7 μηνών. αυτα φιλακια πολλα στις κοιλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας!!!

Τι μου κάνετε σήμερα;; Πως είστε;; Εγώ είμαι καλά θα έλεγα.. σήμερα δεν έχει τόσο πολύ ήλιο και μου τη δίνει... :angry::angry: Τέλος πάντων...

Ώστε fatsoulina σήμερα έχετε προβολή ε;;; Τέλεια!!!! Αχ, κι εγώ θέλω... εμείς αργούμε ακόμη... μετά το Πάσχα... τι να κάνεις;; :huh::huh: Απλά υπομονή!!

Πάντως εγώ είναι μέρες που ενώ σηκώνομαι γεμάτη ενέργεια... μετά μπλοκάρω και δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα... και άλλες που όλη μέρα τρέχω σαν τον Βέγγο... :blink::blink: :woohoo: Τον τελευταίο καιρό ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι νευριάζω λίγο πιο εύκολα.... είναι φυσιολογικό;;; :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω νιώσει ακόμα κούραση , αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίς το βράδυ και σηκώνομαι δύσκολα το πρωί για δουλειά.Κατα την διάρκεια της ημέρας είμαι καλά, απλά μάλλον το βράδυ απο την υπερένταση δεν μπορώ να ξαπλώσω νωρίς.

Από νεύρα ευτυχώς...πάω καλά (αν και νευρικιά από την φύση μου).Είχα όλη και όλη μια κρίση(μεγάλη όμως)σε καυγα με τους γονείς μου.Καταλάβαινα οτι είχα λάθος και δεν μπορούσα να σταματήσω την γλώσσα μου!! :blush: Τι να κάνουμε ...ευτυχώς οι άλλοι καταλαβαίνουν οτι η κατάσταση μας είναι ιδιαίτερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτάκια.Σήμερα βοήθησα την γιαγιά μου η οποία ειναι 75 χρονων να κάνει τσουρέκια και κουλουράκια για τα εγγόνια πόντια η γιαγιά και εγω βέβαια.κορίτσια ζυμώνει 12 ψωμιά σε πέτρινο φούρνο .παλιές γυναίκες με αντοχές.είμαι απο χωριό.λοιπόν κλωτσούσε η μικρή και εγω γελούσα και η γιαγιά μου τσίριζε ασε το παιδί ήσυχο μη το μελετάς συνέχεια μην το κουράζεις .της λέω γιαγιά τα μωρά τα μιλάμε στην κοιλια γίνονται πιο εξυπνα και αρχισε και η γιαγια και της έλεγε διάφορα θα γίνεις νοικοκυρά θα θα θα...ξεκαρδίστικα λέω εσυ ήσουν που έλεγες να μην την μελετάμε πολυ!!!

περιμένω να πάει 20:00 να την δω έχω τρελΉ αγωνία.

κορίτσια εγώ είμαι πολύ ήρεμη μα πάρα πολύ όμως!μια φορά μόνο για πολύ χαζό λόγο (δεν μού έβαλαν ντομάτα στο τοστ) χιχιχι΄μου το έφερε ο αντρούλης μου και ργω άρχισα να κλαίω ούτε εγω κατάλαβα πως τι με έπιασε.κατα τα άλλα είμαι πιο ήρεμη απο πριν.δεν έχω αγχος για τπτ τα δέχομαι όλα όπως έρχονται σαν το πιο όμορφο δώρο

Αλλα και να έχεις νεύρα Xanthippi μου λογικό είναι οι ορμόνες σε κάθε εγκυμοσύνη βαράνε διαφορετικα.και εγώ ξέσπασαα μια φορά στη μαμα μου την μανούλα μου τι μου έφταιγε???????????1 φορα !!!αλλά μετα της ζητούσα 3 μέρες συγνώμη που της φώναξα ένιωσα άσχημα.αν και ο λόγος ήταν πάλι βλακεία.όπως και οι δικοί σου madrid έτσι και εμένα έκανε σαν να μην με α΄κούει.χαχανιζε και μου έλεγε εχε χαρη στην μπουμπού δεν θα γεννήσεις ????και γελούσε. Σας κούρασα ε??????

