Μετάβαση σε περιεχόμενο

θηλασμος και περιοδος


Recommended Posts

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! :):)

εχω το εξης θεμα...εχω γεννησει εδω και 43 μερες,θηλαζουμε αποκλειστικα,και προχθες μου ηρθε περιοδος.ειναι σιγουρα περιοδος..και ποναω σαν πονουσ περιοδου αλλα γενικα την ξεχωριζω την ατιμη!!!γιατι συμβαινει αυτο απο την στιγμη που θηλαζω??????? :(:(:(

φοβαμαι μην επηρεασει την γαλουχια...γιατι εχω ακουσει διαφορα...!κοβεται το γαλα????

εν τω μεταξυ...πλεον το στηθος μου δεν πρηζεται οπως στην αρχη..ολη μερα ειναι πολυ μαλακο,και ειναι λογικο γιατι θηλαζω συνεχεια..αλλα το πρωι πλεον δεν ειναι πρησμενο οπως στην αρχη..απλα λιγο βαρυ.κακο ειναι αυτο?

οποια κοπελα ξερει κατι...η εχει αναλογη εμπειρια ασ με διαφωτισει!!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!!! :):):)

καλη κυριακη!!!!! :):)

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν επιρεαζετε καθολου ο θηλασμος απο την περιοδο !! ο καθε οργανινσμος ειναι διαφορετικος !! εμενα μου ηρθε και στα δυο παδια μετα απο 7 μηνες !! οσο για το στηθος καλυτερα που δεν ειναι πρησμενο τι θες να παθεις καμια μαστητιδα ;;; ασε που αδειαζει καλα και τρωει το παιδακι σου !! μην πτοεισαι ολα μια χαρα ο θηλασμος ειναι η φυσικη συνεχεια της εγκυμοσυνης και οπως στην εγκυμοσυνη ετσι και στον θηλασμο το σωμα συνεργαζεται αρμονικα για το καλο του παιδιου !! πολλα φιλακια και μην εχεια τοσο αγχος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη 2 ευχαριστω πολυ..με καθησυχασες...εχεις δικιο ειμαι αγχωμενη γενικα..μου λενε και διαφορα..

σε ευχαριστω! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

κι εγω θηλαζω αποκλειστικα εδω και 2 μηνες!!!δεν μου εχει ερθει περιοδος ακομα αλλα ο γυναικολογος μου ειπε οτι σε ενα με εναμιση μηνα περιπου θα μου ερθει... :angry: κι εγω αγχωθηκα για το γαλα αλλα και ο γιατρος και τα κοριτσια εδω με καθησυχασαν!!!δεν υπαρχει κανενα προβλημα!!!!και για το στηθος ειναι λογικο να μην ειναι τοσο πρησμενο πια!!!!το μωρακι σου ρυθμιζει την παραγωγη σου!!!!μην ανησυχεις καθολου!!!κι εμενα διαφορα μου λενε αλλα εγω συνεχιζω μια χαρα!!!

φιλια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα μην εχεις αγχος για τον θηλασμο !!! εγω θηλαζω 4 χρονια περιπου και ποτε δεν αγχωθηκα αν θα μου σταματησει το γαλα μου !!! ελεγα αποκλειεται να μου κοπει !! ολα στο μυαλο μας ειναι αυτο να θυμασαι !! φιλακια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΝΕΣ!ΜΟΥ ΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΟΥΣ 5 ΜΙΣΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΓΑΛΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα...μην αγχώνεσαι, όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια δεν επηρεάζει η περίοδος τη γαλουχία σου. Λένε πως μπορεί εκείνες τις μέρες το μωρό να είναι λίγο ανήσυχο, αλλά και αυτό είναι σχετικό.

Συνέχισε το θηλασμό, όσο μπορέσεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχεις κανενα προβλημα!

δεν κοβεται το γαλα!

εμεναμου ηρθε 2 μηνων και θηλαζω 23 μηνες!

απλα τις μερες που περιμενω η μικρη μου θηαλζει πιο πολυ !

το στηθος ειναι μαλακο γιατι εδραιωνεται η γαλουχια!

εχεις γαλατακι για τοι μωρο σου!

η μονη ενδειξη αν τρεφεται σωστα ειναι οι βρεγμενες οανες!

μην ακους τι λενε, υπαρχει παραπληροφορηση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...