Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

χαρούλα το βρήκες τελικα ε?υπέροχο το δωματιακι σας και το μωρακι απο τον υπερηχο κουκλακι!λοξυγγα εχει κ εμενα χαρα συχνα!

xanthippi μου σ ευχαριστώ πολυ φτυστε την φτυστε την χιχιχι αντε τελειωνεις σιγα σιγα κουκλιτσα μου!οσο για το σιδερωμα οντως και εγω δεν χορταινα ολο τα ζαχαρεωνα!σημερα μου εδωσε και η κουμπαρα μου διαλεγμενα κομματια μεγαλυτερα της κορης της τα επλυνε και μου λεει θα σ τα σιδερωσω και θα τα φερω οχι λεω εγω θα τα σιδερωσω μην κουραζεσαι!φαντασου !!!

εμενα στο δωματιο μας δεν χωραει η κουνια θα εχω την καλαθουνα το βραδυ και την ημερα θα την βαζω στο δωματιο της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι ωραια τα δωματιακια σας !!!!!!!!

ΤΗΝ πΑΡΑΣΚΕΥΗ ειδαμε τη μπεμπουλα μας!! Ειχε φτασει τα 2200 το καλο μου!!!

Αρχισα λοιπον να οργανωνομαι κι εγω απο ψωνια και τα σχετικα!

Φιλια κοριτσακια μου!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μιλάμε τρελό λόξυγκα, μη σας ανησυχεί ο γιατρός μου μου είπε ότι δυναμώνουν οι πνεύμονες με αυτό τον τρόπο...χαρά φοβερό το δωμάτιο σας, εσύ το ζωγράφισες??εγώ κανονικά αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου αλλά κορίτσια μου δεν άντεξα τον πήρα τηλ.για το προαναφερθέν θέμα μου είπε ότι θέλει υπομονή και η κρέμα που μου έδωσε θέλει λίγες μέρες για να δείξει αποτέλεσμα(himuroid)ή καπως έτσι τη λένε...πλύσιμο με κρύο νεράκι καλό σκούπισμα χωρίς τρίψιμο και υπομονή...για αυτό κορίτσια μου μάνα μόνο μία από την κοιλιά μέχρι την τελευταία μας ανάσα αυτά θα είναι όλη μας η ζωή..ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ!!!ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟ ΒΟΛΤΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ, ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΣΕΙΣ , ΜΕΤΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ, ΚΑΙ ΨΩΝΙΣΑ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΟΥ Κ ΠΑΝΤΟΦΛΑΚΙΑ. ΨΑΧΝΩ ΡΟΜΠΑ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ. ΑΝ ΒΡΗΚΑΤΕ ΚΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ. ΒΑΣΙΚΑ ΔΕ ΤΗ ΘΕΛΩ ,ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΑΡΩ, ΤΑ ΝΥΧΤΙΚΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΑΝΤΑΚΙ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΕ ΤΑΡΑΖΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΚΑΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!Δε σας προλαβαίνω πλέον με τα νέα σας!!!!

Σέβη κουκλίστικο το δωμάτιο της μικρής σου αλλά έτσι πρέπει να είναι για μια κουκλίτσα σαν και αυτή!!!Πράγματι πολύ ομορφο και ναζιάρικο μωρό!!!

Χαρά επίσης πανέμορφο το δωμάτιο!!!Φοβερά χρώματα!!!Όσο για λόξυγκα και εμένα έχει αρκετά συχνά!!!

Για τη θέση της αλλαξιέρας έχω δει και εγώ να τη βάζουν μέσα στο μπάνιο - το στρωματάκι εννοώ- πάνω στο πλυντήριο. Αλλά αυτό προϋποθέτει να έχεις χώρο. Πιστεύω η κάθε μιά μας θα βρει το κατάλληλο μέρος που θα τη βολέψει!!!

