Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????????ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΑΣ ΜΗΝΑΣ!!!!!!!!

FATSOULINAΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΝΤΟΠΛΕΡ...

ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ????ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??????

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΕΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ......ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΑΔΥΝΑΤΗ ....ΧΩΡΙΣ ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ...ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ....ΧΩΡΙΣ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΥΓΟΥΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!

ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ.............

ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!! :):)

ΚΑΤΑ ΤΙΣ 19.00 ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.... :ohmy::blink:

ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΙΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ.... :P:P

Η ΑΓΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣΣΣΣΣΣΣΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΟΥΝ.... :huh::ohmy::blink: !!!

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ... :);)

Rubela με το καλο κοπελα μου, ολα να πανε καλα και η παναγιτσα να βοηθησει εσενα και το μικρο σου αγγελουδακι! ολα τα συναισθηηματα ειναι φυσιολογικα να τα νιωθεις αλλα μολις ερθει η στιγμη που θα παρεις στην αγκαλια σου το μικρο σου δε θα σε νοιαζει τιποτε αλλο! ολα θα πανε καλα! μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΜΑΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΩΡΩΝ ΔΗΛ. !!!!!!!

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΡΔ/ΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΟΛΠΙΚΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΠΗΡΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ? ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 38 ΕΒΔ. ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΩΝ.

Μικα μου μην ανησυχεις για την μπεμπουλα μεχρι τελευταια στιγμη ολα αλλαζουν, εγω στον Δημητρακη μου τον πρωτο μου εκλεισα και τις 40 εβδομαδες μεχρι να κατεβει και οσο για το θεμα της κολπικης εξετασης του γιατρου δεν εχει καμια παρενεργεια στο να γεννησεις πιο γρηγορα απλα ελεγχει αν το μωρο εχει κατεβει και αν εχεις διαστολη, εγω πηγα την παρασκευη και με ειδε κολπικα, δεν ειχε κατεβει ακομη και θα ξαναπαω και αυριο και αν ακομη δεν εχει κατεβει θα με ξαναδει σε 3-4 μερες, ειναι μια διαδικασια που πρεπει να γινεται μεχρι να γεννησεις! φαγαμε τον γαιδαρο δεν θα κολωσουμε στην ουρα! ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ2 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΕΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ......ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΑΔΥΝΑΤΗ ....ΧΩΡΙΣ ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ...ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ....ΧΩΡΙΣ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΥΓΟΥΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!

ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ.............

ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ......ΔΕ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΣΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ. ΤΙ ΖΕΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ!

ROYMPELA ΜΟΥ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΕΛΙΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΘΑ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ..!Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!

ZOGLAG, ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ Κ ΓΙΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ!

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΜΑΜΜΥ..

φιλιααααααααααααααα σε ολες σας!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rubela με το καλό!!!! Αύριο τέτοια ώρα θα έχεις την μπουμπού σου αγκαλιά!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

fatsoulina mou έγραψε:

καλημερα κοριτσια μου!!!!

κοριτσια πηγαμε σημερα στον γιατρο του νοσοκομειου, ακουσε την καρδουλα της ειδε τις εξετασεις μου πηρε την πίεσγη και μου λεει αν δεν γεννήσεις μεχρι 14 που ειναι η τελευταια μερα θα ερθεις στις 14 πρωι πρωι!!!

κολπικα υγρα μου ειχε παρει η γιατρος π με παρακολουθουσε εξω στον 8ο.

τον ρωτησα δεν πρεπει να κανουμε καρδιοτοκογραφο ή υπερηχο κατι τεσπα!οχι μου λεει ολα ειναι καλα δεν χρειαζεται τωρα αν ερθει η ωρα και σε πιασουν οι πονοι δεν μας πειραζει πλεον, ολα ειναι καλα δεν με εχει δει απο κατω ουτε μια φορα!!!

η εξωτερικη γιατρος μου ειχε πει οτι τον τελευταιο μηνα μας βλεπει ο γιατρος καθε εβδομαδα απο κατω για τυχον διαστολη και καρδιοτοκογραφο για να ελεγχουμε το μωρο!!!αυτος τπτ τι να κανω βρε κοριτσια?

