Μετάβαση σε περιεχόμενο

γιατροι που βοηθησαν να γινει το θαυμα...??


Recommended Posts

κοριτσια,ανοιγω αυτο το θεμα για ν'ανταλλαξουμε αποψεις για γιατρους που ειναι εξειδικευμενοι στα θεματα υπογονιμοτητας..εχουμε σοβαρο προβλημα με το σπερμα και πρεπει ν'αρχισουμε το ψαξιμο μηπως με τη βοηθεια του Θεου ερθει και σ'εμας ενα μωρακι!!περα απο καλος επιστημονας που ειναι βασικοτατο ψαχνουμε να'ναι κι ανθρωπος γιατι σ'ολο αυτο που περναμε χρειαζομαστε ενα γλυκο λογο,μια στηριξη..για ν'ακουσω λοιπον ανθρωπους που θα κανουν τα παντα να γινει τ'ονειρο μας πραγματικοτητα... ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

litsaki25 δεν ξερω να σου απαντησω,αλλα ειμαι σιγουρη οτι καποιο απο τα κοριτσια μας εδω θσ εχει μια απαντηση στο θεμα σου συντομα..

Το εχεις ψαξει καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια εγω ειμαι απο Θεσαλονικη.

Δημητρης Δοβας και ξερο ψωμι! σκοραρε διποντο με την πρωτη προσπαθια και τα καρφωσε τοσο καλα, που στην εγκυμοσυνη ολο γυρνουσα, πηγα διακοπες, εκανα μπανια στη θαλασσα, μεχρι και στο γηπεδο πηγα η τρελη και γεννησα την 1η μερα της 38ης εβδομαδας!

ειναι νεαρος, γυρω στα 40, με μετεκπαιδευση στην Αγγλια, ομιλητικος, με χιουμορ, δε σε αγχωνει, ξερει τι κανει.

αντε με το καλο οσες προσπαθειτε! και εγω πριν ενα χρονο μολις μαθαινα οτι ειμαι επιτελους εγκυος!!!

οσες θελετε λεπτομεριες στειλτε πμ να δωσω τηλ γιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ...

Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΝΤΩΝΗ,ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα.κουκλα αν εισαι αθηνα τοτε στον καπετανιο γρηγοραααααααααααααααααα.....εγω ειχα κανει πολλες προσπαθειες σε αλλον γιατρο ειχα μεινει εκει με την πρωτη εξωσωματικη αλλα επαθα παλληδρομηση στην 6η εβδομαδα..ο οποιος ουτε καν μηκε στην διαδικασια να ψαξει το γιατι το χασαμε.ωσπου γνωρισα τον καπετανιο ειναι και εμενα πολυ νεος πανω κατω στα 40 με μετεκπαιδευση στην αμερικη δεν σε αγχωνει και συνεργαζεται στο κεντρο του με εναν γεννετιστη φοβερος και αυτος.ενα θα σου πω τον οκτωβρη οσες καναμε εκει εξωσωματικη ειμαστε τωρα εγκυεςςςςςςςςςςςς.εγω τωρα κλεινω τους 5 μηνες και περιμενω κοριτσακι.αν θελεις διευθυνση και τηλεφωνα ειμαι εδω.ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα και γρηγορα μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πω για τον κύριο Μανιά!! Πολύ καλός επιστήμονας και πάνω από όλα άνθρωπος!!!! Όχι μόνο έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, όχι μόνο δεν με ταλαιπώρησε καθόλου η διαδικασία, αλλά με βοήθησε πολύ όταν έπαθα προεκλαμψία και γεννήθηκε η μικρή μου μεν κάπως πρόωρα (με τράβηξε όσο μπορούσε μετά θα γινόταν επικίνδυνο), αλλά ήταν υγιέστατη και ανέπνευσε μόνη της χάρη στις ενέσεις που πρόλαβε να μου κάνει πριν ακόμα εκδηλωθεί έντονα η προεκλαμψία (με πήρε πολύ νωρίτερα χαμπάρι ότι θα το πάθω...).

Τι να σου πω?? ότι είχε πάει 2 φόρές στην μονάδα εντατικής θεραπείας για να δει την μικρή μου και να βεβαιωθεί ότι ολα πάνε καλά?

