Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η υπέροχη Αθηνά μας! (Mamoli)


Recommended Posts

Στο παραπάνω βίντεο, θα δείτε όλες τις στιγμές από τη μέρα που μπήκα στο Αρεταίειο για καισαρική, τη γέννηση της κόρης μας, μέχρι την πρώτη μας είσοδο στο σπιτάκι μας... Νομίζω ότι τα λέει όλα... Πολλά περισσότερα απ' όσα θα μπορούσα να γράψω!!

Η Αθηνά μας γεννήθηκε την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής. Για την ιστορία να σας πω ότι η μικρούλα μου ήταν σε ισχιακή προβολή μέχρι την 36η βδομάδα, στη συνέχεια γύρισε σε κανονική, αλλά το... μετάνιωσε στην 38η και ξαναγύρισε ανάποδα! :laugh: :laugh: :laugh:

Παρά τον απίστευτο φόβο που είχα για την καισαρική και την απογοήτευσή μου που δεν θα κατάφερνα να ζήσω το θαύμα ενός φυσιολογικού τοκετού, έχω να δηλώσω ότι η καισαρική ήταν... παιχνιδάκι -ανάρωσα απίστευτα γρήγορα- και ότι τελικά καμία σημασία δεν έχει το πως γεννάς... Σημασία έχει το να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το/α μωρό/α σου υγιές/ή... Το συναίσθημα ξεπερνά κάθε λογική, δεν θα μπω καν στον κόπο να σας περιγράψω το πώς ένιωσα και νιώθω κάθε στιγμή που την βλέπω, την κρατάω, τη θηλάζω, της μιλάω...

Γέννησα στο Αρεταίειο και έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις!! Θέλω να ευχαριστήσω το γιατρό μου, κ. Νίκο Βραχνή για όλα όσα έκανε για εμένα/εμάς, την υποστήριξή του και το γλυκό του χαμόγελο! Τη μανούλα μου, τον μπαμπά μου, τη μαμά του Μάνου μου, το προσωπικό του μαιευτηρίου, τους συγγενείς και φίλους που έσπευσαν να μας δουν στο μαιευτήριο και να μας γεμίσουν ευχές και δώρα! Τα υπέροχα κοριτσάκια μου, τις φιλενάδες μου από το mammyland, Crazy, Dallia, Dimitroula29, Marianda, Sissio που μου έκαναν όλες μαζί "Κούκου τζα!!" στο Αρεταίειο και με τρέλαναν! Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου όμορφα!!

Mα πάνω απ' όλα ευχαριστώ τον υπέροχο σύζυγό μου, Μάνο, για το ότι μου έδωσε την ευκαιρία να γίνω η μανούλα αυτού του υπέροχου πλάσματος, για την αγάπη του, τη στήριξή του, για το ότι υπάρχει και αναπνέει και μάλιστα πλάι μου! Σ' αγαπώ!!

Περισσότερα εδώ! :):)

post-9242-1387393477645_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bre mamoli na sou zisei i koroula sou......prwti fora klaiw me istoria toketou.......ta exete poli omorfa kai sigkinitika topothetimena....alla ta logia soy ayta....:

Mα πάνω απ' όλα ευχαριστώ τον υπέροχο σύζυγό μου, Μάνο, για το ότι μου έδωσε την ευκαιρία να γίνω η μανούλα αυτού του υπέροχου πλάσματος, για την αγάπη του, τη στήριξή του, για το ότι υπάρχει και αναπνέει και μάλιστα πλάι μου! Σ' αγαπώ!!

htan katalytika sto na klaiw me ligmous aythn thn stigmh pou sou grafw koritsaki mou

na eiste panta toso agapimenoi kai na exete thn ygeia sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει κούκλα είναι, πάντα υγιής.....είδα το βίντεο με την κόρη μου και ξετρελάθηκε όταν είδε την μικρή σου!!!!!

Πάντα ευτυχισμένη όλη η οικογένεια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπεροχη πραγμτικά η Αθηνα !!!! Μα με τοσο υπεροχους γονεις πως θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο ...

Συγκινηθηκα και γω παρολο που δεν σας ΄"ξέρω" !

Να σας ζησει , να ναι παντα γερή ,ευτυχισμένη και καλοτυχη :)

ΥΓ Εχω μια ενσταση για τον τροπο μεταφορας της ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις βαλθεί να με κάνεις να κλαίω συνέχεια;;;;; :blush: :blush: :blush:

Οι ευχές ποτέ δεν περισσεύουν.. οπότε....

Ευχές μου τα όνειρά σας, μαζί με αυτήν την γλυκιά φατσούλα που ανυπομονώ να την δω και ξύπνια!!!! :P :laugh:

Φιλάκια πολλά πολλά!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμολακι δεν εχουμε μιλησει ποτε...οταν εμαθα ο,τι γεννησες αφησα κι εγω με τη σειρα μου τις ευχες μου..μολις ειδα το βιντεακι με πηραν τα κλαμματα την ωρα που της εδειχνες το δωματιο της..λοιπον κοπελαρα μου να σου ζησει και παλι και να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις..τις καλυτερες ευχες μου...φιλακια πολλα.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολιβια τις καλυτερες ευχες μου για την υπεροχη κορη σας!!!

Να σας ζησει κ να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ τοσο αγαπημενοι!!!

Σ'ευχαριστω ιδιαιτερα για τις στιγμες σας που μοιραστηκες μαζι μου-μας!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε γλυκεια μου λαλα.......................εισαι απαιχτη!!!!!!!!!!!πως σε βγαζει περα ο αντρας σου!!!!!!παιδι μου τιποτα δεν σου ξευφεγει!!!!τσ τσ τσ τι εισαι εσυ!!!!:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η Αθηνούλα!!! Υπέροχο μωράκι από υπέροχους γονείς!!!