ο αντρας μου ειπε αφου την ακουμε την μπεμπα ολη μερα κλωτσαει και την ακουσε ο γιατρος την καρδουλα να μην αγχωνομαι ολα καλα θα πανε !τι λετε???/

Εμένα δεν μου πήραν κολπικά υγρά. Ο γιατρός του νοσοκομείου μου ζήτησε ένα δεύτερο ντόπλερ μετά την 35η εβδομάδα, εξετάσεις αίματος, καρδιογράφημα και την προηγούμενη εβδομάδα έκανα NST. Δεν μου είπε για υπέρηχο. Είπε μόνο ότι θα με εξετάσει κολπικά αλλά πότε; Να υποθέσω την ημέρα του τοκετού; Αφού μου έχει κλείσει ραντεβού για το Σάββατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε κοριτσάκια....με το καλό!!Ανοίγετε τον δρόμο για όλες τις μανούλες Ιουνίου(μην πω του καλοκαιριού!!)

Γκαστρούλές γλυκιές ,σήμερα ξεποδαριαστηκα, αλλά το χάρηκα!!!Πήγα μονη μου(γιατί μονο έτσι χαίρομαι τα ψώνια) και ασχολήθηκα με ψώνια για το μπεμπάκι και την βαλιτσούλα μου.

Δεν πήρα κάτι φοβερό,αλλά και μόνο που μετά από τόσες φασαρίες αφιέρωσα μερικές ώρες στα ψώνια του μωρού μου με έκανε άλλον άνθρωπό. :silly:

Πήρα από το HONDOS οδοντόκερεμς,οδοντόβουρτσες ,λαστιχάκια,κρεμούλες για το νεσεσσερ της μαμάς, από το JUMBO κάτι σκάτουλάκια, βουρτσάκι για το μπιμπερό(μπιμπερό δεν έχω πάρει ακόμα,ούτε αποστηρωτές...!!!), σελτεδάκια με το κιλό, επιθέματα στήθους και από το ΗΡΑ 2 σετ σεντονάκια για την καλαθούνα.

Να πώ κάτι.....ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ???.Και μιλάω για τα εξειδικευμένα πολυκαταστηματα μωρουδιακών.Προσπαθουσα να βρώ σεντονάκια για την κούνια για κάθε μέρα και...τρελάθηκα.

Ακόμα και αν δεν σου πασάρουν σεντονάκια με σβαρόφσκι, ακόμα και τα απλά καθημερινά έχουν κάτι εξωφρενικές τιμές.Δεν ξέρω από που θα πάρω σεντονάκια για την κούνια.Αρνούμαι να δώσω 40€ για ένα σετ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ σεντόνια....και είναι και κάτι απαραίτητο που θα πρέπει να έχουμε αρκετά!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σε όλες τις μανούλες Ιουνίου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό μήνα και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!!!!!!!

Ρουμπελίτσα με το καλό κοπέλα μου να αγκαλιάσεις την Μελίνα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα θα πάνε καλά,η Παναγία να προστατεύει το μωράκι σου!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΟ ΜΙΝΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ..ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΙ ΜΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΙ ΣΑΣ....ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ.....ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΘΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ....ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΦΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΘΑ ΜΠΟ ΣΙΝΕΧΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟ ΘΑ ΝΕΕΑ ΣΑΣ...ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΜΙ ΣΑΣ ΜΠΙΡΑΖΙ.....ΤΟΡΑ ΤΕΛΕΦΤΕΕΑ ΙΜΕ ΣΤΙΝΑΧΟΡΙΜΕΝΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΑ ΙΜΕ ΠΟΛΙ ΠΟΛΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΙ ΓΙΑ ΣΑΣ,ΑΦΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΘΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΦΤΟ ΤΟ ΜΙΝΑ....ΔΙΑΒΑΖΟ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΦΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ..ΒΕΒΕΑ ΔΕΝ ΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΘΑ ΙΤΑΝ ΠΟΛΙ ΠΟΛΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝ ΘΑ ΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΟ ΕΤΙΜΙ ΝΑ ΓΕΝΙΣΟ ΣΑΝ ΕΣΑΣ......ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ,ΚΑΙ ΜΙΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΧΟΣ ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Aντε κοριτσάκια....με το καλό!!Ανοίγετε τον δρόμο για όλες τις μανούλες Ιουνίου(μην πω του καλοκαιριού!!)

Γκαστρούλές γλυκιές ,σήμερα ξεποδαριαστηκα, αλλά το χάρηκα!!!Πήγα μονη μου(γιατί μονο έτσι χαίρομαι τα ψώνια) και ασχολήθηκα με ψώνια για το μπεμπάκι και την βαλιτσούλα μου.

