Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοντευη να σπαση η καδρια μου


voula25

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας εχω τοση ταχυπαλμια απο το ανχος πανω μου που κοντευη να σπαση ηα καρδια μου.τι να κανω να το καταπωλεμησω? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνγωμη που δεν μπορω να πω τον λογο,αλλα δεν περναω και την καλητερη ψυχωλογικη φαση,πιο συγκεκριμενα δεν θυμαμαι να ειμαι σε τετοια φαση.το μονο που μπορω να πω ειναι οτι θελω να παω καπου και να μην βλεπω ανθρωπο για μια εβδομαδα.ειναι λιγο απο ολα αρρωστα τα παιδια και αλλα πολλα.θελω μονο να μπορεσω να το καταπολεμησω στην καρδια του ανχους μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα μου μαλλον εχεις πιεστει απο διαφορες καταστασεις και επειδη δεν μπορεις να ξεσπασεις σου βγαινει σε ταχυπαλμια!!!εγω οταν μου συμβαινει αυτο προσπαθω να το βγαζω απο μεσα μου ποτε με το να ξεσπαω σε κλαμματα ποτε με το να σπαω πραγματα και καποιες φορες οσο και να σου φανει περιεργο πιεζω τον ευατο μου να κοιμηθει για να μην σκεφτομαι τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκα μου κοριτσια με συγκηνησατε που μου γραψαται της γνωμεσας.σας ευχαριστω παρα πολυ,ειναι η πρωτη φορα που θυμαμαι τοσο εντονα τουλαχιστων να αισθανωμαι τοσο ρακος ψυχωλογικα.και εγω σκεσπαω σε κλαματα αλλα τωρα πησμοσα με τον εαυτο μου και ειπα δεν θα κλαψω.μακαρι να μπορουσα να πολεμησω ολα μου τα προβληματα χωρις να ειμαι τοσο χαλια.κατι τρλω αλλα υπαρχη.γνωστη μου μαλωνη με τον αντρα της την βρηζει και εκεινη μετα απο λιγο αν ειναι πχ να παει σε γαμο παει κανωνηκα και χωρευει σαν να μην εγηνε τιποτα.εγω δεν θα μπορουσα να το κανω.εχω και πονο στο στερνο που χτυπαει πισο στην πλατη.να παω σε κανενα καρδιολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα μου πιστευω πως καταλαβαινω πως νιωθεις...το αγχος ειναι συχνα παρων κ στη δικη μου καθημερινοτητα δυστυχως!οπως μου ειχε πει κ ενας παππουλης:''το αγχος ειναι ελλειψη πιστης'' κ ειναι αληθεια!πρεπει να πιστεψεις οτι ολα θα πανε καλα,οτι οι δυσκολες μερες θα περασουν!!καμια φορα οταν μου περναει το αγχος καθομαι κ συλλογιζομαι οτι καθομαι κ σκαω κ χαλαω την διαθεση μου για πραγματα που οντως διορθωνονται,ενω την ωρα του αγχους μου φαινονται βουνο!ωρες ωρες λεω οτι θα τρελαθω με τις κρισεις που με πιανουν,ταλαιπωρω τον εαυτο μου σκεφτομενη ωχ πως θα γινει αυτο,τι θα κανω με κεινο,πως θα τα καταφερω...

ασχετο αλλα θελω να το αναφερω...πριν μια βδομαδα εμαθα οτι μια φιλη της μαμας μου εχει καρκινο κ η ζωη της θα τελειωσει το πολυ σε 3 μηνες...αυτη η κοπελα ζουσε με τρομερο αγχος...κ σκεφτηκα οτι αν ολοι ξεραμε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να φυγουμε απ'τη ζωη,ολα θα τα καναμε πιο ευκολα κ προσιτα!κ τα δυσκολα θα τα καναμε με ευκολια ευκολα για να ζησουμε ομορφα τις τελευταιες μερες μας....μ'εχει επηρεασει αυτο που συνεβη κ απο τοτε οποτε παω ν'αγχωθω συγκρατιεμαι κ προσπαθω να μην αναλωνομαι σε πραγματα που σιγουρα με καποιο τροπο μπορουν να φτιαχτουν!

αυτα!ελπιζω να σε βοηθησα κ επισης ελπιζω να μην σε τρομαξα με το περιστατικο...απλα το ανεφερα ωστε να μπορεσουμε να στρεψουμε το ενδιαφερον μας σε πραγματα αξια κ οχι σε πραγματα που μπορει να βρεθει εχουν λυση!

