Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα βρε κορίτσια! Τι καλημέρα δηλαδή μετά τα χθεσινά... Ακόμη δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω τι έχει γίνει... Είναι απαράδεκτο!!!

Όσο για τον θηλασμό... μακάρι να είναι όπως τα λέτε... Εγώ απλά ήξερα και μια κοπέλα η οποία δεν είχε γάλα.. και άλλες που τι κόπηκε απότομα ύστερα από ένα stress, γι' αυτό το είπα... anyway... ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε όπως τα θέλουμε!!

Πλένουμε βλέπω, χαμός!!!! Έτσι είναι... κι εγώ σε μια τέτοια φάση... συγκεντρώνω πράγματα και τα πλένω και σίδερο... Όπως λέει και η κουμπάρα μου... δεν έχω ευχαριστηθεί τέτοιες δουλειές στη ζωή μου ποτέ!!

Άντε καλή μας συνέχεια βρε!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξανθίππη μου, εμείς λέμε για την Δημόσια Τράπεζα της Ακαδημίας Αθηνων για πολλούς και διαφορούς λόγους.Θέλω να πάω και στην ενημέρωση που κάνουν εκεί να δω και από κοντά.Τώρα που ξεκίνάει η άδεια μου και έχω χρόνο θα πάω.Στις ιδιωτικές δεν έχω εμπιστοσύνη για τις συνθήκες συντήρησης κυρίως.Δεν ξέρω.... είναι δύσκολη απόφαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!

ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΒΑΛΙΤΣΑ! ΑΥΤΟ ΤΟ NST ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΠ ΤΙΣ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΚΑΘΕ 8 ΜΕΡΕΣ. ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!ΠΕΡΥΣΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗΣ, ΑΚΟΥΓΑ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ.....ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ? ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ!!!!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΕΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!! ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΛΙΓΟ...ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Τώρα μπόρεσα να μπω για λίγο και να διαβάσω τα νέα σας!!Το non stress είναι αυτό ακριβώς που λέει η ΜΙΚΑ και όντως είναι τέλειο γιατί για μισή ώρα ακούς την καρδούλα του μωρού, καταγράφονται τυχόν συσπάσεις και πατάς ένα κουμπάκι σε ένα χειριστήριο κάθε φορά που κινείται το μωρό. Η πλάκα είναι ότι ήταν ένα παιδάκι στην αίθουσα αναμονής και ακουγόταν στο δωμάτιο που ήμουν εγώ και ο μπέμπης άρχισε να κλωτσάει πιο δυνατά!!!άλλον καταλαβαίνει ότι έξω έχει πιο ενδιαφέροντα πράγματα απ'ό,τι μέσα στην κοιλιά!!!Εγώ τελειώσα με τα ρουχαλάκια - σεντονάκια κλπ και τώρα με τη βοήθεια του άντρα μου πλένω κουρτίνες, καλύμματα κλπ. Πολύ χαλαρά όμως γιατί φοβάμαι τις συσπάσεις!!

Άσχετο αλλά ρε κορίτσια έχω αποφασίσει για επισκληρίδιο και κάποιοι με φοβίζουν για το τι μπορεί να πάθω αν κάτι πάει στραβά!!!Τι να κάνω;Δεμ μπορώ να κοιμηθώ από το άγχος μου γι' αυτό το θέμα :angry::angry: !!!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Ξανθίππη μου, εμείς λέμε για την Δημόσια Τράπεζα της Ακαδημίας Αθηνων για πολλούς και διαφορούς λόγους.Θέλω να πάω και στην ενημέρωση που κάνουν εκεί να δω και από κοντά.Τώρα που ξεκίνάει η άδεια μου και έχω χρόνο θα πάω.Στις ιδιωτικές δεν έχω εμπιστοσύνη για τις συνθήκες συντήρησης κυρίως.Δεν ξέρω.... είναι δύσκολη απόφαση!!

