Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ροζ,κατα τη διαρκεια αναμονης


Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Την περασμενη Δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα και εχθες αργα το βραδυ ειχα λιγα ροζ υγρα. Στην αρχη χαρηκα γιατι εχω διαβασει διαφορες περιπτωσεις εδω στο φορουμ που λενε οτι ειναι σημαδι εμφυτευσης.πηρα ομως το πρωι-πρωι στο κεντρο και μου ειπαν να κανω εξεταση οιστραδιολης και προγεστερονης και να μεινω οσο πιο ξεκουραστη γινεται και να σας πω την αληθεια, ΦΟΒΗΘΗΚΑ :unsure: .

Εχει καμια αλλη κοπελα παρομια εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αυτό που ξέρω είναι πως ακόμα και σε φυσιολογική σύλληψη υπάρχει πιθανότητα να εμφανιστούν λίγα ροζ υγρά όταν γίνεται το "πιάσιμο", πόσο μάλλον στην εμβρυομεταφορά.

Να είσαι όσο το δυνατόν πιο ήρεμη και ξεκούραστη και όλα θα πάνε καλά. Μη βάζεις το κακό στο νού σου.

Καλή δύναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα μη σκέφτεσαι αρνητικά. Καλά σου είπαν απ'το κέντρο να κάνεις αυτές τις εξετασούλες, γιατί μπορεί να σου αυξήσουν τα utrogestan και τα cyclacur (αν παίρνεις ήδη). Κι εγώ μετά την εμβρυμεταφορά χρειάστηκε να πάρω ισχυρότερη αγωγή απ' την προβλεπόμενη. Να είσαι σε επικοινωνία με το γιατρό σου και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κορίτσια έχουν δίκιο!

Να ξεκουραστείς και μάλλον.....τα κατάφερες αυτή τη φορά.....Στο εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ABA καλα θα κανεις να εισαι ξεκουραστη και ξαπλα και απεβαλλε το αγχος και το φοβο σου,να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα,σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.........οσο για τα ροζ μην σκεφτεσαι αρνητικα μπορει να ειναι το πιασιμο οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια,εγω που ειχα μεινει εγκυος πριν 2,5 χρονια πριν καν μαθω οτι ειμαι εγκυος ειχα ροζ υγρα πολυ ελαχιστα και υστερα εμαθα οτι ειμαι εγκυος βεβαια 2 μηνων απεβαλλα αλλα δεν πειραζει εχει και ο θεος για μενα.........

εσυ μην αγχωνεσαι πιστεψε με ειναι οτι χειροτερο σε αυτην την φαση που εισαι τωρα,σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

και μια ερωτηση επειδη ειμαι λιγο ασχετη απο αυτα η εμβρυομεταφορα τι ειναι???εξωσωματικη?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κουκλες μου! :)

Ksenioulaki μου η εμβρυομεταφορα ειναι το τελευταιο σταδιο της εξωσωματικης, μετα περιμενεις λιγες μερες και κανεις το τεστ της χοριακης και βλεπεις αν τα καταφερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα καλησπέρα και από εμένα. Όλες μου τις ευχές για μια τεράστια χωριακή.!!!

Διάβασα σε κάποιο άλλο "ΘΕΜΑ" που έγραφες ότι την εξωσωματική την έκανες στον Πάντο "ΓΕΝΝΕΣΙΣ". Θα μπορούσες να μου πείς τι πρωτόκολλο έκανες και τι ενέσεις στο συγκεκριμένο Πρωτόκολλο?

Σε ευχαριστώ πολύ και με το καλό να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Μαρίνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα μου καλησπερα!!!

Εκανα το βραχυ πρωτοκολο, που ξεκινησε την 21η μερα του κυκλου με Daronda, δεκα μερες μετα εκανα εξεταση οισταδιολης και απο την επομενη ξεκινησα gonal. Αυτα τα φαρμακα πηρα για τη διεγερση.

