Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

ZOGLAG ,δεν ξέρω αν θα το καταλάβουμε και μόνες μας αν το μωράκι "κατέβει".Υποτίθεται οτι θα κατέβει καιη κοιλιά μας και θα αναπνέουμε πιο εύκολα.Κι εγώ κάθομαι και την τσεκάρω κάθε μέρα την κοιλιά μήπως καταλάβω κάτι αλλά...μπα!!! :(

Απ την άλλη σκέφτομαι οτι έτσι είπε ο γιατρός σε μια κολλητή μου,οτι έχει ακόμα μέλλον και την επόμενη μέρα σπάσαν τα νερά,ο μπέμπης κατέβηκε και γέννησε ...φυσιολογικότατα!!!

Τελικά γύρισε η μαμά μου από Αθήνα και πήρε πολύ καλό βαμβακερό για να κάνει σεντονάκια.Η καλύτερη λύση τελικά!

Α!!κορίτσια μου έφερε η φίλη μου την κούνια της κόρης της!!Είναι υπέροχη!!Ευτυχώς unisex!Το δωματιάκι μας σιγά-σιγά παίρνει μορφή!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια γεια και από μένα!!αν θέλετε το πιστεύετε τώρα βρήκα χρόνο να σας πάρω...ο μικρός δε θέλει να βγει!!Παναγία μου τί θα κάνω έχει δύο μέρες κάνω συνέχεια δουλειές και ανεβοκατεβαίνω σκάλες μπας και αλλά τίποτα, με τον άντρα μου και το μικρό γυρίσαμε όλο τα πάρκα και τον τρέχαμε όλη μέρα και πάλι τίποτα....τί να κάνω?????????????? αύριο πρωί πρώι πάω γιατρό για να με δει...εκεί που φοβόμασταν μη γεννηθεί πρόωρα τώρα δε λέει να βγει...Rubela μου περιμένουμε τα νέα σου!!θα ανοίξω θέμα μου φαίνεται να δούμε και με άλλες κοπέλες που είχαν κάνει ραφή στις πόσες μέρες μετά που την έκοψαν γέννησαν... :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ! ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΤΗΣ ΡΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑ! Η ΡΟΥΜΠΕΛΙΤΣΑ ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ!!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΡΟΥΜΠΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ?

ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΟΥ, ΑΥΡΙΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗ ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΥΤΗ Η ΛΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ, ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠ'ΟΨΙΝ!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ....Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ??? :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΤΗ ΜΑΡΙΝΑ!!!! ΟΤΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΡΟΥΜΠΙ ΜΑΣ! ΤΕΜΠΕΛΑΚΟΣ ΒΟΛΕΥΤΗΚΕ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ! ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ! ΠΟΣΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!! :)

ΕΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ..ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ....ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΔΕΣΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΛΟΥΣΕ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ....ΣΑΣ ΛΕΩ ΧΑΛΙΑ ΗΜΟΥΝ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.....ΜΕ ΑΦΗΣΑΝΕ 45 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ!!!!!!!!!!!!ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ..Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟΣ ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΝΟ 2500..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΟ.....ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?????

ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!!!!!!1 :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!! ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΕΜΕΝΑ 37 ΕΒΔ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ ΗΤΑΝ 2800 ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕΓΑΛΗ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!ΜΕ ΤΗ ΣΤΟΡΓΗ ΚΑΙ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ!!!!!! ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΕΥΡΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΥΝΝΕΦΑ ΜΕ ΖΕΣΤΗ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ NST ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΞΕΤΑΣΗ.....ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ. ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!

ΧΑΡΑ μην ανησυχείς !!!Μια χαρά είναι το βάρος του. Όπως μου είπε και η μαία δε χρεια΄ζεται να είναι και πάρα πολύ μεγάλα για να μη δυσκολευτούμε στη γέννα!!!Υγεία να έχουν και θα τα μπουκώσουμε γάλα μετά και μια χαρά θα είναι!!!

