Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω μια Απορια....


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα.

Μου ειπαν τις προαλλες οτι δεν κανει λεει να χαιδευουμε την κοιλιτσα μας εμεις οι εγκυες γιατι κανει λεει συσπασεις η μητρα...

Ισχυει κατι τετοιο??? :unsure::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Κικιτσα, εγω το μονο που ξερω ειναι οτι δεν κανει να πειραζεις το στηθος σου ειδικα μετα τον 7ο μηνα γιατι προκαλει συσπασεις...για την κοιλια δεν ξερω κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για την αμεση απαντηση. :)

μου το ειπε η γυναικα του λογιστη μας που το ειπε ο γυναικολογος της δικης της κορης. και απο τοτε λεει δεν αφηνει κανεναν να ακουμπησει την κοιλιτσα της.

και εμενα μου φανηκε λιγο κουλο.

Σοφιακ αυτο με το στηθος δεν το ηξερα. Σ'ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορεί να ισχύει...μου φαίνεται τελείως παράλογο!

Μήπως εννοούσε να πιέζεις την κοιλιά και καλά για να το κάνεις να κινηθει? Δεν ξερω...απορω...

Εγω πάντως την έχω κατσιάσει την κοιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χω ακουσει κι εγω απο διαφορους...τωρα δεν ξερω παντως τις μερες που εχω καμια συσπασουλα το αποφευγω ,ξερω κι εγω καμια φορα πολλα ακους....αλλα οχι οτι θα φοβομαστε να χαιδευουμε τα νινακια μας κιολας!!!:-)

Α εχω ακουσει και αυτο για το στηθος...τωρα αν ισχυουν ολα αυτα δεν γνωριζω αλλα ουτε και το χω ψαξει ιδιαιτερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ. :ohmy: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGV PANTVS STO KORITSAKI MOU KATHE MERA XAIDEYA THN KOILITSA MOU K THS MILAGA K POTE DEN EPATHA TO PARAMIKRO,PROSVPIKA DEN TO PISTEYV GIATI EIXA RVTHSEI K TON GIATRO MOU EPI TOU THEMATOS GIATI TO EIXA AKOUSEI K EGV..KAI ETSI ANAPTUSETEI K MIA IDIAITERH SXESH MAMAS K EMBRUOU PISTEUV :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απλι και κοιλια επιανα,και ολα..τι χαζα ειναι αυτα;;;αν πιασεισ τη μασχαλη,θα εχει λοξυγγα,αν πιασεις το πηγουνι σου, θα βγαλει τριχες,αν σκυψεις στα γονατα,θα γινει ποδοσφαιριστης..και μη συνεχισω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου,οτι όταν την πολυχαιδεύουμε,

το μωρό κινείται και αν υπάρχει καμία αποκόλληση

ή καποιο ανάλογο πρόβλημα,δεν είναι καλό!.

Εγώ βέβαια όλη μέρα και όλη νύχτα εκεί είχα το χέρι μου και

τελικά έκανα καισαρική 41 εβδομάδων,οπότε δεν ισχύει!!!!!

Χαιδέψτε άφοβα!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!! :cheer:

και εγω το θεωρησα λιγο παραλογο γι αυτο ρωτησα, λεω μηπως ισχυει και δεν μου ειχε τιποτα ο δικος μου γιατρος :dry:

εγω να δειτε χαδακια που κανω στην κοιλιτσα μου, οποτε ξαπλωνω οταν κλωτσαει το μπεμπακι μου του κανω και εγω χαδακια!! :silly: :silly:

σωσω μου πεθανα στα γελοια με αυτο που εγραψες!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

φιλακια σε ολες! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexdim έγραψε:

Δεν μπορεί να ισχύει...μου φαίνεται τελείως παράλογο!

Εγω πάντως την έχω κατσιάσει την κοιλιά μου!

θα συμφωνήσω μαζί σου!!!

βρε εμένα το χέρι μου,πηγαίνει συνέχεια εκεί!!!

Λέτε.... :huh: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑΑΑΑ ΤΟ ΤΙ ΚΟΤΣΑΝΑ 8Α ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ... ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ !!!

ΟΚΑ8ΕΝΑΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΜΠΟΣΤΑΝΙΑ ΑΥΤΑ ΚΟΠΑΝΑΕΙ !!!

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΡΕΜΕΣΑΙ ΣΤΟ ΤΙ 8Α ΠΕΙ Η ΚΑ8Ε ΜΙΑ 8ΕΙΑ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ ! 8Α ΠΑΡΟΥΝΕ ΡΟΛΟ Η ΚΑ8ΕΜΙΑ Κ 8Α ΣΕ ΤΡΕΛΛΑΝΟΥΝΕ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΠΑΤΑΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax οντως οτι του κατεβει του καθενος το πεταει :laugh: :laugh: αγχωθηκα για καποια στιγμη γιατι και ο αντρουλης μου συνεχεια μου την χαιδευει και εμενα τα χερακια μου εκει πανε συνεχεια! :silly:

σας ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...