Εγώ προσωπικά τον θεωρώ κορυφή και ξέρω ότι έχει και πολλές επιτυχίες εκτός από εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πω για τον κύριο Μανιά!! Πολύ καλός επιστήμονας και πάνω από όλα άνθρωπος!!!! Όχι μόνο έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, όχι μόνο δεν με ταλαιπώρησε καθόλου η διαδικασία, αλλά με βοήθησε πολύ όταν έπαθα προεκλαμψία και γεννήθηκε η μικρή μου μεν κάπως πρόωρα (με τράβηξε όσο μπορούσε μετά θα γινόταν επικίνδυνο), αλλά ήταν υγιέστατη και ανέπνευσε μόνη της χάρη στις ενέσεις που πρόλαβε να μου κάνει πριν ακόμα εκδηλωθεί έντονα η προεκλαμψία (με πήρε πολύ νωρίτερα χαμπάρι ότι θα το πάθω...).

Τι να σου πω?? ότι είχε πάει 2 φόρές στην μονάδα εντατικής θεραπείας για να δει την μικρή μου και να βεβαιωθεί ότι ολα πάνε καλά?

Εγώ προσωπικά τον θεωρώ κορυφή και ξέρω ότι έχει και πολλές επιτυχίες εκτός από εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πω για τον κύριο Μανιά!! Πολύ καλός επιστήμονας και πάνω από όλα άνθρωπος!!!! Όχι μόνο έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, όχι μόνο δεν με ταλαιπώρησε καθόλου η διαδικασία, αλλά με βοήθησε πολύ όταν έπαθα προεκλαμψία και γεννήθηκε η μικρή μου μεν κάπως πρόωρα (με τράβηξε όσο μπορούσε μετά θα γινόταν επικίνδυνο), αλλά ήταν υγιέστατη και ανέπνευσε μόνη της χάρη στις ενέσεις που πρόλαβε να μου κάνει πριν ακόμα εκδηλωθεί έντονα η προεκλαμψία (με πήρε πολύ νωρίτερα χαμπάρι ότι θα το πάθω...).

Τι να σου πω?? ότι είχε πάει 2 φόρές στην μονάδα εντατικής θεραπείας για να δει την μικρή μου και να βεβαιωθεί ότι ολα πάνε καλά?

Εγώ προσωπικά τον θεωρώ κορυφή και ξέρω ότι έχει και πολλές επιτυχίες εκτός από εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα πω ένα όνομα ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, φοβερός γιατρός, ψείρας αλλά πάνω απ' ολα ψυχολόγος.Σου δίνει θάρρος, σε υποστηρίζει, σου λέει μια καλή κουβέντα, τον παίρνεις τηλέφωνο όποτε θέλεις για να σε υποστηρίξει, και γενικώς είναι ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

η κρίση δική σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki εμενα η γυναικολογος που πηγαινα πριν, ειχε πει οτι δεν κατεβαζα ωαριο καθε μηνα. οταν αρχισαμε προσπαθειες και δε γινοταν τιποτα, εκανα με αυτην 3 κυκλους με κλομιφαινη. τιποτα. εκανα 2 σπερματεγχυσεις, τιποτα.

πηγαμε σε εναν αλλο που μας προτεινε ενας συναδελφος. πολυ παπαντζας. μονο εφε και λουσα το ιατρειο. δε δεχτηκε τιποτα απο οσα εκανα με την αλλη γυναικολογο και ξαναεκανα 2 κυκλους κλομιφαινης, και παλι τζιφος. τον ειπαμε για εξωσωματικη, γιατι δε θελαμε να χασουμε και αλλο χρονο, εγω ειμαι το 1975 και ο αντρας μου το 1974 γεν. αυτος ειχε σκοπο να κανω συνολο 6 κλομιφαινες και μετα σπερματεγχυσεις παλι.

πηγε ο αντρας μου σε αλλο ουρολογο- ανρδολογο, για να παρει και για τον εαυτο του αλλη γνωμη, τον Πουρναρα, γιατι αυτος που πηγαινε πριν, ενω του ελεγε στην αρχη οτι δεν εχει προβλημα, ξαφνικα του ειπε οτι πρεπει να κανει εγχειρηση. μαλλοη χρειαζοταν λεφτα ο τυπος.