Δεν πήρα κάτι φοβερό,αλλά και μόνο που μετά από τόσες φασαρίες αφιέρωσα μερικές ώρες στα ψώνια του μωρού μου με έκανε άλλον άνθρωπό. :silly:

Πήρα από το HONDOS οδοντόκερεμς,οδοντόβουρτσες ,λαστιχάκια,κρεμούλες για το νεσεσσερ της μαμάς, από το JUMBO κάτι σκάτουλάκια, βουρτσάκι για το μπιμπερό(μπιμπερό δεν έχω πάρει ακόμα,ούτε αποστηρωτές...!!!), σελτεδάκια με το κιλό, επιθέματα στήθους και από το ΗΡΑ 2 σετ σεντονάκια για την καλαθούνα.

Να πώ κάτι.....ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ???.Και μιλάω για τα εξειδικευμένα πολυκαταστηματα μωρουδιακών.Προσπαθουσα να βρώ σεντονάκια για την κούνια για κάθε μέρα και...τρελάθηκα.

Ακόμα και αν δεν σου πασάρουν σεντονάκια με σβαρόφσκι, ακόμα και τα απλά καθημερινά έχουν κάτι εξωφρενικές τιμές.Δεν ξέρω από που θα πάρω σεντονάκια για την κούνια.Αρνούμαι να δώσω 40€ για ένα σετ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ σεντόνια....και είναι και κάτι απαραίτητο που θα πρέπει να έχουμε αρκετά!! :angry::angry::angry:

καλοριζικα τα ψωνακια madrid μου και με το καλο να ερθει το μωρακι να τα χρησιμοποιησεις ολα... επιτελους μετα απο τοσα που περασες ερχονται και οι καλυτερες μερες!

συμφωνω τα μαγαζια εχουν πανακριβα τα σετακια κουνιας και ολα τα ειδη προικος του μωρου, αλλα μην αγχωνεσαι δε θα σου χρειαστουν αμεσα, μεχρι να παει 2μηνων θα το εχεις το μωρο στην καλαθουνα, βολευει πιο πολυ και μετα τελη ιουλιου ή ακομη καλυτερα μετα τον 15αυγουστο που θα εχουν ολα 50% εκπτωση ψωνιζεις τοτε τα σεντονακια για την κουνια και οχι μονο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKULINA ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝ ΚΑΤ΄ΕΥΧΗΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ........ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ.....ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΟ MOTHERCARE

ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΡΑΨΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ......ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ!!!!ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!!!!!

ZOGLAGΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΒΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ......ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ.......ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΥ ΠΑΜΕ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ............ΑΣΕ ΜΕ.........ΟΛΕΣ ΤΡΕΛΕΣ 25 ΧΡΟΝΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ...ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΛΕΡΤ.....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΩΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ....ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΕΓΩ!!!!!!!!! :(

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΝΤΟΠΛΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Σήμερα πήγαμε στην γιατρό και τον είδαμε τον μικρούλη... είναι πλέον γύρω στα 2700gr περίπου (λίγο πάνω λίγο κάτω) και έχει πάρει θέση.. έχει κατέβει αρκετά μου είπε και έτσι όπως με "κόβει" ίσως να γεννήσω και νωρίτερα... τίποτα δεν είναι βέβαιο φυσικά... κάναμε και καρδιοτοκογράφημα και όλα πήγαν καλά... ήταν να με δει και από κάτω... αλλά επειδή έχει κατέβει το παιδί μου είπε καλύτερα να με δει την Δευτέρα που θα κάνουμε πάλι καρδιοτοκογράφημα... Λέτε να γεννήσω νωρίτερα;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εύχομαι και πάλι στα κοριτσάκια μας που γεννάνε τώρα... να πάνε όλα κατ' ευχήν!!!

Χαρά2 υπομονή... μόνο αυτό μπορώ να πω...

Ελινάκι μας βρίσκουν στην χαρά μας και μας ξεζουμίζουν..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά, αυτό με ύφασμα νομίζω οτι είναι το καλύτερο.Και η μαμά μου ράβει και μου είπε μήπως το κάνει έτσι αλλά έχει φορτωθεί με τόσες δουλειές όλες αυτές τις μέρες που δεν θέλω να την κουράσω κι άλλο(και σκέψου τι έχει να περάσει μετά!!!!).

