Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

καλημερουδια στην ωραια παρεουλα!

ανανεωμενες ολες πισω μετα απο τις διακοπουλες ε...

Τζενη-ανθρωπακι, καλως μας ηρθες πισω! σιγουρα σου χρειαζονται μερικες μερουλες για την τακτοποιηση και για την καθαριοτητα γενικως!

Την δικια μου καθαριστρια την "απελυσα".... οποτε τωρα εμεινα.... ετσι.... και το σαββατοκυριακο το περασα κανοντας δουλειες!!! :blink::blink:

θα κανω λιγο καθε μερα μεχρι να βρω αλλη κοπελα....

ψες βγηκαμε εξω, φυσικα μαζι με το μωρο, και καπνιζανε μεσα σε κλειστο χωρο, μαζι και ο ιδιοκτητης.... πλεον αρχισανε να αναιρουν τον νομο εδω περα .... απογοητευτηκα η αληθεια... :S

Δυσκολευτηκα να ταϊσω την Ναγια κρεμουλα.... οποτε και θα με βοηθησει η νταντα....μεχρι τωρα ειμαι παααααρα πολυ ευχαριστημενη μαζι της και ειναι λογικη και κουλ! εχει και ωραιο χιουμορ και το σημαντικοτερο μου εμπνεει εμπιστοσυνη! ;)

σας ειπα πως αρχισα να προετοιμαζομαι περι της βαπτισης...

Τζενη το προσκλητηριο της Λαμπρινης φαινεται με το που θα πατησεις εκει που λεει file

georghar αντε με το καλο ... χρονια σου πολλα για αυριο... θα εχεις τα καλυτερα γενεθλια με το μωρακι σου!!!

Ελινακι ολα ετοιμα μου "ακουγονται".... καλυτερα "διαβαζονται" περι της βαπτισης! αντε με το καλο!!!

οσο για την εκκλησια, εδω περα δεν στολιζουν την εκκλησια,... παρα μονο και μονο την κολυμβηθρα, κι αυτο καποτε παλι!

οποτε γιατι δεν στολιζεις την κολυμβηθρα... ειτε με αληθινα ειτε ακομη ψευτικα λουλουδια!!! και με το τουλι μπορεις παλι κατι να κανεις κανενα φιογκο για παραδειγμα....

ειπαμε... απλα και ωραια!!!

Ελινακι μπραβο που εχασες 1 κιλακι.... και να συνεχισεις ε!

κι εγω τα παω πααααααρα πολυ καλα και συνεχιζω να χασω ακομη λιγα!

τωρα που σας γραφω ειμαι δουλεια.... :P:P:P

τα λεμε μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsia mou, SAS PETHIMISA!! To Mammy den me afinei na mpo edo kai 10 meres peripou, exo eknevristei afantasta, diavazo men alla den mporo na apantiso! Tora pou epitelous ta katafera na doso ki ego sigxaritiria sti Popi mas, na eiste panta eftixismenoi glikia mou! Harroulini, piges douleia? Pos einai? Ki ego prepei na arxiso na to skeftomai alla to apofevgo pos kai ti..Lamprini mou, ki ego se pethimisa filenada mou alla ti na kano pou to Mammy dn me thelei konta sas??? Sorry koritsia pou den apanto se kathe mia sas alla opos katalavainete meta apo toso megali apousia adinaton!

Ta nea mas exoun os eksis: to kalokairi perasame kai super kai diskola: sto proto skelos, perasame omorfa, o mikros mou kolimpouse, efage ta prota tou frouta kai ola kala. Sto deftero skelos ta pragmata itan diskola giati evgaze dio dontakia mazi kai ithele olo to vradi na einai kollimenos pano mou. Sto trito skelos pali ola kala kai malista mou ekane diplo doro sta genethlia tou (27/8) pou egine 6 minon: koimithike olo to vradi kai pire mpimpero! An thimaste, me ton apokleistiko thilasmo o Dimitris mou den epairne mpimpero kai eixa provlimatistei poli..ki as min milisoume kai gia tin kourasi mou..omos to pire telika kai tora sinexizo men na ton thilazo proi-vradi alla dinoume kai ena mpimpero apo to katepsigmeno gala pou exo.