ο Πουρναρας ειπε οτι δεν εχει κανενα προβλημα και μας εδωσε το τηλ μιας εμβρυολογου στο Διαβαλκανικο, να μιλησουμε μαζι της. ετσι βρεθηκαμε με την Αφροδιτη. τελεια γυναικα, μας τα εξηγησε ολα, το ειδαμε σαν μια ακομα εξεταση. γιτι αν δε δεις το ωαριο και το σπερματοζωαριο πως αντιδρουν στο πλακακι του μικροσκοπιου δεν ξερεις. ειπαμε πως δε θελουμε να παμε σε ηλικιομενο γιατρο και καθηγητη κτλ και μας εδωσε το νομα του Δοβα και ενος αλλου. κατατυχη πηγαμε πρωτα στο Δοβα, αν δε μας αρεζε θα πηγαιναμε και στον αλλο. αλλα δε χρειαστηκε. ευτυχως!

αυτη ηταν η οδυσσεια μας πριν ξεκινησει η πιο ομορφη περιοδος της ζωης μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman εγω ειμαι απο ξανθη και παω σε μια στην καβαλα.......εχω πολυκυστικες,αστατο κυκλο και απο οτι λενε δεν κανω ωορρηξια καθε μηνα,πηγαινα σε μια εδω στο νοσοκομειο ξανθης 6 μηνες επαιρνα μαζι της τα κλομιφιν αλλα τζιφος....ελα που ομως αυτη δεν με παρακολουθουσε δεν μου ελεγε να πηγαινω να τα βλεπει μου τα ειχε δωσει και με ειχε αφησει στη μοιρα μου........ετσι αλλαξα γιατρο και πηγα στη καβαλα γερεντε αγγελικη ονομαζεται,εχει 2 μηνες τωρα που παω σε αυτην λενε και εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα θα δειξει στη πορεια,εκανα την 1η μου σπερματεγχυση 16/2 αλλα απετυχε μου ηρθε περιοδος 25η μερα του κυκλου πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο στη ζωη μου τοσο νωρις να ηρθε......ετσι παμε για την δευτερη σπερματεγχυση.........

εσυ τελικα εμεινες με εξωσωματικη και εκανες διδυμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki και εγω πολυκυστικες εχω και εγω δεν ανταποκριθηκα με το κλομιφεν και μολις πηγα στον καπετανιο με ρυθμησε μου εδωσε το glucophage και μου ειπε οτι θα μεινω και γρηγορα εγκυος και μαλιστα και φυσιολογικα αλλα επειδη η λαχταρα μου για παιδι ηταν μεγαλη απο τη μια και απο την αλλη δεν περιμενα για να φτιαξει το προβλημα του αντρα μου με το σπερμα που και αυτο ηταν σε σημειο που εφτιαχνε καταληξαμε στην εξωσωματικη με πολυ καλης ποιοτητας ωαρια και συνεπως καλα εμβρυα.οσο για τον κυκλο μου με τον πρωτο μηνα εφτιαξε...ενω ο προηγουμενος αν και ενας απο τους κορυφαιους μου ελεγε οτι ο κυκλος μου θα παραμεινει ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα ετσι μου λενε σε οσους πηγα........οτι ετσι γεννηθηκα και δεν υπαρχει καμια θεραπεια για αυτο.την σπερματεγχυση που κανω η καινουρια γιατρος μου και αυτη μου εδωσε τα κλομιφεν να παιρνω θα τα ξεκινησω σε 3 μερες παλι,θα ειναι η 8η φορα που θα τα παρω και ανησυχω λιγακι για το αν κανει να τα παρω τοσες φορες γιατι καταστρεφει το ενδομητριο κατι τετοιο ακουσα δεν ειμαι σιγουρη.

χρυσα εσυ τωρα σε τη φαση ακριβως βρισκεσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα εγω ειμαι εγκυος κλεινω το σαββατο τον 5ο μηνα και μπαινω στον 6ο και ολα αυτα χαρη στο glucophage το εχει ανακαλυψει αυτος ο γιατρος και δεν το ξερουν πολλοι γυναικολογοι η μαλλον δεν ασχολουντε με το θεμα αυτο...δεν τους συμφερει...ναι με πολυκυστικες ωοθυκες ετσι γεννιομαστε αλλα μου εξηγησε το τι τις κανει πολυκυστικες.ειναι απο τα επινεφριδια μας τα οποια παραγουν περισσοτερα ανδρογονα τα οποια πεφτουν στις ωοθυκες και μας χαλανε τα ωαρια και αυτο το φαρμακο λειτουργει στα επινεφριδια και συνεπως γινετε η ωορεξια καθε μηνα φυσιολογικα που πριν δεν καναμε η που καναμε και τα ωαρια δεν ηταν καλης ποιοτητας.ευχομαι να εχεις συντομα ενα μικρουλη στην αγκαια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...