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου Ελινάκι μου! Κι εγώ τώρα το πήρα σοβαρά και είπα να αρχίσω να ψάχνω... Τι να πω δεν ξέρω...!!! Απ' τη μια είναι πολύ καλή σκέψη η δωρεά... απ' την άλλη να μην ξέρεις ότι υπάρχει κάτι "συγκεκριμένο" για το παιδί σου;; Ακόμη και με την σκέψη ότι μπορεί αυτό το δείγμα να μην το βοηθήσει...! Αχ, δεν ξέρω... γι' αυτό και θέλω να το συζητήσουμε...

mika είναι πραγματικά φοβερό να μπορείς να ακούς το μωράκι σου τόση ώρα... Δεν το έχω κάνει, αλλά απ' ότι έχω ακούσει είναι φοβερή αίσθηση!! :woohoo: :woohoo:

kassi μου μπράβο! Μια χαρά σε βρίσκω... Εγώ είμαι στα τελειώματα... Αν και κάθε μέρα όλο και κάτι βρίσκω να κάνω... τι πράγμα κι αυτό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια, μεγάλη κινητικότητα παρατηρώ στα μωράκια Ιουνίου!!!Μπράβο Μπράβο!!!Kassi έχω κάνει δύο φορές επισκληρίδιο μία στην καισαρική μου και μία τώρα με τη ραφή του τραχήλου και έχω να λέω τα καλύτερα!!Βέβαια όπως έχω εγώ να λέω τα καλύτερα κάποιος άλλος πιθανόν να λέει τα χειρότερα!!!Θα έλεγα να εμπιστευτείς το γιατρό σου, μακάρι ο μεγαλύτερος κίνδυνος σε μια γέννα να ήταν η επισκληρίδιος, αυτό έχω να πω εγώ, απ εκεί και πέρα πάρε την απόφαση σου όποια και αν είναι αυτή και μη το ξανασυζητήσεις με κανένα γιατί μόνο άγχος μπορεί να σου προκαλέσει.. :P όσον αφορά το θηλασμό προσωπικά δυσκολεύτηκα πολύ τον πρώτο καιρό γιατί δεν εποιανε σωστά τη θηλή και δημιουργήθηκαν πληγές...το θέμα είναι η σωστή στάση και η θέληση, λόγω καισάρικής εγώ τον είχα ξαπλωμένο παράλληλα με το σώμα μου και άφηνα το μωρό να με καθοδηγήσει, όταν το πήρα χαλαρά ήταν όλα εντάξει...όσον αφορά τα βλαστοκύταρα που συζυτάτε και μένα με νίκησε ο φόβος μου και ο γυναικολόγος μου μου είπε να το κάνω είπα λοιπόν ας γίνει και αυτό και τέρμα...άντε σας ζάλισα!!!Φιλάκια στις κοιλίτσες σας!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi, κλείσε τα αυτιά σου και μην ακούς χαζά και περιπτώσεις του τύπου" άκουσα από την μουμπάρα μου, για μια φίλη του συναδέλφου της ,του μπατζανάκη...". Τοσεςκοπέλες που έχουν κάνει, προσωπικά δεν έχω ακούσει να πάθουν τίποτα.Και στις καισαρικές που κάνεις έτσι κι αλλιώς?Η μαία μου έχει μια τάση να μας αποτρέπει από το να κάνουμε επισκληρίδιο γιατί είναι...φάρμακο,ανασταλτικό και κατα την γνώμη της-και πολλών άλλων- επηρεάζει λίγο το μωράκι, η μαμά καταλαβαίνει λίγα πράγματα από την μέση και κάτω (αυτός είναι ο σκοπός άλλωστε)και δεν μπορεί να νιώσει τις συσπάσεις και να σπρώξει παρά μόνο με τις εντολές του γιατρού.ΟΛΕΣ οι φίλες μου που γέννησαν με επισκληρίδιο την συνηστουν και μια που είναι δεύτερη φορά εγκυος(την πρώτη έκανε επισκληρίδιο) θέλει να δοκιμάσει τώρα χωρίς αλλά "αν και όσο αντέξει".

Εγώ το σκεφτόμουν για επισκληρίδιο χωρίς δισταγμό.Τώρα που κάνω τα μαθηματάκια ανώδυνου τοκετού και αρχίζω να καταλαβαίνω τι μας περιμένει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω λέω οτι θα ξεκινήσω χωρίς και αν δεν αντέχω θα την ζητήσω(νομίζω έχουμε περιθώριο μέχρι διαστολή 5)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΣΟΥΝ?ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!

