Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

Φατσουλίνα η όπερα αν δεν σου αρέει είναι λίγο βάρβαρο!!! :S

Εγώ ήθελα να δοκιμάσω αυτό που λένε οτι αν ακούει το μωρό από την κοιλίτσα της μαμάς μια συγκεκριμένη μελωδία-ένα νανούρισμα- μετά όταν γεννηθεί και το ακούει ηρεμεί.θα ήθελα να βρω όμως ένα να ακούω που να είναι ωραίο και μην μου σπάει τα νεύρα!!

Θα το δοκιμάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ! ΡΕ ΣΥ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ Η ΑΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ!ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙ

KAI MALLON TO BRHKA!!!!

Ι could stay awake just to hear you breathing watch your smile while you are sleeping while you are far away and dreaming, i could spend my life in this sweet surrender i could stay lost in this moment forever...

When every moment spent with you is a moment i treasure...

Don't wanna close my eyes , i don't wanna fall asllep, cause i miss you baby and i don't wanna miss a thing!

cause even when i dream with you the sweetest dream will never do i'd still miss you baby and i don't wanna miss a thing

με τρελαίνει αυτο το τραγουδι θα μαθει και η αγγλικα η μπέμπα θα καταλάβει τι λέει??? :laugh: :laugh: :laugh: απο την κοιλια πολλυγλωσσα! καπου διάβασα οτι τα μωρά κλαίνε στην γλώσσα τους αντιγράφουν τη φωνη της μαμας τον ήχο και για αυτό πολλές φορές είναι ομοια η φωνη μας με των γωνιών! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες μου οτι το πρώτο τραγουδάκι του μωρού σου θα είναι Aerosmith!!! :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Θα βγει απ την κοιλιά και θα κουνάει κεφάλι με μαλλούρα :laugh: :laugh:

Θα σου ζητάει ροκ συναυλίες απο τα 5!!!

Πέρα από το αστείο όμως πολύ καλο τραγουδάκι...και έτσι δεν θα υποφέρεις και εσύ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε???

εμενα με ποναει λιγο η μεση σημερα και νιωθω κατι σαν σφαχτη απο τη δεξια μερια της κοιλιας,και ψηλα..τι ειναι αυτο???κρυωσα λετε??σαν να με τσιμπαει καπως,δεν μπορω να το εξηγησω..επειδη μεγαλωνει η μητρα μηπως???

τελος παντων,που βρισκεστε???δεν ειναι καμια εδω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

alkost μου δεν ξέρω τι είναι αυτό που περιγράφεις.... ίσως να έχει να κάνει με την μήτρα.. ίσως απλά να κουράστηκες ή να έκανες κάποια κίνηση απότομη... τι να πω;; περαστικούλια εύχομαι!!!

fatsoulina και Ελίνα κι εγώ θέλω να βρω ένα νανούρισμα... αλλά ακόμη δεν τα έχω καταφέρει... δεν ξέρω.. είμαι περίεργη.. δεν βρίσκω τα κατάλληλα... τι να πω;; Πάντως το έχω διαβάσει κι εγώ και νομίζω ότι ισχύει... αν έχετε κάποια σελίδα υπόψη σας.. πείτε μου!!

niculina ειλικρινά λυπάμαι... ελπίζω όλα να πάνε κατ' ευχήν στην επόμενη εγκυμοσύνη σου!!

Κορίτσιαααα... πλησιάζει ο καιρός....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βλεπω τα μωρουδιακα και δεν το πιστευω!!!θα αποκτησω μωρο ΕΓΩ?????? :woohoo: :woohoo:

δεν το χωραει το μυαλο μου!!!νομιζω οτι ειναι κατι τοσο μακρυνο,κι ομως αυτο πλησιαζει!!!!8 εβδομαδες μου εμειναν(ε ενταξει,και 4 μερες!!! :laugh: αλλα δεν ειναι και στανταρ!!)

πω πω,ποτε επιασα στα χερια μου το τεστ,ποτε φουσκωσα,ποτε εφτασα μεχρι εδω??? :silly: :silly: :):) :silly: απιστευτο ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά απίστευτο.Και εγώ δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!!Ισως και καλύτερα μην με πιάσει πανικός για τον τοκετό!!

Βοηθάει που έχω το μυαλό μου στην μετακόμιση και με απασχολεί πολύ.Μου φαίνεται οτι η γέννα είναι κάπου πολύυυυ μακριά από αυτό.

(alkost με βάζεις σε διαδικασία να κάνω υπολογισμους....χμμμ....δηλαδή.... σε 5 εβδομάδες μπαίνω στον μήνα μου????μπρρρρ.... :S )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Πες μου οτι το πρώτο τραγουδάκι του μωρού σου θα είναι Aerosmith!!! :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Θα βγει απ την κοιλιά και θα κουνάει κεφάλι με μαλλούρα :laugh: :laugh:

Θα σου ζητάει ροκ συναυλίες απο τα 5!!!