Εγώ έκανα σήμερα μάθημα με τη μαία. Μου έδειξε τις δύο κύριες αναπνοές και τη διαδικασία της εξώθησης!!Και ένα πράγμα έχω να πω:Respect σε όλες τις μανούλες!!!Συμφωνώ απόλυτα marina μαζί σου!!!!Φιλάκια πολλά σε όλες!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ και εμένα δε μου άρεσε η ιδέα της ρόμπας αλλά μου είπαν ότι όταν θα έρθει κόσμος να σε δει ή αν χρειαστεί να βγεις από το δωμάτιο σου μετά τον τοκετό καλό είναι να τη ρίξεις πάνω σου!!Εγώ τα ψώνισα από ένα κατάστημα εσωρούχων που είχε 50% έκπτωση αλλά είναι τοπικό. Φαντάζομαι ότι αν πας στα Hondos κάτι θα βρεις!!!Και υπομονή λίγο ακόμη και φτάνεις στο τέλος!!Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι χαζό; Πώς τον καταλαβαίνετε τον λόξιγγα του μωρού;

Εγώ νιώθω αρκετά συχνά κάτι σαν χτυπηματάκια αλλά επαναλαμβανόμενα και ρυθμικά. Κρατάνε μερικά λεπτά και σταματάνε. Να υποθέσω ότι αυτό είναι λόξιγγας; Μοιάζουν με τις απλές κινήσεις αλλά μου έκανε εντύπωση που είναι ρυθμικά σαν τον χτύπο της καρδιάς μας περίπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marygeo αυτό ακριβώς που περιγράφεις είναι ο λόξυγκας του μωρού!!Ρώτησα σήμερα το πρωί τη μαία μου γιατί και εγώ την ίδια απορία είχα!!!Πλάκα δεν έχει; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα εχει συνεχεια λοξυγκα το μικρουλι μου!!! :laugh:

εγω κοριτσια τα εχω παρει ΟΛΑ!!!οι βαλιτσουλες μας ειναι ετοιμες,και περιμενουν!!ειπα να μην τα αφησω τελευταια στιγμη και τρεχω και δε φτανω..ειμαι αγχωδης ειναι η αληθεια..αλλα τωρα ησυχασα..μονο κατι τελευταιες δουλιτσες εμειναν στο σπιτι και κατι λεπτομερειες για το παιδικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki οντως μανα ειναι μονο μια !!!!η μανα ποναει η μανα ολα!!!!!η μανα κλαει η μανα γελαει αντε να γεννηθούν τα νινακια να το νιωσουμε στο πετδσι μας!να κατσαλαβουμε τις μανες μας!αυτες που ειναι ηδη το ξερουν!

κασσι μου σ ευχαριστώ αυριο θα παμε κ στον γιατρο να δουμε και τι γινεται με τον τοκετο το βαρος της ολοα!ηθελα και εγω να κανω μαθηματσ τοκετου αλλ α ειναι μακρια και δεν οδηγω πλεον και ο αντρουλης μου με τις δουλειες τρεχει με παει στους γιατρους απο εδω απο εκει!!!!αυριο που θα παω ομως θα μιλησω με μια μαια!

Μικα και εγω ρομπα απο τοπικο μασγαζι πήρα χρειαζεται αν ειναι και διαφανα τα νυχτικακια λιγο !πηρα μια με κοντο κανικακι λεπτη ροζ με τριανταφυλλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ ρόμπα αρνούμαι να πάρω!!!άστε τρελλή είμαι μάλλων οι ορμόνες φταίνε αποφάσισα ότι απλώς θα φορώ το σουτιέν μου...fatsoulina mou για τις αναπνοές μην αγχώνεσαι με τη μαία που μίλησα τη Παρασκεύη που πήγα να δω το μαιευτήριο μου είπε ότι και να μην παρακολουθήσεις μαθήματα αναπνοών δεν πειράζει φτάνει την ώρα του τοκετού να συνεργάζεσαι και να μην είσαι στον κόσμο σου, πχ την ώρα που θες να σπρώξεις αν η μαία σου πει όχι ακόμα θα πρέπει να κρατηθείς και ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι παίρνοντας αναπνοές κάτι που βγαίνει αυθόρμητα, εγώ κορίτσια ένα πράγμα έχω βάλει καλά μέσα στο μυαλό μου και ελπίζω να το τηρήσω, πρέπει να κάνουμε ότι μας λένε και για να διευκολύνουμε τη μαία και το γιατρό αλλά και για να ξεμπερδεύουμε πιο γρήγορα, όσο πιο συνεργάσιμες είμαστε τόσο λιγότερο κρατάει ο τοκετός, αυτό μου είπε η μαία, ε δεν είναι και αυτό μια παρηγορια?καληνύχτα σε όλες αύριο έχω γιατρό μόλις γυρίσω θα σας πω τα νέα μας, όπως περιμένουμε να ακούσουμε και απο όλες όσες έχουν αύριο γιατρό!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσούδια,