μακαρι να μπορεσω κ γω οπως κ συ να απαλλαγουμε απ'το αγχος...20 φορες την ημερα λεω ουφ εχω αγχος,εχω αγχος,εχω αγχος...ο αντρας μου παλι δεν ξερω αν αγχωνεται..ποτε δεν εχω δει την εκφραση αγχους στο προσωπο του κ πραγματικα τον ζηλευω!!κ ειναι παρα πολλες οι φορες που εκεινος καθησυχαζει το αγχος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!Βασικά καλό θα ήταν να κλάψεις και με κάποιο τρόπο να βγάλεις την ένταση από μέσα σου!!!Γιατί πολλές φορές έχουμε τα λεγόμενα ψυχοσωματικά προβλήματα που ξεκινούν κυρίως από το άγχος!!

Εγώ αυτό που έχω κάνει όσες φορές βρέθηκα σε δύσκολες καταστάσεις που με έπνιγαν και δεν μπορούσα να αντιδράσω ήταν να πάρω μια κόλλα χαρτί και να αρχίσω να γράφω τις σκέψεις μου όπως μου έρχονταν στο μυαλό, μουτζούρωνα, χαράκωνα το χαρτί με το στυλό και τελικά ξεσπούσα και ηρεμούσα. Ποτέ βέβαια δε γύρισα να διαβάσω τι έγραφα γιατί ήμουν μια άλλη εκείνη τη στιγμή!!

Αν δεις όμως ότι ο πόνος επιμένει πήγαινε και σε ένα γιατρο!!!Ελπίζω να βοήθησα!!!

Ψυχραιμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου πριν καποια χρονια ειχα κρισης πανικου ενιωθα τα ιδια και πολλα περισσοτερα,αν εχεις πολυ ταχυπαλμια βαλε παγακι στο στομα σου και πιπιλα το αυτο ηρεμει την ταχυκαρδια,αν θελεις και ειναι εντονο το προβλημα σου στειλε μου πμ να μιλησουμε,δεν σου λεω να ηρεμησεις σου λεω να υποβαθμισεις αυτο που σου συμβαινει!!!!

ειναι ενα τιποτα μια απλη ταχυπαλμια και θα περασει δεν θα σε βλαψει!!!!

εκανα 3 χρονια ψυχοθεραπεια δεν σου λεω οτι το ιδιο σου συμβαινει φυσηκα!!!

ειμαι εδω οποτε θελεις να μιλησεις!!

ολες ειμαστε εδω και σε καταλαβαινουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΙΝΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΥΛΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΧΩΔΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Κ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΤΩΡΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΣΕ ΚΑΤΑΤΡΩΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi έγραψε:

Καλημέρα και απο εμένα!!!Βασικά καλό θα ήταν να κλάψεις και με κάποιο τρόπο να βγάλεις την ένταση από μέσα σου!!!Γιατί πολλές φορές έχουμε τα λεγόμενα ψυχοσωματικά προβλήματα που ξεκινούν κυρίως από το άγχος!!

Εγώ αυτό που έχω κάνει όσες φορές βρέθηκα σε δύσκολες καταστάσεις που με έπνιγαν και δεν μπορούσα να αντιδράσω ήταν να πάρω μια κόλλα χαρτί και να αρχίσω να γράφω τις σκέψεις μου όπως μου έρχονταν στο μυαλό, μουτζούρωνα, χαράκωνα το χαρτί με το στυλό και τελικά ξεσπούσα και ηρεμούσα. Ποτέ βέβαια δε γύρισα να διαβάσω τι έγραφα γιατί ήμουν μια άλλη εκείνη τη στιγμή!!

Αν δεις όμως ότι ο πόνος επιμένει πήγαινε και σε ένα γιατρο!!!Ελπίζω να βοήθησα!!!

Ψυχραιμία!!!

Aκριβως με τον ιδιο τροπο ξεσπαω κι εγω!!οταν δεν ειμαι καλα γραφω,κλαιω ταυτοχρονα σκιζω 5-6 χαρτια και δεν τα διαβαζω διοτι οποτε το εκανα ειδα οτι πραγματικα δεν ημουν εγω!!!Αυτο σημαινει πως μεγαλοποιουμε καποια πραγματα οταν ποναμε(δεν λεω οτι δεν ειναι σοβαρος ο λογος που ποναμε αλλα σιγουρα τον μεγενθυνουμε).επισης οποτε επραξα κατι πανω στο θυμο και στο αγχος μου,ΑΠΕΤΥΧΑ!!!

