Μετάβαση σε περιεχόμενο

εκανα τη β επιπεδου!!!!!


Recommended Posts

καλημερα σας,εχθες το απογευμα ειδα το αγορακι μου(πιστοποιημενο 100% αγορακι!!! :laugh: )

ειναι ολα μια χαρα,χερακια,ποδαρακια,κεφαλακι,νεφρα,παροχη του πλακουντα,κλπ..

τα μονα λιγο μελανα σημεια ειναι οτι μας βγαινει σχεδον κατα μια εβδομαδα μικρροτερο συμφωνα με τη μετρηση του βαρους,(480 γραμμαρια),αλλα ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια,μιας και ο κυκλος μου ειναι 31 μερες και οχι 28..και το αλλο ειναι οτι το αμνιακο υγρο ειναι μεν επαρκες και φυσιολογικο,αλλα θα το θελαμε και λιγο περισσοτερο οπως μας ειπε ο γιατρος,αλλα λεει δεν υπαρχει λογος ανησυχιας :huh: ..

τελος παντων,το οτι το μωρο μου βγαινει λιγο μικροτερο,το ξερω απο την αρχη απο το γιατρο του νοσοκομειου που με παρακολουθει,οποτε δεν ανησυχω,τωρα για το υγρο δεν ξερω τι να πω..ελπιζω να μην ειναι κατι κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό alkostaki!Δε καταλαβαίνω και πολλά από τον υπέρηχο,αλλά έχω δει φώτο σας και πιστεύω ότι θα βγεί κουκλί!Καλή συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν τω μεταξυ,καθ'ολη τη διαρκεια ειχε τα χερακια στο προσωπο!!! :laugh:

δε μας αφηνε να το δουμε!!!και ολο κουνιοτανε,το ειχαμε ανησυχησει πολυ φαινεται και θυμωσε!!!! :laugh: πω πω,ειδα το παιδακι μου!!!απιστευτο μου φαινεται!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ mardio μου,να εισαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Alkost!!!!!!!!!!!! Σύγχαρητήρια κοπέλα μου,μια χαρά είναι ο μπεμπούλης σας,με το καλό να γεννηθεί!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

:kiss :kiss::kiss: :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να υποδεχτείτε τον πασσάκο σας!

Αφου σου λέει ο γιατρος σου πως όλα ειναι καλα, μην ανησυχεις!

Με το καλό! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkost μου χαίρομαι πολύ που το αγοράκι σου είναι μια χαρούλα...Και μη νομίζεις ότι είναι μόνο το δικό σου εξωγηινάκι...Και η ζουζούνα μου έτσι ήταν, αλλά γεννήθηκε μια κούκλα... :laugh: :laugh: :laugh: Η κουκουβάγια το κουκουβαγιάκι της... :laugh: :laugh:

Όσο για την ηλικία του εμβρύου μην ανησυχείς...Κι εμένα βάσει ΠΗΤ έβγαινε μια εβδομάδα μικρότερη απ'ότι έλεγε ο υπέρηχος...Εγώ πήγαινα βάσει ηλικία υπερήχου..Όταν μπήκα να γεννήσω με πρόκληση εγώ έλεγα ότι είμαι 39 εβδομάδων και 4 ημερών και οι μαίες 40 εβδομάδων και 4 ημερών... :laugh: :laugh:

όλα θα πάνε καλά....Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλκοστ μου συγχαρητήρια για τα καλά νεά!!!! μπράβο!!!! και άλλος ένας μπέμπης αντε μπράβο να ενισχυσουμε το club γιατί όλο κορίτσια μαζεύτηκαν :)

αφού σου είπε ο γιατρός όλα καλά, μην ανυσηχείς!!!!! ισα ισα που πέρασε το αγχος του β επιπέδου (που εμείς ακόμα το εχουμε γμτ!!!)... τώρα βουρ για πραματάκια και αγορές!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost συγχαρητηριααα!!!! με το καλό το μωράκι σας! μην ανησυχείς για τίποτα αφού ο γιατρούλης σου σου είπε πως όλα καλά έτσι θα είναι! υπομονή μέχρι να υποδεχτείς τον πρίγκηπα σου! φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειδα τις απαντησουλες σας,

ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακια μου,μακαρι να μην ειναι τιποτα ανησυχητικο..οχι για την ηλικια του μωρου,αυτο για το αμνιακο υγρο με φοβισε λιγο..

ξερει καμια σας τιποτα???τι μπορει να συμβει αν ειναι λιγοστο???βασικα δεν μου ειπε οτι ειναι λιγοστο,μου ειπε επακριβως οτι "ειναι μεν επαρκες,αλλα θα θελαμε και λιγο περισσοτερο"

τον ρωτησα τι μπορει να σημαινει αυτο αλλα μου ειπε "τιποτα,μην ανησυχεις"

τελος παντων σε 2 εβδομαδες εχω ραντεβου και στο νοσοκομειο με το γιατρο μου θα τον ρωτησω να μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΕ!!!!!!!!!

ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ma ti vlakas re alkost mou ,tote ti mou to les be blamene afou den einai tpt?isaisa na se agxosei!!!pistevo omos pos ontos den einai tpt,ma den einai i pio teleia eksetasi pou exeis kanei pote?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βουλιτσα μου σε ευχαριστω πολυ!!!!

savropiguinos μου ηρθε να του το πω αλλα κρατηθηκα!!!!το κακο ειναι οτι με τρωει μεσα μου απο εκεινη την ωρα..οσο και να μην θελω να αγχωθω δεν τα καταφερνω..φοβαμαι και να το ψαξω στο google μηπως δω τιποτα που με φοβισει παραπανω..ειναι οντως η πιο υπεροχη εξεταση,δεν το συζητω.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ Ε;;; ΜΠΡΑΒΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΕΣ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ;;; ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ!

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ "ΜΕΓΑΛΕΣ" ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΙΡΕΣ!!! ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

denim μου σε ευχαριστω,ενιωσα οντως υπεροχα!!!ολη την ωρα γελουσα γιατι κουνιοτανε ο ζουζουνος,τον ενοχλουσαμε!!! :laugh:

θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι,ετσι κι αλλιως δεν μπορω να κανω κατι αυτη τη στιγμη..θα ρωτησω και το γιατρο μου βεβαια οταν θα παω,να ξερουμε τι μας γινεται,μπορει να χρειαζεται παρακολουθηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν αντεξα,πηρα τηλ το γιατρο μου και μου ειπε οτι οταν θα παω για το ραντεβου μας θα με δει κι αυτος στον υπερηχο,αλλα μεχρι τωρα λεει δεν ειχε προσεξει κατι τετοιο,αλλα ακομα και να συμβαινει,δεν ειναι τιποτα απο τη στιγμη που δεν εχω απωλεια υγρων..δεν ξερω,μπερδευτηκα να σας πω την αληθεια..αλλα καθησυχαστηκα λιγο κιολας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλκοστ μου συγχαρητηρια για το αγορακι σου!!! σας κραταει για εκπληξη τη φατσουλα του γι αυτο την εκρυβαι συνεχεια :P :laugh: και μην αγχωνεσε για το υγρο δεν ειναι τιποτα...θα σου το ελεγε ο γιατρος αν ετρεχε κατι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κοριτσακι μου,ηδη ειμαι καλυτερα,στο κατω κατω,οτι ειναι να γινει θα γινει..αυτο το μωρο ηρθε σαν θαυμα στη ζωη μου και ετσι σαν θαυμα θα αντιμετωπισει ολες τις δυσκολιες πιστευω..δεν καταφερνω τιποτα με το να αγχωνομαι..αν μπορουσα να κανω κατι,θα το εκανα αλλα αφου δεν μπορω,ας ελπισουμε οτι ο Θεουλης θα βαλει το χερι του να μη συμβει κατι..

ξερεις τι εχω καταλαβει???οτι χανω πανεμορφες στιγμες χωρις λογο,απο το αγχος..εχω ενα μωρακι αρτιμελες,χτυπαει η καρδουλα του,κουνιεται,μεγαλωνει,και ολα αυτα δεν τα χαιρομαι τοσο οσο θα επρεπε..

ευχομαι με το καλο και το δικο σου μωρακι,και να απολαμβανεις καθε στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφιγενεια μου,τωρα ειδα το μηνυματακι σου!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ..σκεφτομαι να το αντιγραψω σε αλλο dvd γιατι δεν το βλεπω καλα το πρωτο!!!κινδινευει :laugh: :laugh: :laugh:

φιλακια στο μαρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

ξερεις τι εχω καταλαβει???οτι χανω πανεμορφες στιγμες χωρις λογο,απο το αγχος..εχω ενα μωρακι αρτιμελες,χτυπαει η καρδουλα του,κουνιεται,μεγαλωνει,και ολα αυτα δεν τα χαιρομαι τοσο οσο θα επρεπε..

Αχ, μου θυμίζεις πολύ εμένα στον 9ο μήνα!

Ευτυχώς που το έχεις καταλάβει και θα το αποβάλεις!!!

Φιλιά στην κοιλίτσα από το Μαράκι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Alkost μου,χαρηκα παρα πολυ για τα νεα σου!!!παιδαρος ο γιοκας σου!!

ευχομαι καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου και να μην φοβασαι για τιποτα!!!μια χαρα ειναι 480 γρ!!!υπεροχος!!!φιλακια πολλα!!!

εμεις θα παμε την Πεμπτη και ειμαι κατα αγχωμενη..τρεμω απο την αγωνια μου!!!ελπιζω ναναι και το δικο μου νινακι γερο και να μπω να σας πω τα νεα μας!!!φιλακια πολλαααααααααααααααα σε ολες τις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...