Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα!!!και μην αγχώνεστε και αγχώνετε τις κοιλίτσες σας!!όλα θα γίνουν!!!λοιπόν από τις 32 βδ.και μετά αρχίστε να πλένετε και να σιδερώνετε σε 2-3 μέρες θα έχετε τελειώσει!όποια είναι αγχώδης ας το κάνει και νωρίτερα να ξεμπερδεύει, μέσα στη βαλίτσα τίποτα δεν παθαίνουν! ;) sokolatitsa γιατί έχουν πρηστεί τόσο πολύ?είσαι τυχερή βέβαια που έχεις τη μαμά σου κοντά και σε βοηθά.madrid με τα μαστορέματα πότε τελειώνετε?κορίτσια και τώρα που το σκέφτηκα τα ρουχαλάκια του μωρού να τα απλώνετε καλύτερα μέσα για να μη σκονίζονται είναι και αυτή η τέφρα τώρα...καλού κακού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια,

Μαρίνα, το μόνο που ξέρω είναι οτι πρέπει να κάνω την μετακόμιση αυτό το Σ/Κ(ζήτησα και άδεια Πέμπτη-Παρασκευή για να προετοιμάσουμε ότι μπορούμε)και οι μαστόροι θα έρθουν για να μας αλλάξουν τα κουφώματα περίπου στις 24 Μαίου(και θέλουν 4 μέρες).Αν προλάβουμε θα βάψουμε τουλάχιστον το δωμάτιο του μωρού...Γι αυτό αγχώνομαι θα είμαστε έτοιμη στο τσακ μέσα στον 9ο μήνα!!

Εχεις και δίκιο για αυτήν την τέφρα, δεν είναι και οτι καλύτερο για ένα μωράκι...καλύτερα όσα κορίτσια ετοιμάζονται τώρα να απλώσουν μέσα(αν και άκουσα οτι αυτό μπορεί να κρατήσει και μήνες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω madrid μπελάς η μετακόμιση..να σου πω την αλήθεια τα ρούχα και του μεγάλου μου του γιου που είναι 4 χρ.μέσα του τα απλώνω χειμώνα καλοκαίρι ή κανά στεγνωτήριο, με το στεγνωτήριο όμως πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές γιατί 5 λεπτά περισσότερο να μείνουν τα ρούχα τα μικραίνει, το χειμώνα τα βάζω κανά μισάωρο στο στεγνωτήριο για να πάρει τα πολλά πολλά και μετά τα απλώνω μέσα, είναι και αυτή η γύρη και αυτή η σκόνη από Αφρική ε τώρα μας ήρθε και η τέφρα μη μείνουμε παραπονεμένοι.. :huh::huh: λοιπόν εγώ χθες άρχισα τη μουρμούρα στον άντρα μου του τύπου δε μπορώ καθόλου και αγχώθηκα και άκουσες το γιατρό δεν πρέπει να αγχώνομαι γιατί χειροτερεύουν οι συσπάσεις έ!πόσο να αντέξει ο άνθρωπος πήρε όλα τα ρούχα τα έφερε του τα χώρισα και τα έπλυνε ΟΛΑΑΑΑΑ!!!σιγά μην έβρισκα τον τρόπο, αλλά κορίτσια πραγματικά είχα αγχωθεί πολύ και με το που άπλωσε το πρώτο πληντύριο και μύρησε όλο το σπίτι προδέρμ θυμήθηκα τότε που έπλενα τα ρουχαλάκια του πρώτου μου γιου και με έπιασε μια συγκίνηση ήταν λες και είχα βρέφος στο σπίτι..!!!με βλέπει και ο άντρας μου και μου λέει..πριν αγχωνόσουνα γιατί δεν ήταν πλυμένα τώρα συγκινήσε και κλαις γιατί σου μύρισε το προδέρμ και σκάω στα γέλια και μου λέει το ξέρεις ότι δεν πας καλά ε??και ξεραίνετε και κείνος στα γέλια!!χαχαχα έχει δίκιο τρελή για δέσιμο :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!Από ό,τι καταλαβαίνω όλες λίγο πολύ είμαστε στην ίδια φάση!!!