ZOGLAG , σωστό και αυτο με τις εκπτώσεις αλλά έχω την εντύπωση οτι σε είδη όπως τα σεντόνια δεν κάνουν και ιδιαίτερες τιμές.Για την καλαθούνα δεν θα πάρω πολλά γιατι σκέφτομαι αν μπορέσω να τον κοιμησω κατευθείαν στην κούνια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ? ΡΟΥΜΠΕΛΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!! ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΠΙΑ!!!!! ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΙΑ ΩΡΑ , ΠΩ ΠΩ ΨΟΦΗΣΑ ΣΕΡΝΟΜΟΥΝ. ΑΥΡΙΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ..!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ, ΠΗΡΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΑΠΟ MOTHERCARE ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΖΑΜΠΟ ΓΙΑ ΤΟ PORT BEBE. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ, ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΕΧΟΥΝ...

ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΧΤΕΣ ΜΟΝΟ ΜΑΓΙΡΕΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!! :)

H Rubela μάλλον θα κρατάει αγκαλιά τη μικρή της και θα είναι πολύ χαρούμενη!!!Της εύχομαι τα καλύτερα!!!

Madridεγώ πάντως με τη μαμά μου αγοράσαμε λευκό βαμβακερό ύφασμα με το μέτρο και μου έφτιαξε σεντονάκια και για την καλαθούνα και για την κούνια του. Και βάλαμε και μια μπορντουρίτσα γύρω γύρω και έγιναν τέλεια!!!Και πολύ πιο οικονομικά. Τώρα αν δεν προλαβαίνεις πήγαινεν σε μαγαζιά με λευκά είδη και σεντόνια θα τα βρεις πιο φτηνά από τα μεγάλα βρεφικά πολυκαταστήματα!!Εδώ στην Πρέβεζα δεν έχει τέτοια μαγαζιά έτσι και αλλιώς και δεν μπορούσα να τρέχω συνέχεια Γιάννενα!!Και έχεις δίκιο είναι στημένη ολόκληρη βιομηχανία πάνω στη χαρά της μαμάς, του μπαμπά και των γιαγιάδων!!!

ΜΙΚΑ και εγώ σήμερα μόνο μαγείρεμα και ξεκούραση!!!Μετά από τόσα πλυντήρια και δουλειές επιτέλους θα κάτσω λίγο!!!!

Πολλά φιλάκια και στις υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοριτσάκια!!!

Σήμερα έχουμε το ξεκίνημα μας με την Rubela, φαντάζομαι.Αντε να πάνε όλα καλά για τα κορίτσια μας.Τα μωράκια Ιουνίου θα είναι τα πιο όμορφα άκουσα!!!!!

ΜΙΚΑ, το μόνο μέρος που δεν πηγα χθες ήταν το Mothercare,αλλά φαντάζομαι οι τιμες θα είναι σαν τους άλλους.Θα πάω έτσι κι αλλιώς για 1-2 σουτιεν θηλασμού(είχα πάρει ένα από εκεί και μου είχα φανεί καλό),αλλά και γιατί νομιζω οτι είχα δει κάτι όμορφες καλοκαιρινές κουβερτούλες.Χθές πήρα μόνο 2 σετάκια από το ΗΡΑ για την καλαθούνα.

Από το Jumbo πήρα ένα σωρό πραγματάκια(και κάτι μου λέει οτι στο μέλλον θα το χρυσώσω!!), αλλά σεντονάκια...δεν ξέρω.Είναι που τα έχουν και συσκευασμένα και δεν μπορείς να τα πιάσεις.Ποια πήρες και ήταν καλή ποιότητα????Γιατί έχει διάφορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi, έχεις δίκιο.Τα καταστήματα λευκών ειδώ είναι καλή λύση.Η αλήθεια είναι οτι δεν σκοπεύω να κατέβω μέχρι Αθήνα γι αυτό, αλλά μπορεί να στείλω κανένα αντράκι ή να βρώ πιο κοντά μου κάτι ανάλογο.Θα σκεφτώ....

Εγώ κορίτσια σήμερα θα είμαι μόνη(λειπει σύζυγος σε δουλειά και οι γονείς μου που μένουν κοντά είναι και αυτοί Αθήνα) και είναι ευκαιρία να κάνω όμορφες δουλίτσες που δεν με αφήνουν άλλες φορές.Θα κάνω το παιδικό δωμάτιο πεντακάθαρο,θα καθαρίσω την συρταριέρα(τα πρωτα ρουχαλάκια είναι ήδη απλωμένα και στεγνώνουν)και θα ....φανταστώ πως θα βάλω τα επιπλάκια(δεν έχω ακόμα την κούνια).