Με έχετε συγκινήσει..

Καλότυχο να είναι και να είστε όλοι γεροί κι ευτυχισμένοι!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τωρα τι να γραψω παλι; οτι και να γραψω ειναι περιττο εξαλλου στα εχω πει απο κοντα αλλα και γραπτα παρα πολλες φορες χαχα! Αντε να μας ζησει και παλι η κορακλα!!! και μια παρακληση Σταματα με τα βιντεο ελεος δηλαδη εκτος οτι συγκινουμε θελω να ξαναγεννησω να ξαναζησω παλι την εμπειρια ολη, χαχαχα φιλια πολλα και περιμενω πως και πως να σαραντησετε να τα ξαναπουμε απο κοντα με τα ωραια καφεδακια μας!!!! ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

ΥΓ Εχω μια ενσταση για τον τροπο μεταφορας της ...

Lala και εγώ! :P Απλά έτσι όπως γέννησα, δεν είχαμε προλάβει να ετοιμάσουμε ούτε αυτοκίνητο, ούτε τίποτα! Η μετακίνηση μας έγινε με ταξί και διήρκησε 5 λεπτά.. Όχι ότι 5 λεπτά δεν είναι αρκετά -χτύπα ξύλο... Αλλά δεν θα ξαναγίνει! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας!Να είναι πάντα χαρούμενο και καλότυχο!!Είδαμε και το βιντεάκι στο blog σου.Είναι υπέροχη!!!! :):):) (με κάνεις να ανυπομονώ για την δική μου υπέροχη στιγμούλα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα το χω δει 8 φορες το βιντεακι σου απο το πρωι στο φεισμπουκ!!

ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!

Φαινοσουν αγχωμενη μωρε στην αρχη αλλα μετα ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ!!!!

Το ΘΑΥΜΑ της μητροτητας!!!

ΧΙΛΙΕΣ ευχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσται καλά όλοι!

Να χαίρεστε ο ένας τον άλλο και να αγαπιέσται όπως σήμερα!

Πολύ συγκίνηση πάλι...

Η μπουμπού σου έχει φωνάρααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Φαινοσουν αγχωμενη μωρε στην αρχη αλλα μετα ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ!!!!

To αγχωμένη είναι... μικρό για να περιγράψει το άγχος μου!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Και τελικά τζάμπα αγχωνόμουν το χαζό!!

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!! Σας εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό μου κορίτσι..Η μικρή είναι μια κουκλίτσα...Εσείς είστε υπέροχοι...Ευλογημένη η Αθηνούλα που θα μεγαλώσει με τέτοιους γονείς...Τρομερά συγκινητικό βιντεάκι,έκλαιγα απ την ώρα που έφτασες στην κλινική μέχρι το τέλος!

Να σας δίνει ο Θεός υγεία να χαίρεστε ο ένας τον άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και το pc μου ειναι καρούλι και δεν καταφερα να δω το βιντεακι..ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να σας ζήσει το μπεμπακι σας!!

να εχει υγεια και όλα τα καλα!!! :) :woohoo: :cheer:

"ειναι κουκλα & τσαχπνινα

θα ταραξει την Αθήνα!!!"

ohhhh!!what a poem...!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!!!!!

Υπέροχο και το βιντεάκι και οι φωτογραφίες σας!!!

Είναι φοβερή όλη αυτή η "κληρονομιά" που θα

της χαρίσετε μεγαλώνοντας!!!

Το απόγευμα θα δείξω στο άνδρα μου το βιντεάκι

μήπως και συγκινηθεί και κάνει κι έκεινος κάτι παρόμοιο

στο δεύτερό μας παιδί,γιατί στο πρώτο

ήταν "ψαρωμένος-σαστισμένος" και

ενώ του είχα έτοιμη την κάμερα δεν τράβηξε ούτε πλάνο!!! :laugh: :laugh:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου και να χαίρεσαι

τη νέα μεγαλύτερη οικογένεια σου!!!!!!!

Καλή λοχεία!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Φιλιά στην Αθηνούλα σου(κι εγώ έτσι θα ονομάσω το παιδί μου αν κάνω κόρη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το πανέμορφο κοριτσάκι σας!!!

Με συγκινησες παρα πολυ με τα λογια και το βιντεακι σου και μου θυμησες πόσο υπέροχες, ηρεμες και ανεκτιμητες είναι οι πρωτες στιγμες της αναμονης του τοκετου,της γενησης,της πρωτης ματιας,της αγκαλιας και της απεραντης ευγνομωσυνης προς τη ζωη και τα θαυματα που μας προσφερει να ζησουμε...

Τα συγχαρητηρια μου για την αποφαση που πηρατε ( νοσοκομειο)και

που την υπερασπιστηκατε ως το τελος...

Να ειστε αγαπημενοι,ευτυχισμενοι και να προσφερετε στο αγγελουδι σας αγαπη,τρυφεροτητα,αφοσιωση και αγκαλιες...αυτα χρειαζεται και

θα γινει ενας χαρουμενος , γεματος ανθρωπος...

Πολλα φιλακια στα πατουσακια σας απο εμενα και πολλα χαδακια απο το γιοκα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει mamoli!!!!!

τι τελειο βιντεακι ηταν αυτο????? :woohoo:

η μικρη σου ειναι πραγματικα υπεροχη!!!!!!

πολλα φιλακια να της δωσεις!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις το μαγικό τρόπο να μας συγκινείς... Το βίντεο είναι συγκλονιστικό, τέλειο όπως είστε και οι τρεις σας!!! Να σας ζήσει για μία ακόμη φορά και να είστε πάντα τοσο μα τόσο ευτυχισμένοι!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...