Se kamia evdomada leo na ksekinisoume kai ta laxanika to mesimeri..exei idi ksekinisei kamia sas? Gia peite ti ftiaxnete gia na pairno idees apo tis pio empeires parakalo!

Sas skeftomai oles kai xairomai fovera pou sas ksanavrisko! FILIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ..ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..Ο ΘΑΝΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 4-5 ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΤΑ'ΠΑΙΞΑ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ,ΛΕΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ?ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΗΣΕ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΒΗΧΑΚΙΑ..ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΝΤΗΣΕΙΣ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ 7 ΜΗΝΩΝ..ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ,ΧΑΜΠΑΡΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ..ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ,ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ..ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΨΙΛΟΧΑΘΗΚΑΜΕ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Βλέπω μαζευομαστε σιγά σιγά, προσπαθούσα μέρες να μπω και τώρα τα κατάφερα, αύριο λοιπόν έχουμε την βάφτιση ελπίζω ο καιρός να μην μας τα χαλάσει που απ ότι βλέπω την συννεφια δεν την αποφεύγουμε μακάρι να γλιτώσουμε την βροχή γιατί είχαμε κανονίσει να κάνουμε την βάφτιση στο προάυλιο σε ενα παρεκκλήσι της παναγιάς της Τριχερούσας στον Αγ. Γεώργιο, εννοείται όποια θέλει μπορεί να έρθει στην βάφτιση έτσι να φάμε ένα παγωτάκι να ευχηθείτε στη μικρή.

Τα μπαλόνια είναι έτοιμα θα είναι 2 μίνι μια αψίδα σε σχήμα καραμέλας και 2 μεγάλα λουλούδια όλα 160€ πολλά για μπαλόνια αλλα τι να κάνουμε μια την έχουμε. Αυτό που με ευχαριστεί πολύ είναι το μέρος που θα γίνει το τραπεζι Copa Copana και μόνο 25€ είναι απλά τέλειο είδα σήμερα βάφτιση πολύ και καλό φαί catering και πολλες πισίνες τριγύρω ιδανικό μέρος θα κάνω και την βάφτιση της βαφτιστήρας μου το χειμώνα εκεί θα έχει και κλειστό χώρο. Εσείς που και πόσο βρήκατε για τραπέζι;

Χαρά μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογια να χαίρεσαι την γλυκιά Νάγια μας και μην σε αγχώνει το φαί εμένα δεν τρώει καθόλου την χορτόσουπα (καρότο, πατάτα, κολοκύθι) έβαλα και σέλινο τίποτα έβαλα και κοτόπουλο τα ίδια δεν ξέρω τι άλλο να βάλω ούτε με λεμονάκι της αρέσει.

Φρουτόκρεμα την τσακίζει της βάζω κι αλλα φρούτα σιγά σιγά εκτος απο πορτοκκάλι κα εσπερειδοειδη μου είπε η γιατρός.

Ποπη μου ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΙ!!! ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΤΕ!

Αδριανή μου πολύ χάρηκα που εμφανίστηκες που μένεις εγώ δουλεύω Μαρούσι και πέριξ ίσως βρεθούμε.

EllinaK μαζί βαφτίζουμε ; πόσο είναι ο μικρούλης σου; πολύ ωραίο θέμα η πιπίλα με το καλό εύχομαι να είστε γεροί και τυχεροί σε όλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia , afti ti bdomada 8a exo ta telika treximata me ti baptisi kai se 10 meres peripou piano ki ego douleia. pote perase o kairos den katalaba . 8a erxetai i mitera mou gia 1 xrono na ton krataei kai meta blepoume.

to 8ema pipila gia ti baptisi paei . me piran xtes apo to hamogelo tou paidiou kai mou eipan oti exantli8ike i sigkekrimeni mpomponiera. 8a mou tin allaksoun me ena mprelok arkoudaki kai aftokinitaki. de xalase o kosmos etsi ki allios to kouti me ta baptistika kai i lampada exoyn pano arkoudaki , ta mpalonia gia to kentro den ta exo parei akoma kai ena rouxaki pou exo gia to moro gia prin ti baptisi exei pano arkoudaki.