Ηθελα να πάω και μέχρι το ΙΚΕΑ,αλλά ....ψιλοβαριέμαι τώρα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Για τα σεντόνια θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Κι εμένα η πεθερά μου πήρε υφάσματα και τα έφτιαξε, οπότε μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει καθόλου σεντόνια. Μόνο το σετάκι πάντα, κουνουπιέρα, παπλωματάκι αγόρασα από τα ΗΡΑ, γιατί μετά από αρκετή έρευνα αγοράς εκεί τα βρήκα πιο οικονομικά. Όχι τα πολύ καινούργια σχέδια, έχουν και κάποια περιορισμένα με 80 ευρώ τέλεια!

Είχα ρωτήσει και για να μου φτιάξουν πάντα (σε μαγαζί που φτιάχνουν μαξιλάρια, επενδύσεις επίπλων) αλλά δεν συνέφερε, έβγαινε πιο ακριβό. Τα σεντόνια όμως συμφέρουν πολύ.

Ζήτα από τη μαμά σου να σου δείξει πώς να γαζώνεις στη μηχανή. Τα σεντόνια είναι μια ευθεία. Κι εγώ δεν είχα ιδέα και αφού μου έδειξαν και εξασκήθηκα ελάχιστα, τώρα μπορώ και γαζώνω άνετα τις ευθείες. Δεν είναι τίποτα. Για να μην επιβαρύνεις επιπλέον τη μαμά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo, είναι ΠΟΛΥ μεγάλο πράγμα να ξερεις να ράβεις!!Το έχω καταλάβει αλλά είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως.Νομίζω οτι κάτι έχει στο νου της η μαμά μου γιατί σήμερα...εξαφανίστηκε και πήγε Αθήνα.Μήπως πήγε να βρει υφάσματα????Μήπως??? :silly: :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον για υφάσματα θα πήγε! Στην Αγίου Μάρκου έχει μαγαζιά με πάμφτηνα υφάσματα και πολύ ωραία σχέδια.

Όντως το να ξέρεις να ράβεις είναι πολύ χρήσιμο. Κι εγώ εκ των υστέρων το κατάλαβα. Προς το παρόν εξασκούμαι στις ευθείες!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΚΟΜΑ?H RUBELA ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΛΟΓΙΚΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Μ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ!!!ΑΝΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΑ ΤΗΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κοριτσάκια μου!!!

Να ευχηθώ με τη σειρά στην Rubela που αυτή τη στιγμή (φαντάζομαι) θα κρατάει το κοριτσάκι της αγκαλιά... να είναι πάντα χαρούμενη και όλα να τους πηγαίνουν όπως επιθυμούν!! Να τους ζήσει!!!

Σεντονάκια ε;;; Είναι ένα θεματάκι... εγώ πήρα σετ σεντονάκια που είναι ίδια με τα σχέδια της κούνιας που παραγγείλαμε... και ουσιαστικά έχει μόνο πανωσέντονο και μαξιλαράκι... το κατωσέντονο γιατί εξαφανίστηκε οεο;;;; Και ένα σετ πάλι που κέντησα εγώ.. πάλι μόνο πανωσέντονο είχε και μαξιλαράκι... τι να πεις;; Δεν έχω πάρει κάτι άλλο... και σκεφτόμουν μήπως τα χρησιμοποιήσω ως κατωσέντονα.. απλά το σχέδιο θα είναι στα ποδαράκια του.. πειράζει;;; Βέβαια σήμερα έτυχε και πέρασα από ένα μαγαζί μικρό με μωρουδιακά και είχε 10ήμερο προσφορών... δεν είχα χρόνο όμως... θα πάω αύριο να δω μήπως και κάτι καλό βρω!!!

Αυτά από εδώ.. φιλάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια...!

Σημερα πηγα στο γιατρο μπας και εχει κατεβει ο μπεμπακος αλλα δε τον βλεπω να βιαζεται και πολυ να βγει,ειναι ακομη ψηλα! εκτος απροοπτου την Τριτη θα τον ενοχλησουμε ξανα, προς το παρον πρεπει να το ριξω στο περπατημα και δε μπορω καθολου με τη ζεστη!!!!

Οσο για τα σεντονακια και εγω τα πιο πολλα πηρα το υφασμα και μου τα εραψε η μαμα μου, πολυ οικονομικη λυση και πολυ καλυτερη ποιοτητα απο τα ετοιμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...