Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΥΣΤΥΧΩΣ.........


Recommended Posts

tzoytzoyka kalimera.Den gnwrizomaste alla diabasa simera to minima soy kai moy irthe kai mena kapws.Tha elega kai egw me tin seira moy na pas opwsdipote se allo giatro...Einai sobaro to porisma toy gia na to dexteis etsi.Soy eyxomai olopsyxa na pane ola kala kai na mis ksexnas pws o theoylis mas blepei.Egw eimai 33 kai prospathw gia to prwto paidi 7 mhnes twra xwris apotelesma alla prospathw na min apogoiteyomai.Na eisai kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα μου προσωπικά πιστεύω πως ενα πολύυυυ μεγάλο "συστατικό επιτυχίας" για την σύλληψη είναι η θέληση και η πίστη οτι θα τα καταφέρεις, γι'αυτο όσο κοινότυπο κι αν ακουγεται, το εννοω..ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ - ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!

Είναι σοκαριστικό αυτο που σου είπε ο γιατρός, όμως στη σημερινη εποχη δεν υπάρχει πρόβλημα χωρίς λύση!

Φίλη της μητέρας μου πριν 40 χρονια της είχε συμβει το ίδιο και παρ'όλη την απειρία της εποχής σήμερα έχει τον γιο της 37 χρονών, ε, δεν μπορει πρίν απο τόσα χρόνια να τα κατάφερε κι εσυ να μην μπορέσεις!

Υπομονή και αισιοδοξία...ΨΑΞΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzoutzouka μια γνωστή μου στα 38 της είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα δηλ. ψηλή FSH. Έκανε θεραπεία με χάπια κι έτσι κατάφερε να τη μειώσει. Μετά απ' αυτό έμεινε έγκυος αμέσως με εξωσωματική και ένα χρόνο αργότερα απόκτησε και δεύτερο παιδί. Οπότε μην απελπίζεσαι, τρόποι υπάρχουν. Το θέμα είναι να βρεθεί ο σωστός γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό μου κοριτσάκι, είμαι σίγουρη ότι αυτό που σου είπε ο γιατρός σε έχει ταράξει πολύ. Επειδή όμως πλέον η επιστήμη έχει προχωρήσει πάρα πολύ, ακόμα κι αν ισχύει αυτό που σου είπε, προσπάθησε να μην απογοητευτείς και να κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου για να βρείς μία λύση! Συμφωνώντας κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια, σου προτείνω να επισκεφτείς κι άλλον γιατρό. Θα τολμήσω να σου συστήσω τον κ. Χασιάκο, ο οποίος είναι πάρα πολύ καλός και ειδικά σε δύσκολες καταστάσεις. Είναι στο Αρεταίειο και στο Λητώ και εκτός από πολύ καλός επιστήμονας, είναι και καλός άνθρωπος. Επίσης είναι πολύ οικονομικός γιατί πιστεύω ότι δεν προσπαθεί να γίνει πλούσιος αλλά να βοηθήσει. Ενδεχομένως κι άλλες κοπέλες να τον γνωρίζουν και να μπορούν να σου πουν περισσότερα.

Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, και να πετύχεις αυτό που τόσο επιθυμείς. Και πάνω από όλα μην απογοητεύεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρόωρη εμμηνόπαυση?????, πρώτη φορά το ακούω αυτό!!! :blush::huh:

Και σε τόσο νεαρή ηλικία? Είμαι λίγο ανενημέρωτη.. :blush:

Αλλά βρε κοπελιά όπως κι αν στα είπε ο γιατρός σου, βλέπεις όπως σου είπαν τα κορίτσια πως τίποτα δεν τελειώνει. Υπάρχει λύση και θα την βρείς όταν αλλάξεις γιατρό. :)

Εύχομαι σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα και καλά αποτελέσματα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzoutzouka καλησπερα και απο εμενα.

Δεν εχω απολυτως τιποτα να προσθεσω ή να αφαιρεσω απο αυτα που σου εχουν γραψει τα αλλα κοριτσια, εχω καλυφθει και συμφωνω πληρως. Στελνω τις ευχες μου να πανε ολα καλα, αισιοδοξια, κουραγιο και θετικη σκεψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou sas euxaristo poly......me bohthate para poly kai me kanete na niotho kalytera.....

Psixologika eimai poly xalia kai prospatho na balo to mialo mou se taxh....

thn Deutera tha kleiso rdv ston Mastromina sthn Athina..

Mou eipan polloi gia ton giatro auto kai leo mia pou tha kateboume Athina na kleiso kai ston Panto na doume ti tha mas poun.

Thn Trith tha kano ton yperixo me ton giatro mou kai an exo oario tha proxoriso xoris 2h skepsi. an oxi tha tou po oti thelo na yremiso ligo kai tha kano ta rdv me tous giatrous autous....

Elpizw kai egw na pane ola kala kai toulaxiston na mou dosoun perissoteres pithanothtes apo to 5% pou mou edose o giatros, toulaxiston gia na anebw arxika psixologika...

oti mou poun tha kano kai tha elpizw.....

allios den ginete...

kai pali sas euxaristw POLY POLY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

opws eipan ola ta upoloipa koritsia tha sumfwnisw kai egw. pare kai apo allous gnwmes.....an xreiasteis k allon giatro na pareis apopsi tou pes mou kai tha sou steilw ta stoixeia tou gia na ton episkefteis...

einai poli kalos exw akousei kai an de kataferw se ligo kairo na meinw tha paw se ekeinon.... paei mia fili mou pou perase apo 3 allous giatrous prin katalixei se auton.... kai emeine egkyos....

sou stelnw oli tin thetiki mou energeia opws kai se oles mas kai elpizw se ligo kaio opws esu etsi kai egw kai oles mas na exoume thetika nea na moirastoume metaxu mas......

filia kardasika (opws sinithizw na grafw )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...