haroullini stin ekklisia pou 8a ginei i baptisi den afinoun na stoliso tin kolimpi8ra oute na balo mpalonia.

lamprini makari avrio na sou kannei kalo kairo, ego ekleisa ena estiatorio sti glifada gia liga atoma, giro sta 40 , kai 8a mou stoixisei 28 euro gia tous megalous kai 17 gia ta paidia, exei pisina kai kipo ki ego elpizo na kanei kalo kairo.

ti deftera koritsia 8a ksekinisoume ta laxanika, 8a ksekiniso me patata meta karoto ktl. i paidiatros de me afise na tou doso frouta gia na faei ta laxanika, se 15 meres ta frouta giati leei pos an faei ta frouta prota de 8a tou aresoun ta laxanika.

dimi perastika sto thanouli pare kanena til ton paidiatro afou exei kai bixa na eisai sigouri.

avrio eimaste kalesmenoi se baptisi 8a ton pao gia proba na einai etoimos gia tin alli kiriaki.

polla filia se oles kalinixta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

αντε επιτελους να βρεθομαστε να τα ..."λεμε"!!!

Λαμπρινη μου αντε με το καλο η βαφτιση! οπως και να'ναι ο καιρος σιγουροτατα θα περασετε ΤΕΛΕΙΑ!!!

αντε θα περιμενουμε ολες μας με αγωνια τα νεα σας απο την βαφτιση αλλα και φυσικα ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!

Ελινακι μου αντε κι ερχεται κι η δικια σας η σειρα! αντε πες μας και συ νεα περι των προετοιμασιων!

Ντιμι μου κι εγω δυσκολευτηκα να "μας βρω"! ευελπιστω την επομενη φορα να ειναι πιο ευκολα τα πραγματα με το μαμμυ!!!

η Ναγια τελικα δεν τρωει καθολου ρυζαλευρο οποτε και μειναμε στην φρουτοκρεμα!... την οποια και λατρευει!

προσπαθω να βρω χρονο να ασχοληθω λιγακι με τα προσκλητηρια, μιας και θα τα φτιαξω εγω.... αλλα δεν βρισκω χρονο....

"απελυσα" και την κοπελα που ειχα που με βοηθουσε στις δουλειες,.... και αρχισα και δουλεια τωρα, και το μαγειρεμα,... και οι δουλειες.... δεν βρισκω καθολου, μα καθολου χρονο...!!! αναγκαστικά πρεπει να βρω αλλη κοπελα,.... και ποια να εμπιστευτεις... και που και ποτε να την βρεις...και φυσικα το οικονομικο,.... μεγα το θεμα καθαριστριας!!!...

πρεπει να βαλω ενα προγραμμα,... να συνηθισω ολ'αυτα και ειδικα το θεμα που αρχισα δουλεια!

φυσικα ειναι η αρχη και θα βαλω μια ταξη....ευελπιστω λιαν συντομως!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Η βάφτιση ήταν απλά τέλεια πολύ συγκίνηση και η μικρή σχετικά ήσυχη. ¨Ηρθε περισσότερος κόσμος απο ότι περιμέναμε και μείναμε απο μπουμπουνιέρες κατα τα άλλα ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια. Πολλα φιλιά θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφίες αλλιώς στο facebook στειλτε πμ να τα πουμε. Φιλια

post-11191-13873934942946_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου να σας ζησει!!! να χαιρεστε το μωρακι σας! παντα με υγεια!!!

ωραιες οι φωτο ... φυσικα.... ησουνα ομορφη μανουλα!!! και τα μπαλονια τελεια κι αυτα!!!

φιλια σε οοοολες!!!

αυριο παω παλι δουλεια.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

επιτέλους σας βρήκα!! Καλ΄΄η αρχή σε όλες τις μανούλες που ξεκινούν δουλειά τώρα, είναι λίγο δύσκολα αλλά όλα θα πάνε καλά...

Λαμπρινή να σας ζήσει!!!!! πολύ όμορφη οικογένεια είστε!!!!