Madrid δεν ξέρεις πόσο σε σκέφτομαι τώρα με τη μετακόμιση!!!Έχω κάνει 7 μέχρι στιγμής και είναι μεγάλο μανίκι. Πόσο μάλλον να είσαι και έγκυος!!!Υπομονή και μην υπερεκτιμάς τις δυνάμεις σου!!!

Marina και εγώ χθες επέβλεπα τον άντρα μου να κάνει δουλειές και μάλιστα του έχω βγάλει και πρόγραμμα!!!Χιχιχιχιχι :laugh: :laugh:

Τι να κάνω όμως;Ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι!!!Και έχω αρχίσει και βαραίνω όπότε αναγκαστικά τα περισσότερα πλέον τα κάνει εκείνος εκτός από το μαγείρεμα και το σίδερο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω οτι είναι θέμα χρόνου να με χωρήσει ο άντρας μου.

Εχω γίνει τρο-με-ρά αφηρημένη , σε σημείο άλλα να μου λένε,άλλα να ακούω και άλλα να κάνω.Ωρες ώρες εκνευρίζομαι χωρις λόγο και τα βάζω με όποιον έχω μπροστά μου(συνήθως με εκείνον).Νιώθω οτι όλα πρέπει να περνάνε από τον έλεγχο μου και επειδή αυτό πια δεν γίνεται εκ των πραγμάτων με πιάνει πανικός.Εγώ θα με είχα ηδη χωρίσει!!!! :P

Ευτυχώς -αν και γενικά τεμπελάκος- με βοηθάει σε πολλά(αρκεί να το ζητήσω).Το ταλέντο του είναι το σιδέρωμα(και κάνω τον σταυρό μου κάθε μέρα για αυτό) και όλα τα υπόλοιπα ...εεεε...κουτσα-στραβά τα κάνει.Εκτός από μαγείρεμα που δεν τον α΄φηνω γιατί...φοβάμαι.(είναι και αυτός αφηρημένος και έχει στο ιστορικό του μια φωτιά στην κουζίνα του πατρικού του!!!Ασε καλύτερα :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα με έκανες και γέλασα...χαχαχα... η αλήθεια είναι ότι όλες μας νομίζω είμαστε σε μια τέτοια φάση... αφασίας θα έλεγα... όσο για τα νεύρα... τα θεωρώ λογικά... τόσο λόγω ορμονών... όσο και λόγο του ότι πλησιάζει ο καιρός και πρέπει πολλά πολλά πράγματα να γίνουν!!! Πόσο μάλλον εσείς που έχετε ένα κάρο ακόμη... η μετακόμιση από μόνη της είναι μεγάλη ιστορία.... υπομονή σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ότι οι ορμόνες μας κάνουν πάρτι δεν το συζυτώ!σας το είπα είμαστε τρελές!!αυτό που λέει η kassi είναι πολύ σωστό για όλες μας δεν πρέπει να υπερεκτιμάμε τις δυνάμεις μας και στο κάτω κάτω ας μας κάνουν τα χατίρια τώρα γιατί μετά......μας περιμένει μεγάλο ζόρι κοριτσάκια μου!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

apis έγραψε:

γεια σου κουκλα! :) ακριβωσ τισ 29 εβδομαδεσ και 3 μερεσ η μπεμπα μου και εμενα ηταν 1381 γραμμαριακια! μεγαλουτσικεσ!

τωρα στισ 31 και 4 εκανα ντοπλερ και ηταν 1903 γραμμαρια! ειπε ο γιατροσ οτι ειναι στο 60% των μωρων τησ ηλικιασ τησ και οτι αν παρει ολο τον ενατο θα βγει γυρω στα 3400! εσυ ποτε θα γεννησεισ? :):)

γεια σου κασσι μου! με το καλο κοριτσια ολεσ![/quote:22rs73a8]