Θέμα «αιμοροίδες» : ενώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα –ούτε καν δυσκοιλιότητας –τώρα είναι 2-3 φορές που ….ζορίστηκα. Καταραμένος σίδηρος!!Προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό, φυτικές ίνες, κανένα ακτινίδιο, αλλά δαμάσκηνα και τέτοια….μπρρρ.Δεν μπορώ καθόλου.

Πω,πω Χαρά το δωματιάκι σας είναι πανέμορφο.Αυτά τα αυτοκολλητάκια τοίχου γλυκοκοίταζα και εγώ(τα funberry farm, δεν είναι?).Περιττό να σου πω ότι τα έχεις βάλει πιο όμορφα από τις φωτογραφίες που τα είχαν.Μπράβο!! :silly:

Χαρά, και εγώ με ένα οικογενειακό Νirvana στο ψυγείο είμαι!!Το έχω σε αναμονή για ώρα ανάγκης αλλά αν το βάλω κάτω….θα το φάω όλο εύκολα!!

Λόξυγγα έχουμε και εμείς και μου φαίνεται πολύ αστείο!Ξανθίππη διάβασα για τον λόξυγγα στο βιβλίο μου και γράφει ότι δεν τα ταλαιπωρεί καθόλου τα μωράκια μας.Είναι τελείως διαφορετικό για αυτά είναι κάτι φυσιολογικό και δεν τα ενοχλεί καν(τώρα πως το έχουν καταλάβει αυτό…?).Marygeo, ακριβώς αυτός είναι ο λόξυγγας!!Φοβερό?? :laugh:

Μικα, και εγώ δεν είχα σκοπό να πάρω ρόμπα, αλλά μετά σκέφτηκα… «πως θα κατέβω μετά να πιώ ένα καφεδάκι στην καφετέρια του μαιευτηρίου?».Πήρα μια πολύ όμορφη , κοντομάνικη ,δροσερή, όχι μανταμίστικη από τα tres jolie ,αλλά απ ότι ξέρω έχουν μόνο Αθήνα μαγαζιά.Ρίξε καμιά ματιά.Θα σου έλεγα κι εγώ για το Ηondos. Σίγουρα θα βρείς κάτι απλό να σ αρέσει.

Μαρίνα , τι εννοείς θα φορέσεις μόνο το σουτιέν σου?? Θα μαζευτεί πολύς κόσμος στο μαιευτήριο!!! :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΕΑ ΚΑΙ ΕΓΩ 11 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ,ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΩΤΗ!ΟΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΤΝΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΗΘΟΥΝ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΩ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!Χθες που μιλούσα με τη μαία, η οποία δυστυχώς δε θα είναι την ώρα του τοκετού :( μου είπε ότι ειδικά την ώρα της εξώθησης θα μας λένε ακριβώς τι να κάνουμε και πρέπει να είμαστε απόλυτα συγκεντρωμένες εκεί. Μάλιστα εκείνη μου είπε να επικεντρωθώ είτε στον κόλπο είτε σε κάποιο σημείο που θα επιλέξω και να κάνω ό,τι ακριβώς λένε!!Οι ανάσες είναι σημαντικές γιατί σε αποσπούν από τον πόνο και βοηθούν τα μωράκια να παίρνουν οξυγόνο γιατί την ώρα της σύσπασης μειώνεται το οξυγόνο. Και να μην μπορέσετε να κάνετε μαθήματα θα σας πουν φαντάζομαι και στο μαιευτήριο. Το βασικό είναι αισιοδοξία και ηρεμία- τα γράφω για να τα χωνέψω και εγώ, μη νομίζετε ότι είμαι υπόδειγμα υπομονής!!!!Μετά όμως θα έχουμε τα μπεμπάκια αγκαλιά όπότε όλα θα ξεχαστούν!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Περιμένουμε σήμερα νέα από τους γιατρούς σας,ε?