Σας είπα ότι έχω κλείσει βάπτιση 24/10? ναι κοντεύει ο καιρός αλλλα προλαβαίνω μιας κ δεν θα κάνω κάτι ιδιαίτερο. Από στολισμό ο ιερέας μας είπε όχι στολισμό στην κολυμπρύθρα κ δεν θα κάνω τίποτα. Εγώ ήθελα μόνο την κολυμπύθρα να στολίσω, έξω έχει δέντρα πολλά κ λουλούδια η εκκλησία κ μετγάλη αυλή κ θα βγάλουμε ωραίες φωτογραφίες αρκή να μην βρέχει.

Από μπομπονιέρες έκλεισα στο χαμόγελο του παιδιού κ εγώ με θέμα πρίγκιπα βάτραχο. Δεν είχε μεγάλη ποικιλία αλλά προτιμούσα να πάρω από εκεί, ούτως ή άλλιώς οι περισσότεροι την πετάνε μετά να πάνε τα χρήματα στα παιδάκια....

έκλεισα κ φωτογράφο κ μένουν τα γλυκά για την εκκλησία.

Αλήθεια κορίτσια 24/10 τι φοράνε καλοκαιρινά ή χειμωνιάτικα? βοηθείστε....

έχω φοβερό φόρεμα αλλά είναι ραντέ κ μακρύ, φοριέται λέτε? η αδερφή μου λέει ναι γιατί κ χειμωνιάτικο λέει να αγοράσεις πάλιραντέ θα είναι...ίσως βρω ένα μπολερό για από πάνω...

ο μικρός ήτανε λίγο αρρωστούλης κ εμένα...έίχε λίγο βήχα 2 μέρες κ μιξούλες αλλά όλα οκ. Πράγματικα δεν ξέρεις πως να τα ντύσεις...εμένα ιδρώνει πολύ κιόλας αν κ ακόμα καλοκαιρινά του φοράω, δεν το έντυσα χοντρά κ πιστεύω ότι έτσι την πατήσαμε...

από φαγητά το κρέας με τα λαχανικά δεν τα τρώει, κάνει λες κ θα κάνει εμετό κ τον σταμάτησα 5 μέρες μήπως κ του περάσει >πείτε μου τι να κάνω? αναγουλιάζει κ πάει να τα βγάλει....δεν καταπίνει με τίποτα.

ευτυχώς τρώει φρούτόκρεμα το πρωί κ απογευματινή κρέμα ρυζάλευρο βανίλια.

Σας πήρα μο΄νοτερμα φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epitelous bre koritsia ta katafera ki egw!ti ginetai?eiste oles kala?labrinip mou na sas zisei!kai gia emas 2 ebdomades meinane kai eimaste ligo sta trexamata!den prolabaino na sas diabasw tha to kano molis bro ligo xrono!filia se oles kai sta ninakia sas ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia kali bdomada.

lamprini na sou zisei, poli oraio forema.

konna ki ego mallon de 8a kano kati stin ekklisia.mporei na paro 2 mpouketakia louloudia moni mou.

fisika kai mporeis na baleis to forema sou , xeimona kalokairi ta kala einai me tirantaki, bale kai kati apo pano kalou kakou.

avrio 8a ksekinisoume laxanika gia na doume pos 8a pane.

gai me to kalo i baptisi , filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες?

τι γινεται?

αντε ολες σιγα-σιγα αρχισαμε τις βαφτισεις! αντε με το καλο Ιωαννα, Κωνασταντινα και Ελινακι!

Κωνσταντινα μου πιστευω θα ειναι οκ το φορεμα που λες, παρε καλου-κακου και μια ζακετουλα απο πανω!....βεβαια παιζει ρολο η περιοχη που εισαι.... γενικως αν ειναι ζεστη ή κρυο....

πχ εδω περα ακομη και τωρα ειναι ζεστη....

σας αφηνω τωρα.... θα τα πουμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΗΚΕ..ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ..ΘΑ ΤΑ ΠΩ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΘΑΝΟΣ..LAMPRINI ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!!ΗΣΟΥΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ..

ΚΟΝΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΦΟΡΙΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΩΣΕΙΣ ΕΣΥ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ..

GAI ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ Η ΒΑΦΤΗΣΗ,ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΑ'ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ!!

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα...όλες καλά?