15 Ιουνιου υπολογιζουμε την καισαρικη Σχεδον μαζι δηλαδη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madrid πάντως και στο βιβλίο μου (Βίβλος της εγκυμοσύνης) λέει ότι γινόμαστε αφηρημένες γιατί όλο μας το μυαλό το απορροφά η έννοια του μωρού!!!Άλλωστε οι γύρω μας καταλαβαίνουν τη δύσκολη αποστολή μας και γι' αυτό είναι πιο ανεκτικοί απ'ο,τι συνήθως!!!Χαρείτε το κορίτσια ειδικά όσες κυοφορούμε το πρώτο μωράκι γιατί στο δεύτερο δε θα είμαστε έτσι!!Φιλάκια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!! ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ, ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΠΟΛΥ ΠΛΥΣΙΜΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ Ε? ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΕ 3 ΔΟΣΕΙΣ ΕΠΛΥΝΑ ΠΑΝΤΕΣ ,ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΩΡΕΣ ΣΙΔΕΡΩΝΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ. ΤΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΤΥΛΙΓΜΕΝΑ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΩ, ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑ. ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ. ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΝΥΧΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΟ. ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 9ο ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΜΠΑΛΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. ΑΦΗΣΤΕ...ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ ΤΟΣΟ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΣΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ. Ο ΥΠΝΟΣ ΜΟΥ...ΜΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ..ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ!!! ΧΙ, ΧΙ! ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!!!!!!ΧΘΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ, ΝΟΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ. ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΜΕΛΛΟΥΣΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Καλημέρα!Να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Μέχρι τώρα έγραφα στις "Καλοκαιρινές μανούλες 2010".

Έχω ΠΗΤ 20/6/2010 αλλά ο γιατρός μου μου είπε να υπολογίζω περίπου το πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου γιατί μάλλον θα κάνουμε καισαρική λόγω εξωσωματικής. Περιμένω αγοράκι! :woohoo:

Κι εμείς δεν έχουμε ετοιμάσει ακόμη δωμάτιο. Μόνο η μαμά μου ήρθε και έμεινε όλη αυτήν την εβδομάδα (γιατί δεν μένει Αθήνα) και έπλυνε και σιδέρωσε μερικά φανελάκια-φορμάκια και τα νυχτικά τα δικά μου για το μαιευτήριο. Απλά να είναι στην βαλίτσα έτοιμα μην συμβεί τίποτα απρόοπτο (ελπίζω πως όχι) γιατί δεν έχουμε κανέναν κοντά μας και ο άντρας μου θα ψάχνει μέσα στα συρτάρια να βρει μέχρι και τα βρακιά!!! :laugh: Μερικά τα έβαλα στη βαλίτσα κατευθείαν και μερικά σε ένα ξεχωριστό συρταράκι. Θα ξαναθέλουν πλύσιμο;

Σεντονάκια και κουβερτάκια μου ετοιμάζει η πεθερά μου με κεντητά σχέδια και μου είπε προς το παρόν να μην αγοράσουμε τίποτα.

Πάντως κι εγώ έχω αρχίσει να ψιλοαγχώνομαι τις τελευταίες μέρες γιατί μου φαίνεται ότι πλησιάζει ο καιρός και δεν είναι τίποτα έτοιμο. Αφήστε που έχει αρχίσει να με πιάνει ανασφάλεια για το πώς θα τα καταφέρω μετά με το μωρό, δεδομένου ότι δεν έχω καθόλου εμπειρία και δεν θα ξέρω ούτε πώς να το πιάσω!!!!

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ !!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ!!!ΑΧ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΡΑΦΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΗΚΕ!!!!!!ΕΧΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ MUMMY!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?????

ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΛΗΝΤΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΛΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΣΩ! ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΜΙΣΩ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ! :laugh: ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΜΟΥΡΛΑ ΟΛΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ!ΩΧ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ Κ ΕΓΩ!ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ MADRID?ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ!!!ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΑΞΩ ΣΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΜΟΥ ΒΑΨΑΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑΣ ΕΠΙΠΛΑ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΗΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ (ΚΑΚΙΑ) :angry: (ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ) :S ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ!ΠΗΡΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΚΑΘΞΑΡΙΖΕΙ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΗΔΗ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑινει ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΚΟΥΝΤΑ ΣΚΟΥΝΤΑ ΣΤΑ ΒΑΡΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!ΑΝ ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΔΗΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣΣΣΣΣΣ!!!ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.... :P

ΜΑΙΟ Η ΙΟΥΝΙΟ??? :) ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΙΣ 12 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΜΕ... :cheer:

ΚΑΛΕΕΕ ΦΟΒΑΜΑΙΙΙΙ... :ohmy::blink::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Ρουμπελίτσα μου μην αγχώνεσαι!!! Ο γιατρός θα σου πει το καλύτερο για το μωράκι σου! Και είναι αυτό που σε ενδιαφέρει... Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και να γεννήσεις με φυσιολογικό τον Ιούνιο.. αλλιώς και με καισαρική πάλι καλώς να έρθει... σκέψου ότι έτσι θα το πάρεις αγκαλιά και νωρίτερα.... Προσπάθησε να σεις τη θετική πλευρά των πραγμάτων! Και μην φοβάσαι καθόλου! Όλα θα πάνε μια χαρά!!!