Kassi, τι εννοείς οτι δεν θα είναι η μαία την ώρα εκείνη μέσα?Εννοείς η συγκεκριμένη μαία που σου κάνει τα μαθήματα?Γιατί και εμένα μου κάνει μάθημα μια μαία που δεν θα είναι μαζί μου ,αλλά θα είναι η μαία του γιατρού και θα μας καθοδηγεί.

Η αλήθεια είναι οτι οι αναπνοές θα είναι συμαντικές ,αρκει να έχουμε την ψυχραιμία να τις χρησιμοποιήσουμε.Το καλό με τις κουβέντες με την μαία, είναι οτι μας ενημερώνει για όλη την διαδικασία και ξέρουμε τι να περιμένουμε.Κάθε τι που μαθαίνω μου φαίνεται οτι με βοηθάει στο να μην χάσω την ψυχραιμία μου σκεπτόμενη εκείνη την ώρα..."τώρα είναι φυσιολογικό αυτό που έγινε".

Ακόμα και μια μόνο συνάντηση με την μαία που θα είναι εκεί νομίζω οτι είναι σημαντική- και θα προσπαθήσω και εγώ να την κάνω.

Οσο για την ώρα της εξώθησης είναι η μικρότερη σε διάρκεια(μετά από ποιός ξέρει πόσες ώρες ωδυνών, ώς πρωτότοκες)και η τελευταία πριν δούμε τα μωράκια μας, οπότε πιστεύω οτι αν ακούμε τις οδηγίες, θα είναι τόοοσο μεγάλη η λαχτάρα μας να τελειώνουμε που δεν θα την καταλάβουμε πότε θα περάσει.(ελπίζω... :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madrid δε θα είναι η συγκεκριμένη μαία, αλλά κάποια άλλη του μαιευτηρίου. Βέβαια δεν πολυχαλιέμαι απλά έχω συνηθίσει μαζί της. Και εγώ ένα μάθημα έχω ακόμη για το θηλασμό και τη λοχεία και μετά....αναμονή!!!!Όντως η εξώθηση είναι σύντομη και πλέον θα είμαστε στα τελειώματα οπότε δε θα την καταλάβουμε. Άλλωστε σύμφωνα με τη μαία δεν πονάς πια, τσούξιμο μου είπε νιώθεις!!Θα δούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!! :)

ΤΕΛΙΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ....ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ!!!!

FATSOULINAειδα την μπεμπα σου ..τι χειλακια ειναι αυτα????κουκλα!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΜΑΡΙΝΑΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΕΙΝΑΙ .......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΥΛΙΑ??????ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΛΟΦΑΚΙΑ.......ΕΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ......ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ.....ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ......ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.......

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα madrid το φαντάζεσαι να είμαι με το σουτιέν???θα μαζευτεί σίγουρα πολύς κόσμος!το γιατί δε θέλω να το ξέρω!χα χα χα!! :laugh: :laugh: :laugh: εννοούσα κάτω από την πυτζάμα μου!!!δε θέλω τις ρόμπες με τίποτα!Λοιπόν κορίτσια μου σήμερα μπήκαμε στην 38η βδομάδα είμαστε σχεδόν 3 κιλά και πολύ ζωηροί..το ραντεβού το αλλάξαμε τελικά για τις 31 Μαιου και αν έρθει νωρίτερα μου είπε ο γιατρός ότι θα κόψουμε τη ραφή επιτόπου και κανένα πρόβλημα, απλώς ο πλακούντας μου είπε ότι είναι πολύ καλός και προτιμάει να αφήσει το μωρό να πάρει τις μέρες του ο τράχηλος κόντυνε λίγο σε σχέση με την περασμένη βδομάδα ήταν 43 (ή 4.3)δεν καταλαβαίνω κορίτσια και σήμερα ήταν 35 (ή 3.5) φυσιολογικό όμως και αυτό μου είπε, με λίγα λόγια δόξα το θεό όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα να βάλω κι εγώ φωτογραφία το μπεμπάκι μου!!Είναι στην 28η εβδομάδα...τώρα έχουμε γίνει ολόκληρο αντράκι!!! :laugh:

Χαρά,έχω παραγγείλει ήδη τα ζωάκια της fisher price (http://www.amazon.co.uk/FunToSee-Animal ... B002OQDB90). Τα περιμένω από μέρα σε μέρα(έτσι κι αλλιώς ακόμα δεν έχουμε τελειώσει με μαστοριλίκια και βαψίματα)

Μαρίνα.....πλησιάζεις!!!Νομίζω θα είσαι από τις πρώτες που θα δείς το μωράκι σου!!Αντε να παίρνουμε σειρά!Παρεπιπτώντος πολύ μ αρέσει ο γιατρός σου!Το σκεπτικό του μου φαίνεται μια χαρά...οτι καλύτερο για το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας προλαβαίνω... :)

Καταρχάς Χαρά υπέροχο το δωματιάκι σας!!! Πάρα πολύ μου άρεσε και ο χρωματισμός και τα αυτοκόλλητα... όλα!! Άντε με το καλό να έρθει ο μπεμπούλης σας να το χαρείτε!!

Μαρινάκι όλα πηγαίνυον εξαιρετικά.... πλησιάζει ο καιρός... τι καλά!! :P:P Εύχομαι με το καλό να σφίξεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου όποτε εκείνο το θελήσει!!!

Kassi και Ελίνα φαντάζομαι ότι εκείνη την ώρα θέλει απλά να είμαστε προσηλωμένες σε αυτά που θα μας λένε και όλα θα πάνε καλά... έτσι θέλω να πιστεύω!!! Δεν ξέρω πως θ' ανταπεξέλθουμε...! Εγώ το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι ότι δεν είμαστε ούτε οι πρώτες ούτε οι τελευταίες... πιστεύω ότι η φύση έχει προνοήσει και όλα θα κυλίσουν κατ' ευχήν!! Έτσι ιδανικά το έχω στο μυαλό μου!!!

Άντε που είναι οι υπόλοιπες μανούλες;; Ακόμη δεν πήγατε στους γιατρούς σας;; Άντε να μάθουμε νεάκια....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι τι καταπληκτική εικόνα είναι αυτή;;; Τρελό μαγουλάκι.. σουφρωμένα χειλάκια.... ένα κουκλί!!! Φτου σας!!! ;):P

Μόνο εγώ δεν έχω τέτοιες φωτό;;;; Εμάς έχει όλο τα χέρια στα μουτράκια του.... Να σας ζήσουν ρε κοριτσάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια,τι κανετε??

για τη γεννα μιλατε??? :S:S:S

εγω κυριολρκτικα εχω χ@@##στει επανω μου!!! :laugh: :laugh: :laugh:

εσας ψυχραιμες σας βρισκω,μπραβο..καθε βραδυ βλεπω οτι γενναω,ποτε ευκολα,ποτε δυσκολα,ποτε με καισαρικη,αστα να πανε,εμμονη εχει γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα, μάλλον έχεις αγχωθεί με την ιστορία με τον πλακούντα που σε ανησύχησε ο γιατρός.Ολα καλά θα πάνε!Εχουμε φτάσει πια πολύ κοντά και τα μωράκια μας μεγαλώνουν και δυναμώνουν μέρα με την μέρα!

Εγώ όπως έχω ξαναγράψει, παρόλο που είμαι πολύ φοβιτσιάρα και γεμάτη άγχος ....ακόμα δεν έχω αγχωθει για την μέρα εκείνη.Πολύ περίεργο.Σαν να είναι πολύ μακριά, σαν να μην αφορά εμένα αλλά κάποια άλλη, σαν να είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Το μόνο που με έχει αγχώσει ώς τώρα είναι να είμαι έτοιμη και να μην έχω εκκρεμότητες.....και δυστυχώς δεν το βλέπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...