ΜΙΚΑ σκέψου ότι θα ακούσεις το μπεμπάκι σου και θα φτιάξει η διάθεσή σου!!!

Εγώ όποτε φάω τώρα τελευταία κάτι γλυκό αμέσως τον πιάνει λόξυγκας!!Γι' αυτό και τον λέω φαγανούλη!!!!Είναι λαιμαργούλης και καταπίνει πιο γρήγορα το αμνιακό και μετά μου ταράζει την κοιλιά με τα χικ του!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτά προς το παρόν από εμένα!!!!

Φιλάκια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας!Σήμερα πρωί όπως σας είπα πήγα γιατρό.Ο μικρός μια χαρά και σε τέλεια θέση.Δυστυχώς όμως ο τράχηλος είναι κλειστός 4.8 μου είπε ο γιατρός.θα με αφήσει μέχρι την Τετάρτη και αν δε γενηθεί μέχρι τότε Πέμπτη πρωί μπαίνω για καισαρική!κορίτσια από το πρωί κλαίω απ εκεί που δεν το περίμενα με βρήκε, ένα τράχηλο που τον είχα ραμένο 6 μήνες μην ανοίξει και χασω το μωράκι μου τώρα να μην ανοίγει γίνεται??ξέρει καμιά??οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθήσει, πότε αλήθεια ανοίγει ο τράχηλος?μου είπε ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να το επηρεάσω..ήθελα τόσο πολύ την εμπειρία του φ.τ και τώρα που αισθάνομαι ότι τα περιθώρια στενεύουν νιώθω τρομερό εκνευρισμό :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι μαρινακι μου..κι εγω επαιρνα ytopar για να μη γεννησω προωρα και περιμενα οτι με το που θα τα σταματησω θα ερθει ο μικρουλης,αλλα τελικα,μαλλον δεν εχει σκοπο να φανει συντομα..

σιγουρα ολες την ονειρευομαστε καπως τη γεννα μας,και θελουμε να ειναι ετσι οπως την ονειρευτηκαμε,αλλα προεχει η ασφαλεια του μωρου και η δικη μας..μη σε στεναχωρει η καισαρικη,για μενα το αποτελεσμα μετραει,να ειναι καλα το μωρακι..

παω στοιχημα οτι οταν πηγες για τη ραφη αν σου ελεγαν απο την αρχη οτι για να κρατηθει στη ζωη το μωρακι θα πρεπει να κανεις ραφη και μετα καισαρικη,θα ελεγες "μωρε ας ειναι καλα το νινι μου και ας κανω καισαρικη,δε με νοιαζει.."..αυτο να σκεφτεσαι και να λες δοξα τω θεω..ετσι η καισαρικη θα σουμοιαζει πολυ ωραιοτερη απο οτι τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ....Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΚΟΜΑ. Η ΤΕΜΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ Κ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ,ΕΝΤΑΞΕΙ ΨΙΛΟΠΟΝΕΣΑ,ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΕΝΙΩΣΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 39 + 5 ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΛΕΕΙ, ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ!!!!!!ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!ΑΝΤΕ ΕΛΑ ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά και εγώ όλο τον καιρό δεν έκανα πολλά πολλά γιατί είχα πολλές συσπάσεις και τώρα στα τελειώματα ηρέμησαν όλα!!!! :blink::blink:

Όσο για την καισαρική, μη στενοχωριέσαι καθόλου!!!!!Με το που θα δεις το μπεμπάκι θα τα ξεχάσεις όλα!!!!Γερά και υγιή να είναι και αυτά και εμείς για να τα μεγαλώσουμε!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα μου απλα να παρακαλας να γεννηθει το μωρακι σου υγιεστατο και δεν πειραζει πως θα γεννησεις φτανει να σαι καλα εσυ και το μωρο σου! συντομα να το χαρεις στην αγκαλια σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Σήμερα κάναμε καρδιοτοκογράφημα, ήταν καλό, αλλά η μπέμπα δεν λέει να βγει. Είναι ψηλά και εγώ δεν έχω καθόλου πόνους. Το Σάββατο θα ξαναπάμε και θα δούμε με τη γιατρό τι θα κάνουμε. Η μικρή μου είναι αποφασισμένη να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Είδες ο μικρούλης σου Μαρίνα?? Δεν θέλει να βγει από την κοιλίτσα της μανούλας!! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε ,όπως λένε και τα κορίτσια σημασία έχει να έρθουν καλά τα μωράκια μας στις αγκαλίτσες μας και όχι ο τρόπος. Άλλωστε ο μικρός δεν έχει πει την τελευταία του λέξη.Εχει σχεδόν μια εβδομάδα ακόμα να κάνει την εντυπωσιακή εμφάνιση του!!! :):):)

Χαρούλα, γιατί ανησυχείς για τα κιλάκια του μικρού?Τα μωράκια μας πάνε δίπλα –δίπλα και στα κιλά!! Και ο δικός μου την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 1.470.Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου για αυτό. Ισα –ίσα ότι αναπτύσσεται πολύ καλά. Αλλωστε σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάς θα έχει τσιμπήσει και μισό κιλάκι ακόμα.Τι πρόβλημα θα έχει 3κιλά μωράκι? Μην ανησυχείς καθόλου. Τα αγοράκια μας θα τρελάνουν κόσμοοοοο!!! :woohoo: :woohoo:

Αντε Μίκα και sokolatitsa,με το καλό και εσεις!! Πέρασε ο καιρός και πλησιάσαμε. Τα μωράκια μας θα εξαντλήσουν όλα τα περιθώρια νομίζω!! Έχω και εγώ ένα τέτοιο προαίσθημα για τον δικό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sokolatitsa!!!!!!!ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ,ΔΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ..ΤΟ ΕΧΩ ΡΗΞΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΑΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ Κ ΔΕ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ!!!!ΤΗ ΘΕΛΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!

ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ,ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ!!!!!!!!ΕΛΑ ΒΡΕ ΜΙΚΡΕ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΒΓΕΣ!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Τέρμα τα ψέματα και για εμένα!!! Αύριο το πρωί 7-7:30 κάνω εισαγωγή στο Έλενα για καισαρική.

Περιττό να σας πω ότι από χτες το βράδυ με έχει πιάσει φοβερό άγχος. Και για την επέμβαση και γενικά για το τι με περιμένει μετά.

Όλο λέω στον άντρα μου ότι τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο από αύριο και αυτός γελάει!!! Εγώ έχω χ.... πάνω μου και αυτός χαίρεται που θα δει το γιο του τόσο σύντομα!!! :laugh:

Εκτός του ότι μου φαίνεται ότι τίποτα μέσα στο σπίτι δεν είναι έτοιμο! Γενικά τα'χω παίξει λίγο! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYGEO,ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!! ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!!!ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΑΦΙΕΡΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ,ΧΙ,ΧΙ!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΣ Κ ΦΩΤΟ!

ΛΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΡΟΥΜΠΙ?

:):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ !!!!

ΑΝΤΕ MARYGEO ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΕΠΙΣΗΣ!!!!

ΜΙΚΑΚΙ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΣΣΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ONLINE KAI EIXA JEXASTEI !!!

FILIA SE OLES

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!Απ'ό,τι καταλαβαίνω μία μία αποχωρεί από το club για να πάρει αγκαλιά το μωράκι της!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

MARYGEO σου εύχομαι τα καλύτερα.Όλα θα πάνε καλά και θα περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου!!!!