MADRID ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ!ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΟΠΟΥ ΟΥΤΩς Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ.

ΜΙΚΑ ΜΟΥ ΩΡΑΙΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΟΝΟ ΜΟΛΙΚΣ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΩ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ !ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΙΑ!ΜΙΚΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΠΟΛΥ!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ !ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!

ΚΑΣΣΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΟΝΤΕ ΟΙ ΑΝΤΡΟΥΛΗΔΕΣ!

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΟΛΑ!!!ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΡΑΨΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ !ΒΑΛΑΜΕ ΕΧΘΕΣ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΜΕ ΕΞΩ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΝΑ ΞΕΜΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΙΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΔΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΡΩΘΕΙ Η ΠΡΟΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΩ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΘΑ ΣΑΝ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΩ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΠΙΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ!ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ!!!!ΔΨΕΝ ΕΧΩ ΥΠΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια,εγω θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο,και δεν κανουν επισκληριδιο στην φυσιολογικη γεννα..

θα ηθελα πολυ να κανω γιατι φοβαμαι υπερβολικα τον πονο και ολα οσα με περιμενουν!!!πολυ θα μου αρεσε η ιδεα να τα ζησω ολα αλλα χωρις πολυ πονο..γιατι δεν το κανουν??ειναι παντου ετσι η μονο εδω στη βεροια??

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αγχωθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βλεπω και κατι απαισια ονειρα ρε γαμωτο συνεχεια,και φοβαμαι...

κοριτσια καλη λευτερια σε ολες μας,και να ειναι γερα τα μωρα μας,αυτο εχει σημασια..η παναγιτσα να τα φυλαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει δράκους και όχι μόνο για το θέμα της επισκληριδίου!!!Το μόνο που κάνω είναι ο σταυρός μου και θα κλείσω τα αυτία μου σε όλους όπως έκανα μέχρι τώρα σε όλα τα θέματα!!Σέβη βλέπω ετοιμάστηκες!!!!Xanthippi και εγώ όλο και κάτι βρίσκω και καταπιάνομαι!!!!Ελπίζω μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας να έχω τελειώσει με όλα και μετά να περιμένω να τελειώσω τον όγδοο!!!Κορίτσια αλήθεια το έχετε συνειδητοποιήσει ότι φτάνει ο καιρός;Εμένα μου φαίνεται απίστευτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κασση μου κανω οτι μπορω για να το συνειδητοποιησω,αλλα δεν μπορω!!!!

μου φαινεται απλα απιστευτο!!!!!

βλεπω την κοιλια μου αλλα δεν μπορω να το χωνεψω οτι θα κανω μωρακι σε λιγες μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ!!!!!! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!! kassi ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΑΣΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ( ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΒΑΛΙΤΣΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΒΕΡΟΠΟΥΛΟ ΕΧΕΙ ΤΑ BABYLINO 50% ΕΚΠΤΩΣΗ, ΔΕ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΡΑΦΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ! ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΟΝΤΕ ΣΤΟ ΠΩΠΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥΣ..(!)ΟΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΑΝΙΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗΣ, ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ, ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΙΟΜΑΝΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ!ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΩ. ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΣΗΜΕΡΑ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤ, ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ! ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ!!! ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ!ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!!!!!!!!!! ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΤΙΚΕΡΑΚΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ? 12/6 ΕΧΩ ΠΗΤ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ! ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΜΟΝΟ. ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ ΟΙ ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΕΣ ΜΟΥ. ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΠΑΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΑ BABYLINO???? ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ...Η ΘΑ ΣΚΟΝΙΖΟΝΤΕ? ΘΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΛΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω!!Δεν το πιστεύω οτι μιλάμε για BABYLINO από τώρα. :woohoo:

Και εγώ Μίκα θα ήθελα να τα ανοίξω να τα δώ!Ανοιξε τα και μετά κλείστα σε μια καθαρή σακουλίτσα.