εμένα το νινί μου μόλις κοιμήθηκε (τέλεια! ελπίζω να το πάρει συνεχόμενα μέχρι το πρωί) κ είπα να πω ένα γεια. Του μαγείρεψα πριν λαχανικά με κοτόπουλο, να δούμε αύριο αν θα τα φάει...

Χαρά πως πάει η δουλειά?

gai πολύ ωραία φωτογραφία, με το καλό η βάπτιση σας!!

dimi να πάτε στο γιατρό κ περιμένουμε νέα σου!!!

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 φορές έγραψα κ τις 2 τα έσβησα κατά λάθος :( ..

Λαμπρινή μου να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!! Καλοφώτιστη κ καλότυχη!!! Το φόρεμα σου πήγε πολύ κ η μικρή είναι πολύ κουκλίτσα!!!

Κοννα με το καλό η βάπτιση, μου αρέσει πολύ το θέμα που διάλεξες. Αν είχα αγοράκι αυτό θα διάλεγα κ εγώ!

Ιωάννα έχω να διαβάσω νέα σου από την αρχή του καλοκαιριού, η κόρη σου είναι μια θ-ε-α!!!

Να σας ζήσουν όσες βαπτίσατε κ με το καλό σε όσες έχουν σειρά!!!

Τα νέα μας είναι τα εξής.. Η μικρή με τρέχει πολύ, όλο αγκαλίτσες, παιχνιδάκια κ.τ.λ θέλει το μαιμούδι κ την υπόλοιπη ώρα τρέχω να κάνω καμία δουλειά. Χρόνο για μένα δεν μπορώ να πω ότι πολύ έχω, γιατί έχει κ μια σχετική γκρινίτσα , αν τολμήσουμε να κάνουμε κάτι άλλο :? , αλλά χαλάλι της! Όταν την κοιτάω νιώθω παντοδύναμη. Δοντάκια πάντως δεν έχουμε βγάλει ακόμα..

Έρχονται στιγμές που δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό είναι το μωρούλι που με κλωτσούσες στην κοιλίτσα, από μωράκι γίνετε παιδάκι μέρα με την μέρα κ εμείς τρελαινόμαστε :x . Κάνει κ κάτι ναζάκια η μαϊμού που μας κάνει 1 με το πάτωμα.

Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ρε παιδί μου..

Από φαγάκι το πρωί τσακίζει μια φρουτοκρεμούλα (τρελαίνεται για πεπόνι, ροδάκινο, βανίλιες κ μπανανίτσες) κ δεν πολύ συμπαθεί ακτινίδιο κ αχλάδι. Αύριο θα δοκιμάσουμε το μανγκο. Τρώγαμε κ κανένα ρυζαλευράκι κρεμάκι με φρουτάκι μέσα αλλά απο αύριο θα ξεκινήσουμε χορτοσουπίτσες για απογευματινό. Την υπόλοιπη ημέρα θηλάζει. Ελπίζω να της αρέσει η χορτόσουπα οσο τα φρουτάκια..

Ξεκίνησα κ εγώ διατροφή κ έχω αρχίσει να χάνω κιλά. Μπήκαμε σε τάξη οικογενειακώς (έβαλα κ τον σύζυγο σε πρόγραμμα). Τρώμε υγιεινά κ μικρές ποσότητες. Θέλω να ξεκινήσω κ γυμναστήριο.

Νονός τελικά θα είναι ο αδερφός του άντρα μου (που είναι 15 χρονών!!!) μας το πρότεινε γιατί έχει ξετρελαθεί με την μικρή του ανιψιά. Νομίζω σας είχα πει ότι τα σπάσαμε με τους μελλοντικούς νονούς.

Πρέπει να σιδερώσω ..μαμωτο..νυσταζω..

ΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕ Ποπη τυχερούλα..εσυ Μαλδίβες - Ντουμπάει κ εγώ σίδερο :lol: .. !!!

φιλάκια σε όλες

βάζω κ 2 φωτο καλοκαιρινές :D

PIC-0664.jpg

PIC-0650.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Εχθές είχαμε και την γιορτή της μικρής μου Σταυρούλας και ήταν υπέροχα έπεσαν κοντά κοντά όλα. ΄Κουράστικα λίγο αλλα αυτή είναι ευχάριστη κούραση.