Madrid και Χαρα να σημειώσω ότι ο μπεμπάκος μου μέσα σε 2 εβδομάδες πήρε 800 γραμμάρια!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και εγώ εχθές ανέβηκα απότομα 1 κιλό!!!! :blink::blink:

Οπότε μέχρι να γεννηθούν τα μωρά θα μεγαλώσουν αρκετά!!!Ιδίως τις τελευταίες ημέρες μου έχουν πει ότι παίρνουν αρκετά!!!!

Σέβη πάλι δε σε πρόλαβα!!!

Το απόγευμα θα πάω στο γιατρό για NST και να του δείξω και τα αποτελέσματα από την κολπική καλλιέργεια. Και ανυπομονώ να ακούσω πάλι την καρδούλα του μπεμπάκου μου να καλπάζει!!!

Θα τα ξαναπούμε!!!

Φιλακια!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!

Ειδα οτι αυριο μπαινεις για καισαρικη marygeo!!Ολα θα πανε καλα..να εισαι σιγουρη...και σε λιγο θα εχει το ομορφουλι σου αγκαλια!Υπομονη..χαλαρωσε και απολαυσε τη μερα αυτη οσο καλυτερα μπορεις..κανε τα αφρολουτρα σου (και τα σχετικα)κοιμησου ,πηγαινε βολτιτσα..Αυριο ξεκιναει..μια νεα ζωη..για σας!

οι σκεψη μας κοντα σου!Περιμενουμε συντομα την ιστορια σου και φωτο του μικρουλι!!Καλη τυχη κοριτσαρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Κορίτσια καλημέρα!

Τέρμα τα ψέματα και για εμένα!!! Αύριο το πρωί 7-7:30 κάνω εισαγωγή στο Έλενα για καισαρική.

Περιττό να σας πω ότι από χτες το βράδυ με έχει πιάσει φοβερό άγχος. Και για την επέμβαση και γενικά για το τι με περιμένει μετά.

Όλο λέω στον άντρα μου ότι τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο από αύριο και αυτός γελάει!!! Εγώ έχω χ.... πάνω μου και αυτός χαίρεται που θα δει το γιο του τόσο σύντομα!!! :laugh:

Εκτός του ότι μου φαίνεται ότι τίποτα μέσα στο σπίτι δεν είναι έτοιμο! Γενικά τα'χω παίξει λίγο! :woohoo:

Mε το καλο Marygeo!!!!!! Ολα θα γινουν τοσο γρηγορα ..σε λιγες μερες θα μας γραφεις για την εμπειρια σου!

Κοριτσια εχω κατι ξελιγωμαρες..τα εχω φαει ΟΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

MARYGEO ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ.....ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ..........

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΕΤΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ.... ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ........ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ..........ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ....ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ........

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρά,να ζήσετε και να είστε πάντα ετσι ευτυχισμένοι.Να σκέφτεσαι οτι αν όλα πάνε καλά μέχρι τώρα από εδώ και πέρα με τα μωράκια μας...μόνο καλύτερα μπορουν να είναι όλα!! Θα έρθουν αυτά τα μικρά θαυματάκια και η ζωή μας θα αλλάξει προς το καλύτερο όσο δεν μπορούμε να φανταστούμε!

Marygeo,με το καλό να δεχτεις το μωράλι σου!!Αύριο θα το έχεις αγκαλιά!Θα δεις πως μοιάζει το πλασματάκι που είχες τόσους μήνες στην κοιλίτσα! :woohoo: :woohoo: Συμφωνώ απόλυτα με την Κατρινα, κλείσε την βαλιτσούλα,γίνε όμορφη, κάνε μια βολτούλα και ξεκουράσου.

Σήμερα έχω το τελευταίο μάθημα ανώδυνου με την μαία στην "Φαιναρέτη".Ολα μπαίνουν στην τελική ευθεία!!(Την βαλιτσούλα ακόμα δεν την έχω φτιάξει!!!...είμαι τόοοσο σίγουρη οτι ο μπεμπης θα με κάνει να περιμένω!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...