ΜΙΚΑ μου άρεσε αυτό που έκανες με τα σεντονάκια... θα το υιοθετήσω! Όταν βέβαια τα αγοράσω πρώτα... εμείς τώρα καταλήγουμε στα επιπλάκια και το καρότσι και μετά βουρ για τα υπόλοιπα... Εγώ έχω χαθεί... δεν ξέρω πόσα φορμάκια πρέπει να πάρω κοντομάνικα.. πόσα μακρυμάνικα... και γενικότερα τις ποσότητες των πραγμάτων που θα χρειαστώ...! :blink::blink:

fatsoulina μια χαρά τα έχεις δρομολογήσει... μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φατσουλίνα, η αλήθεια είναι οτι οι άντρες συνήθως δεν καταλαβαίνουν τα άγχη μας.Ο δικός μου νομίζει οτι όλα θα γίνουν με έναν μαγικό τρόπο στην ώρα τους!!!

Εγώ πήρα άδεια Πέμπτη -Παρασκευή για να ετοιμάσω οτι μπορώ για να κάνουμε το Σάββατο την μετακόμιση και μου λέει"τι την πήρες την άδεια?Σε τι θα βοηθήσεις?".Ε, λοιπόν έχω την εντπυπωση πως αν δεν είμαι και εγώ εκεί δεν θα κάνουν τίποτα, την μισή ώρα θα πίνουν καφέδες και θα κοιτάνε και μετα θα μετακινήσουν οτι τους έρθει και δεν θα βρίσκουμε τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthipi , ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΥΛΙΞΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ ΜΩΡΑΚΙ ΕΓΩ. ΤΑ ΕΧΕΙ ΦΥΛΑΞΞΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΘΥΜΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ. ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΣΤΑ 13 ΚΟΡΜΑΚΙΑ(ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ) ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΜΑΝΙΚΙ , ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΧΙ ΚΟΝΤΑ ΕΧΩ 7 ΤΕΜΑΧΙΑ . ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ! ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΝΙΑ ΟΛΕΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΕΓΧΟ...!

ΡΟΥΜΠΕΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!! ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΝΟ ...ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΛΚΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΑΧ, ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΛΕΨΕΙ...ΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!!!!

εγω σημερα συνειδητοποιησα το οτι πλησιαζει ο καιρος και εχω τρελαθει!!!!!!!!!!

ξεκινησα να πλενω για να μυρισει λιγη μωρουδιλα το σπιτι!!!! :woohoo: επλυνα τις κουβερτουλες μας!!!!ειναι τοσο απαλες και μοσχοβολανε!!!! :)

το σαββατο βαφουμε το δωματιο του μπεμπη μας και θα βαλουμε και τα επιπλακια...μετα θα το εχω κλειδωμενο για καμια εβδομαδα και θα εχω ανοιχτη τη μπαλκονοπορτα και τα συρταρακια και τη ντουλαπα να ξεμυρισει το ξυλο και η μπογια και θα πλυνω και τα ρουχα και θα τα βαλω στη θεση τους!!!!ειμαι τοσο ενθουσιασμενη,δεν εχω ξανανιωσει ετσι στη ζωη μου!!!!