Αnthropaki σε τρέχει η μικρούλα σου έ; κ εμένα τωρα κοιμάται λιγότερες ώρες αλλα γενικά είναι ήρεμο παιδί λίγο την κακομαθαίνουν οι γιαγιάδες με τις αγκαλιές αλλα τι να κάνω. Η μικρούλα σου είναι μια κούκλα. Αχ κι εμένα δοντάκια δεν έβγαλε ακόμη. Μπράβο για τα κιλάκια και την διατροφή αντε θα ξεκινήσω κι εγώ γιατί αυτα τα 9κιλά κόλλησαν.

Κόννα το καλό φόρεμα ειναι ραντάκι χειμώνα καλοκαίρι πάρε κι ενα μπολερό κι είσαι τέλεια.

Dimi σε ευχαριστώ για τα καλα λόγια με το καλό να βαφτίσετε και συ να χάιρεσαι το μπεμπάκι σου.

Χαρα μου ζέστη εκέι εμείς στο τσακ την γλιτώσαμε την βροχή και η βάφτιση έγινε κι εξω και κράτησε και μια ώρα το μυστήριο ευτυχώς βρήκα τέλειο παππα τα είπε όλα τα λόγια.

Ελινακ εμένα δεν την τρώει την χορτόσουπα ούτε την κοτόσουπα και τώρα την βάζω επάνω σε ψωμί και την γλείφει απο εκεί είναι ο μόνος τρόπος την φρουτόκρεμα την τσακίζει και την κρέμα βανίλια ρυζάλευρο.

Αυτα πάω για μπανάκι τώρα που κοιήθηκε.

Φιλιά σε όλες.

Gai πανέμορφη η μικρή σου ΄δωστιης φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια κοριτσια! τι γινεται? σας διαβασα το μεσημερι αλλα τωρα καταφερνω να σας γραψω!

Dimi καλη επιτυχια στον γιατρο!

εμεις παμε αυριο την πεμπτη... και φυσικα θα βαλουμε εμβολιο!

απο κρεμουλες δεν τρωμε ρυζαλευρο, αλλα τρωμε φρουτοκρεμα... για να δουμε τι θα μας πει αυριο ο γιατρος,... για καμια χορτοσουπα!

απο δοντακια ΤΙΠΟΤΑ! ουτε ιχνος! ουτε δα μικρουλικο φουσκωματακι στα ουλα...ΤΙΠΟΤΑ!

τωρα τελευταια αρχισε "μιλαει" περισσοτερο και φυσικα πιο δυνατα! εχει πολυ φαση!!!

Κοννα μου μπηκα "στο πνευμα" της δουλειας και πανω απ'ολα συνηθισα την ιδεα....αναγκαστικα βεβαια,.... με την κορουλα μου! ευτυχως που η κοπελα-νταντα ειναι πολυ καλη γιατι φυσικα ειναι το Α και το Ω!!!

Ιωαννα μου τελεια η φωτο με την μπουζουκοβια σου! αντε και καλη βαφτιση! ολα θα ειναι τελεια και φυσικα θα περιμενουμε φωτο!!!

Ιωαννα-ανθρωπακι καλως ηλθες πισω!

κι εμενα με πιανουν σκεψεις... που καιρος που την ενιωθα μεσα στην κοιλια μου.... και τωρα ειναι μια ζουζουνιτσα!!! τσαχπινουλα!!! οοοολο γλυκα!!!

κι εγω εχει καιρο που αρχισα διατροφη... και εχασα καποια κιλακια.... απ αυτα που ειχα πριν την εγκυμοσυνη δηλ....

οσο για τους νονους, μην στεναχωριεσαι, ... πολλοι ετσι παθαινουν....

τελειες οι φωτο!

Ποπη καλη διασκεδαση!!! λες να ερθεις πισω ..."διπλη"??? με νινακι στην κοιλιτσα???

Λαμπρινη μου να σου ζησει το μωρακι σου!!! σιγουρα θα περασατε τελεια!

σας αφηνω τωρα!