Πέρα από το αστείο όμως πολύ καλο τραγουδάκι...και έτσι δεν θα υποφέρεις και εσύ!! :)

χιχιχ φαντάζεσαι .... αχ πλακα στην πλακα όμως δεν ξλερω ούτε ενα νανούρισμα.... μόνο το κοιμησου αγγελούδι μου!ενώ είμαι τόσο παραδοσιακή σε πολλά πράγματα τα κλασικά νανουρίσματα δεν μου λένε κάτι!!!!!! :laugh: :laugh: σήμερα σιδερώνω τις "μπουκίτσες" ρουχαλάκια τα ζαχαρώνω αοπ χθες που ειναι απλωμένα!!!!

Alcost το έχ νιώσει και εγώ!σου έχει κόψει και την αναπνοή?το μωρο ειναι που σε πιέζει στα ζωτικά σου όργανα πιθανον ρώτα και τον γιατρό σου όταν πας εμένα αυτό μου είπε!

κορίτσια εγώ μπαίνω σε 3 εβδομάδες στο μήνα μου?????????όντως ποτε φτάσαμε ως εδω δεν το κατάλαβα!τον τοκετό δεν τον σκέφτομαι καθόλου οτι και να τραβήξω αξίζουν τόσα και άλλα τόσα για την μπέμπα!να περπατάμε κορίτσια να γεννησουμε εύκολα!

xanthippi mpes sto youtube και γράψε νανουρίσματα έχει πολλά να ακούσεις εγω έγω ενα αρχείο με τραγουδάκια - νανουρίσματα στο pc μου θα το κανω επισύναψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω όμως πως γίνεται να τα ανεβάσω όλα είναι και πολλά!ας μου πει καποια και να τα ανεβάσω.μάλλον δεν μπορώ να ανεβάσω τραγούδια ε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid αυτό με τους aerosmith μεγάλη επιτυχία!! :laugh: :laugh: :laugh: κορίτσια εγώ μπαίνω στον μήνα μου σε 10 μέρες!!!!πως πέρασε έτσι ο καιρός?έχω και το γιο μου και μου λέει άντε πότε θα πάμε να μας βγάλει ο γιατρός το μωράκι μας από την κοιλίτσα και με κάνει και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο, εντωμεταξύ έχει κατέβει αρκετά και κάθε 10 λεπτά τρέχω για κ@τούρημα (σόρρυ)τη νύχτα δε, απλά δεν παλεύεται!!Σας το λέω και να το θυμηθείτε όσο ανυπομονούμε τώρα να γεννήσουμε άλλο τόσο θα μας λείψουν οι κοιλίτσες μας μετά!!Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Μαρίνα μου με το καλό εύχομαι!! Είσαι πολύ κοντά... είναι και το 2ο.. εύχομαι να γεννήσεις πανεύκολα!!!

fatsoulina μπορείς να ανεβάσεις πολλά αρχεία μόνο εαν ο φάκελος στον οποίο είναι αποθηκευμένα είναι συμπιεσμένος (zip, rar κτλ). Διαφορετικά δεν γίνεται! Άσε που αν είναι πολλά.. πάλι δεν θα μπορέσεις γιατί θα έχουν μεγάλο μέγεθος... Θα το κοιτάξω πάντως και στο youtube ;) .. να δούμε θα βρω κάτι;;

Ελινάκι συγκεντρώσου στην μετακόμιση και άσε τον τοκετό... ότι είναι να έρθει θε να' ρθει... μην το σκεφτόμαστε από τώρα...

Κορίτσια με αγχώνετε... εμείς ακόμη δεν κλείσαμε τα έπιπλα... κι εσείς τελειώσετε με τα ρούχα.. δεν παίζω.. θέλω κι εγώ.. από βδομάδα που θα έχουμε τελειώσει με τα έπιπλα... θα ξεκινήσω κι εγώ αγορές... πολύ πολύ χαίρομαι!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΚΟΒΟΤΑΝ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ, ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑΞΕ ΘΕΣΗ Η ΜΠΕΜΠΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ, ΟΣΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΖΩ!!!!!!! ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ! ΧΙ, ΧΙ! ΤΗΝ ΤΟΣΟΔΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!

ΞΑΝΘΙΠΗ, ΑΝΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου !

πήγα εχθές στον γιατρό είδαμε την μπεμπού μας!είναι 1946 gr ούτε πολύ μεγάλη αλλα οπωσδήποτε όχι μικρή είπε η γιατρός κανονική.άνοιξε τις ματάρες τις και μας κοιτουσε η αγάπη μου!δεν πήρε ακόμα τελεια θέση αλλα εχουμε καιρο ακομα ειπε η γιατρος,ειναι προς τα κάτω πάντως για αυτο πονουσα ανοιγει και προετοιμάζεται σιγά σιγά!της είπαμε οτι θα γεννήσω νοσοκομείο και είπε οτι χρειαστεις εδω είμαι !εντάξηει ούτως η άλλως με βλέπει κ γιατρός του νοσοκομείου1!

Μς βαλιτσα σχεδον τελείωσα έμεινε να πλύνω τα νυχτικακια μ πηρα ακομη 1 εχθές κ οταν ερθουν τα επιπλα να πλυνω και τα υπολοιπα την προικα της και καποια μεγαύτερα ρουχαλακια! αυτά!φιλακια

μαρινακι πλησιαζεις αντε μια μια παιρνουμε σειρα!!!εγω εχω 3 εβδομάδες!!!αντε να περασουν !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω ,πω κορίτσια ,ακούω για ετοιμασίες (ρουχαλάκια,βαλιτσούλες )και αγχώνομαι.Βέβαια εγώ είμαι τέλος Ιουνίου(30/6) άρα έχω μια δικαιολογία(μαζί με την μετακόμιση).

Εκανα ένα διαλειμματάκι από τις δουλειες να δώ τι κάνετε.Αυριο θα είναι το μεγάλο πανιγύρι!! :S:blink:

Λοιπόν, πήγα σε ΙΚΑ το πρωί και πήρα το χαρτι για την άδεια(μου είπε οτι κανονικά έπρεπε να πάω αργότερα - :blink: - αλλα μου την έδωσε).Βιαζόμουν για να τα στείνω σε εργοδότη και να μου ξαναστείλει και εκείνος ότι είναι να μου στείλει.

Εκανα ενεσούλα κορτιζόνης και πονάει ο πωπός μου!!Τι κάνω για το αγορέκι μου!!!

Σημαντικό!!Το έγραψα στις μαμάδες του καλοκαιριού αλλά το γράφω και εδώ καλού κακού:

Αγοράσαμε καροτσάκι χθες από ένα μαγαζίπου είχε πάει πριν λίγες μέρες φίλος και "ανακάλυψε" την παρακάτω προσφορα.Είχαμε καταλήξει να πάρουμε το inglesina zippy απο το bimbomarket.it(290 € αρκετα φτηνότερο από όλους τους άλλους).Λοιπόν το paidikoskosmos.gr το έχει βάλει προσφορά 200€ σε ένα συγκεκριμένο χρώμα γιατί είχα πάρει μεγάλο στοκ.Πήγαμε και το είδαμε από κοντά(οτι όντως δεν διαφέρει σε κάτι) και όντως είναι το ίδιο το μοντέλο 2008- μια χαρά.Πολύ εύκολο στο κλείσιμο, πολύ μαζεμένο και ευέλικτο.Αν ενδιφέρετε κάποιος

http://www.paidikoskosmos.gr/index.php? ... &Itemid=26

Α!Και πήραμε και το καθησματάκι αυτοκινήτου

http://www.paidikoskosmos.gr/index.php? ... &Itemid=26

Νομίζω οτι 320 και για τα 2 ήταν πολύ καλά!Είμαι πολύ χαρούμενη!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλίτσες όμορφες!!

Ελινάκι πολύ καλή η αγορά σου!! Εξαιρετική!!! Με γεια σας το λοιπόν και καλές βόλτες!! Κι εμείς σε αυτό καταλήξαμε... βέβαια θα πάρουμε όλο το σετ... αλλά καμία σχέση με την τιμή που λες...

fatsoulina τέλεια τα νέα για την μπουμπού σας!!! Όλα πηγαίνουν εξαιρετικά.. μπράβο!! Και τα υπόλοιπα τα έχεις βάλει σε μια σειρά.. εύγε!!

mika μου αυτό θέλω κι εγώ... να ξεκινήσω από βδομάδα να ψωνίζω... τι υπέροχες που είναι αυτές οι αγορές... αχ!

Άντε να φτάσει η Τρίτη να πάμε να δούμε κι εμείς τον μπεμπάκο μας... ανυπομονώ!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια όντως πλησιάζω!!!mika πρόσεχε τη στάση που ξαπλώνεις όταν είσαι ανάσκελα το βάρος του μωρού σε πιέζει σε ένα σημείο και σου φέρνει ζάλη προτίμα να είσαι πλάι!!κορίτσια αν σας πω ότι ακόμα δεν ετοίμασα βαλίτσα??για μένα δε τίποτα δεν αγόρασα ακόμα! :ohmy: τουλάχιστο όμως όλα τα ρουχαλάκια του μωρού τα έχω έτοιμα, πλυμένα σιδερωμένα!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrido5, ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟ ΚΑΤΟΤΣΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!!!!!!!

fatsoulina, ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΕΓΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ, ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ!