Σκεφτεσαι να κανεις εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Την περασμενη Δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα και εχθες αργα το βραδυ ειχα λιγα ροζ υγρα. Στην αρχη χαρηκα γιατι εχω διαβασει διαφορες περιπτωσεις εδω στο φορουμ που λενε οτι ειναι σημαδι εμφυτευσης.πηρα ομως το πρωι-πρωι στο κεντρο και μου ειπαν να κανω εξεταση οιστραδιολης και προγεστερονης και να μεινω οσο πιο ξεκουραστη γινεται και να σας πω την αληθεια, ΦΟΒΗΘΗΚΑ :unsure: .

Εχει καμια αλλη κοπελα παρομια εμπειρια?

Άβα σου έστειλα pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι τι εγινε με τις εξετασειςτις εκανες???Ευχομαι κοπελα μου να ναι ενα θετικο σημαδακι και την Παρασκευη να το επιβεβαιωσεις με μια πολυ πολυ καλη θετικη χοριακη!!!!!!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα πολυ καλη επιτυχια !!

τις καλυτερες ευχες μου να πανε ολα καλα!!

εγω παρομοια εμπειρια δεν εχω για να σε βοηθησω ..αλλα πιστεψε οτι ολα θα πανε καλα και θα πανε!!

αραξε στον καναπε, παρε μπολικα dvd και φυτευσου προκειμενου να μη σκεφτεσαι!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΒΑ! ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΡΟΖ ΤΗΝ 8Η ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα μου καλημέρα... ξεκίνησα την αγωγή με τα φάρμακα 22/01/10 και προχώρησα μέχρι και την ωοληψία... μέχρι εκεί... εμβρυομεταφορά δεν κάναμε γιατί έιχα μόνο 2 ωάρια (και ίσως όχι ποιοτικά καλά). Δεν ξέρω, λέω να ξανα ξεκινήσω το Πάσχα. Απλά δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι και το ψάχνω να αλλάξω κέντρο (1η προσπάθεια στο ΜΗΤΕΡΑ). Βρίσκομαι σε απόγνωση και λόγω ηλικίας.

Για σένα εύχομαι όοοοοοοοοοοοοοτι το καλύτερο... και για όλες μας!!!!

ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water μου αληθεια??? :woohoo: Καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! Μακαρι να ςιναι και η δικη μου περιπτωση σαν τη δικη σου...

Marina 24 μην απογοητευεσαι με την πρωτη φορα, εγω την πρωτη φορα που ημουν σε αλλο γιατρο ειχα 3 ωαρια και προχωρησαν τα 2, τωρα ειχα 7 ωαρια, να ξερεις η χαμηλη ανταποκριση δεν ειναι παντα θεμα ηλικιας, υπαρχουν γυναικες που στα 25 τους, εχουν χαμηλη ανταποκριση, ειναι και θεμα γιατρου και πρωτοκολου και οργανισμου, γνωριζω κοπελα 37 χρονων που την μια φορα ειχε δυο και οταν της αλλαξαν τα φαρμακα ειχε πανω απο 15. Αν το θελεις πολυ αξιζει τον κοπο να ξαναπροσπαθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβα έγραψε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Την περασμενη Δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα και εχθες αργα το βραδυ ειχα λιγα ροζ υγρα. Στην αρχη χαρηκα γιατι εχω διαβασει διαφορες περιπτωσεις εδω στο φορουμ που λενε οτι ειναι σημαδι εμφυτευσης.πηρα ομως το πρωι-πρωι στο κεντρο και μου ειπαν να κανω εξεταση οιστραδιολης και προγεστερονης και να μεινω οσο πιο ξεκουραστη γινεται και να σας πω την αληθεια, ΦΟΒΗΘΗΚΑ :unsure: .

Εχει καμια αλλη κοπελα παρομια εμπειρια?

ΜΩΡΕ θα ειναι κοριτσαααααακιιιιιι για αυτοοοοοοοοοο!!!! Ρε κουτουλι δεν το καταλαβες???τσ τσ τσ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ...

Ψυχραιμια svelto...εεεε ΑΒΑ.... :laugh: και πολυ πολυ καλα

αποτελεσματα!!! Με το καλο εγκυος!!! :woohoo:

Ηταν μια ευχαριστη νοτα απο την ζαχαρενια!!!

φιλιαα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...