ευχομαι καλη τυχη ,να γραφεις ολα οσα σε ποναν και θα βρεις την ακρη σου!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλα μου πιστευω πως καταλαβαινω πως νιωθεις...το αγχος ειναι συχνα παρων κ στη δικη μου καθημερινοτητα δυστυχως!οπως μου ειχε πει κ ενας παππουλης:''το αγχος ειναι ελλειψη πιστης'' κ ειναι αληθεια!πρεπει να πιστεψεις οτι ολα θα πανε καλα,οτι οι δυσκολες μερες θα περασουν!!καμια φορα οταν μου περναει το αγχος καθομαι κ συλλογιζομαι οτι καθομαι κ σκαω κ χαλαω την διαθεση μου για πραγματα που οντως διορθωνονται,ενω την ωρα του αγχους μου φαινονται βουνο!ωρες ωρες λεω οτι θα τρελαθω με τις κρισεις που με πιανουν,ταλαιπωρω τον εαυτο μου σκεφτομενη ωχ πως θα γινει αυτο,τι θα κανω με κεινο,πως θα τα καταφερω...

ασχετο αλλα θελω να το αναφερω...πριν μια βδομαδα εμαθα οτι μια φιλη της μαμας μου εχει καρκινο κ η ζωη της θα τελειωσει το πολυ σε 3 μηνες...αυτη η κοπελα ζουσε με τρομερο αγχος...κ σκεφτηκα οτι αν ολοι ξεραμε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να φυγουμε απ'τη ζωη,ολα θα τα καναμε πιο ευκολα κ προσιτα!κ τα δυσκολα θα τα καναμε με ευκολια ευκολα για να ζησουμε ομορφα τις τελευταιες μερες μας....μ'εχει επηρεασει αυτο που συνεβη κ απο τοτε οποτε παω ν'αγχωθω συγκρατιεμαι κ προσπαθω να μην αναλωνομαι σε πραγματα που σιγουρα με καποιο τροπο μπορουν να φτιαχτουν!

αυτα!ελπιζω να σε βοηθησα κ επισης ελπιζω να μην σε τρομαξα με το περιστατικο...απλα το ανεφερα ωστε να μπορεσουμε να στρεψουμε το ενδιαφερον μας σε πραγματα αξια κ οχι σε πραγματα που μπορει να βρεθει εχουν λυση!

μακαρι να μπορεσω κ γω οπως κ συ να απαλλαγουμε απ'το αγχος...20 φορες την ημερα λεω ουφ εχω αγχος,εχω αγχος,εχω αγχος...ο αντρας μου παλι δεν ξερω αν αγχωνεται..ποτε δεν εχω δει την εκφραση αγχους στο προσωπο του κ πραγματικα τον ζηλευω!!κ ειναι παρα πολλες οι φορες που εκεινος καθησυχαζει το αγχος μου!!!

το περισττατηκο που μου ανεφερες δεν ειναι το μοναδικο στον κοσμο ουτε και το τελευταιο δυστιχως.μακαρι να μπορουσα να απαλαγω αποτο ανγχος και να μπορεσω να λυσο τα πρωβληματα που με απασχωλουν.αλλα καμια φορα δεν λινωνται ολα με το που θα κατσις να τα δεις και να τα συζητησης.η συζητηση ειναι ενα μικρο γιατρικο αλλα τωρα τελευταια ειμαι πιο κληστη σε μερηκα θεματα.ευχαριστω με βοηθησες ομως με το κουραγιο που μου εδωσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το κανω αυτο να γραψω και καμια φορα λιτουργι λιγο.αλλα δεν βρησκης ακρη.το εχω δοκημαση αλλα τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΙΝΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΥΛΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΧΩΔΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Κ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΑΓΩΓΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΤΩΡΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΣΕ ΚΑΤΑΤΡΩΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ολη μερα δεν εχω μονο σε παρα πολυ ανχως,και κριση επαθα και κιλα εχασα,και τωρα δεν μπορω να τα παρω πισω.ελπιζω να μην καταληξω σε ψυχωλιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΒΑΛΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ...ΜΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΦΩΝΕΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑΙ?ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΓΩ ΟΤΑΒ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΑΒΑΝΕ ΕΤΡΕΜΑ ΤΗ ΠΙΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΙ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟ ΤΕΡΜΟΥΛΟ ΤΡΕΜΟΥΘΛΟ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΡΕΜΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΤΟΥ Ε ΑΥΤΟ ΕΠΑΘΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΡΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΟΥ - ΑΓΧΟΣ..ΧΑΛΑΡΩΣΕ,,ΙΣΩΣ ΑΜΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...