με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας..ρουμπελιτσα μου,ειναι λογικο να αγχωνεσαι και να φοβασαι,κι εγω ετσι ειμαι,ποσο μαλλον εσυ που πλησιαζεις περισσοτερο!!!προσπαθησε να το σκεφτεσαι με ανυπομονυσια και οχι με αγχος οσο μπορεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς πάτε με τις μπουγάδες κορίτσια; Χθες είδαμε τη μικρή μας, έφτασε τα 2300 αλλά δεν έχει καθόλου καλή θέση και η καισαρική άρχισε πλέον να φαντάζει ως η μόνη λύση. Κατά τα άλλα είμαστε και οι δύο καλά, ευτυχώς το πρήξιμο που έχω δεν είναι σοβαρό αλλά πρέπει να περιορίσω το αλάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην 34η εβδομάδα και κανονικά θα έπρεπε ήδη να έχει πάρει θέση. Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη χρονική στιγμή για να πάρει το μωρό τη σωστή θέση, όμως όσο περνάει ο καιρός λιγοστεύει ο χώρος που έχει για να γυρίσει. Η μπέμπα μου ήταν από τον 5ο μήνα περίπου σε εγκάρσια προβόλή και τώρα είναι εντελώς διαγώνια. Αν καταφέρει να γυρίσει έστω και με το κεφάλι πάνω, αλλά σε ευθεία θα είναι πολύ καλύτερα για όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΙΑ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ...ΕΔΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΙΜΕ ΚΑΙ ΕΓΟ..ΑΦΟΥ ΙΧΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΙ ΙΜΕΡΟΜΕΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 16/06/2010...ΑΛΛΑ ΔΙΣΤΙΧΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΑΔΑΚΙ ΜΟΥ ΒΙΑΣΤΙΚΕ ΝΑ ΕΡΘΗ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. :(:( ΑΠΛΟΣ ΜΠΙΚΑ ΝΑ ΣΑ ΠΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΝΟ...ΝΑ ΧΕΡΕΣΤΕ ΘΑ ΠΑΙΔΙΑΣΑΣ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΗΡΕΜΙ ΚΑΙ ΕΦΚΟΛΙ ΕΝΓΙΜΟΣΙΝΙ ΜΕΦΡΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikulina, ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου!

Σου εύχομαι και εγώ ο πόνος που νιώθεις τώρα να απαλύνει με τον καιρό και να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα όμορφο και υγειές μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα!αυτό με τους άντρες και το μαγικό τρόπο ξαναπές το madrid μου!!!sokolatitsa μη σε νιάζει όπως και νάρθει δεν έχει σημασία καλά νάναι η μικρούλα σου και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!nikulina δε ξαναμιλήσαμε κουράγιο και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να έρθει ένα αδελφάκι κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?

niculina με το καλο να αποκτήσεις αλλο μωράκι και να μην πονάς.ευχαριστούμε για τις ευχές!

sokolatitsa εμενα ο γιατρός μου είπε οτι μεχρι και την τελευταία στιγμή μπορεί να πάρει θέση το μωρο εμένα ειναι με το κεφλαλι κατω αλλα μου είπε οτι και αυτό μπορεί να αλλάξει!οπως θέλει ας είναι κοριτσάκι αρκεί να ερθουνε γερά στον κόσμο τπτ άλλο!περπάτα βοηθάει στο να πάρει θέση το μωρο και αν έχεις σκάλες σιγα σιγα ανέβα κατέβα!

όλα καλά θα πάνε κοριτσάκια μου μην αγχώνεσται !ακούω όπερα τώρα γιατί χάλασε το πληντύριο και περίμένω να έρθει ο τεχνικος να πλύνω και τα υπολοιπα κάπου πιάστηκε ένα ρουχαλαακι στην πόρτα και μπλόκαρε!ακούω όπερα υποτείθεται να ηρεμήσω αλλα μου σπάει χειρότερα τα νεύρα!δεν την μπορώ πως τα καλμάρει τα μωρά?εμένα με συγχύζει!!!!!

φιλάκαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Mommyel κι εγώ ακόμα είμαι στις πρώτες ετοιμασίες αλλά έχω περίπου 5και βδομάδες μέχρι να μπω στον μήνα μου! Πιστεύω προλαβαίνω!  @nanouko  🤣🤣🤣Εννοείται αν μπορούσαμε όλα θα τα ρυθμιζαμε (υγεία ύψος εμφάνιση χαρακτήρα) !! Για μένα μπορώ να στο εγγυηθώ!😅😅 Θα προσπαθήσουμε για αυτά που περνάνε από το χέρι μας!! 😊😊😊 
    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...