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthippi η αλήθεια είναι ότι και εγώ - αν και γενικά είμαι αγχώδης τύπος - βρίσκομαι σε μια φάση αναισθησίας. Νεύρα είχα τους πρώτους μήνες και συνήθως την πλήρωνε η καημένη η μαμά μου. Αχ αυτές οι μανούλες τι τραβάνε!!!!!Αλλά ευτυχώς και εκείνη δε χαμπαριάζει!!!Από εκεί και πέρα και τα νεύρα φυσιολογικά είναι, με τις ορμόνες να κάνουν πάρτυ, λογικό!!!

Fatsoulina καλή εξέταση σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια την είδαααααα!!αχ είναι μια κούκλα!όλα καλα μας είπε.καναμε και doppler ολα καλα. 1.146 gr είναι .καμπύλη ζαχάρου δεν χρειάζεται να κάνω εχω χαμηλό σάκχαρο 70 και το μωρο δεν είναι πολύ μεγάλο είπε για να ανησυχώ.ούτε ιστορικό στην οικογένεια οπότε δεν χρειάζεται.μας έριξε και ενα μεγάλο χαμόγελο σας την ανεβάζω να την δείτε!το γλυκό μου τρελάθηκα κορίτσιαααααααααααααααα!!!κατουρήθηκα βούρκωσα και εγώ και ο άντρας μου !!!!!αχ αυτά!!!θα κοιμηθώ με την μπέμπα στο μυαλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ή μάλλον καλησπέρα όμορφες μανουλίτσες!!!

Μόλις κατάφερα να μπω... τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδάκι μου...

fatsoulina μου είναι σκέτη γλύκα!!! :woohoo: :woohoo: Να την χαίρεστε!!!! Χάρηκες που την είδες ε;;; Αχ, πόσο σας ζηλεύω... κι εγώ θέλω να τον δω τον γλυκούλη μου!!! :blush::blush: Σημασία έχει ότι είναι όλα μια χαρά και χαίρομαι πάρα πολύ γι' αυτό!! Όσο για τη γιαγιά... γενικά δεν παίζονται... αν καθίσεις λιγάκι μαζί τους... δίνουν ρεσιτάλ!!!! :blink: :woohoo:

Όσο για τα νεύρα που λέγαμε... εγώ γενικά είμαι πάρα πολύ ήρεμος άνθρωπος... και τώρα που κάποιες φορές είμαι άλλος άνθρωπος μου τη δίνει... το κακό (και καλό ίσως ταυτόχρονα) είναι ότι δεν ξεσπάω... απλά νευριάζω μόνη μου... το καταλαβαίνω... και ειδικά έχει πλάκα ο άντρας μου που με ρωτάει.. πως ξυπνήσαμε σήμερα;; Είμαστε καλά;;; Μ' έχει πάρει από φόβο!! :S:S

Αυτά από εμένα.. φιλάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ, fatsoulina mou, είναι κούκλα!!!Αντε με το καλό να την δείς και στην αγκαλιά σου!(Τι κακό με αυτούς τους υπερήχους,σε κάνουν να ανυπομονείς ακόμα περισσότερο!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κοριτσάκια μου όντως η αγωνία είναι μεγάλη.σήμερα την κοιτάζω όλη μερα!αντε να δείτε και εσεις τασ μπέμπάκια σας!!!μου εφερε σήμερα η πεθερά μου ζιπουν΄΄ακια και φορμάκια απο 4 αχ τρελάθηκα!

με το καλο το μωρακι σου Λίνα ,γιατι καισαρική έχεις κ΄΄αποιο πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!Πόσες ώρες προσπαθώ να μπω και όλο με πετάει έξω ενώ φαίνομαι συνδεδεμένη!!!! :blink::blink:

Τέλος πάντων!!!Fatsoulina πολύ όμορφη η μπέμπα σου!!!!Και χαμογελαστή!!!!Φοβερή είναι!!!Όχι σαν το δικό μας τον μπεμπάκο που είναι ντροπαλός!!!Μετά τον υπέρηχο δεν είναι φοβερό το συναίσθημα;;Εγώ νιώθω ότι πετάω!!!Άντε όλα με το καλό!!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καθηστέρηση όλο κολλάει κ εμένα και μου την δίνει!!