Εγώ δεν έχω ετοιμάσει ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! Και ζηλεύω πάρα πολύ που κάνετε τα δωματιάκια.Με την σκέψη οτι σε λίγες μέρες θα έρθουν να αλλάξουν κουφώματα και θα τα κάνουν όλα μες την σκόνη ούτε να ανοιξω τα ρουχαλάκια του να τα χαρώ δεν μπορώ!Αντε να τελειοώνουμε και με αυτό να ξεκινήσω να φτιάχνω το δωμάτιο μήπως και καταλάβω λίγο οτι σε λίγο θα έχω μπεμπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRID05 καλησπερα!!!!!!!! ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ!!!! ΕΠΛΥΝΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ...ΤΟΣΟΔΟΥΛΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΟ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΕ ΣΕΛΟΤΕΙΠ .ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ Ε? ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΙΣ 18 ΤΟΥ ΜΗΝΑ, 3,75 ΕΙΝΑΙ Η ΜΥΩΠΙΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ! ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!!

ΑΛΚΟΣΤ ΚΑΙ ΣΥ ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΜΕ ΜΥΩΠΙΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κοριτσάκια!!!

Alkost είσαι από τη Βέροια;; Κι εγώ από εκεί είμαι αλλά μένω Ξάνθη εδώ και 10 περίπου χρόνια... Όσο για την επισκληρίδιο στα νοσοκομεία, έχω την εντύπωση ότι ισχύει σε όλα!! :(

fatsoulina μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Μια χαρά σε βρίσκω... όλα τέλεια!!! Που θα πάει.. κι εγώ θα φτάσω σε αυτό το σημείο κάποια στιγμή :huh::lol::lol:

mika κι εγώ έχω μυωπία αλλά δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα....

Όσο για την επισκληρίδιο γενικότερα, κι εγώ είμαι υπέρ και μάλλον θα την κάνω.. εκτός πια αν αλλάξει κάτι κατά την διάρκεια... που δεν νομίζω δηλαδή, αλλά λέμε τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω!!Όι πιο πολλές έχουμε μυωπία ,ε??Μπορούμε αναπάσα στιγμή να πουμε στους άντρες μας "στραβώθηκα και σε πήρα!". :P :laugh:

Μίκα, εγώ έχω 5 βαθμούς ,αλλά έχουν όλα να κάνουν με την κατάσταση του ματιού και όχι μόνο με τους βαθμούς.Εγώ φοβόμουν γιατί είχα περάσει μια μεγάλη "ιστορία" με τα μάτια μου πριν ένα χρόνο και είχα κάνει μήνες να συνέλθω.Σκεφτόμουν λοιπόν μήπως δεν αντέχουν και αυτήν την πίεση.Ομως όλα καλά (και με γραπτή βεβαίωση!! :laugh: )Βουρρρρ για φυσιολογ.τοκετό!!!(το μωράκι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και εγώ του λέω να μείνει έτσι όπως είναι!! :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας!!δεν σας προλαβαίνω!μια μια θα μπαινουμε στον μηνα μας!

alcost και εγω σε δημοσιο ΚΑΒΑΛΑ θα γεννησω δεν κανουνε επισκληριδιο παρα μόνο για καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

ελπίζω να είστε όλες καλά. Αυτή την εβδομάδα δεν έμπαινα συχνά, γιατί είχα τρεχάματα. Πήγα σε οφθαλμίατρο για βυθοσκόπηση λόγω μυωπίας και μου είπε ότι παρά τους 6,5 βαθμούς μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά. Στην γυναικολόγο μου την επόμενη μέρα με περίμενε μια ωραία έκπληξη. Η μικρή μου που ήταν διαγώνια στην κοιλιά μου με το κεφάλι πάνω γύρισε κανονικά με το κεφάλι κάτω. Τώρα μένει μόνο να κρατήσει αυτή τη θέση, αλλά προς το παρόν απομακρύνθηκε η προγραμματισμένη καισαρική. Τώρα έχω να δω ακόμη ένα μαιευτήριο, για να καταλήξουμε τελικά πού θα γεννήσω, γιατί η γιατρός μου έχει και άλλες που γεννάνε το ίδιο διάστημα και θέλει να μας μαζέψει στο ίδιο μαιευτήριο.

φιλάκια :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...