Μαρινα, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ , ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ!!!!ΟΧΙ ΒΡΕ ΜΟΝΟ ΠΛΑΙ ΞΑΠΛΩΝΩ ΠΟΥ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΥΤΟ.

Ξανθιπη ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΑΓΟΡΕΣ, ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου όοοολες κοντεύουμε η αλήθεια είναι και με το που θα μπούμε στον ένατο ανά πάσα στιγμή τα βλασταράκια μας έρχονται!!! ;);) mika μου τότε ίσως κάτι σου πίεζε αν συμβαίνει συχνά θα έλεγα να το πεις στο γιατρό σου.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! :P:P:P:P:P:P:P

49 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ ΘΑ ΜΕΤΡΑΩ!ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ( Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΦΕΔΑΚΙ) ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΧΑΖΕΨΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑΝΑΚΙΑ ΟΛΕΣ! ΤΑ ΛΕΜΕ! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα!!!mika μου τι νανάκια λες??ο γιος μου δε ξεχωρίζει καθημερινή από σαβατοκύριακο, από τις 7 στο πόδι είμαστε!!!τουλάχιστο ψες όμως μετά από πολλές νύχτες αυπνίας κοιμήθηκα!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ...ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΜΑΚΡΙΜΑΝΙΚΑ....ΟΝΤΩΣ?????ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ???

ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ????

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΟΥ ΘΕΛΩ ΣΚΟΥΦΑΚΙ????

ΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΟΥΛΙΚΑ???

ΠΙΠΙΛΕΣ????ΝΑ ΠΑΡΩ????(ΠΗΡΑ ΕΧΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ..)

ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΧΙΣΜΟ ΤΟΥ.......HELP!!!!!!!!!! :silly:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρά θέλεις σίγουρα κοντομάνικα εσωρουχάκια και μακρυμάνικα φορμάκια, για την έξοδο δε νομίζω να θέλεις σκουφάκι, και αν κάνει ζέστη μεσημεράκι καλύτερα και το φορμάκι να είναι κοντομάνικο, δεν κάνει να ζεσταίνονται τα μπουμπουκάκια μας, για την κλινική όμως σίγουρα κοντομάνικο με μακρυμάνικο..οι πιπίλες σου είναι ο.κ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.

ηρθε η κοπέλα σήμερα και με βοήθησε εκανα και εγω λιγα η αληθεια κουραστηκα αλλα απο γενικη τελειωσα χαλια μαζευτηκαν ντουλαπια καθαρισαν κουρτινες πολυφωτα κ γενικα ξεκαθαρισμα ολα εγιναν κ εμεινε να ερθεουνε τα πραγματακια μας του δωματιου και να πλυνω προικα και τα μεγαλυτερα ρουχαλακια!κοθυραστηκα αλλα ηρεμεησα σχεδον!

ρωτησα την γιατρο για το ανασκελα και μου ειπε 1-2 ωρες δεν πειραζει για να ξεπιανομαστε αλλα πλεον δεν με βολευει δεν μπορω να γυρισω ευκολα μετα!!σημερα ξυπνησα απο τις 4 δεν νυσταζα καυι λαγοκοιμομουνα μια ξυηπνουσα μια κοιμομουνα και η μπεμποα κοιμοταν για να μου κανει παρεα!

χαρα πηρα κα ιεγω μακρυμανικα βαμβακερα ολο και θα χρειαστουν ας υπαρχουν στα νεογεννητα χρειαζονται καπελακι για τον ηλιο πηρα και κανα 2ς σκουφακια ετσι για να υπαρχουν!1 πιπιλα εχω μονο αλλα θελω να παρω και αλλα πραγματα ψιλο πραγματα οποτε θα παρω!1 ρομπα μου εμεινε τωρα λεπτη γιαζ μενα.

madrid με γεια το καροτσακι καλες βολτιτσες και με το καλο ολες μας!

μικα μου δεν μπηκα σημερα ειχα την κοπελα μεχρι το απογευμα και μετα μπανιο κ ξεραθηκα για υπνο!εχεις ακομα ενοχλησεις?

εμενα μου πηρε κολπικο υγρο προχθες γιατι εχω λιγα υγρα ουτως η αλλως λεει πριν γεννησουμε θα επαιρνε για τυχον μολυνση κολπικη μην μολυνθει το μωρο να γινει θεραπεια αλλα θα μου επαιρνε στον 9ο προληπτικα τωρα το πηρε καλου κακου Δευτερα θα παρω για αποτελεσματα!φιλακια σε ολες καλη Κυριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...