τα λεμε ξανα αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules , pos eiste?

o mikros mas exei trelanei teleios , olo kravges k gelia! exei pa8ei k kollima me to tilefono bgazei fonoules opoios k na milaei! pairnei k to tilecontrol pou exei to idio xroma kai milaei kai se afto.

koritsia me exoun trelanei stis episkepseis logo baptisis! ti moda ki afti ta exo paiksei. pantos de dexomai allous opoios ir8e ir8e oi ipoloipoi stin ekklisia, pou na douleba kiolas!

se mia bdomada pianio douleia , ir8e ki i seira mou.

an8ropaki kala ekanes ki ebales ton aderfo tou antra sou.

emeis to nono exoume na ton doume 3 mines kai tin kiriaki einai i baptisi ta exo parei ligo, 5 xronia mas eprize ama kanete paidi na to baptiso kai tora afantos an metaniose na mas to pei, avrio 8a kseka8arisoume tin katastasi, eftixos pou me fotise o 8eos ki ebala k tin aderfi mou

lamprini na xairesai tin kori sou.

haroullini 8a bgoun ta atima ta dontakia pou 8a paei.

filakia sta omorfa morakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να μαι πάλι :) ..

Χαρουλίνη για τους νονούς δεν στενοχωριέμαι καθόλου, με την νονά δεν είχαμε θέμα, ο νονός αποδείχτηκε μαλα..κας κ ζηλιάρης, οπότε καλύτερα τώρα παρά μετά. Άλλωστε έχουμε αδυναμία στον μικρό αδερφός του άντρα μου ;) ! Καλέ Τζένη με λένε οχι Ιωάννα :) . Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Πως είναι που έχεις ξεκινήσει δουλίτσα? Το Νοέμβρη με στέλνουν από την υπηρεσία μου σε ένα σεμινάριο κ θα λείπω τα πρωινά για 2 εβδομάδες κ λίγο έχω αγχωθεί. Ευτυχώς θα την κρατήσει η μάνα μου. Το καλό είναι ότι επειδή θα πάω στο σεμινάριο τώρα, στην δουλειά θα επιστρέψω 2 εβδομάδες αργότερα από ότι θα επέστρεφα οπότε καλός Μάης! φιλάκια στην μικρή σου πριγκίπισσα!

elinakki, σωστά τα λες. Πράγματι πάλι καλά που είναι κ η αδερφή σου νονά. Καλέ τι μόδα είναι αυτή με τις επισκέψεις για την βάπτιση :? , εμείς από όσο ξέρω δεν την έχουμε. Ευτυχώς.

Με το καλό στην δουλειά κ καλή αρχή! Ποίος θα κρατάει το μπεμπε΄οταν λείπεις?

φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια!

Τζενη μου χιλια συγνωμη! συγχυστηκα με το ονομα σου! :?:?:?

το οτι θα πας στο σεμιναριο και θα λειπεις μονο τα πρωινα θα ειναι καλη "προβα" για αργοτερα!

Ελινακι ευτυχως αυτη την παραδοση με τις επισκεψεις πριν την βαπτιση δεν την εχουμε εδω περα... παλι καλα!!! υπομονη, που θα πανε, θα τελειωσουν οι επισκεψεις!

αυτες τις μερες τρεχω να διευθετησω προσκλησεις και κεραστικα-τουρτα! εεεεχω καιρο φυσικα μπροστα μου (7 Νοεμβριου η βαφτιση) αλλα οι προσκλησεις θελω να ειναι ετοιμες μεσα του οκτωβρη. τελικα εγραψα ποιηματακι για την Ναγια μου ως προσκληση και θα το τυπωσω εγω απλα παραγγειλα ενα μικρουλικο καλαθακι με πουγκι που θα μπει μεσα το προσκλητηριο τυλιγμενο! πολυ παραμυθενιο και γλυκο! :P

να αποφασισω και για κεραστικα-τουρτα, να τα κλεισω κι αυτα.... και τελειωσα!!!

και φυσικα μενουν .... το φορεμα και γενικα τα αξεσουαρ!!! ....αλλο θεμα κι αυτα!!!

σημερα βαλαμε εμβολιο και αρχιζουμε με το καλο χορτοσουπα!!! :D:D:D για να δουμε τι θα γινει αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...