kassi μου όντως είναι τέλειο συναίσθημα!και η δικιά μας στον μεγάλο υπέρηχο δεν μας έκανε την χάρη έβαλε τα χεράκια της μπροστά!εχθές όμως με το που έβαλε τον υπέρηχο επάνω το έσκασε το χαμόγελο!θα σου το δώσει κ ο μικόύλης σου.αλλα και να μην το δωσει δεν πειραζει να είναι γερα τα μωράκια μας και θα μας χαμογελάνε live για πάντα!και εγώ νιώθω σαν να μου έχουνε χαρίσει τον ουρανό με τα αστρα!με το καλο και να ειναι γερά ολα τα μωράκια!!!γιατι όλα αξίζουν να είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα και Χρόνια πολλά!!

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες fatsoulina... όλα αξίζουν να είναι καλά...!!!! Κι εμάς με το χεράκι στο πρόσωπο βγήκε... ελπίζω σε κάποιον άλλο υπέρηχο να τον πετύχουμε αλλιώς....

Με το καλό Λινάκι κι εσύ το μωράκι σου!!! Πάνω απ' όλα να έχουν υγεία!!!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε?πως περάσατε εχθές.εμείς σήμερα πάμε βόλτα θεσσαλονίκη για μια έρευνα αγοράς και ίσως αν μας αρέσει κατι να το πάρουμε.

κορίτσιαα απορίααα

κάθε φορά που κανουμε αγκαλίτσες με τον αντούλη μου ...η μικρή κατα τηνν διάρκεια λες και καταλαβαίνει αρχίζει κλωτσάει και σκληραίνει η κοιλιά μου κάνει εξωγκοματάκι σαν να μαζεύεται.σας έχει τύχει?αχ πείτε μου ανησυχώ.μήπως φοβάται η αγαπούλα μου?εσεις το έχετε νιώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Fatsoulina όταν το παθαίνεις αυτό έχεις παρατηρήσει αν σκληραίνει όλη η κοιλιά; Γιατί η μαία μου είχε πει ότι άν δω εξωγκωμα σε ένα σημείο και κατά τ'άλλα η κοιλιά είναι μαλακή δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά ε΄χει μαζευτεί το μωρό σε εκείνο το σημείο. Μήπως πίεσες την κοιλιά σου και ένιωσε βάρος η μικρή; Γιατί για να φοβάται δεν υπάρχει περίπτωση!!!Μάλλον για να μην παρεκτραπείτε το κάνει :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποιεσ φορες σκληραίνει και ολοκληρη αλλα πιο πολυ κάνει αυτο το βουναλάκι σ ενα σημείο.νιώθουμε καιτύψεις μετα κατάλαβες?

αλλα δεν την πιέζουμε καθόλου πολυ χαλαρα.ασε που ο άντρας μ σταματάει μετα γιατι φοβάται χαλαρώνει η μπέμπα μόλις αρχίζουμε σκληραίνει πάλι.τι να πω.απο την κοιλια καταλαβαίνουν τα άτιμα?να ανησυχω?εχει πολυ πλακα παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τότε καλύτερα να είστε προσεκτικοί ή ακόμη καλύτερα ρώτα το γιατρό σου γιατί όταν σκληραίνει όλη η κοιλιά μπορεί να κάνει συσπάσεις η μήτρα και καλό να τις αποφεύγουμε όσο μπορούμε. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου και μου είχε πει όταν τη νιώθω όλη να σκληραίνει να ξεκουράζομαι και να χαλαρώνω εκείνη την ώρα όσο μπορώ για να ηρεμεί και η μήτρα. Βέβαια εγώ είχα πολλές συσπάσεις στο πρώτο τρίμηνο οπότε με εμένα είναι γενικά πιο αυστηρός!!!Μη σε αγχώσω!!! ;)

Παντως και εγώ εκεί που καθόμουν ένα βράδυ χαλαρά έκανε ένα βουναλάκι στην κοιλιά και γελούσαμε με τον άντρα μου!!Αλλά εμείς τις αγκαλιές τέτιοιυ τύπου τις έχουμε κομμένες σχεδόν από την αρχή γιατί πρώτα μας το απαγόρεψε ο γιατρός και μετά δεν ήθελε ο άντρας μου γιατί φοβάται!!Οπότε περιμένω αργότερα καλύτερες νύχτες!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...